Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kedves Anyatársak! Tapasztalatokat várok hasfájást okozó ételekről fórum

Kedves Anyatársak! Tapasztalatokat várok hasfájást okozó ételekről (beszélgetős fórum)


18. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Cbe1344f18)
2013. febr. 7. 13:21
A tejre azt irjak asszem, hgy max.4 dl/nap, de kerdezz ra a vedonodtol, hatha mnd vmi okosat.
2013. febr. 7. 10:42
Egyelőre úgy tűnt, minden rendben volt tegnap. Egészen hajnalig, és mernék fogadást tenni arra a 20 deka trapista sajtra, amit elmajszoltam lefekvés előtt... :-S
16. cbe1344f18 (válaszként erre: 6. - 98be58747b)
2013. febr. 6. 12:03
Egy másik oldalon oldalakon át arról írnak, hogy mennyivel több tejet kell ilyenkor inni... Tényleg ki kell tapasztalni, mert úgy fest, mindenkinek más válik be. Igen, tudtál segíteni, köszönöm! :)
15. cbe1344f18 (válaszként erre: 7. - Zsakagi)
2013. febr. 6. 12:00
Igen, azt hiszem, tegnap én is a fűszerekkel ronthattam el a dolgot, sajnos azokat bőven használok.
2013. febr. 6. 11:57
Köszönöm a javaslatokat! Szemezgetek, próbálgatok belőlük. :-) Érdekes, hogy amikor neki fáj, akkor nekem is puffad a hasam, tehát valószínű, hogy a saját érzékenységem is oka lehet az övének. Ma viszont sovány marhahusiból főzök pörköltet tarhonyával, szegény, befizetek a mai délutánunkra.... :-)))
2013. febr. 6. 11:48

Nekem a csipos etelek nem jottek be, meg a puffaszto dolgokat is igyexem kerulni.

A gyerekorvosunk azt javasolta,hgy igyak normaflore-t, az atmegy a tejbe es a baba pocakja is jobb lesz!

Jo egeszseget nektek:)

2013. febr. 6. 11:44

Szia.

Én mindent ettem terhesség alatt és után is.Sokan már terhesség alatt nem esznek ezt azt mert azt hallották,úgy tudják nem szabad stb.

Kórházból hogy hazajöttünk jött a védőnő mondta hogy ne egyek paradicsomot paprikát barackot én meg mondtam hogy én ezeket napi szinten eszem és nincs probléma.A barackon meg csodálkoztam mert bent a Kórházba a védőnő meg ajánlotta...

Én naturlandos tejserkentőt ittam laktoherbet nem mivel csak rosszat mondtak róla és a védőnő is mondta sok rá a panasz...

Igazából leírhatja mindenki hogy neki mi az amitől gond volt de a végére oda túsz majd hogy vajaskenyéren fogsz élni.(sajnos van ilyen ember is).Mindenki más,sajnos csak te tudod kitapasztalni hogy nektek mitől fáj a pocak.

Ha eszel olyat amitől úgy gondolod gond van pár napig ne egyél már azt és figyeld meg,csak így tudod kizárni.


Vannak különböző készítmények amit hasfájos babáknak vannak.Itt a hoxán is van fórum róluk.


Kívánom hogy mielőbb megoldódjon a problémátok.

2013. febr. 6. 11:20
Én a kislányom 6 hetes koráig nem ettem semmi "k" betűs, vagy hüvelyes zöldséget, tejterméket csak módjával, semmi szénsavasat, tényleg nagyon vigyáztam, mégis hasfájós volt, függetlenül attól, hogy mit ettem. Lactoherb tea után maga volt a pokol. 6 hetes kora után a hasfájást mintha elfújták volna. Ezután már csak a káposztát és a babot hagytam ki, minden mást ettem és nem fájt a poci. Tejserkentőnek meg legjobban az alkoholmentes sör vált be.
2013. febr. 6. 11:13
Nekem már rég volt ujszölött pici babám, de nekem is az a tapasztalatom, hogy amikor puffasztó ételt ettem, akkor egész éjszaka ébren voltunk a babával!
9. zsakagi (válaszként erre: 7. - Zsakagi)
2013. febr. 6. 11:08
Jaj, lemaradt, hogy Bazsi most 8 hónapos. :)
2013. febr. 6. 11:05
Nálam a második gyermek volt a 3 közül hasfájós, de akármit vettünk, én akármit ettem vagy nem, semmi nem segített. Az "előírt" 3 hetes korától, 5 hónapos koráig (koraszülött volt, erre ő rászámolta azért azt a két hónapot amivel előbb született :-D) szinte folyamatosan üvöltött. Akkor aludt csak amíg auóztunk vele. Volt is szép nagy benzinszámlánk :-D Kipróbáltunk mi is mindent, de aztán 5 hónaposan egyik napról a másikra angyal baba lett, utána szinte sose sírt, csak mosolygott :-)
7. zsakagi (válaszként erre: 2. - Cbe1344f18)
2013. febr. 6. 11:05

Szia :)

Azt írom le, h én mire vigyáztam :)

Nem ettem fűszereset, káposzta-félét,hüvelyeseket.

Viszont rengeteget ittam...vizet, mert nálunk előző babáknál az is gondot okozott, ha sok szoptatós teát ittam.

Bazsim 6 hónapos koráig csak szopott, utána én is bátrabban ettem, de most jutottunk el odáig, h eszek mindent. A főzésem módosult:még mindig kevés fűszert használok.

2013. febr. 6. 10:53
Én a laktoherb tejserkentőt ittam a kislányom 2 hónapos koráig, állandó sírás éjszakázás volt a végeredménye, aztán áttértem egy másikra és lám a gyeremekem 2 hónapos korától kezdve rendesen alszik éjszaka nincs hasfájás....nekünk ez okozott problémát, én kerültem a hüvelyeseket karfiolt, kelkáposztát...amit egyébként is lehet olvasni hogy nem kéne, jahh és a legfontosabb hogy minimális mennyiségű tejterméket ettem, mert volt hogy egyszer sokat ettem (tej, joghurt, sajtos roló) és a picinek véres lett a széklete, és azt mondta a doki hogy valszeg sok tejterméket ettem, meg hát ki is pöttyösödött, elhagytam vagyis minimálisra csökkentettem, és az is elmúlt.remélem tudtam segíteni. :) jó babázást :)
2013. febr. 6. 10:41
Nálunk az volt, hogy bármit ettem, fájt a Törp-pocak. Aztán kiderült egy átmeneti laktóz-intolerancia, amit kezeltünk, azóta semmi gond. :)
2013. febr. 6. 10:35
Szia! Nálunk van jelentősége annak ,hogy mit eszek.Az összes "K" betűs zöldség kilőve,illetve borsó,bab.Mikor ezekből ettem,főleg karácsonykor töltött káposztát,akkor a babám nagyon szenvedett,nyűgös volt.Én vettem édeskömény baba teát az segített a pocijának.De inkább kerülöm ezeket a zöldségeket.
2013. febr. 6. 10:31

Szénsavasat ne igyál.

Írd be a googleba, hogy "hasfájást okozó ételek", kiad majd egy csomó mindent. Táplálkozási táblázatba van egy csomó helyen foglalva.

Alapvetően olyat ne egyél, ami téged, felnőttet is puffaszt. És mindenből csak mértékkel, nagyjából egyenlő arányban...

2. cbe1344f18 (válaszként erre: 1. - Cbe1344f18)
2013. febr. 6. 10:19

Rögtön egy ENTER-rel elrontottam a kérdésem.

3 hetes a kisfiam, s bár Ő a harmadik gyermekem, mégis tapasztalatokat gyűjtenék Tőletek hasfájást okozó ételekből.

Azt vettem észre, hogy amikor gyakran iszom a tejserkentő teakeveréket, boldogan mosolygó napjaink vannak. Mindenfélét olvasni arról, hogy nincs jelentősége az anya által elfogyasztott ételeknek a Baba hasfájására, de erre rá kell cáfolnom. Nektek mik a tapasztalaitok? Pl. szénsavas ital, fokhagyma, tejtermékek okozhatnak problémát? Nem vészes a helyzet, de igazán érdekelne, ki mire esküszik. Köszönöm!

2013. febr. 6. 10:13
Kedves Anyatársak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook