Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bence születése fórum

Bence születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bence születése

28. kissreni111 (válaszként erre: 27. - Viki0502)
2013. febr. 22. 10:58

Kedves viki0502!

Sajnos a hányinger leküzdésében nem tudok neked segíteni, mert nekem egyik terhességem alatt sem volt ilyen problémám. A szénsavas ásványvíztől semmi baja nem lesz a babádnak, emiatt ne aggódj! A nőgyógyásznak, orvosnak akkor is kötelessége ellátni téged, ha nem a körzetébe tartozol!

2013. febr. 16. 15:57
szia segítséget kérnék.első terheségem és semit se konyitök a gyerek várásban én most 7-8 hetes lehetek és nagyon félek szeretném nagyon a babat de már most ugy indul a napom hogy eszek hánjok még a sííma vizet se tudom megini csak a bubis ez nagy gondot tehet ha csak bubist iszok nőgyógyász még nem látot mert nem a korzetben vagyok bejelentve és nem fogadnak érvényes tébével mivel tudnám enyhiteni a hánjingert előre is köszönom
2013. febr. 8. 21:23
Sose olvasok szüléstörténeteket,erre se tudom miért kattintottam rá,de érdemes volt,szinte a felét végig mosolyogtam,tetszett :) Szerintem egyáltalán nem írtál közönségesen,inkább szórakoztatóan.A turkálás pedig turkálás,lehet szépíteni,de az sose lesz egy kellemes élmény :) Gratulálok én is!Jó egészséget mindnyájatoknak!
2013. febr. 8. 11:26

Gratulálok a picihez, és a gyors szüléshez! Győrben ki lehet fogni nagyon jó orvosokat, nekem ugyan fogadott volt. Nekem is nagyon gyors szülésem volt, egy élmény volt.

Az utolsó napokban a vizsgálatokat én sem szerettem, én is már ráhúztam, és sztem mikor vizsgált, nálam is csinálhatott valamit, mert nagyon fájt, utána pedig véreztem. De így is csak rá 4. napjára szültem meg.

2013. febr. 7. 15:13

Gratulálok két gyermekes anyuka! :) sok örömet és boldogságot nektek!


Engem nem zavar semmi a cikkben, ha te így érzed/erezted akkor így írtad le - számomra rendben van.

2013. febr. 7. 15:02

Sziasztok!

Az én orvosom (2 gyereket szültem Nála) a 38. héttől van heti 2-3 CTG vizsgálat, a 40. hét után pedig naponta.

A cikk írójával egyet értek, igenis 40 fokos melegben nagyon kellemetlen minden órásnak lenni, s igenis megváltás ilyenkor már a szülés, nem mindegy hogy hogyan is vizsgálnak az orvosok. A 2012-es nyár pedig maga volt a katasztrófa. Én is most szültem a másodikat szeptember elején, de augusztus közepétől Én is olyan vizes voltam, mint a cikk írója, s Én is örültem volna, ha már megszabadulhatok a terhemtől. Mert igenis, ekkor már teher a gyermekvárás. Ha ez még túlhordással is párosul, akkor pedig teljesen természetes a hiszti.

22. temmp (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. febr. 7. 13:03

Örülök, hogy nálatok másképp mennek a dolgok. Komolyan, jó, hogy ilyen is van.

Náunk itt vidéken (szfvár) futószalag van, és nem jönnek le/be a dokik. Még sok városban így van sajnos :(

21. szafaripók (válaszként erre: 20. - Temmp)
2013. febr. 7. 12:42

Tudom, hogy a mai magyar gyakorlat teljesen kesze-kusza.

Nekem ugye volt orvosom, és már a túlhordás előtti héten is 2-3 naponta jártunk NST-re, mert nagy babának vártuk. MINDEN alkalommal a kórházba mentem NST-re, és minden alkalommal csináltak ultrahangot is. MINDEN VIZSGÁLATOT a saját orvosom csinált AZ EGÉSZ TERHESSÉG ALATT, kivéve a vérvételt és a vérvizsgálatokat.

Sose nyúlt hozzám másik doki, pedig a 6. hónaptól már csak a kórházban tudott fogadni.

Amikor kétnaponta kellett menni hozzá, mindig úgy mondott időpontot, hogy bent legyen.

A terhességem előtt SOHA nem találkoztam vele, és mégis ilyen ellátásban volt részem, pedig az első vizsgálat alkalmával rákérdeztünk a pénzre: szülésért nem kért semmit. Csak a vizsgálatokért, ami havi egy alaklom az elején. De amikor a kórházba kellett mennem, már nem kért semmit, mert "hivatalos időben" mentem.

Ilyen is van.

És tudjátok mit?? Ha azt mondta volna a szüléskor, hogy mégis kell neki adni borítékot, akkor azt mondom, hogy természetes, mert végig a tenyerén hordozott, és NEM EZÉRT kapja a fizetését...

20. temmp (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2013. febr. 7. 12:30

Akinek fogadott orvosa van és túl horta, amikor az NST után vizsgálat van, akkor őt is idegen orvos vizsgálja, hacsak nem dolgozik éppen az orvosa. Nagyon nagyon ritka, hogy a fogadott orvos lemegy az ambulanciára kismamájához. Más részről meg sok első szülő anyukának fogalma sincs, hogy, a kiírt nap után két naponta van NST és gyakran vizsgálat és nincs felkészülve az idegen orvosok turkálására, mert igen, a legtöbb idegen orvosnál úgy érzi az ember.

Egyszer engem NST után elfelejtettek, és papíromat senki nem nézte meg. Lejárt már a rendelési idő a 40. hét előttieknek és jöttek a 40. hét felettiek. Sorban jöttek ki sírva, járni alig tudtak, úgy "megvizsgálták" őket! Én döbbenten ültem és amint hazaértem áttanulmányoztam az egészségügyi törvényt, hogy tudjak mire hivatkozni, ha én is túlhordom és nem akarom a kézzel tágítást meg egyebeket.

A magzatvíz vizsgálat rendben, na de minek állandóan a méhszájat izélgetni, feszegetni, tágítani?!

19. kissreni111 (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2013. febr. 7. 06:08

Nem, egyáltalán nem gondoltam, hogy mindig ugyanaz az orvos bent lesz, hozzám igazodva, nem erről van szó, és nem azon sírtam, ahogy Te fogalmazol, hogy nincs. Egészen egyszerűen megfogalmaztam azokat az érzéseket, amik akkor kavarogtak bennem, és én így éltem meg. Megtehettem volna, hogy fogadok orvost, és több tízezer forinttal tömöm meg a zsebét olyan dologért, amiért egyébként is a fizetését kapja. Ezért írtam, hogy ELVBŐL nem volt fogadott orvosom. Mi azt a pénzt másra fordítottuk. Ha Neked nincsen rossz emléked a burokleválasztásról, akkor Te egy hős vagy, és jó orvost választottál, legalább nem hiába fizettél neki.

De szerintem egyébként teljesen mindegy, hogy ki hogyan éli meg a terhessége utolsó heteit, napjait, milyen volt a szülése, mert csak az a fontos, hogy a végén egy gyönyörű, egészséges babát tarthat a kezében, akit már annyira várt mindenki. :-)

2013. febr. 6. 21:36

Gratulálok a babához.


Egyetlen dolog maradt bennem negatív érzéssel.

"Nem volt fogadott orvosom, elvből nem" - aztán meg az a bajod, hogy minden alkalommal más vizsgál?

Kecske meg káposzta. Már bocsánat, de ugye nem gondolod, hogy majd mindig bent lesz ugyanaz az orvos, hozzád igazodva? Ha valamit nem kérek, nem teszek érte, utána nem sírok, hogy nincs...

Ha van választott orvosod, ez a kérdés meg is van oldva. Ha meg nincs, zokszó nélkül viseld el.

Azt a részét persze nem, hogy hogyan vizsgálnak, de ez akkor is benne van a pakliban.

Én 4 nappal hordtam túl a babám, de volt választott orvosom. Nincsnenek is rossz emlékeim, pedig ő is kézzel választotta le a burkot...

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Kissreni111)
2013. febr. 6. 17:50

Nem akartalak megsérteni, nem arról szólnak a cikkek, hogy az olvasóinknak megfeleljünk:)


Lehet, hogy nekem nem kellett volna leírnom, amilyen érzést kiváltottak belőlem ezek a kifejezések, mert nem ide tartoznak. Ha így van, akkor elnézést kérek.


Igazad van abban, hogy nem tudom még, hogy milyen túlhordani egy babát, de mindenki mástól is azt hallottam, hogy finoman szólva az a rész már nem kellemes. Nyilván ha úgy esik, belőlem sem a legjobbat fogja kihozni az az állapot.


Mindentől függetlenül másképp gondolkodunk a terhesgondozásról: én továbbra is úgy gondolom, hogy a kismamákért és a babák érdekében van, nem kiszúrásból és a kínzás öröméért hívnak vissza a 38 fokos kánikulában kétnaponta, és hogy az orvos, még ha mindig más is, nem turkál a nőkben, hanem vizsgál. Értem, értünk teszi, ha kellemetlen is, ezért megválogatom a kifejezéseimet.

16. kissreni111 (válaszként erre: 7. - D71ef05a8e)
2013. febr. 6. 17:37

Kedves ansh!


Köszönöm a gratulációt. A "turkált" bennem kifejezést azért használtam, mert így éreztem akkor, és egyébként így érzem kicsivel több, mint fél év távlatából is. Szerintem ez egyáltalán nem közönséges, de térjünk vissza akkor, ha Téged 2 naponta más-más nőgyógyász vizsgál meg, másfél héten át, túl a kiírt időponton, árnyékban 38 fokos hőségben. Ugyanígy térjünk vissza a "burokrepesztő sintér" kérdésre is, ahogy Te írtad, ugyanis én annyit mondtam, hogy leválasztotta a burkot a méhszájról, és nem azt, hogy burkot repesztett. És a mai napig tartom, hogy egy sintér. De ezt is beszéljük át akkor, ha túl vagy egy ilyenen. Igen, hisztiztem. Utólag visszagondolva is hisztis voltam. De nekem a terhességem utolsó 1,5-2 hete annyira meghatározó volt, hogy eldöntöttem, soha többet nem leszek terhes... Bocsánatot kérek, ha túl közönséges voltam.

2013. febr. 6. 15:37
Gratulálok, és sok boldogságot, jó egészséget az egész családnak! Szép nevet adtál mindkét gyermekednek! :)
2013. febr. 6. 15:33

Gratulálok, sok boldogságot Nektek!


Átérzem a terhességed utolsó heteit, én is ugyanakkor éltem át, és a türelmetlenség és a nagy pocak, nagy meleg szerintem mindenkiből kihozta a hisztist :-)

13. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Shany.d03)
2013. febr. 6. 13:32

Igazad van, de egy orvos szerintem nem turkál, hanem vizsgál. Van, aki fájdalmasan, van, aki nagyon finoman, ez egészen más kérdés, nekem a turkálás szó ütött szemet. Lehet, túlérzékeny vagyok, de nekem ez a szó a szemétben kotorászást asszociálja, és mivel én is járok terhesgondozásra, kikérném magamnak, ha valaki azt turkálásnak titulálná:)


Nem ez a lényeg természetesen,hanem hogy végül nagyon gyors, sima lefolyású szülése volt a fórumindítónak, és persze a csodás végeredmény:)

2013. febr. 6. 13:25
Hát gatulálk,kszép szülésélmény.Én tavaly megírtam az enyémet a második kisfiammal,én 3 perces fájásokkal órákat vátam éjjel míg a férjemet felkeltettem,és még a hajmosaát is bevállaltam,mikor éreztem,h ennek fele sem tréfa.Ha elfolyt volna mrgzatvizem a kocsiban szülök szülésznő szerin 4 ujjnyi elsimult méhszájjal vettek fel.410-kor kerültem szülőszobára 5.16 kor sít fel a drágám.
11. baybi
2013. febr. 6. 13:15
Gratulálok a gyerekekhez!Valóban nagyon rendes és kedves Dr Nő a Csenge Titanilla!Pedig mindig azt mondják a nők jobban megkínozzák a nőket,de nála ez nem igaz!!! :)
2013. febr. 6. 13:12
Gratulálok a gyönyörü szép kislegényhez! Sok boldogságot az egész családnak.
9. shany.d03 (válaszként erre: 7. - D71ef05a8e)
2013. febr. 6. 13:10
Szerintem aki találkozott ezekkel a szituációkkal, az nem találja sem közönségesnek, sem túlzásnak. Inkább örüljön neki hogy nem ilyen orvosokkak hozta össze a sors. ( igaz nálam 24év telt el azóta, de az ember sosem felejti el.)
2013. febr. 6. 12:35
gratulálok! Bárcsak mindenkinek ilyen gyorsan menne a szülés
2013. febr. 6. 11:44

Gratulálok az egészséges babához!


Nem kötözködésből, de úgy nem szeretek ilyet olvasni: mindig más orvos "turkált bennem". Rendkívül közönséges, bocsánat.


A burokrepesztő sintér is túlzásnak tűnik, egyrészt Te írtad, hogy már nagyon hisztiztél, hogy miért nem indul be a szülés, másrészt ahogy ígérte, még aznap be is indult, ha jól értem.

2013. febr. 6. 10:30
Gratulálunk mi is:)
2013. febr. 6. 10:27
Gratulálok a szép családhoz! öröm ilyen történeteket olvasni!
2013. febr. 6. 10:10
Gratulálok!:)
2013. febr. 6. 10:00
Nagyon ügyes vagy! :) Gratulálok! Jó egészséget és sok boldogságot!
2013. febr. 6. 09:34

Kívánok nektek sok egészséget és sok örömöt Bencében! :))

Izgalmas volt végigolvasni a történeted. :)

2013. febr. 6. 09:08
Néhány éve megírtam a kislányom, Noémi születésének történetét. Az Ő apukájával a kapcsolatunk tönkrement, aztán egy idő múlva új párt találtam. Régi-újat. Életem első szerelmét kaptam vissza. :-)
Szépen éltük a mi ki életünket, a párom külföldön dolgozott, 3-4 hetente járt haza. Olyankor rengeteget csavarogtunk, kirándultunk, és egyre többször hallottam a kérdést tőle: "Vajon jó apa leszek?". Belevágtunk a baba-projektbe, és hát mondanom sem kell, elsőre összejött...

Ugrás a teljes írásra: Bence születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook