Szemtorna (beszélgetős fórum)


2013. febr. 3. 17:10

Sziasztok!

Két hétig volt egy tesztmunkám ami miatt nagyon sokat néztem a monitort. Van szemüvegem (motitorszűrős) de nem volt rajtam sokat. Azt vettem észre, hogy nagyon elfáradt a szemem és, ha utána felnéztem vagy ránéztem valakire, ha beszéltünk tök homályosan láttam az illetőt. Bal szemem sajnos rosszabb. Létezik, hogy a szemidegek ennyire elfáradnak? Valaki tapasztalt hasonlót, ha ránézett sok gépezés után másra? Végzett szemtornát?

2011. nov. 12. 21:20
Sziasztok, én most kezdtem el a gyakorlatokat és meg csak másodpercekig tart a hatás, ha újra pislogok és újra homályos lesz a kép ( ahogyan Szabeidem is írja). Van valaki aki a gyakorlatok segítségével vissza nyerte az éles látását?
2011. febr. 10. 21:39

Sziasztok!

Látom rég nem írtak ide de azért megpróbálom hátha válaszol valaki. Nekem jelenleg 1,75ös mind2 szemem, de nem egész nap hordom a szemüveget és most hallottam erről a tréningről, viszont ezelőtt iskolába mikor nem volt rajtam sokszor szemüveg akkor néha olyan volt, hogy a táblát egy pislogás után majdhogynem tökéletes élességben láttam, majd következő pislogás után újra homályosan. Ez lehet akár a javulás első jele? Egyébként lassan 3 éve van szemüvegem és az alatt nem változott semmit és csak az utóbbi fél évben kezdett el bevillanni néha élesen a kép.

15. Johannia (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2010. ápr. 19. 09:34

Szia!


Ha jól láttam egy másik fórumtémában írtad még 2008-ban, hogy már nem hordod a szemüveget. Neked mennyire segített a könyv? Étrendeden is változtattál? Vagy csak a gyakorlatokat csináltad?

14. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Johannia)
2010. ápr. 17. 16:47

Hát azért nem, mert abban nem lenne pénz, akkor ki venné meg a méregdrága szemüvegeket?

Sajnos az egész egészségügy erről szól.

2010. ápr. 16. 17:56

Sziasztok! Én tavaly csináltam a gyakorlatokat a Tökéletes látás szemüveg nélkül c. könyv alapján. Nekem egy hét alatt erős lett a szemüveg, csak aztán jött a stressz, meg elhagytam magamat, most meg megint romlott a szemem, de nem akarok új szemüveget feliratni, már így is -3 felett vagyok.

Szóval megint el fogom kezdeni, mert nagyon jó volt.

Gondolkodtam a szemműtéten, de nem merem bevállalni...

Valaki olyan is írhatna, aki visszanyerte jó látását a gyakorlatok segítségével. :)

És az orvosok 0,5 meg 1 dioptriára miért nem szemtornát meg étrendváltást írnak fel? Miért egyből a szemüveget?

Nekem 0,5ről indult a szemem. Ha annakidején tudtam volna, hogy elég lenne kicsit többet pislogni, meg fókuszálógyakorlatokat csinálni, most nem lennék 3 felett, és nem vakoskodnék a lakáson kívül :( Itthon nem hordom, csak tv-zéshez....

2009. júl. 21. 22:17
Napba nézek, amíg bírom könnyezés nélkül nem a tűző napba, hanem hajnalban:)
2009. júl. 21. 22:14

Hali

nekem -3-as volt a szemem pár évvel ezelőtt, azóta fogalmam sincs, de úgyérzem(látom), hogy javult. Én a 90-es kiadású Dobd el a szemüvegedet könyvet olvastam, ami Dr Bates módszereit írja le.

El is dobtam, úgy, hogy azóta sincs meg, mert elvesztettem :D :D ha nagyon szükségem lenne rá, akkor sem áll rendelkezésemre, és imádok így lenni, bevallom

sokkal izgalmasabb, és még soha senki nem jött rá, hogy nem annyira látok. Nembeszélve arról, hogy sokkal felszabadultabb lettem, mert a szemcsi egy börtön volt a fejemnek.

a gyakorlatokat nem csinálom jelenleg, de szeretem napoztatni a szemeimet és a "tenyerezés" után félmásodpercig mindig tökéletesen láttam - megható.

jóéjt

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - C502273b01)
2009. júl. 21. 21:16
A madzagos módszert használod?
2009. júl. 18. 17:30
Én jelenleg Leo Angart könyvét használva alkalmazom a szemtornát,és eddig használt:)Jó lenne végleg letenni a szemüveget,mert ha nagyon kifárad a szemem,még felveszem.
2009. júl. 6. 20:29
Sziasztok,látom ez egy régi topik, de hátha feléled:)Én most szereztem be egy lyukacsos szemtréner szemüveget. Kiváncsi vagyok milyen lesz, lesz-e javulás.
2008. nov. 15. 18:26
Így van. Nem mondhatnám hogy hiányzik. :)
2008. nov. 15. 11:04
Nekem is segített a szemtorna.Bár divat a szemüveg és sokunknak jól áll, mégis jobb nélküle!
2008. szept. 14. 00:40

Sziasztok!

Ajánlom mindnekinek a Tökéletes látás szemüveg nélkül című könyvecskét, amiben sok egyszerű, de annál hatásosabb gyakorlat van. Napi 2xfél órát csináltam, és 4 nap után már javult a látásom. Hozzáteszem hogy 20 éve vagyok szemüveges (3- 3,5)! 1 hét után abbahagytam - lustaság... - de a szemüvegem azóta is (2 hónapja) a fiókomban pihen :) Szóval hajrá mindenkinek!

2008. jún. 1. 14:43

Szemtorna gyakorlatok I.


Aki szeretné kipróbálni a leghatásosabb gyakorlatot, az naponta, szemüvegét félretéve – először csak néhány percig – sűrűbben pislogva mint eddig, aprólékosan vegye szemügyre környezetét. Később, pl. a tévénézés alatt is precíz részletességgel pásztázza a képernyő minden eseményét. És pislogjon. Az utcán, a metróban se feledkezzen meg az újfajta gyakorlatról. Nem számít, hogy szemüveg nélkül az arcok elmosódnak, bízzunk képességeinkben! Olvasásnál pislogva nézzük a szöveget. Akik nem látják a betűket, nagyobb betűkkel kezdjék, vagy a környezetük elemző nézésével neveljék látásukat.

Pár nap elteltével többen észreveszik, hogy látásuk tisztább egy-egy pillanatra, majd visszaáll a régi állapot. Később a jobb pillanatok sűrűsödnek és minőségi változás áll be.


Szemtorna gyakorlatok II.



Van, aki a szemtréningnél két lazító gyakorlatra, a szemeltakarásra (tenyerezés, palming) vagy az ingaszerű mozgásra (lengetés) esküszik. A keringés megváltozásával összefüggésbe hozható szemproblémáknál – hályogok, retinakárosodás – és a szemtengelyferdülésnél, asztigmiával rendelkező egyéneknél kiemelten hatásos szemerősítő praktikáról van szó.


Takarjuk el szemünket. Fordított V alakban helyezzük szemünkre tenyerünket úgy, hogy minden fényt kizárjunk. Ujjaink az orrunk felett egymáson nyugszanak a homlokon, míg a tenyerek alsó része az arccsonton helyezkednek el. A szemünk csukva van, a szemgolyót nem érintjük. 5-10 percet gyakoroljunk így, miközben gondolataink lassan megnyugodnak. Akár napi többször fél óra is ajánlott. Az idő elteltével lassan húzzuk le kezünket, és nézzünk körül. Pár pillanatig látásunk tisztább lesz. Csak pár pillanatig, ez igaz, de a látás az élesebb pillanatok sűrűsödésével javul, és idővel csökken a dioptria.



Ha a gyakorlat előtt lehunyt szemmel napozunk jól eső mennyiségben, vagy fényfürdőzünk akár 300 W-os lámpa előtt, kedvezőbb hatást érünk el.


Az ingázás szintén pihentet és növeli a látásélességet. Kis terpeszben végzendő a gyakorlat. Természetes lendülettel törzsfordításokat végzünk. Hintáztatjuk testünket jobbról-balra és vissza. Fejünk automatikusan fordul testünkkel. Súlypontunk a forgás irányába billen, ezért a másik láb sarka kissé megemelkedik. Figyeljünk arra, hogy most is többet pislogjunk, mint szoktunk. Szemünk siklik a tárgyakon. Akkor tökéletes a munka, ha az ingázás természetes, laza, és a képek a test mozgásával ellentétes irányban futnak. Egyszerre 1-2 percnél több nem szükséges, de 3-4-szer is végezhetjük naponta, ha jólesik.


60 éves vagyok.Azóta is csinálom és valóban javult a szemem, már olvasáshoz sem használom mindig.

2008. máj. 11. 15:14
Szeretném én is alkalmazni, mert már halottam, hogy remek. Ha nem romlik tovább a szemem, már az jó.Ha tudtok írjatok konkrét gyakorlatokat.Köszi
2008. febr. 19. 12:13

Olvastam róla és szerintem jó lehet, de a kivitelezéssel gondom van. Én arról írok amit az Izraeli orvos fejlesztett ki és itthon is alkalmazzák a módszerét.

Azért érdekelt, mivel apám idős korára megvakult és hogyan lehetne segíteni ezen.

2008. febr. 18. 11:00

Azokat fórumozókat várom, akik már hallotak az egésszéges látási szokások ápolásáról.netán Ők is végeztek számítógép előtt látást tehermentesítő gyakorlatokat.

Gyertek beszéljük meg , mert" sok lúd disznót győz "még a közmondás szerint is.

Én magam is tornáztatom a szemem, nem mondom, hogy nem kell szemüveg, de azt elmondhatom, hogy nem lett nagyobb a dioptriám.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook