Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó Down eredmény, rossz AFP...Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? fórum

Jó Down eredmény, rossz AFP...Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 13. 08:00
Nekem az AFP eredményem és az életkorom alapján 1/26 volt esély a beteg babára. A védőnőm nem nagyon kertelt, elmondta, hogy ez nagyon rossz eredménynek számít és mindenképpen javasolja a magzatvíz vizsgálatot. Ha rossz lesz az eredmény akkor a 22 hétig elvetethetem a babát. Ledöbbentem.... Ezen felül még CMV fertőzést is megállapítottak a vérvizsgálatom során. Szóval nem volt választás a magzatvízviszgálat mellett döntöttünk, Ez a vizsgálat megmutatja ha fertőzés átjutott-e a babára illetve, hogy van e kromoszóma rendellenessége. A magzatvíz vizsgálattól szerintem nem kell félni. EGy kicsit tényleg kellemetlen, de kb.5-10 perc az egész és nem rosszabb kint egy vérvétel. Az eredményre 3 hetet kell várni. Ha a sejttenyésztésen már korábban kiderül, hogy beteg a baba akkor hamarabb felhívnak telefonon, hiszen minden nap számít. Hál ' Isten negatív lett az eredményem, nem beteg a baba. A CMV fertőzésről annyit tudjatok még, hogy ha az anti-IG és az anti-Im értéketek is pozitív lett az nem jelenti még a fertőzöttséget, ugyanis ha fél évvel a terhesség előtt voltál fertőzött akkor is kimutatható mindketőre a pozitív érték. Ilyenkor elküldik aviditás vizsgálatra ugyanazt a vért és megnézik, hogy milyen régről származhat a fertőzés. Ha magas ez az aviditási index (60% felett) akkor nem kell félni, mert csak újraaktiválódott a vírus valamikor a terhesség előtt és az nem jelent veszélyt a babára. Az Én esetemben is ez volt szerencsére. Egyébként a méhlepény sokmindent kiszűr. A rossz AFP eredmény pedig kapcsolódhat a nem jókor levett vérrel is. Ha nem töltötted be a 16. hetet akkor alacsony értékeket lehet kapni, ez az AFP érték a terhesség előrehaladásával mindig emelkedik és túl korán levett vérmég rossz ereménytmutathat.Nekem 15 hetesen és 3 naposan vették le a vért.
25. Bonne Maman (válaszként erre: 24. - Gagababi)
2013. febr. 12. 07:53

Én voltam méhlepény biopszián. Nem volt kellemes, de inkább a tudat miatt (terhesen a hasadba szùrnak egy tût ... stb). A vizsgálat következtében a méhlepény nem válhat le, magzatvíz nem folyhat el. Ezek felesleges riogatások!! A csapat pedig full profi, az életem is rájuk bíznám!!

Vetélési kockázat 1:3000-hez, azaz 1% sincs. Ellenben nyugodt babavárást garantál. Kombinált és integrált teszt nem ennyire megbízható, ui jó eredmény mellett is születtek downos babák (ld amniocentézis topik).

24. Gagababi (válaszként erre: 20. - Hajini)
2013. febr. 6. 22:35
A korionboholy mintavételről viszont már hallottam rosszat, hogy leválhat a méhlepény...azt nem csináltatnám meg.
23. Fancsika12 (válaszként erre: 22. - F3ef3e826b)
2013. febr. 6. 17:11

Most már én is inkább így látom.Csak elég rossz érzés volt tegnap mikor megkaptam az eredményt.Mára hogy voltam uh-n,meg nyugodtam kicsit.Ott is volt kismama akinek rossz volt a Down jó.Jövőhéten megint uh,meglátom hogy utána merre tovább.


Köszönöm mindenkinek a választ!

22. f3ef3e826b (válaszként erre: 1. - Fancsika12)
2013. febr. 6. 16:03

Szia!


Én voltam kombinált teszten és AFP-n is. Elég sok kismamával beszélgetek mostanság. Volt akinek rossz lett az AFP-je (nem is egy), de a baba teljesen egészséges. A kombinált és az integrált teszt is sokkal többet érnek. Elég sok szűrési mód van ma már, az AFP eléggé elavult, sok kismamát rémít meg feleslegesen. Rengeteg dolog befolyásolhatja az eredményt és persze ha nem a megfelelő héten veszik le, az is fokozza a rossz eredmény lehetőségét. Azt mondom minden kismaminak, az AFP eredmény miatt nem kell megijedni! A többi szűrés sokkal hitelesebb és úgy is megcsináltatják ha nem jó az AFP (bár ez is legtöbbször felesleges kör). :-)

2013. febr. 6. 11:34
Sziasztok!Túl vagyok az UH-n.Nagyon rendes volt a doki mindent átnézet és azt mondta szerinte minden rendben ne idegeskedjek (nem kicsit látszott rajtam).Meg volt minden és még picit nagyobb is mint kellene...Majd mondta hogy menjek vissza a nőgyógy szakrendelésre kérjek el egy Pécsi tel számot,ott mondjam meg hogy alacsony lett az Afp-més ők majd elkérik az adatokat és eldöntik hogy mennem kell-e Pécsre,mint kiderült oda is csak ultrahangra.Majd felhívtam őket és nem éppen kedves hölgynek bediktáltam a Down arányt,meg az Afp-t aki elég harsány hangon mondta, hogy nem igaz hogy engem senki nem világosított fel,hogy a Down szűrés felül írja az Afp-t és csak azt hívják el aki nem csináltat Down szűrést,és rossz az Afp-je.Majd mondtam neki hogy nekem azt mondták telefonáljak,diktáljak adatokat...és most éppen ezt teszem.Ő meg mondta hogy jó...gazam van,de nem érti miért nem mondták el nekem hogy ez így működik.Szóval nem kell mennem sehova elvileg.Jövőhéten megyek 18 heti Uh-ra a dokimhoz,majd vele lebeszélem hogy hogyan tovább.Most picit meg nyugodtam.
20. hajini
2013. febr. 6. 09:07

Szia! Nekem a

20. Héten meg kellett szülnöm, mert nem volt életképes.. :(

Nekem 0,7 volt... és az uhon kiderult, h a 16.hettol nem fejlodott.

A magzatvizvetel kellemetlen, de nem faj. A korionboholy mintavetel viszon nagyon...


De persze ez nem mindig igy van, drukkolok, hogy ne eld at, amit en.. pontosan 2honapja

2013. febr. 6. 09:01
Barátnőm kislánya pcos mellett nagyon nehezen jött össze, j down eredmény lett a rossz afp után, és megszületett semmi baja:)
18. slavi
2013. febr. 6. 08:54
Sziasztok! Nekem az afp értékem 0,53 volt és az orvosom nem mondta hogy ez rosz lenne. egészséges kislányom van. már 4 éves. Nálunk a laborba a referencia tartomány 0,4 - 2,5 ig van . Tehát a 0,55 bőven belefér.
2013. febr. 6. 08:33

Én még nem tartok itt, 15+3 hetes vagyok, de pont kérdeztem a védőnőtől, hogyha az első eredményem jó, másodikkal lehet e baj? AZt mondta, 1%-ban előfordulhat rossz eredmény, de ott minden esetben a terhességi kort nézték el, és abból adódik a rossz eredmény.

Ha 12. heti Uh, és a kombinált első eredménye jó, nem lehet baj!

2013. febr. 6. 08:21
Szia! Én is voltam amnion (korom miatt), szerintem sem kell félned tőle. Én mindenképpen meg akartam csináltatni, mert így nyugodtam meg teljesen, ezen kívül nemcsak a downt szűrik. Utólag azt mondhatom, hogy kár itt olvasgatni a neten erről mindenféle rémtörténetet, nekem sem volt senki a környezetemben aki elvetélt volna. Szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja. Ráadásul mivel mostmár egyre többen szülnek 35 felett, sokkal több ilyen vizsgálat van, mint anno (valószínűleg a vetélési statisztikák is abból az időből származnak). Én a SOTE-n voltam, rengetegen voltunk, futószalag módszer, de nem volt semmi. Ha nem ezt akarod, akkor menj máshova. Maga a vizsgálat sem fáj, pár nap pihi és ennyi. Nekem megnyugtató volt, legalább emiatt nem kellett végigparázni a terhességet, és persze a hab a tortán, hogy már most megtudhatod a baba nemét biztosra :)
2013. febr. 6. 08:16
A magzatvíz mintavétel egy picit kellemetlen vizsgálat, hiszen beleszúrnak a pocóba, de ahogy már más is írta, én sem hallottam,hogy vetélést okozott volna. Mielőtt megcsináltattam volna, minden információt begyűjtöttem róla, olvastam riogató kismamákat, akiket inkább lelkileg viselhette meg a mintavétel. Úgyhogy megcsináltattam, és nem bántam meg, megnyugtató volt.
2013. febr. 6. 08:15

Az afp már egy elavult vizsgálat, sok országban már nem is végzik mert nagy a hibaszázalék..

Nyugi:)

2013. febr. 6. 08:11

Már majdnem leírtam ugyanazt amit Te :) Csak tényleg nem értem,hogy miért végzik még ezt az AFP szűrést...

Én meg 36 évesen szültem, és megcsináltattam a magzatvíz mintavételt, annak ellenére,hogy minden leletem (AFP, kombi teszt..) tökéletes eredményt mutatott.

2013. febr. 6. 07:53

Nekem alacsony lett,megismételték és akkor is.Végig aggódtam a terhességet feleslegesen mert egészséges lett a kislányunk.

Bár voltunk 2x 4D-s uh is de az sem nyugtatott meg :)

11. vecus (válaszként erre: 2. - Fancsika12)
2013. febr. 6. 07:47

Szia!


Nekem 3 terhességemnél volt ilyen alacsony az AFP érték 0,4 és 0,5 közötti. Voltam 2-szer amnion de csak azért mert a korom miatt javasolt volt. És mind a 3-szor egészségesen született meg a gyerekem.


Ha már genetikára küldenek ott általában az orvos a magzatvíz vételt javasolja mivel az ad a legbiztosabb eredményt. Amúgy nem kell félni tőle és ha betartod az orvos utasításait nem lesz semmi baj.

2013. febr. 6. 07:38
Kíváncsian várom az eredményt. Én kicst talán a megnyugvás felé hajlanék, ha a 12 hétben minden rendben volt.
2013. febr. 6. 07:35

Meg sem tudom számolni, hány ismerősömnek volt rossz az AFP eredménye. A magzatvízből való mintavétel viszont nem szokott tévedni, szóval ne félj tőle. A vetélési kockázat minimális, senkit sem ismerek, aki elveszítette volna a babáját, te sem fogod.

Ezen kívül én ajánlanék még mostanában egy 4D ultrahangot valami nagyon jó szonográfussal, abból is simán látszódna, ha baj van a babával.


De nem lesz! Ahogy előttem is írták, az AFP egy megbízhatatlan, régi magyar orvosi baromság.

8. erikpipi (válaszként erre: 4. - Csiga1170)
2013. febr. 6. 07:33

Az AFP azért megbízhatatlan, mert rengeteg mindentől függ, amit egyébként nem vesznek figyelembe a vizsgálat alatt. Pl. a bőrszín, szemszín, súly, ha jól tudom még a származás sem mindegy stb.

Valóban szinte már sehol nem használják, mert megbízhatatlan.

Én genetikán voltam, 3x küldött a nőgyógyász, már röhögött rajtam a genetikus is, aki annyi redőt látott már.

Én nem engedtem a további vizsgálatot, bíztam benne. 41 évesen szültem, és egészséges a fiam.


De: ezek a vizsgálatok szükségesek, nekem is megnyugtató volt, hogy genetikus többször is látott.

A magzatvíz vizsgálatot én is elutasítottam, mert a többszöri vizsgálatra az eredményeim jók voltak(afp másodszorra), és mint írtam, genetikus 3x látta a magzat redőit.

2013. febr. 6. 07:33
Ha megjöttem az Uh-ról majd megírom mire jutottam,jutottunk.
2013. febr. 6. 07:32
Köszönöm a válaszokat.Én is 17 hetes vagyok,31 éves.A Down szűrésből én csak az első részt vettem ígénybe mert más okból készültem a magzatvíz vételre.De mivel az ultrahangokon minden rendben volt,és a Down is jó lett így kezdtem lemondani róla.( Bár ez nem helyes kifejezés).Viszont tegnap jött egy levél a kórháztól és ma reggel kell menjek Uh-ra.És annyi volt még a levélbe hogy továbbiakban genetikai vizsgálat jöhet szóba.Hát nem tudom.Talán most délelőtt picit megnyugszom és akkor jobban át tudom gondolni hogy is tovább.Csak érdekel más hogy van ezzel. :)
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Fancsika12)
2013. febr. 6. 07:31
Unokatesómnál ugyanez volt. Végigjártak mindent: genetikai uh, magzatzatvíz vétel..minden rendben volt! Utólag kiderült, hogy a terhessége sokkal idősebb, mint azt az orvos hitte.
2013. febr. 6. 07:12

Hány hetes terhes vagy?

Én most vagyok 17 hetes és 36 éves. Most várom az afp eredményem....félek...Én is ezeket hallottam, amiket írtak, hogy nem megbízható az afp, na de az amnocentézisnek meg vetélési kockázata van. Én is voltam genetikai tanácsadáson a korom miatt, de ott meg össze-vissza ijesztgettek a korom miatt, én sem akarok menni amniora...de a kombinált teszt eredménye meg mire megjön, azt hiszem 4 hét és az amniot meg a 20. hétig csinálják...szóval elég ördögi a kör.

Én bánom, hogy 12 hetesen nem csináltattam meg a tesztet, de egyik orvos sem hívta fel akkor rá a figyelmem...meg én ezek a tesztek pontatlanságáról is sok rosszat olvastam...

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Fancsika12)
2013. febr. 6. 07:05

Nem tudom melyik korhazba jarsz,de most mar van lehetoseg verbol megallapitani, ha minden igaz tavaly ota.

Nekem integralt tesztem volt, erdemes azt is megprobalnod,bar ezt az orvos majd megmondja,mert az hetekhez kotott.

Az afp-t pedig onmagaban mar nagyon keves orszagban nezik onmagaban, ugyhogy az nem ok az aggodalomra.

Az amnicentezist en sem tamgatom,csak a legvegso esetben.

A

2013. febr. 6. 07:01
Sziasztok!Az egyes Down szűrés negatív lett,de az Afp alacsony (0,55).Elkeseredtem.Félek a magzatvíz vételtől...Persze ha meg kell,megyek.Csak....
2013. febr. 6. 07:00
Jó Down eredmény, rossz Afp...Milyen tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook