Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Chrone betegségre lehet plusz pontot kapni főiskolai jelentkezéskor? Ha lehet akkor milyen papírt kell beadni és mi legyen rajta? fórum

Chrone betegségre lehet plusz pontot kapni főiskolai jelentkezéskor? Ha lehet akkor milyen papírt kell beadni és mi legyen rajta? (tudásbázis kérdés)


7. Herr Ente (válaszként erre: 3. - Vukkk)
2013. febr. 6. 23:59
Ha van rá megoldás, akkor arra én is kíváncsi lennék. Nekem nincs ilyen megbetegedésem, de tudtommal a legjobb orvosságok és kezelések is csupán tüneti megoldást jelentenek, lévén, hogy gyakorlatilag még a betegség konkrét okáról (genetika, környezeti ártalmak, stb...) is csak találgatások vannak. (:
2013. febr. 6. 23:56

"A hatályos jogszabályok szerint a felsőoktatási intézmények hallgatója a hallás-, a látás- és a mozgássérült, a beszédfogyatékos, pszichés fejlődési zavarai miatt a tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott, valamint autista fiatal lehet.

Fogyatékosságra tekintettel akkor lehet valaki többletpontra jogosult, ha az a tanulási folyamat tartós és súlyos akadályozásához vezet."


A Chrone betegség, mint bélrendszeri megbetegedés, még ha súlyos is, nem tekinthető fogyatékosságnak. Többletpontot pedig csak nyelvtudásért, tanulmányi eredményekért, sporteredményért, tartós gyermekgondozásért, és különféle hátrányos helyzetért adnak.


Kérdezz rá persze, hátha változott, de szerintem sajnos erre nem kaphatsz plusz pontokat.

2013. febr. 6. 17:54
Persze attol még a kérdésem mindig áll és érdekel ha ugy lenne.
4. Vitust (válaszként erre: 3. - Vukkk)
2013. febr. 6. 17:51
Mármint? Így a Chrone betegségre? Mert gyógyszert kapokrá (Humira) amitöl egy kicsit jobb de nyílván nem nagyon élvezem a fájdalmat mert attol még van így simán érdekelne a megoldás rá mert ha ugy van nem olyan fontos nekem az a plusz pont mert amis csinálok emeltet meg javítót de jobb lenne természetesen ennek a betegségnek a megszüntetése és debrecenbe nem mondtak még sok mindent a rá való megoldásra. Műteni is műtöttek több kevesebb sikerrel és még így a mai napig nem a legjobb a gyomrom. Ezért érdekelne a megoldás.
2013. febr. 6. 06:42

A kérdésedre a választ nem tudom.

Biztos, hogy Chrone betegként akarod leélni az életedet?

Van rá megoldás.

2013. febr. 6. 01:25
Igaz, nekem már 4 év eltelt a jelentkezés óta, de úgy emlékszem, hogy lehet betegségre plusz pontot kapni. Ne haragudj, ha kiderül hogy rosszul tudom. Ezt ösztöndíj igényléskor is figyelembe veszik. Elég csak ha szakorvos által igazolod a betegséged! Én minden évben így csináltam ösztöndíj igénylésnél. Remélem kapsz pontosabb választ is a kérdésedre!
2013. febr. 6. 01:18
Sziasztok.! Elnézést a zavarásért de nagyon foglalkoztat a dolog és nem nagyon tudok értelmes leírást találni róla pedig fontos lenne miután egyszer már próbáltam de nemsikerült és nem tudom miért. Szóval a kérdésemre keresem nagyon a választ mert azt hallottam hogy krónikus betegségekre lehet kapni pluszpontot. Ha a Chrone/Colitis ulcerosa-ra lehetne milyen adatoknak kellene rajta lennie amit elis fogadnak? Bocsánat ha elég rosszl vagy kicsit érthetetlenül van megfogalmazva csak sűrgős lenne nagyon hogy ne maradjak le. Köszönöm előre is a segítségeteket.!/illetve elnézést ha rosszul jelöltem meg a téma típusát./

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook