Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 3 hónapos. Lehetséges, hogy nő a foga? (Van egy fehér pötty az ínyén) fórum

Kislányom 3 hónapos. Lehetséges, hogy nő a foga? (Van egy fehér pötty az ínyén) (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 12. 19:02
szerintem szájpenész, figyelni kell nehogy terjedjen,és nem árt boraxos ecsetelővel kezelni
2008. júl. 12. 08:35
Szia! Az én lányom fél éves. 3 hónapos kora óta folyik a nyála, mindent rág, én már akkor azt hittem, jön a foga.A kis fehér fogcsírák ugyan már látszódnak az ínyén belül, de az nem jelent semmit. Ha duzzadt, piros, akkor bújik. A többségnek, persze.
2008. júl. 12. 03:51
Az en lanyom ugy szuletett, hogy mar ott volt 2 potty alul kozepen. Akkor azt mondtak, hogy ez nem jelenti azt, hogy koran fog jonni a foga, sot, semmit sem jelent.
19. sodrak
2008. márc. 25. 13:57

Ha nincs több pötty, akkor nagyon valószínű. Több pötty esetén esetleg szájfertőzése, szájpenésze van.

Ha sokat nyálzik és sokat sír, amire nem tudsz megfelelő magyarázatot adni, az is fogzás miatt van. Néha nagyon sokáig is eltarthat, mire áttőr egy fog.

2008. febr. 19. 07:24
Hát a dokinéni azt mondta, hogy nem jön a foga. Azt mondta, hogy vmi mirigy van ott. Tud vki vmit ezekről?
17. andix
2008. febr. 18. 10:39
Szerintem a foga jön.Vegyél neki Dentinox gélt a gyógyszertárban.Valamikor az én fiamnak is ilyen hamar kijöttek a fogai,és a Dentinox nagyon jó volt neki.
16. csingi-lingi (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2008. febr. 18. 09:18

Akkor én azt mondom, hogy biztosan a fogacskája kínozza. (Egyébként a szájpenész nem mindig terjed el, lányomnak kétszer volt egy-egy pöttyöcske)

Mindenesetre mutasd meg a védőnőnek, ő biztosan tudni fogja, hogy mi az. Az én lányomnak a chamomilla homeopátiás szer vált be a fogzásnál. Naponta 2x5 golyócskát felolvasztottam nagyon pici vízben,és azt adtam Neki.

2008. febr. 18. 09:18
Persze! Az egy kis üvegcse ecsetelő, jó az íze.
14. kathlee (válaszként erre: 13. - Sóvágó)
2008. febr. 18. 09:16
Gyógyszertárból?
2008. febr. 18. 09:15
Vagyis Dentinox a neve.
12. sóvágó (válaszként erre: 9. - Kathlee)
2008. febr. 18. 09:14
Akkor tényleg a fogacska tör utat magának ilyen hamar, én is Dentonix-et ajánlom, kend be vele a kis ínyét, az én fiam imádta.
2008. febr. 18. 09:14
Hát nem tudom... Jövőhéten megyünk védőoltásra, a dokinéni csk me tudja mondani.
10. mandy
2008. febr. 18. 09:12

Meglehet, hogy jön a foga, hiszen ritkán még az is előfordulhat, hogy egy baba már úgy születik, hogy kint van egy foga!

De az is lehet, hogy nem az. Az én kisfiam is sokat nyáladzott és mindent a szájábavett, háromhónapos korától. Aztán csak most, 10.5 hónapos korában jött ki a foga :)

9. kathlee (válaszként erre: 6. - Sóvágó)
2008. febr. 18. 09:11
Szia! Nem haragszok. Én is gondoltam erre, de több napja törölgetem neki, és nem jön le. Egyébként csak egy pötty van. (sajna nem szopizik)
8. kathlee (válaszként erre: 3. - Csingi-lingi)
2008. febr. 18. 09:08
De, egy hete igen nyűgös. Alszik egy órát, azután felébred. Tíz perc és sír, hogy ismét álmos. Éjszaka is többet fent van. Ha száj penész lenne, akkor nem lenne máshol is?
2008. febr. 18. 09:07
Szia! Nagyon úgy néz ki,hogy jön a foga. Az én fiam 4 hónapos volt amikor megjelent az első foga.Ha fáj neki érdemes a Dentinox-ot beszerezni,az segít enyhíteni a fájdalmát.
2008. febr. 18. 09:07
Ne haragudj, hogy ezt írom, de az a fehér pötty, ha nem szilárd, nem lehet, hogy szájpenész, az ilyen kicsiknél könnyen kialakulhat, főleg, ha szopizik a kicsi?! Próbáld meg letörölni, ha nem megy akkor lehet, hogy tényleg fogacska! És ez csak tipp, így látatlanba!
2008. febr. 18. 09:07
Nagyon folyik a nyála. Minden nap próbálom neki letörölni, de ott van mindig. Akkor csak az lehet.
2008. febr. 18. 09:07
Igen lehetséges,a fiamnak is négyhónaposan jött az első foga.
2008. febr. 18. 09:06
Igen, előfordulhat. Már ilyen idős korban is kezdődhet a fogzás. Bár az sem kizárt, hogy szájpenész. Az ujjaddal finoman símítsd meg, és ha kemény, akkor az bizony a fogacska lesz. Talán meg is nyomhatod egy picit,és ha érzékeny Neki, akkor tuti. Ha szájpenész, arra pedig doki ír fel ecsetelőt. Nem nyűgös a kislányod?
2008. febr. 18. 09:05
Lehetséges,az enyémnek 4 és fél hónapos korában már kint volt teljesen.
2008. febr. 18. 09:04
Kislányom 3 hónapos. Lehetséges, hogy nő a foga? (Van egy fehér pötty az ínyén)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook