Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A turisztikai szervező, értékesítő + szállodai recepciós a 2 éves OKJ-s képzés alatt miket tanul? Gondolok itt tantárgyakra és minden másra. fórum

A turisztikai szervező, értékesítő + szállodai recepciós a 2 éves OKJ-s képzés alatt miket tanul? Gondolok itt tantárgyakra és minden másra. (tudásbázis kérdés)

6. Katika009 (válaszként erre: 5. - Dyedrys)
2013. febr. 5. 18:02
Nagyon köszönöm az őszinte válaszod! :)
2013. febr. 5. 17:41

Én középiskolába járok, van szállodaismeretem, vendéglátás és utazásszervezés órám is.

Nagyon érdekes tantárgyak. Az elején sok a száraz anyag, de amikor az alapokat megtanulja az ember, utána már a hasznosítása, és a különböző fajta-féle feladatok/problémák megoldása nem okoz problémát. Viszont én úgy érzem, hogy itt Magyarországon ezzel a szakkal nagyon sok mindent nem tudsz kezdeni!

Utazási irodák sorra zárnak be, kevés az utazó.

Szállodák telve vannak...

sok sikert hozzá, ha mégis ezt szeretnéd csinálni, de én úgy gondolom, hogy itt Mo-n sajnos ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni.

Sokkal jobban jártál volna te is, ha mindezt a képzést egy külföldi iskola kereteiben tanulod meg. Külföldön, egyes országokban még van jövője az ilyen képzéssel ellátottaknak.

Sajnálom, ha elkeserítettelek, de úgy érzem, hogy muszáj volt leírnom, amit a tanáraim szavai tükröznek vissza.

Sajnos ők is el vannak keseredve...

2013. febr. 5. 17:36
Köszönöm szépen! Nehéz ez a szak?
2013. febr. 5. 17:23
Hasonlóra járok, nekem volt még ezeken kívül egy kis pénzügy, művtöri, idegenforgalmi földrajz, adminisztráció, turizmus rendszere és kapcsolatai, értékesítés, ügyintézői tevékenység, alaptevékenységű és nem alaptevékenységű üzletágak működtetése.
2013. febr. 5. 17:13
Szia! Tantárgyak: Bevezetés az idegenforgalomba, Szállodaismeret, Vendéglátás, gasztronómia, Üzleti etika, protokoll, Illem, etikett, Kommunikáció, Utazásszervezés...
2013. febr. 5. 16:55
A turisztikai szervező, értékesítő + szállodai recepciós a 2 éves OKJ-s képzés alatt miket tanul? Gondolok itt tantárgyakra és minden másra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook