Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbetegedhet az 5 éves lányom az uszodában? fórum

Megbetegedhet az 5 éves lányom az uszodában? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 20:06
nem..."uszodaszemölcse" visz lehet ami elmúlik magától
19. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Adb20ce52a)
2013. febr. 5. 15:10

Mondjuk a babaùszás nem egy agyonklòrozott medencében szokott törtènni, de egyébként én is klassz dolognak tartom.


"A klòr az arra érzékeny nyálkahártyákat irritálhatja, ki is marhatja, és ìgy megszűnnek a kòrokozòkkal szembeni védvonalak."

2013. febr. 5. 13:29
Én nagyon beteges gyerek voltam, volt hogy fél évig nem mentem oviba csak 1-2 napra utána 2 hét otthon. Állandóan felsőléguti nyvajám volt mindig köhögtem stb. Egyszer a tüdő osztályon javasolták hogy járassanak uszni mert az a klóros pára jót tenne. elsőben el is kezdtem rendesn, elötte az ovival vittek minket is. Na most onnantól hogy heti több alkalommal 1 év után már heti 5 edzésem volt. Onnantól fogva sosem voltam beteg, mivel az a párás klóros levegő nagyon jól fertőtlenít. Én voltam az egyetlen az orsztályban akinek csak az az évi 3 napos hiányzása volt amit a szülő igazolhat. 5 évig úsztam veresenyszerűen.
2013. febr. 5. 13:25
Fertőzéseket biztos könnyebben, pl. szemölcsöt. De ha megtanítod az alapvető szabályokat, akkor nem vészesebb, mint az iskolában.
2013. febr. 5. 13:19

Nekem is 5 éves a lányom, én örülnék, ha az ovi elvinné az uszodába (úszni tanulni) még egy megfázás vagy gomba árán is. Ugyanis az úszni tudás megmentheti az életét, de a gombába meg a megfázásba nem haltak bele sokan.


Viccet félre, szerintem mielőtt elengeded, menj el vele és a korábban adott hasznos tanácsokat tanítsd meg neki (törölköző pópó alá, alapos törölközés /ujjközöket, hajlatokat főleg/, mindig papucs, alapos hajszárítás stb.) és nem lesz gond. :)


Az úszás a legjobb sport és erősíti az immunrendszert. Sok hasznára lehet később ha megszereti a vizet.


Anyósodnak meg ajánld figyelmébe a google-t és a "babaúszás" keresőszót. Ha a 3 hónaposnak nem árt, akkor az 5 éves is túléli, nem igaz? :)

15. zefex
2013. febr. 5. 13:18

Réges régen, amikor a fiam járt az ovival uszodába, lehetett segíteni az ovónéniknek elkísérni a csapatot a foglalkozásra. Én is voltam velük párszor. Volt olyan gyerek, akinek télen sem volt sapkája, vagy nem tettek neki váltó ruhát.

Egyik másik gyerek csak játszott, mások próbálkoztak az úszással, de mind élvezte.

Nem baj, ha aggódik anyósod, biztosan szereti az unokáját. Meg kell találni a középutat.

14. 5ed73a72bc (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2013. febr. 5. 13:09
De jó neked, hogy ilyen anyósod van :)
2013. febr. 5. 13:08
Nekem mind a 4 gyerekem (3 lány, 1 fiú) pici kora óta jár uszodába,de soha semmi bajuk sem lett tőle.
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - G.Garbo)
2013. febr. 5. 13:06
Én sem azt írtam,hogy nem lehet...hanem azt,hogy én már voltam....
11. G.Garbo (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2013. febr. 5. 13:04
Nem írtam, hogy nem lehet az ember náthás nyáron.
10. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2013. febr. 5. 13:03
Elvileg igen, gyakorlatban aki sportol, pl. úszik, a z ritkábban betegszik meg.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - G.Garbo)
2013. febr. 5. 13:02

Én voltam már megfázva augusztusban 28 fokban...télen nem voltam olyan beteg,mint akkor...



El lehet kapni bármit az uszodában,de anyósod félelmét kicsit túlzásnak tartom...

8. G.Garbo (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. febr. 5. 12:58
Így van. Menjetek el vele párszor uszodába, hogy lássa, hogy kell ott viselkednie, mire ügyeljen. Többre mentek egy közös alkalommal, példamutatással, mintha papolsz neki naphosszat.
7. bige
2013. febr. 5. 12:56
egy 5 éves gyerek ( és nem csak az 5 éves ) bárhol megbetegedhet. Immunredszer, érzékenység függő. Ennyi erővel anyósod betehetné a gyereket a vitrinbe. Az uszodában játszanak is, és tanulnak úszni is. Nálunk nem volt semmi baj.
6. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2013. febr. 5. 12:56
Nem alaptalan a cseszegetése, de azért nem kell bezárkózni a négy fal közé! Inkább tanítsd meg a kislányodat arra, hogy hogyan legyen elővigyázatos. Pl. papucsot mindig húzzon a lábára, mikor az uszodában közlekedik, vagy hogy úszás előtt és után tusoljon le, törölközzön meg és cserélje le a vizes fürdőruhát, vagy hogy a padra csak úgy üljön le, hogy leterít maga alá egy száraz törölközőt, stb.
5. Mocori (válaszként erre: 4. - G.Garbo)
2013. febr. 5. 12:53
:) Ezek az anyósok...
4. G.Garbo (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2013. febr. 5. 12:52

Azt neked kell tudni, hogy úszásoktatásra viszik-e a gyerekeket vagy sem.


Igen, meg lehet fázni, el lehet kapni ezt meg azt. Ahogyan a metrón is vagy az óvodában. Az úszásba még senki nem halt bele :)


Az anyósod meg hülye, mert májusban MELEG VAN, így fürdés közben nehéz megfázni. Te meg azért, mert hallgatsz rá, a józan eszed helyett.

2013. febr. 5. 12:50
Persze, hogy meg. Meg is fázhat, gombát is elkaphat,lehet kötőhártya gyulladása, sőt még nőgyógyászati panaszai is lehetnek...Minden embernek másképp működik az immunrendszere, van akinek gyengébb, van akinek erősebb.A kérdésed nem tudom, arra irányult-e, hogy honnan szedhetett össze valamilyen már meglévő betegséget, vagy arra, hogy összeszedhet-e az uszodában ilyet.
2013. febr. 5. 12:48

májusban mennek az ovival.anyósom folyamatosan cseszeget,hogy ez meg az is járt s milyen beteg lett,mert megfázhat.mert fertőzésveszély stbstbstb...

azért szeretném,mert a Balatonba is 1-2 óra könyörgés után mert tavaly nyáron is belemenni:((

mit csinálnak ekkora gyerekek, oktatják őket úszni vagy játszanak?

2013. febr. 5. 12:45
Megbetegedhet az 5 éves lányom az uszodában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook