Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fogja még a 4 éves fiam piszkálni 1 éves húgát és hogy kezeljem addig is? fórum

Meddig fogja még a 4 éves fiam piszkálni 1 éves húgát és hogy kezeljem addig is? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 10:15
A Tesóm kisfiai is ilyenek hol az egyik hol a másik piszkálódik csak most már tudják egymás közt kezelni.A nagyobbik 4múlt a kicsi 3lesz.Kis ördögfiókák főleg a nagy.És elég rossz dolgokat mutat,tanít a picinek aki persze vevő rá.
2013. febr. 5. 10:11
Én értem amúgy vannak ilyen gyerekek,majd az idő megoldja.biztos kis ízgő mozgó :-D
24. wanita77 (válaszként erre: 23. - Jstefan)
2013. febr. 4. 19:57
Régebben bevontuk mindenbe, de mostanában már nem érdekli. És nem azzal van a gond,hogy többet kell a picivel foglalkozni, azt megérti. És olyankor apával van, amúgy is nagyon apás. Minden figyelmet megkap, sokat játszunk vele, szóval ilyesmivel nincs gond. Egyszerűen csak imádja cukkolni, piszkálni és hallgatni, mikor a hugi sikít miatta. :) Próbálom viccesen felfogni többbnyire, csak akkor van gond, amikor ténylegesen "bántja", lökdösi, kikapja a kezéből a dolgokat, de ezekért nem akarom állandóan büntetni és én sem akarom, hogy megharagudjon rá a sok büntetés miatt. Nehéz ügy.
23. jstefan (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2013. febr. 4. 18:38
Féltékeny a kishugára ezért piszkálja, mostmár nem ő van középpontban, hanem a több törődést igénylő kistesó.Büntetéssel nagyon sokat ártasz a kettőjük kapcsolatában.Úgy tudod vele megszerettetni a kishugát hogy bevonod a vele kapcsolatos munkába,és nyugodtan türelemmel megbeszéled vele hogy ő még kicsi ezért kell vele többet foglalkozni.Ha megbünteted akkor gyűlöletre neveled,és ezt soha nem tudod korrigálni,akkor örökké gyűlölni fogja a tesóját.Nagyon sok felnőttnél is aki gyűlöli a testvérét visszavezethető a kisgyermekkori trauma amikor a szülőtől a testvér miatt verést kapott.
2013. febr. 4. 16:25

Ha egyik nap elhatározod magad,hogy mostmár következetes leszel,akkor a gyerekecske is észreveszi,hogy megváltoztak a dolgok,nem lehet úgy elfajulni.

Én azt tenném,hogy- miutánTE,belül elhatároztad,hogy mostmár következetes leszel,és semmi nem ingat meg- leülnék a kisfiúval,és elmondanám neki,hogy megelégeltem,hogy bántja a hugit. És hogy ezután elvárom tőle,hogy ne tegye többet.Ha mégis megteszi,bünti lesz(a már említett pár perces elkülönítés),mindig.Aztán megkérdezném,hogy értette-e,amit mondtam,és egy puszival elengedném.És ha piszkálódik,rögtön menne a büntibe.És mondanám neki közben,hogy:emlékszel? szóltam,hogy ez lesz,ha bántod. És akár 4-5 ször egymás után is megcsinálnám,akkor biztos észrevenné,hogy valami itt nagyon megváltozott.

Nem kell közben mást szövegelni,semmi ejnyebejnye,meg mi lenne,ha téged is..csak rövid,határozott mondatokkal: bántottad?most mész a büntibe.

21. wanita77 (válaszként erre: 20. - Bea0124)
2013. febr. 4. 15:54

Igen, szoktam mondani neki, hogy ha nem hagyja abba, kiveszem a kádból, általában használ.

Tudom,hogy nehéz még osztozkodni, ezt még tanulnia kell, ezért nem is nagyon büntetem, csak ha erőszakkal kitépi a kezéből.

Nem bántják az oviban, legalábbis nem tudok róla. Ott általában jól viselkedik, gondolom itthon tombolja ki magát, mert ott rend és fegyelem van.

2013. febr. 4. 15:45

Szerintem is így akar ő középpontban lenni.

Azt hogy tanítja hogy igyon a vízből kidobja a játékot stb.előbb utóbb magától csinálná a pici.Legalább is az én fiamnak sem tanította senki.De mond neki hogy nem szabad ha kidobja elfogod venni.Amennyiben többszöri figyelmeztetés ellenére is ki dobja vedd el.Ha ez nem segít akkor próbáld azt ha kidobja mond neki hogyha nem tud szépen játszani kiszáll.Ha nem fejezi be akkor kiveszed.Hidd el megfogja unni.

Hogy lökdösi tépi a ruháját ne engedd szólj rá ha nem ért a szép szóból büntesd meg.

elveszi a játékokat általában fordítva szokott lenni :-D de tanulnia kell még osztozkodni nemrég még csak övé volt minden most meg...szegénynek is tanulnia kell.

Oviba jár?Nem lehet hogy őt meg a nagyobbak piszkálják?Érdemes odafigyelni szegénykére

2013. febr. 4. 15:18
Szerintem a dicséretet és a büntit lehetne kombinálni is. Ha szépen eljátszik a húgával, meg kell dicsérni milyen ügyes volt, ha pedig bántja akkor büntetni. Ha pedig már sok ideig békén hagyta a kislányt, rendesen viselkedett vele, akár még valami jutalmat is kaphatna érte. Lényeg, hogy egyértelmű legyen a gyereknek, hogy követlkezetesen más reakciót kap ha rosszul viselkedik, mintha jól. Mivel már nem olyan pici a nagyobb még azt is meg lehetne próbálni neki elmagyarázni, hogy csak olyan dolgot tegyen másokkal, amit ő is szeretne, hogy vele csináljanak. Ami neki fáj, vagy neki rosszul esik, az másnak is rosszul esik.Pl: Ugye te se szeretnéd, ha lökdösne valaki? Ugye neked is rosszul esne, ha elvenné valaki a játékod? A kishuganak ugyanilyen rosszul esik, amit te csinálsz vele..
2013. febr. 4. 14:43
Valószinű azért próbálja mert nincs következménye...enyém is próbálkozott aztán mikor bekisértem a büntihelyére akkor meg csak mondta hogy nem mondja vagy nem csinálja még egyszer...
2013. febr. 4. 14:42

mi is Szép következetesen csináltuk ezt -figyelmeztetés büntetés nyugodtan, utána elmagyarázás. A kicsit 5 hónapos korától piszkálta Így ahogy te is írod. A nagy immunis lett a büntire :( röhögve szalad be és ki utána és folytatja a dolgot. Nálunk más problémák is vannak mondjuk de ez tuti nem vált be pedig 1 évig szórakoztunk vele. Mi inkább lekötjük mással , eltereljük a figyelmét , ilyenekkel próbálkozunk illetve nem kerítünk nagy feneket a dolgoknak. Persze jelezzük hogy ezt nem szabad mert fáj neki stb de nem mondjuk tovább mint szükséges . Inkább dicsérjük sokat sokat. Ez nagyon bevált nálunk.

Egyértelműen tudom hogy nálunk figyelemfelhívás miatt van pedig szervezünk külön programot stb vele és sokat foglalkozunk külön vele.

2013. febr. 4. 14:41

Próbáld úgy alakítani a napotok, hogy legyen időd csak a 4 évessel foglalkozni, legyen egy olyan időszak, akár csak 1 óra, hogy csak rá figyelsz. én úgy tapasztaltam, hogy ez segít. Például miután a kicsit lefekteted, még együtt társasoztok egyet, vagy te mesélsz, játszol vele.


A "ha mégegyszer ezt csinálod akkor ez és ez lesz" -re nekem mindig kipróbálja mégegyszer, így ezt nem mondogatom már.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Wanita77)
2013. febr. 4. 14:32

Nem a kislány miatt megy büntetésbe, a saját rosszasága miatt. Muszáj alkalmazkodni neki is.


Én a fürdést biztos különoldanám meg, ha ennyire elfajulnak a dolgok. Megfürdetném a nagyot és utána a kislányt.

A szuper dadusban vannak ilyen büntik, hogy amikor rosszat tesz a gyerek büntetés jár érte, le kell ülni egy bizonyos helyre stb. Ott következetességgel nagyon jól kárható út.

14. bowie
2013. febr. 4. 14:19
Sztem próbálj valahogy több időt kettesben tölteni a nagyobbikkal. Lehet úgy látja, hogy ő már nem olyan fontos, hogy őt nem veszed észre, és így próbálja magára felhívni a figyelmet. No és bántja azt, aki ennek a helyzetnek az okozója..
2013. febr. 4. 14:14

Biztosan féltékeny a hugára, ami teljesen érthető.

Én többet foglalkoznék vele, lehetőleg külön programmal, amit ki kéne érdemelnie a nyugodt, nem piszkálós viselkedésével.Jutalmazd, ha jól csinál valamit.Valószínűleg a figyelmeteket szeretné magára irányítani.

2013. febr. 4. 14:08
az én kislányom 3 éves és mivel nem vették fel az oviba...azt csinálja mit a kicsik a bölcsibe....ezért nem büntetem meg nyilván de azt mondom hogy nem értem amit mond és akkor kénytelen megismételni... :)
11. e98e94080d (válaszként erre: 8. - Wanita77)
2013. febr. 4. 14:06
pont azért nyugodtan,nem kiabálva mond neki: szeretnélek megkérni hogy szépen játsz....ezt a buta gyerekek csinálják...stb....nem idegesen felkapni a gyereket és büntibe vezetni hanem a legnyugodtabban....szinte garantálni merném hogy nem lesz rá szükség hogy sokat büntesd... meg fogja érteni...
2013. febr. 4. 14:06
Az effajta viselkedésekről több tanulmány/kísérlet is készült - a testvéri viselkedést próbálják feltérképezni. Ez állítólag teljesen normális testvéri viselkedés, a nagyobb gyerek így próbálja átélni azt, ami egyébként meg van tiltva (persze érthető okok miatt). Elmúlik, de folyamatos figyelmeztetés szükséges hozzá. A könyvekben legalábbis folyamatos figyelmeztetés, és a hiba kijavítása volt általában meghatározva. Kb. 2 éves lesz a kicsi, esetleg 2.5, természetétől függően (hogy mennyire engedékeny), és ez már nem nagyon lesz tapasztalható.
9. e98e94080d (válaszként erre: 6. - Wanita77)
2013. febr. 4. 14:04
igen mert idővel megtanulja hogy ha azt mondod ezt ne csináld a húgoddal akkor meg fogja érteni.... most kérdés hogy mennyire apróság...de ha következetesen csinálod...akkor nem kell tul sokszor büntetni mert megtanulja...tudni fogja hogy : anya azt mondta hogy még egy ilyen és bünti van..... nem nagyon szeretnek büntibe lenni a gyerekek :)
8. wanita77 (válaszként erre: 7. - E98e94080d)
2013. febr. 4. 14:04
Köszi, próbáljuk mi is így, de akkor percenként mehetne büntibe. De majd csak megtanulja, hogy nem szabad. Csak olyan unalmas percenként rászólni, büntetni, azt sem akarom, hogy emiatt esetleg rosszabb legyen a helyzet és féltékeny legyen és haragudjon a húgára, mert miatta megy büntetésbe.
7. e98e94080d (válaszként erre: 5. - Wanita77)
2013. febr. 4. 14:01
Meg kell mondani konkrétan: ha még egyszer bántod a húgodat meg foglak büntetni...(jelölj ki egy helyet) nálunk kis szék a mosókonyhában.... ha fürdésnél ezt csinálja szólj rá hogy nem szabad és ha még egyszer ilyet tesz akkor bünti...először mindenféleképp figyelmesztetni kell...nálunk bevált ...
6. wanita77 (válaszként erre: 3. - E98e94080d)
2013. febr. 4. 13:57
Igen, ezt már próbáltuk, de nem nagyon vált be. És minden apróságért menjen büntibe?
2013. febr. 4. 13:56

Az a problémám, hogy a 4 éves fiam állandóan piszkálja az 1 éves húgát. Ha elmegy mellette, meglöki, rákiabál, megtépi a ruháját és közben jókat nevet. Mindent elvesz tőle, eléfurakodik, lökdösi, stb. Ugyanakkor szereti, mondja is, sokszor puszilgatja, de többször "bántja" és rosszra tanítja. Fürdés közben bíztatja, hogy vizet igyon a kádból, dobáljon ki mindent. Ha játszanak, akkor is rossz példát mutat neki, máshova pakoljon direkt játékokat, tépje szét a könyvet, stb. Ez amúgy normális? Nem tudom, ilyenkor mit kell tenni, büntetni vagy figyelmen kívül hagyni és majd előbb-utóbb abbahagyja?

Köszi előr is!

2013. febr. 4. 13:54
de mit jelent a piszkálás?
2013. febr. 4. 13:53
4 perc büntetés...
2013. febr. 4. 13:53
Addig ameddig nem nő fel a húga hogy együtt játszhassanak vagy büntetni kell a 4 éves kisfiút,amikor piszkálja....
2013. febr. 4. 13:50
Meddig fogja még a 4 éves fiam piszkálni 1 éves húgát és hogy kezeljem addig is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook