Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan legyünk magabiztosak egy új munkahelyen? fórum

Hogyan legyünk magabiztosak egy új munkahelyen? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 5. 18:22

Interjúról ne késs, és ne is menj fél órával előtte oda. Tudd azt, hogy kit kell keresned, ki fog interjúztatni. Legyen nálad toll és zsepi. Lazulj le, de pia- és cigiszagot ne árassz magadból. Ha gyerek van otthon, és rákérdeznek, akkor mondd azt hogy van egy lelkes nagymama a szomszéd utcában akire bármikor rábízhatod, ha esetleg megbetegszik, érte kell menni vagy eleve otthon kell maradni miatta váratlanul. Ne viselkedj kiszámíthatatlanul, légy tisztában az értékeiddel, ne mutass többet, mint aki valójában vagy, viszont a nyuszi-napjaidat se az interjú napján éld. Tisztességes megjelenés, ápoltság. Hal kézfogást felejtsd el, de vérkeringés is maradjon az illető kezében. Jó pont, ha szóba kerülnek a szabadidős tevékenységek és épp beletrafálsz egy bowling bajnok HR-esbe, miközben Te is minden hétvégén ott eszetlenkedsz a pályán a barátokkal.


Ja, amúgy magabiztosság a munkahelyen?

Úgy, mint a hétköznapokban. Ha egyébként sem vagy tisztában magaddal és nem érzed jól magad a bőrödben, akkor 8-16-ig sem tudsz más szerepet magadra ölteni - hosszú távon biztos nem.

Klikkek a munkahelyen is vannak, könnyen kinézik az újakat, és akiket leírtak már. próbálj vegyülni a közeledben levőkkel; ha hívnak, menj velük, ha nem hívnak, hívd őket Te el kávéra, azt még ki lehet bírni. Tisztességesen végezd a munkád, esetleg ajánld fel a segítséged másoknak, de ha rád szállnak és ezentúl elvárják hogy segíts nekik, akkor merj NEM-et mondani. Legyen tartásod légy következetes, és tisztelni fognak.

27. garfield66 (válaszként erre: 26. - 9f86e86d50)
2013. febr. 5. 06:54
Köszönöm, nagyon találó példa...:)
26. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 4. 17:05

Kedves Csíkos Macsek!


Figyelj oda, hogy mindig felkelj hétfőn, és ne durmold át a napot! Ne késs, és ne fogd Ody-ra ha mégsem érsz be időre! Először is vegyünk néhány alaptényt:


Úgy mész oda, hogy sok mindent nem fogsz tudni, ezért eleve a helyzet az, hogy nem tudod. Tehát ezt megtanulod, mert képes vagy rá, hiszen 2.5 év alatt nevelted picurt! Előtte elvégeztél egy picur nevelő gyorstalpalót? Nem! :)

Itt viszont lesznek majd erőszeretettel segítők és későbbiekben „én akkor is mindent jobban tudók”.

Te viszont lehetőséget kapsz arra, hogy önmagad legyél.

Erre a munkára a saját igényeid miatt van szükséged, ergo a saját érdeked és nem az övek. S mivel ez a Te érdeked és ezt tudod, ezért annál a helyzetnél hogy most nincs állásod, ez csak jobb lehet.

Gondolj arra, hogyha el sem kezdesz beszélni az interjún, ha nem próbálod meg elsajátítani a dolgokat, akkor nem léptél előre, hanem ott vagy ahonnan indultál. A nem cselekvéssel átéled kudarcra a jövőbeli jelened. :) Mindig a jelenben gondolkozz szerintem. Most nincs feladatod a jövővel, hiszen nem is tudod mit kell csinálni. Akkor mondd el nekem, miért fárasztod le előre Magad? Csináld úgy ahogy Neked jó, ahogy jól érezd Magad, ne kövess másokat, hogy ők hogyan csinálták. Azt Te döntöd el mi az érdekes, ha ez ez az állás akkor mindig akkor és ott mindent bele amikor éppen kell. Ha nem kell ne azon elmélkedj mit hogyan kell. Olyan ez mint a szobatisztaság, eleinte nem zavart, hogy pelusban flangáltál. (Otthon nevelted picurt.) Majd kinőtted ezt a korszakot és megtanultál a bilibe pisilni, anyáék mindig megdicsértek milyen ügyes vagy. Ma meg már a tömegközlekedési eszközökön nem kiabálsz a biliért, és visszatartod amíg kell, majd ahol lehet lazán rutinból kiengeded. Így kell ezt így is. Ne agyalj, légy laza. Azért a szoba ne usszon addig se pisibe! :)

25. kisj
2013. febr. 4. 16:54

Én éppen ma voltam állásinterjún, és mivel már nem bízom semmiben és senkiben, így teljesen laza tudtam lenni és önmagamat adtam.

Egész kellemes kis beszélgetés kerekedett belőle:)

Nem biztos, hogy jó az, ha mindenáron a maximumot akarod adni magadból, mert könnyen görcsös bizonygatássá válhat az interjú.

Legyél laza, hiszen nem veszítesz semmit. Ha ez nem jön be, akkor majd a következő sikerül. (közben pedig lesz egy kis rutinod az interjúkhoz)

24. hcs2
2013. febr. 4. 13:15

én még annyit tanácsolnék, hogy ha elmondja mik a feladatok mond el, ha már esetleg olyat csináltál, vagy hasonló programmal dolgoztál, ilyesmit csináltál az előző munkahelyeden...

végülis arra kíváncsi miért te lennél a megfelő ember, akkor mond el neki miért is... :D

Sok sikert!

2013. febr. 4. 13:09
Köszönöm a válaszokat, igyekezni fogok holnap kihozni magamból a maximumot! Lényeg, hogy sikerüljön, és ha meg van a munka, akkor a többi ráérek agyalni akkor is...:)
22. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 21. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 4. 13:01
És megkérném, hogy jelöljön ki valakit, aki segít betanulni.
21. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 18. - Garfield66)
2013. febr. 4. 13:00
A kedvet sosem szabad elveszíteni! Akkor a főnökhöz fordulnék.
20. cel (válaszként erre: 14. - Garfield66)
2013. febr. 4. 12:54

A kérdéseid legalább annyit, ha nem többet árulnak el rólad (rólunk), mint a válaszaink, pláne ha betanultak.

Kérdés feltevéskor nyilvánvalóan nem tudsz konkérét munkafolyamtokra kérdezni, mert ezt csak akkor ismered meg, ha már ott dolgozol. Kérdezni inkább az elvárásokról, továbbképzési lehetőségekről érdemes. Édredeklődni lehet a majdan használatos számítógépes programokról, a cég távolabbi terveiről és arról, hogy ebben milyen lehetőség van a személyes tovább lépésre. Javadalmazásról ne kérdezz. Ha erre vonatkozóan tesznek fel neked kérdést, akkor ne egy konkrést összeget mondj, hanem egy tól - ig határt.

Sok sikert!

2013. febr. 4. 12:52
Először is add önmagad! Ha már felvettek, és valamiben bizonytalan vagy: kérdezz! Azért nem harapják le a fejed. Sok embert tanítottam be én is, és mindig normális voltam velük.
18. garfield66 (válaszként erre: 16. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 4. 12:48

Hidd el, én is kérdeztem a régi melóhelyemen...De mikor már olyat csináltak, hogy elfordították a fejüket, mintha nem hallanák...Vagy csak úőgy néznek rád, mint egy hülyére, és mondanak két szót, ahelyett, hogy a folyamatot mondanák el...

Az embernek a kérdéstől is elmegy a kedve...

2013. febr. 4. 12:46
Igen ezekre gondoltam én is..Csak ugye, ha mindent elmond( mit várnak el az ideális munkavállalótól, mennyi a kereset, mik a pontos teendők), tehát a lényeget...Mert igazából állítólag ennyi az interjú: mindent elmond, ami fontos lehet, van-e valami kérdés...Ugye az ciki megkérdezni, amit elmondott...De ezek a kérdések a tarsolyomban lesznek, hátha valamit kihagy...:)
16. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 4. 12:45
Én állandóan kérdeztem.
15. Hedi13
2013. febr. 4. 12:41

Akkor nagyon egyszerű. Írd össze a kérdéseidet az adott helyre vonatkozólag. Pl. milyen feladatokat kell ellátni? (ha esetleg elmondta, akkor részleteket kérdezz) Munkaidő mettől meddig? Mikor kell kezdeni, mennyi a fizetés, van-e próbaidő, stb.

Ha kérdezel pár dolgot, akkor majd beindul a beszélgetés is, ne aggódj!

2013. febr. 4. 12:27

Persze, hogy keresgéltem, de ott a tipikus állásinterjúk vannak többségbe, olyan kérdésekkel, amire ha utána nézel, és készülsz, tudsz is válaszolni (még ha betanult is)

Azért írtam le a szituációt, hogy lássátok, nem egy tipikus interjúztató a hölgy, és még ilyennel nem nagyon volt dolgom...

2013. febr. 4. 12:22

Guglit kérdezted már?

"hogy készüljünk állásinterjúra" 21,700 találat


[link]

12. garfield66 (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2013. febr. 4. 12:21

Gratulálok, remélem holnap ilyenkor én is ezt mondtahtom...:)

Ha elolvasod, amit írtam, az a baj, hogy itt nem nagyon kérdez, inkább ő vár kérdéseket, miután ismertette a munkakört, meg a pénzt...

Állítólag szereti a talpra esett embereket, meg a határozottságot, de nem tudom, ha nem nagyon kérdez, mit kéne csinálnom, hogy ezt lássa :)

11. Hedi13 (válaszként erre: 10. - Garfield66)
2013. febr. 4. 12:18

Én is ilyen vagyok. :)

Felejtsd el mi volt régen. :)

Add magad az interjún, abból baj nem lehet. Én is mindig izgulok egyébként. Én ma voltam interjún és egész jól sikerült. :)

Tipp: gondold át, miket kérdezgetnek és előre fogalmazz meg válasz mintákat. A neten, ha szétnézel, találsz rá példákat.

2013. febr. 4. 12:11

Igen ez a baj, hogy sokszor nem tudok laza lenni...:) MAximalista vagyok, nagyok az elvárásaim magammal szemben, de ha mindent megmutatnak, úgy érzem, gyorsan tanulok...:)Soksikert neked is!!

Csak a negatív emlékek...

H valakinek van tippje az állásinterjúra azt, szívesen venném...:)

2013. febr. 4. 12:00

Szia! Én is teljesen hasonló cipőben járok mint te. :) Nekem is kinéz egy új munka, gyesről megyek vissza.

Én bízom benne, hogy vannak még kedves emberek.

Anno több embert is betanítottam és részemről teljesen korrekt volt a dolog.

Szerintem állj hozzá pozitívan! Vedd egy kicsit lazábban. :)

2013. febr. 4. 11:58

Még egy kérdést engedjetek meg:

Egy ilyen állásinterjúztatásnál mit javasoltok?

Pár nap és megyek állásinterjúra. Van ismerősöm, aki már volt a nőnél állásinterjún, és azt mondta, igazából nem teszi fel a szokványos kérdéseket (jó-rossz tulajdonságok vagy pl miért pont engem válasszanak), egyszerűen csak ismerteti a munkakört. Állítólag ő nem is nagyon kérdez, inkább várja a kérdéseket...

Kicsit leblokkoltam, mit és hogy kellene ilyen esetben majd csinálni. Irodai munka lenne. Hogy próbáljam majd azért magam picit fényezni, vagy miket kérdezzek, ha igazából ő a lényeget elmondja? Állítólag nem szereti a túl beszédes, csacsogó embereket, de a kukákat sem azért..

Szerintetek?

Nagyon fontos lenne, hogy jól sikerüljön, sajnos nem sok állás tolong nálunk helyben, és mivel kicsi gyerekem van, ez lenne a legideálisabb, amit mellette megtudnék oldani...

2013. febr. 4. 11:58
köszönöm!! Jó ilyet hallani, ilyenkor kicsit megynugodok, hogy vannak kedves emberek is. :)
6. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - Garfield66)
2013. febr. 4. 11:56
Minden kezdet nehéz, és sajnos inkább ez a jellemző, hogy mindenkinek saját magának kell vért izzadva betanulnia, de ezt a tudást már nem veheti el tőled senki. Még egyszer csak pozitívan, és korántsem olyan biztos, hogy ezen az új helyen nem lesz egy kedves koléga, aki kisegít ;)
5. garfield66 (válaszként erre: 3. - C6973617d3)
2013. febr. 4. 11:54
Jogos...:)
2013. febr. 4. 11:53

Ezek meg vannak, és tényleh, mikor nekem kellett valakinek segíteni betanulni a régi melóhelyen, én kedves, segítőkész voltam, hisz az én érdekem is az volt, hogy minél előbb megtanulja, és könynebb legyen az én munkám.

Sajnos én ezt soha nem tapasztalom, félek, hogy itt is csak néhány mondtaot mondanak, és hibázni fogok...:(

nem szeretek hibátni, hiába az embernek kell, és abból tanul, én igaz, hogy tanultam belőle, de teljesen lement az önbizalmam 0-ra, és azt érzem ilyenkor, hibáa diploma, nem értek én semmihez se...

3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 4. 11:52

Ha most mész interjúra, akkor ezen még ráérsz filózni.


Sok sikert hozzá! :)

2013. febr. 4. 11:50

Add önmagad, légy kedves, figyelmes. Ha valaki egyből mindenkivel jópofi és nagydumás az szerintem nem jó kezdés (kivéve, ha piacra veszik fel)


Ezeket nem feltételezem persze rólad,

2013. febr. 4. 11:48

Lehet, hogy sikerül egy új munka. Nagyon szeretném, mert kéne a pénz is, hogy sikerélményem legyen a munkában, a tudásom illetően, valamint, hogy 2,5 év itthonlét után a lányommal újra emberek közt legyek.

Sajnos elég megtépázott a lelkem munkahelyet illetően, sok negatív hatás ért ( bunkó beszólások, betanulásnál szinte 0 segítség, ezekből adódó sikertelneségek és hibázások feldolgozása)

Sajnos ezek az élmények még bennem élnek, félek, hogy nem tudok elég magabiztos lenni, pedig ehhez a munkához kéne. Most megyek állásinterjúra, szeretnék újra magabiztos lenni, hogy engem válasszanak és a munkába is szeretnék jól teljesíteni.

Ti hogy tudok magabiztosak lenni egy új munkahelyen, új közösségben, olyan feladtaok közt, amit még nem csináltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook