Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős és sűrű orrvérzés mitől lehet? fórum

Erős és sűrű orrvérzés mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 4. 11:35
Na voltam orvosnál. Még csak a vérnyomásomat sem mérte meg. "Ez normális". És adott 1-2 gyógszert. Hiába mondta,h ez minden, csak nem normális, de ennyi volt.
2013. febr. 4. 10:00

magas vérnyomás, vagy lehet csak vékonyak az erek az orrában, és erősebb fújásra elpattannak.

Egyik volt osztálytársam egyszer azt mondta (orrvérzős volt), hogy neki pl. volt hogy egy sampontól kezdett elvérezni... (H&S volt szól, és érdekes, de az nekem is sokszor bántotta az orromat.)

2013. febr. 4. 09:02

Nagyobb fiamnak volt ilyen, előfordult, hogy a suliból hazahozták, addig a sulivédőnő tamponálta.

Az a vérmennyiség amit látsz nem sok, csak sokknak látszik. Nála a hajszálerek voltak gyengék, gyógyszert kapott rá, pár éve megszűnt, még az is lehet, hogy a hormonváltozás hozta elő, épp akkor volt kamasz.

Mindenesetre orvos lásson, hogy te is megnyugodj, nincs nagy baj.

2013. febr. 4. 08:52
Szia, a fiamnak gyerekkora óta vérzik az orra. Neki is jöttek ki alvadt vérdarabok, de neki azért vérzett az orra rendszeresen, mert az orr nyálkahártyája vékony volt, és ha száraz volt, szétrepedt. Ez általában téli időszakban volt jellemző, hiszen akkor szárazabb a levegő a fűtés miatt. A dokinő azt javasolta, hogy krémmel kenjem be minden reggel a gyerek orrát belül, és lőn csoda, az orrvérzés elmúlt. A háttérben a fiam hirtelen növése is állt, azaz a bőr elvékonyodott, és csak nyárra lett olyan vastag, hogy ne repedjen szét, és ne vérezzen.
2013. febr. 4. 08:52
Párásítsd a levegőt a szobában,vagy az egész lakásban, és használj pl. Aquamarist,vagy vmilyen orrspray-t :)
2013. febr. 4. 08:50
A múlt héten nekem volt valami ilyesmi, de viszonylag hamar elállt. Az orrvérzés nálam nem újdonság, viszont először volt ilyen intenzív és "csomós". Bejelentkeztem az orvosomhoz; addig is óvatosabban fújom az orrom.
2013. febr. 4. 08:47

[link]


:)

2013. febr. 4. 08:42
Délután megyek orvoshoz. Mert akkor rendel. Csak azt szerettem volna, ha az ügyeletes dokit kihívja anya tnap este. Vérnyomásom elvileg alacsony. Vagyis kb. fél évvel ezelőtt még azt mondták, hogy az.
2013. febr. 4. 08:38

Mérd meg a vérnyomásod,ha van rá otthon lehetőség..

A dokit pedig nem ártana felkeresni.. nem anyukádra kell várni, fogd magad és menj el! minél előbb annál jobb! Ártani nem árthat!

6. Pici Cirmók (válaszként erre: 5. - 51d2a81b36)
2013. febr. 4. 08:33
Én mondtam anyának, hogy hívjon ki egy orvost vagy valami...
5. 51d2a81b36 (válaszként erre: 1. - Pici Cirmók)
2013. febr. 4. 08:32
Ha fél óra alatt nem áll el, akkor azonnal orvoshoz kell menni!
2013. febr. 4. 08:31
Azt hallottam a magas vérnyomástól van!
2013. febr. 4. 08:30
De érdekelne, hogy másnak esetleg mi állt mögötte...
2013. febr. 4. 08:28
Majd a doki megmondja
2013. febr. 4. 08:27

Tnap délután elkezdett folyni az orrom vére. 3/4 órán át folyt és közben bazi nagy alvadt vérpacák estek ki az orromból. Utána este is rákezdett és ma reggel is így keltem. Suliba nem is mentem, mert félek, hogy ott is nekikezd. Megyek du. dokihoz, de mitől lehet ez?

Semmit nem csináltam... És soha életemben nem vérzett az orrom. Na jó, lehet 6 évente egyszer..

17/L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook