Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önzetlen cselekedetek léteznek még a 21.században? fórum

Önzetlen cselekedetek léteznek még a 21.században? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Anonim Segítség (válaszként erre: 19. - *Aja*)
2013. febr. 3. 21:10
Igen, valószínűleg a legtöbbünknek jó érzés, azért tesszük. De sajnos én akkor is úgy látom, hogy kevés az ilyen ember.
19. *Aja*
2013. febr. 3. 21:03
Vannak önzetlen jó tetteim nekem is ahogy szerintem sokaknak. Nekem ez jó érzés :) Emberibbnek érzem magam az embertelen rohanó világba ettől.
2013. febr. 3. 21:02
Ebből a szempontból a 21. század semmivel nem rosszabb a többi századnál.
2013. febr. 3. 21:01
itt a fórumon is volt hogy gyűjtést szerveztek lombikos családnak.. Szerintem szép dolog az ilyen összefogás -persze ha nem csalás, mert sokszor ilyen is van.
2013. febr. 3. 21:00

Pár hete segítettem egy vadidegen férfinek az utcán de én sem beszéltem róla senkinek. Leszólított, mert egy bankot keresett, mivel ellopták mindenét,pénzét, kártyáját, telefonját és le akarta tiltatni a bankkártyáját. Utazott volna haza Pestről Győrbe de a sofőr nem engedte fel.Ott állt nincstelenül, ismeretlenül.

Ahol voltunk nem volt bank a közelben, mondtam neki, hogy oda adom a telefonomat, hívja fel a bankját.Láttam rajta, hogy meglepődött. Sikerült neki elintézni, nem tartott kevés ideig, megcsappant a telefonszámlám de örültem, hogy ezzel legalább segíthettem neki. Azóta is többször eszembe jut, vajon hogyan ért haza.

15. be4a208763 (válaszként erre: 9. - Anonim Segítség)
2013. febr. 3. 21:00

Érdemes persze -az ilyen dolgokat nem bánja meg utólag sem az ember ha tud segíteni. És nekem is segítenek pl. gyerkőcre vigyáznak ha délután kell melóznom.

Az életem csőd meg otthoni problémám miatt van :(

14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Anonim Segítség)
2013. febr. 3. 20:58
Érdekes a nicked.:) Hiányt szenvedsz valamiben vagy példát szeretnél mutatni?
2013. febr. 3. 20:58
Igen, és érdemes.
2013. febr. 3. 20:57
Igen léteznek!Én is adtam már nem egy idegen embernek, családnak..élelmiszert, gyermekruhát, tisztítószert...és egyebet. És én is kaptam már.Pénzt gyűjtöttek hogy a beteg kisfiam el tudjam vinni Pestre az orvosunkhoz.Tartozom egy kis csapathoz, és ott gyűjtötték.Soha nem fogom nekik elfelejteni!
11. be4a208763 (válaszként erre: 6. - 9bbaa658f2)
2013. febr. 3. 20:56

:)

Én is ismertem meg internet segítségével egy családot ahol 5 gyerkőc volt-most már 6 (apuka otthagyta szegényeket) küldtünk könyveket játékokat szép karácsonyuk lett. Majd jött nekik még 1 meglepetés bekerültek a házátalakítós műsorba és átvarázsolták a lakásukat. Pedig már igen mélyponton voltak mikor sorra jött nekik a jó.

10. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Anonim Segítség)
2013. febr. 3. 20:55
Felgyorsult a világ, de az információs forradalomnak köszönhetően a szervezett karitatív tevékenységek is nőttek. Mindenkinek vannak önzetlen cselekedetei, akinek családja van.
9. Anonim Segítség (válaszként erre: 4. - Be4a208763)
2013. febr. 3. 20:55
Érdemes akkor vagy nem? Gondolom nem bántad meg, hogy segítettél másokon...Az, hogy csőd lett az életed, gondolom nem emiatt van?
2013. febr. 3. 20:55

Már miért ne léteznének????

Gyűjtöm én is a kupakokat, egy kolléganőm szokta bevinni egy suliba, ha valamim van és még jó lehet valakinek, nem dobom ki, pl. ma is felajánlottam ingyen egy működőképes TV-t stb. és tapasztalom én is másoktól. Persze sok aljasság is van, elvadultabb a világ, mint régen.

2013. febr. 3. 20:53

Én az elmúlt 5 évben, mindent, amit a lányaim meguntak és kinőttek, kizárólag elajándékoztam olyan embereknek, akik nehezen, v sehogy nem tudtak volna ilyeneket megvenni.Értsd ez alatt a rácsos kiságytól az etetőszéken át a játékokon keresztül a gyerekülésekig mindent.Ja és mindenből dupla volt, mert ikerlányaim vannak.

Azonkívül a nyugdíjas szüleimet segítem havonta pénzzel, mert nem élnének meg a kevéske nyugdíjból.

2013. febr. 3. 20:53

Igen léteznek,én kaptam és adtam is..És abszolút idegen emberektől-embereknek..akiket soha nem is fogok látni....a facebook által ismertem meg őket..úgy internetileg...


Kértem fonalat,és kaptam...

2013. febr. 3. 20:52
Szép ha valaki tud segíteni másokon (én sem szoktam reklámozni max. így anonim) csak van hogy saját magunkon nem tudunk segíteni.. Kupakokat is gyűjtöm a beteg gyerekeknek..
2013. febr. 3. 20:49

én szoktam másokon segíteni-ma is adtam játékokat egy öttagú családnak, védőnőkhöz vittem már be kinőtt gyerekruhákat, a játszótéri anyukáknak is adtam gyerekkabátokat, hintalovat-azt mondták "jótétlélek vagyok" és majd a sors megjutalmaz...

Hát nem úgy néz ki sajnos.. Egy csőd lett az életem..

3. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Anonim Segítség)
2013. febr. 3. 20:48
Nekem az utóbbi két évben több is volt.De a jó tett helyébe jót ne várj működik sajnos....
2013. febr. 3. 20:47
Nekem több is volt.De ilyennel az ember nem dicsekszik.Jobb csendben segíteni.És nem feltétlen csak pénzzel lehet vkinek segíteni.Én úgy nem is tudok,de máshogy igen.Én is kaptam önzetlenül itt sok mindent,amiért míg élek hálás leszek!!
2013. febr. 3. 20:45
Kinek mi volt utolsó önzetlen tette? Van egyáltalán ilyen manapság, vagy mindenki csak a pénzt, a saját boldogságát, sikerét hajszolja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook