Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bőr alá ültethető fogamzásgátló. fórum

Bőr alá ültethető fogamzásgátló. (beszélgetős fórum)


16. Baby-G (válaszként erre: 8. - 3716f68b4c)
2013. febr. 5. 22:09

Szia . En teljes mertekben Annie 1130 velemenyet tudom alatamasztani .

Nekem 4 honapja van , halvanyan latszodik csak , ha vki nem tudatosan keresi , nem lehet eszrevenni .

Semmilyen kellemetlen mellekhatast nem tapasztaltam ( mondjuk en anno a fogamzasgatlo tablettat is nagyon jol birtam , meg elhagyas utan is ) . Nem hiztam , nem lettem depis , libidom rendben :))

Nekem eddig tenyleg nem jott meg , heba -hoba kicsit erosebb, barnasabb... , arra boven eleg volt a tisztasagi betet.

En sem tudom elkepzelni , hogy "vandorolhat" a testben , hiszen be van oda ultetve , mitol tudna mozogni magatol ? Az enyem is elmozdul mondjuk , ha megnyomom az egyik veget , de az mas . :)

Olyanrol viszont mar hallottam , hogy felszivodott , de csak a mediabol, az meg ugye tudjuk milyen hiteles :)

A megbizhatossaga , es az osszes jo es nem jo hatasa olyan mint a hagyomanyos , modernebb tablettake , annyi tenyleg szol mellette , hogy nem lehet elfelejteni bevenni. Iletve ez nemcsak hormonalis uton hat , hanem megvaltoztatja a mehnyak ph-jat igy dupla ellenallas van :)

Nekem is Angliaban helyeztek be , ingyen , Mo-on ugy tudom 30 ezren felul van , de ha elosztod az evekkel , meg boven megeri .

15. szafaripók (válaszként erre: 14. - Annie1130)
2013. febr. 4. 14:48

Igen, kivetette azonnal. Megijedt, szerintem érthető.

Egyébként az övé olyan volt, hogy egyáltalán nem menstruált mellette. Kb. fél éve volt bent, amikor észre vette, hogy nem ott van, ahol volt. Emiatt főleg, meg amiatt, hogy így kb. 2-3 hetente csinált tesztet (a doki javaslatára), inkább kivetette. Nekem emiatt nem túl szimpi a dolog. Meg aztán tényleg jobb a hormonmentes...:)

14. Annie1130 (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. febr. 4. 14:26
Az egy orvosi műhiba lehetett, mert kb. 0.5-1 centire a bőr alá helyezik és onnan bizony nem "vándorol" sehova. Gondolom, egyből kivetette a barátnőd...Èn egyébként még Angliában csináltattam, ott eléggé elterjedt. Több embert is ismerek, akinek van és semmi panaszt nem hallottam eddig aton kìvül, hogy az első pár hònapban rendszertelenül jött meg nekik. Nem reklámozom, mert manapság ahormonmentes megoldások hìve vagyok, de akkor, abban az élethelyzetben jò döntés volt,amit nem bántam meg.
13. szafaripók (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. febr. 4. 10:59

Hát bocs, de nem így van.

Valóban személyes tapasztalatom nincs, mivel nekem nem volt.

Mint írtam korábban, egy ismerősömnek volt: és az övé bizony ELMOZDULT!!! A saját szememmel láttam, a csaj meg is volt ijedve rendesen!

Lehet, hogy nem megfelelően lett felrakva, tény, de ez is egy veszélye a dolognak!!!!

12. Annie1130 (válaszként erre: 8. - 3716f68b4c)
2013. febr. 4. 10:06
Teljes védelmet csak az önmegtartòztatás nyùjt, de ez a mòdszer pont annyira biztonságos, mint a tabletta. Csak éppen 3 év alatt kb 1000 szem bogyò beszedésénél 1000 hibalehetőség van...
11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. febr. 4. 10:02
Folyt. Ìgy megbizonyosodtunk arròl, hogy jôl reagál- e a szervezetem. A felkar belső részébe teszik, nem befolyásolja a hétköznapi életmenetet. Az eltàvolítás szintén fél perc és az is érzéstelenìtéssel történik. Az implantátum nem vándorol sehovà!!!A bőr alatt van, és ha az làtszòdik, akkor az orvos rosszul helyezte be!
10. Annie1130 (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. febr. 4. 09:56
Mekkora ostobaságot írtál!Nyilván semmi tapasztalatod ezzel kapcsolatban. Nekem 3 évig volt ilyen fogamzásgátlò implantátumom. Implanon a neve, nagyon kényelmes megoldás. Egy fél perces,helyi érzéstelenìtéses művelet az egész, pár napig kicsit érzed,hogy ott van valami, de nekem semmilyen fájdalommal nem járt. A beültetést megelőző 3 hònapban pont olyan bogyòt írt az orvos, amelyben ugyanaz a hatòanyag van
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - 3716f68b4c)
2013. febr. 4. 09:31

Lehetsz mellette terhes. Ezért mondják a dokik is, hogy csinálj mellette tesztet rendszeresen.


Ha az a bajod, hogy elfelejted bevenni a tablettát, akkor inkább válassz más módot...

2013. febr. 4. 00:09

hát igazából énis olvastam róla egykét rossz dolgot...és nem tudom hogy érdemes-e megcsináltatni.... lehet hogy inkább megpróbálom nem elfelejteni bevenni a gyógyszert.


Köszönöm az eddigi infókat...ha valakinek még van tapasztalata az kérem írjon :)


Az tudja valaki hogy ez teljes védelmet nyújt a nemkívánt terhesség ellen?? vagy ez mellet is történhet " baleset"??

7. szafaripók (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. febr. 3. 21:15

Az egyik veszélye az, ha nem megfelelően ültetik be, és elmozdul, elindul a szervezetetben, vagy megtalálják, vagy nem...:)

Én biztos nem válsztanám ezt a lehetőséget, persze nyilván van, akinek ez a legmegfelelőbb...

Egy ismerősömnek volt: azt mondta neki a dokija, hogy ha biztosra akar menni, havonta csináljon terhességi tesztet, hogy "időben kiderüljön", ha mégis terhes, mert az olyan fajta volt (nem tudom, mind olyan-e), hogy egyáltalán nem menstruál vele az ember lánya...

2013. febr. 3. 20:56
Meg sosem hallottam erről
2013. febr. 3. 20:51

Hú, volt egy rész a Dr. House-ban.

A nőnek ilyen fogamzásgátlója volt, de "nem tudta használni", aztán "élősködője" lett...:)))

Első évad, talán 4. rész...:))

4. 051809cc90 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. febr. 3. 20:45
még nem is hallottam erről...Biztos jó lehet.Nyomon követem a fórumod.:-)Hátha én is találok érdekes infókat róla.:)
3. Annette (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. febr. 3. 20:44
Nekem egy más gyógyszert kellett így kapnom elég sokáig, és szörnyű volt... hasfalba kaptam, a behelyezés nagyon fájdalmas, és utána zavaró volt, állandóan éreztem, elég feltűnő is volt. Szóval ha ez is hasonló akkor nagyon nem ajánlom.
2. kzsu80 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2013. febr. 3. 20:40

Egy munkatársamnak volt. A karjában, a belső oldalon. Szépen kirajzolódott egy pálcika formája a bőre alatt.

Őt nem zavarta, mindenki más szerint borzalmasan nézett ki.

2013. febr. 3. 20:36
Mit tudtok a bőr alá ültethető fogamzásgátlóról?? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mennyibe kerül és vannak veszélyei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook