Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asperger szindromas gyerekek szuleitol szeretnek kerdezni par dolgot. fórum

Asperger szindromas gyerekek szuleitol szeretnek kerdezni par dolgot. (beszélgetős fórum)

3. 9678a02221 (válaszként erre: 2. - Naty77)
2013. febr. 3. 19:02

Nagyon szepen koszonom!Nem tudom aspergeres vagy sem,de nem ugy viselkedik nem azok a dolgok erdeklik mint az ikertesojat,vagy az en 4 eves ikreimet,ezert felek egy kicsit..Hetvegere mar voltak itt,de most egy hetre jon,az hosszabb ido.Eroltetni semmikeppen nem szeretnem semmilyen modon.

O is mindent szo szerint ert,de van humora is..

2. naty77 (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. febr. 3. 18:57

nekem aspergeres a lányom, de látlanban nem tudok véleményezni, nem is lenne okos dolog tőlem.

amit a saját gyerekemről tudok, hogy egyrészt nagyon szigorú keretek közé kell zárni, akkor jól érzi magát és tudod irányítani, sokkal szigorúbban mint bármelyik másik gyereket, mert így érzi biztonságban magát.

és bizonyos dolgokban engedned kell. sajnos. találd ki mi az, ami engedsz, ami belefér az életetekbe és erről egyezz meg vele az elején.

és ha nem szeretne a te gyerekeddel játszani akkor ne erőltesd, hagy legyen el a saját világában.


amikor a lányom a húgomnál volt először egy hétig a legnehezebb az étkezés volt, illetve, hogy a lányom mindent szó szerint ért és ebből volt kalamajka.


ha tényleg aspergeres a kisfiú, akkor pedig nagyon okosan kell kezelni, egyrészt fifikásan, másrészt érezze, hogy te vagy aki irányít.

sok sikert és ne félj, nem érezheti!

2013. febr. 3. 18:49

Sziasztok

A ferjem unokaoccserol van szo a kissrac 3 eves es eleg furcsan viselkedik..Utananeztem par dolognak,es a viselkedese Asperger szindromara utalo..Egy mondatot kepes 60-70szer elismetelni teljesen oda nem illo szituaciokban,nem jatszik a gyerekekkel,mindennak millimeterre pontosan ott kell lennie ahol O szeretne,erdekes ritualei vannak,pl minden alkalommal pontosan 5 db kisautot hoz mikor meglatogatnak,egy kistaskaban,es csakis abban a sorrendben szedi ki oket a taskabol es teszi oket vissza ahogyan O elkepzelte (szin szerint).

Mindentol fel,(mesefigurak jelmezek konyv illusztracio stb..

A motorikus mozgasa viszont fantasztikusan fejlett,kicsi koratol (kb 1 eves) jatszik a szulei telefonjan:)Felismer betuket,szamokat.Sajat magatol,mert a szulei soha nem tanitottak ra tehat autodidakta modon kepzi magat:)

Kocsikkal jatszik,tologatja oket,de pl a taviranyos autok repulok hidegen hagyjak.

A szamitogepet profikent kezeli.Bekapcsolja rakattint a net ikonjara,es mar megy is a youtube-ra:)

Arra lennek kivancsi hogy ti akik tapasztaltabbak vagytok,mit mondanatok,lehetseges hogy Aspergeres?A szulei nem vesznek tudomast arrol hogy a kissrac 'mas' mint a tobbi gyerek..En fogok vigyazni ra egy hetig,es egy kicsit aggodom,mert a kisfiammal nem igazan jon ki..Allandoan arulkodik,azt figyeli a fiam mit csinal,es ez bosszantja a fiamat:(

Meg valami:a beszede alig ertheto,furcsan formalja a szavakat,az 's' betut nem hasznalja egyaltalan..de ez lehet eletkori sajatossag is,oktoberben mult 3 eves.

Kerlek benneteket ha barmiben tudtok segiteni mivel kothetnem le a figyelmet stb szivesen vennem..Kicsit felek ettol a hettol,mivel nalunk a gyerekeknek (egyelore) tabu a szamitogep,vagy szigoruan szuloi felugyelettel jatszhatnak egy oracskat hetente..

Meg valami:a kissrac imadja a zenet,de csakis az MTV-t Beyonce Kate Perry stb nalunk ez sincs megengedve szerintem ez NEM 3-4 eves gyerekeknek valo mufaj..

Tanacstalan vagyok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook