Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit együnk és mit ne vizsgaidőszak idején?...avagy a legjobb agyserkentők. fórum

Mit együnk és mit ne vizsgaidőszak idején?...avagy a legjobb agyserkentők. (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 6. 18:19

Én a zöld teára esküszöm! Teekanne ! A Pickwick is finom, csak gyengébb :) Reggel lefőzök belőle 1,5 litert, bele 2 filter, aztán szevasz :D

Ha nagyon muszáj, cukormentes Red Bullt is bevetek, de mivel az utána nagyobb fáradtságot csinál, ha nem birom tovább, inkább alszom fél órát délután...

2011. jan. 6. 14:13
a szolocukor jo az agynak,jobban porog tole
2011. jan. 6. 12:11
Az enyémben kolin, lecitin, magnézium, guarana kivonat - ami koffeintartalmú, szelén is van. Nagyon jó koncentráció növelő, energiával tölt fel.Valaha autóvezetőknek ajánlották, de rászoktak a diákok. :DDD
2011. jan. 6. 11:37
sziasztok! nekem ezek váltak be: lecitin, omega3 vagy még ajánlották bioboltban a ginkgo bilobát! a legjobb az omega3 halolaj, ezt már nem csak vizsgaidőszak alatt szedem!
2010. ápr. 8. 10:40
Szőlőcukor, méz, ginseng, ilyenkor az orvosok kiírják a Nootropil 2400-as granulátumot, keringésjavító, naponta reggel 1 tasak éhgyomorra a leghatásosabb. És állítólag nagyon jó, ha reggelenként 5 percig állsz fejen (??).
2008. aug. 22. 09:15

óóó...és hát, hogy el ne felejtsem :P ....mindenkinek nagyon, de nagyon szépen köszönöm a segítségét...hasznát vettem :D ... és a többiektől pedig várom a további ötleteket :)) .

Pusszancs*

2008. aug. 22. 09:13
Így nyári szünet végére bejelentem : megvan az érettségim is :D....húúúú, hát, azért egy kicsit szomi vagyok, mert 79%-os lett...és 80%tól 5-ös...így csak 4es lett :( ... csalódott vagyok. De, azért örülök neki. Nagyon jó leveleket szoktam írni, de most ebben egy kissé elrontottam :S . Nem baj!!!! Jó az a 4es :)...majd megpróbálom az emelt szinttel felhúzni :P . Jövőre meg jöhet a föci érettségi :D
2008. máj. 26. 18:55
A szőlőcukor a legjobb. Az agynak ez a tápláléka. A legjobb, ha ilyenkor veszel por alakút is, és ezt teszed abba is, amibe egyébként répacukrot tennél. Egyébként is, ez sokkal egészségesebb. Én már 2 éve csak ezt használom mindenbe.
2008. máj. 13. 18:47
GYógynövény boltokban kapható ún. MEMÓRIA tea. Igaz nem étel, de jó agyserkentő! NEkem bevált:)
2008. máj. 6. 09:52
Egyet értek starflo-val, Én is a lecitint favorizálom!
13. Wolfi2006 (válaszként erre: 10. - Delike)
2008. máj. 6. 09:23
Szia! Németből most volt osztályozóvizsgám. Szerencsére 5ös 5ös lett az írásbeli és a szóbeli is :D . Húúú...de most pénteken lesz az érettségi, írásbeli, remélem az is ilyen jól sikerül majd. Sok sikert neked is hozzá!!! :D
12. delike
2008. ápr. 21. 17:44
nekem még a reergin vált be
2008. ápr. 21. 12:24
Én a lecitinre esküszöm! Tanulási, vagy egyéb agymunka végzése alatt napi egy kapszula lecitin, és máris könnyebb minden. A lecitint természetes úton szójából lehet a szervezetbe juttatni.Növeli a szellemi koncentráció képességet, szabályozza a vérnyomást, csökkenti a koleszterinszintet ... szóval egyébként is fontos a szedése.
10. delike (válaszként erre: 9. - Wolfi2006)
2008. ápr. 20. 17:04

Szia! Angolozol vagy milyen nyelvből próbálkozol?


A tippeknek remélem én is hasznát veszem, rám is érettségi vár május-júniusban...

2008. ápr. 20. 16:22

Vettem ananászt, megcsináltam ananászos joghurtnak (ami, így utólag ráébredve, külön jobb lett volna, de mind1). Szoktam inni mindennap zöldteát, salátát, almát és répát is napi szinten eszem. Most még jobban oda figyelek rá. A teámba még citromot is teszek(napi 2dl 1 citrom levével). Igazából ananászlét szerettem volna tanulásra venni, de a Tescoban nem találtam olyat, amiben kevés a kcal. Így vettem ananászt, és milyen jól tettem. Sokkal egészségesebb és isteni finom :D . Holnaptól szerintem a Pharmaton Vital-t is elkezdem szedni. Fordítok, tanulok, hallásértést gyakorolok. Csütörtökön, szombaton osztályozó vizsga. Május-június érettségi utána meg szeretnék elmenni nyelvvizsgázni, ha már úgyis felkészültem.

Köszike mindenkinek a tanácsokat, mint már írtam, igyekszem őket minél jobban beilleszteni az étrendembe.

2008. márc. 25. 10:02
Homeopátiás szerek közt is találsz céljidnak megfelelőt, keresd a gyógyszertárakban.
2008. márc. 25. 09:26
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi tanácsait!!! :D Igyekszem őket megfogadni =))
2008. márc. 22. 19:23

- A sárgarépa javítja az emlékezetet (pl. hasznát vesszük ha kívülről kell valamit megtanulnunk), mert élénkíti az agy anyagcseréjét.

Tipp: szótanulás előtt egy kistányér reszelt sárgarépa olajjal


- Az ananász azoknak ajánlott, akiknek sok és hosszú szöveget kell kívülről megtanulniuk. Magas C-vitamin és mangán tartalmú, naponta érdemes egy pohárral inni a levéből.


- Az avokádó magas zsírsavtartalma révén a rövid távú emlékezet ásza.


A tanulás barátai


- A káposztafélék enyhítik az idegességet (a pajzsmirigy aktivitásának visszafogása révén), így stressz nélkül tanulhatunk.


- A citrom C-vitamin tartalma miatt frissít és serkenti a felfogó képességet.


- Az áfonya hosszú tanulás folyamán ideális gyümölcs. Élénkíti az agy vérellátását. Bár természetesen legjobb a friss gyümölcs, fogyaszthatjuk áfonyaléként is.

2008. márc. 22. 18:47
Lehet kapni a HOVA tablettát, ez természetes gyógynövényből van. A vizsgaidőszak előtt már érdemes két héttel elkezdeni.
2008. febr. 25. 13:06

A vizsga alatt csak szőlőcukor, és NEM csoki, mert a vér a fejedből a gyomrodba megy, mert nehéz megemészteni, csokit előtte 1 órával. Addig meg csoki, szőlőcukor, alma, banán gyümölcsök és mégtöbb tanulás.

Éretségihez sok szó + témák megtanulása jól, és fordítani sokat, hogy legyen rutinod.

3. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Wolfi2006)
2008. febr. 17. 15:05

tanuld meg a szabalyokat meg a szavakat, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

ezutan jutalmazd magad csokival :) en igy csinaltam

neha ettem ginzenget (:o) is

2008. febr. 17. 15:00

Béres egyézségtár-Guaravit filmtabletta

szerntem nagyon jó

2008. febr. 17. 14:58
Ááááá....májusban nyelvi érettségim lesz. Kíváncsi vagyok, ki mit ajánlana a tuti sikerért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook