Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kisfiam egyre többet látom nem mer az illető szemébe nézni akivel beszél, sőt ha belenéz huzgálja a szemét.Segitsetek mitől van ez? fórum

A kisfiam egyre többet látom nem mer az illető szemébe nézni akivel beszél, sőt ha belenéz huzgálja a szemét.Segitsetek mitől van ez? (tudásbázis kérdés)


15. e2228b8123 (válaszként erre: 12. - Totek63)
2013. febr. 3. 04:25

Hát ha már 13 év körüli, az a változás kora fiúknál...ilyenkor van a szégyenérzet, stb...gondolom érted, miről lehet szó. Átalakul a gyerkőc testileg is, sajnos a gondolkodása nem követi ezt.

Emlékeim szerint velem is így volt ez, de a párom fiánál is ezeket látom, nagyon átalakult az utóbbi 4 évben.

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Totek63)
2013. febr. 2. 22:32
szerintem minél több időt kell felnőttek közt eltöltenie, kellemes felnőttek közt, akiket partnernek tekinthet, akik őt is partnernek tekinik: ez megerősíti azt, hogy értékes ember, és nem kell senki előtt szégyenkeznie
2013. febr. 2. 22:03

Velem is előfordul.Bár azt nem tudom,hogy mit jelent az,hogy húzgálja a szemét?!

Én (is) akkor csinálom,ha zavarban vagyok.

Vagy akkor is ha valaki csúnya és nem akarok rárnézni.


Érdekes,ezen eddig még nem gondolkoztam,nem hinném,hogy súlyos lenne....mármint az enyém tuti nem.


Talán annyit lehet megkellene mondani neki,h észrevetted h ez történik és hogy nyugodtan mondja el az okát ha tudja h mi az és megpróbálsz neki segíteni.

És hogy illetlenség ha nem veszi fel az ember a szemkontaktust.

12. totek63 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. febr. 2. 20:17
Nagyon jó lenne ha csak ez volna hogy kamaszodik.Nem bánja semmi,azt mondja.Kérdeztem már tőle.Remélem elmulik hogy tudnék ezen segiteni neki szerinted??
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Totek63)
2013. febr. 2. 18:39

kamaszodik, s nem találja helyét a világban...gyereknek már nem annyira érzi magát , felnőttnek meg még nem...

Nem tud még elég laza/közvetlen lenni a felnőttekkel, sok gyerek küzd ilyesmivel ebben az életkorban. Aranyos, játszadozó kisfiúkból nagy mamlaszok lesznek hirtelen.

Majd oldódik ez.

2013. febr. 2. 17:54
Nem kérdezted hogy van e valami baj?Lehet bàntja valami.
9. totek63 (válaszként erre: 8. - Mari20)
2013. febr. 2. 17:48

Nekünk a szemünkbe néz inkább idegenekkel van ez.

Pedig szép ügyes sportos testalkatu dzsudózik nincs mit magán szégyelni.Nem értem mi ez.

2013. febr. 2. 17:35

fél

lehet sokat vártok el tőle, és attól fél hogy nem tud megfelelni

2013. febr. 2. 15:28

13 èvesen szerintem ha nem tudod vele megbeszelni es tobbnek erzedm mont szegyenlosseg kerj orvosi segitseget

az en fiam 2evesen csinalta nekemse nezett a szememne akkor monstak hogy ez az autizmus jele lehet aztan elmult 3 het mulva

13evesen mar kamasz nem bánthatja valami?

6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. febr. 2. 14:28
húzgálja a aszemét? ezt hogy érted?
2013. febr. 2. 14:27
szerintem szégyenlős, kamaszodik lassan. az autizmusnak is ez az egyik tünete, de szerintem az már kiderült volna.
2013. febr. 2. 14:00
13 éves
2013. febr. 2. 11:26
Mennyi idős?
2013. febr. 2. 11:22
Lehet, hogy pusztán csak szégyenlős!
2013. febr. 2. 11:21
A kisfiam egyre többet látom nem mer az illető szemébe nézni akivel beszél, sőt ha belenéz huzgálja a szemét.Segitsetek mitől van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook