Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 éves nagy(kis) lány nyári tábor fórum

8 éves nagy(kis) lány nyári tábor (beszélgetős fórum)


2013. máj. 31. 16:05

A fiam 9 évesen ment először 10 napra hittantáborba.

Nagyon élvezte,a rengeteg program mellett nem unatkozott,és nem volt ideje a honvágyra:DD

Esténként felhívott,és beszámolt a napjukról.

Elég visszahúzódó gyerek,kissé féltünk,mi lesz -de szerencsére nagyon jól érezte magát:))

19. -Nati-
2013. máj. 31. 16:00
Sziasztok! Én bátran tudok ajánlani nektek egy nyelviskolát (ami nyelvvizsgahely is) Budapesten a 16.kerületben. Nyáron egyhetes nyelvi napköziket, "daycampeket" szerveznek a kicsiknek. Állandó tanári felügyelett mellett játszva tanulnak nyelveket.
18. beatav
2013. febr. 1. 19:54

Szerintem addig van még idő arra,hogy megbeszéljétek.:)

Mi elengedtük már elsőben,egyhetes, ottalvós erdei táborba.Hozzáteszem nyaranta egy-egy hetet szokott a mamánál tölteni nélkülünk.

Nekem megnyugtató ilyenkor ha fel tudom hívni a tanárt,érdeklődni minden rendben van-e,hogyan érzi magát de semmi több!Vele azért nem beszélek,mert rájöttem akkor hazavágyik és elszomorodik,pityereg kicsit.

Mindig nagyon élvezi az önállóságot.:)

2013. febr. 1. 13:25
Bocsánat 3.vagy 4. :-D
2013. febr. 1. 13:24
Szerintem ez gyerek függő.Van aki simán elmegy de van aki csak nagy lelkesen elmegy azt rájön hogy vannak szabályok apuka anyuka nincs és sír.Anno volt ilyen és jöttek érte a pénzt vissza nem kapták.Pedig ő 3.vagy i.osztályos volt.
2013. febr. 1. 13:20
Felelős emberekkel el kell engedni. Sőt, küldni is akár. Hadd tanuljon meg közösségben élni, önállóan döntéseket hozni, csakis az önbizalma fog erősödni. És ezt kell benne erősíteni, ha bántja az anyukát a gyereke nélkül töltött idő, azt szigorúan tartsa meg magának. Én amikor 10 évesen táborban voltam, volt gyerek, aki az anyukája miatt aggódott szegénykém, hogy biztosan sír nélküle! És nem is tudta élvezni a programokat sem.
2013. febr. 1. 13:16
menjen!
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 13:15
A lányom tavaly nyáron ment az egy hetes ovis táborba, öt éves volt, középsős. Imádta.
2013. febr. 1. 13:12
Mi első osztályba voltunk 5 napra és az ország másik felébe... Nem lesz gond. 6 tanár nagyon sok. Nem lesz baja.
2013. febr. 1. 13:07

Jó kezekben lesz, lelkes. Én simán emgedném.

Nekem ugyan nincs még ekkora gyerekem, de engem kilenc évesen "engedtek" két hétre táborba, nagy élmény volt:)

Ja ráadásul teljesen idegenekkel voltam édesanya munkahelye szervezte, nem a sulim/közösségem

10. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 13:06

Szia!


Az én lányom pont ennyi idősen volt 1 hetes táborban.

1. osztályban is lett volna lehetőség, de a tanító nénik nem akarták őt elvinni, mert nagyon gyakran pityergett a suliban is.

Aztán 1 év múlva meglepetést okozott a táborban mert nem volt semmi sírás...sőt!! Azok pityeregtek akiről nem is gondolták volna.

3. osztályban is volt ott, nem volt gond...

Aztán 4. osztályban 4 napra a Balatonra mentek.

Jót tett egy kis önállóság a lányomnak.

Nem akarlak se lebeszélni, se rábeszélni, neked kell eldönteni, te ismered a lányodat.

9. gkreka (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. febr. 1. 13:06
Én is elengedtem a kisfiamat 5 évesen táborozni. Igaz nekem annyiban könnyebb volt, hogy a bátyja is ment és a táboroztatókat is régről ismertem. És következő évben újra elengedtem őket, annak ellenére, hogy a nagyobbik fiam eltörte a karját az első táborozásnál. De mint tudjuk baleset akkor is érhet egy gyereket, ha fél méterre állsz tőle.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 13:00
Én már elengedtem a fiamat 5 évesen egyhetes ovis táborba. Miért ne mehetne, ha annyira szeretne.
2013. febr. 1. 12:56
Én anno a 7 éves fiamat elküldtem úszótáborba. Kisci volt még ahhoz, hogy felfogja, hogy nem leszünk ott vele, de jól alkalmazkodott. Naponta tudtunk telefonon beszélni, erre is figyeltek a kísérő tanárok. (Ez 16 éve volt, nem volt még mobilunk.) Jól érezte magát, az ajándék póló bokáig ért neki, úgy botladozott le a buszról, amikor visszeérkeztek. Hámlott a kis piros orrocskája, és hüppögött egy picit örömében, de nem volt vele semmi gond. Azóta is feltalálja magát nélkülem, és tud úszni is.
6. 95kg
2013. febr. 1. 12:55

Szerencsére egy kis iskolába jár minden évfolyamon csak 1 osztály van nagyon jó tanárnénikkel imádja őket.


Mi is afelé hajlunk hogy elengedjük ő nagyon nagyon akar menni.

tavaly is volt táborba de nem aludtak ott reggel vittük este hoztuk haza azt is nagyon élvezte.

2013. febr. 1. 12:40

A mi sulinkban is van nyári tábor, lányom osztálytársai közül van, aki már elsős kora óta jár és nagyon élvezi.

A lányom most szánta el magát (9 éves) és már nagyon várja.

4. 51d2a81b36 (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 12:37
Te ismered a gyereked, mennyire talpra esett, volt-e már Tőletek ennyire távol, és azt hogy viselte stb!? Az Én 9 évesem biztos nem lenne meg egy hétig nélkülem, így Én az enyémet nem is engedném, mondjuk nem is akar menni!
3. Hannicsku (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 12:34

Szia, én már ötévesen elengedtem a lányomat erdei oviba, mert nagyon szeretett volna menni, igaz az csak hétfőtől péntekig tartott, én is tartottam tőle, de nagyon jól érezte magát.

Szerintem ne vedd el a kedvét, engedd el nyugodtan.

Azóta is minden nyáron megy 2*1 hétre táborba nyáron és nagyon élvezi, Ő most 9 éves, haramdikos.

Mi szülők, jobban tartunk ezektől a dolgoktól, mint kellene, hidd el, jól fogja érezni magát és tanul egy kis önállóságot. (o:

2. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 95kg)
2013. febr. 1. 12:31

Én még csak azt tudom mondani, hogy egy éve még nem engedtem, de idén szeretném. Akkor is csak azért nem, mert ő lett volna az egyetlen elsős, és azért azt meg nem..


Mennyire ismered azokat akik vinnék? Bízol bennük? Ez nagyon fontos kérdés.


Meg hogy ő akar-e nagyon menni?


Idén viszont már jó lenne elengedni. Még két tesója van, Tenerifére nem telik, valamit meg kezdeni kell a nyárral...

1. 95kg
2013. febr. 1. 12:26

Az iskola ahova jár nagylányunk nyáron tábort szervez. Hittan tábor 6 tanárral. reggel este áhitat délelőtt foglakozások délután kirándulás és egyéb programok.

HÉTFŐTŐL VASÁRNAPIG

Nagyon el szeretne menni de mi nem tudjuk mitévők legyünk, messze mennek mert 300km-re lennének tőlünk (persze ha minden kötél szakad elmennénk érte)


ANNYIRA LELKES.


olyanok véleményére is kiváncsi lennék akik elengedték ennyi idősen (2. osztály) a gyermeküket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook