Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajópincér képzésről van valakinek tapasztalata? fórum

Hajópincér képzésről van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

19. Atomy (válaszként erre: 2. - Demonka88)
2016. máj. 12. 10:52
Sajnos ma már hajópincér képzettség nélkül nehéz átjutni az interjún, egyrészt, mert a cégek is szeretik, ha képzett munkaerőt kapnak, másrészt igen jó referencia nekik az a nemzetközi bizonyítvány, amit az iskola ad.
18. Atomy (válaszként erre: 7. - Huan21)
2016. máj. 12. 10:49
Hát igen, ma már papír nélkül nemnagyon állnak szóba az emberrel. A hajópincér suli papírja viszont jó referencia. nekem is sokat segített.
17. Atomy (válaszként erre: 11. - 5ac9665679)
2016. máj. 12. 10:47
Persze, senki nem a vendégtérben kezd, de pont arra jó a hajópincér iskola, hogy minél előbb, akár 2-3 hét után előléphess. Képzett kezdőként, ha látják, hogy vágod a dolgokat, sokkal több esélyed van, mint tudatlan kezdőként. De a legtöbben ki sem jutnak, mert az interjú során látják, hogy lövésük sincs sem a hajós munkához, sem a szaknyelvhez. Vajon miért kéne rádírni privát?
16. Atomy (válaszként erre: 12. - Amazon6206)
2016. máj. 12. 10:43
Az a baj, hogy ezzel megtévesztesz másokat. Lehet, hogy kint el tudsz boldogulni nulla tudással, de hogy a legalja melókat kapod, az is biztos. Arról nem beszélve, hogy a felvételt megelőzi egy angol nyelvű állásinterjú, ahol felmérik, mennyire vagy képben és mennyire ismered a szakzsargont. ezt otthon szótárból nem fogja senki megtanulni.
15. Atomy
2016. máj. 12. 10:40

Én idén végeztem el a szóban forgó ictc hajópincér sulit és a nyáron máris megyek hajóra. A suli nekem nagyon bejött. Szerintem sokkal nagyobb hátrányba lennék nélküle, mert hiába van alapfokúm angolból, a szakmai nyelvet nem is értettem, nem is beszéltem. Most viszont már simán ki mernék állni felvenni a rendelést 

Az sem utolsó, hogy elmondták, mire kell figyelni, melyek azok a dolgok, amelyek segítenek a hajón előrelépés szempontjából. Már most tudom kezelni a luxushajókon is használt profi kávégépeket, amiről eddig azt sem tudtam, hogy létezik. Szóval hasznos volt a suli és egyébként meg egy hatalmas nagy buli! Megérte a befektetést. Nekem legalábbis! Egy hónap alatt visszajön a pénz, főleg, ha az elején látják, hogy képben van az ember és engedik utasok közé…

2013. aug. 1. 14:19
Azért jó a hajópincér akadémia,mert ott elhelyezik a végzősöket hajóra.Mi minden évben megyünk hajókirándulásokra,(Floridában élünk).Minden utunkon találkoztunk,magyar pincérekkel.Az egyiknek kőmüves volt a szakmája,de jól beszélte az angolt,és kiment hajóra dolgozni,hogy egy kicsit összeszedje magát.
13. jedit (válaszként erre: 1. - Demonka88)
2013. aug. 1. 12:13
Én a Hajópincér iskola tanulója voltam, és nagyon meg voltam elégedve velük. Korrektek voltak, és mindenről tájékoztattak, nem árultak zsákbamacskát. A tanfolyam hasznos volt, mindent meg tanultunk amire szükségünk lehet később, a tanárok és az iroda dolgozói is segítőkészek voltak mindig. Én a nyelvi és a szakmai képzésen is részt vettem, amihez ajándékba kaptunk barista és mixer tréninget, ahol ezeknek az alapjait is el tudtuk sajátítani, illetve ez is bekerült a bizonyítványba, így pincér, barista és mixer végzettséget is szereztem. :) Abban is segítettek, hogy részt vehessek hajós interjún, ami sikerült is, úgyhogy szeptemberben kezdődik a hajós életem! :)
2011. jan. 12. 02:45

Teljesen felesleges!!! A vendéglátásban használt szakszavakra gyúrj rá, a meglévő angol tudásod mellé, ez a legfontosabb. A gyakorlatot megszerezheted kinn, a nyelv a fontos, hisz mindenütt más a követelmény szakmailag, azt úgy is ott kell megtanulnod, gyakorolnod.

KÁR KIDOBNI RÁ A PÉNZT !!!

2009. okt. 8. 07:53

Tök fölösleges pénzt és időt pocsékolni rá, ha beszéled a szükséges nyelvet, utána úgyis mindent mint egy gyökérnek betanítanak, nem kell hozzá vendéglátós végzettség, soha nem a vendégtérben kezdesz dolgozni, ahhoz hónapok telnek el, csak a személyzetre gályázol kezdetben.Végig kell járni pár lépcsőt a vendégekig. Ha nem megy a nyelv elég jól, nem lépsz előre.

Én voltam kinn, európai, amerikai céggel is többször is.Akit érdekel, írjon privát.

2008. aug. 17. 11:06

www.cruisejobs.hu En nekik dolgoztam itthon szallodakba kozvetitetek ki mint felszolgalo. Erdemes elmenni az irodaba bovebb infoert, mert kozvetitenek ki hajokra is. Ha eloszor Mo. elkezded a munkat akkor az mar jo referencia.

Az angol meg nagyon fontos, szoval arra is keszulj fel.

Sok sikert!!

2008. aug. 17. 06:17
A hajóinasokat általában a már meglévő vendéglátóipari képzés alapján veszik fel (ha ez kell), egyébként van szakiskola, ami a hajózásra felkészít, természetesen a tengerparttal rendelkező nagyobb országokban
2008. ápr. 10. 19:09
köszi az infót, én az ICTC-n gondolkozom. Egész jónak tűnik.
2008. ápr. 8. 18:25

Ja én is levégeztem egyet (a Csötönyi Norbisat). Nem voltam előtte a vendéglátás környékén sem-max 1x/év vendég(leszámítva a mc Donald's-okat

Hát azt mondom, hogy jobb, mint a semmi, sőt arra is jó, ha itthon akarsz vendéglátózni és kell a papír. Viszont számolj úgy, hogy -100 000 HUF (végül is papa.mama ha fizeti nem sok)szakma + angol. De mindkettő nagyon alap, nem ér sokat tapasztalat és gyakorlat nélkül (azt neked kell megszerezni). Egyes helyekre jó ugródeszka, de azt mondom, hogy előbb gyűjts 250-300 000 Ft-ott emellett, addig ne is menj ilyenekre. Meg helyezkedj el a szakmában min 1 hónapot-azt nem fogják megfizetni neked(bár lehet most már előbb kérik a papírt-na arra biztos jó). A közvetítést viszont más cégek végzik el

6. demonka88 (válaszként erre: 5. - Hany29)
2008. márc. 26. 20:49
És te milyen cég által végezted el? És barátnőd?
2008. márc. 19. 20:13
Én elvégeztem egy ilyen tanfolyamot, nekem még nem sikerült kijutnom, mert profi nyelvtudás kell hozzá.A tanfolyamon azt mondták, hogy elég a minimális nyelvtudás, na ez nem igaz, de ki lehet jutni. Vannak mgbízható cégek, a barátnőm is kint van.
4. demonka88 (válaszként erre: 3. - 8565183eb5)
2008. febr. 23. 13:19
Egy jelenlegi osztálytársammal beszéltünk erről, de ha úgy alakul, akár egyedül is neki vágnék. Vendéglátós suliban nem tudom, milyen a képzési szint. Van egy 3-4 hónapos tanfolyam, ami a nyelvtanulásra is nagy hangsúlyt fektet, de nem tudom, mennyire megbízható.
2008. febr. 17. 14:53

Szia


Én sima vendéglátói suliban végeztem pincérként. Ott a tanárnő mesélte hogy ki lehet menni hajóra dolgozni. És hogy volt tanítványai is milyen jól keretek külföldön. Hajón szigeten. Én is szeretnék majd kimenni. Bár nyelvtudásom nem a legjobb. Szerintem vendéglátói suliba kellene bemenni érdeklődeni szakmai igazgatótól. Kivel mennél ki dolgozni?

2008. febr. 17. 12:50
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra, mert szeretnék a közeljövőben elvégezni egy ilyen tanfolyamot, de nem igazán tudom, mennyire megbízhatók a közvetítőcégek és hogy mennyire eredményes egy-egy ilyen tanfolyam. Tud erről valaki valamit? Köszi előre is!
2008. febr. 17. 12:48
Hajópincér képzésről van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook