Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogyan kezdte szobatisztaságra szoktatni a babáját? fórum

Ki, hogyan kezdte szobatisztaságra szoktatni a babáját? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 22. 10:29
A lányom 25 hónaposan kezdett bilizni. Előtte is próbálkoztam már, sikertelenül. Úgy gondoltam kipróbálok valami olcsóbb pelenkát... kb 2-t tettem fel rá és azt mondta köszöni szépen nem kér tobbet és biliizni kezdett. Éjjelente természetesen még pelenkát hord
29. bd8fe3b02a (válaszként erre: 16. - Tündér74)
2013. febr. 1. 23:34
igen,amikor itt van nalunk,akkor mi ra tesszuk a bilire.Amikor otthon van,az anyuka hagyja,hogy a pelusba vegezze el,a dolgat.
2013. febr. 1. 20:47
Ma lezte mielott pisilni akart volna.:) olyan furcsa latni rajta bugyit és nem pelust...
27. TiffanyMary (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2013. febr. 1. 13:29

kizárt dolog :D:D:D:D



de azért hajrá!!!



:))

2013. febr. 1. 13:19
Még valami a leszoktatás szó nálam elég erős én nem leszoktatni szeretném én majd csak egy segítő társ szeretnék :-D
2013. febr. 1. 13:17

Az én fiam tavaly júliusban volt egy éves hát ő még egyáltalán nem volt arra érett hogy pelusról szoktassam hisz akkor kezdett csak járni és egyre többet beszélni stb.

De az hogy nem adsz rá nyáron pelust szerintem nem gond,gondolom te sem fogod erőltetni csak hagyod hátha :-D

Amúgy én is úgy gondolom hogy egy anyuka tudja érzi mi jó mi nem a babájának stb.én sem a nagy könyv szerint mentem :-D

24. angyal333 (válaszként erre: 22. - Carpediem*)
2013. febr. 1. 13:11
oké,köszi a tanácsot!:)
23. Carpediem* (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2013. febr. 1. 13:04

Köszi:)

Semmi gond.


Sajnálom az olyan családokat ahol ez megy!

Lehet, hogy nálunk is ez lett volna ha nem vagyok elég erőteljes és karakán, nem tudom!

Szerencsére csak hárman vagyunk, a többiek legfeljebb csak vendégek,

:):)

Minden nevelési tekintetben csak vendégek!!

De szerintem erre ők is hamar rájöttek.

22. Carpediem* (válaszként erre: 20. - Angyal333)
2013. febr. 1. 13:02
szerintem ha érdeklődik a wc iránt segíts neki, ma már van ilyen wcre lelülő lépcsős ülőke rá! nem tudom mennyibe kerül, de ha gondolod vegyél olyat, hátha bátrabb lesz tőle :):)
21. tündér74 (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2013. febr. 1. 12:58

Sok sikert Nektek a lánykáddal.:)


Ezt a nagyszülői nyomásos dolgot csak úgy általánosságban írtam, nem azt írtam, hogy nálatok is ez van. Sajnos nálunk anno ez volt, és láttam sok családnál is probléma.

20. angyal333 (válaszként erre: 19. - Carpediem*)
2013. febr. 1. 12:57
Értem én masfélévesen lettem szoba tiszta hugom két évesen.egyszeruen zavarja a fiamat a pelenka azert kezdetm el meg érdeklodik.Mi most angliaban élunk.Itt 3-4 éves korban soknak le a pelusrol.Ugy lattam érdeklodik rá a fiam ezert vagtam bele.de ma se bili se pelenka csak a wcre akar menni...szoval nem tudom mit tegyek.a wc magasan van neki fél raulni.NAh majd kialakul.Remélem:)
19. Carpediem* (válaszként erre: 18. - Tündér74)
2013. febr. 1. 12:47

Szia :)

Nincs semmiféle nyomás!

Egyedül nevelem a lányom a férjemmel, nem igazán értem ezt a nagyszülői nyomásos dolgot,

nálunk kezdettől fogva nincs belebeszélés semmibe.

Ezek szerint szerencsém van.

Saját elhatározás csupán!

Az pedig hogy a nagykönyv mit ír, meg mit nem, meg hogy ezelőtt 100 éve hogy csinálták messziről tojok, én mindent úgy csinálok ahogy azt érzem!

Hisz anya vagyok vagy mi!

Tudom olvastam erről a tojásos , meg tejes dologról meg mindenféle kajáról, hogy mikortól, meg hogy hogyan, én egyáltalán nem követem ezeket!

Mindent megérzésre csinálok, és kettőn áll a vásár rajtam és a lányomon, tehát összedolgozunk.

Én csak ezt tartm szem előtt!

Eddig szerintem nagyon jól:):)

A szobatisztaságot csupán leírtam, hogy én hogy szeretném!

És ha a lányom is vevő rá, akkor miért ne, :):)

18. tündér74 (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2013. febr. 1. 12:36

Be lehet idomítani egy ilyen pici gyereket is, de nincs sok értelme, mert ez nem fogja segíteni a valódi szobatisztaság kialakulását.:(

Bőven ráérnél vele jövő nyáron elkezdeni, de persze ezt Te tudod.

Én sokszor tapasztaltam egyébként, hogy a rokonság/nagyszülői nyomás miatt kezdik el sokan idő előtt a szobatisztaságra szoktatást, vagy spórolni szeretnének a pelenkával.

Én anno nem engedtem a nyomásnak, csak a gyerek érdekét tartottam szem előtt.

De hát ugye ahány ház annyi szokás:)

2013. febr. 1. 12:18

Én még friss vagyok a témában, de áprilisban lesz a lányom 1 éves, és mi már a nyáron elkezdjük a leszoktatást!

És nagyon remélem, hogy őszre sikerül is a dolog.

16. tündér74 (válaszként erre: 7. - Bd8fe3b02a)
2013. febr. 1. 12:15

Ebből is látszik, hogy a szobatisztaság kialakulása nem függ az okosságtól, ügyességtől. Tehát nem úgy működik, hogy az okos, ügyes előbb lesz szobatiszta, a buta, lusta meg később.


3 évesen már azért kellene használni a bilit vagy wc-t. De akkor végülis a kisunokád a bilibe végezte el a dolgát. Ez akkor jó, nem?

15. tündér74 (válaszként erre: 1. - Angyal333)
2013. febr. 1. 12:04

Ez tipikusan az a helyzet, amire úgyis magától érik meg a gyerek. Minél többet foglalkozol vele, annál jobban eltolódik a szobatisztaság. Csak természetesen, úgyis magától alakul ki.

Maximum motiválhatod. Csinos vécéülőkével, szép bilikével, wc szűkítővel, dícsérettel stb.

De egyébként 17 hónaposan még pici hozzá, két éves kor előtt nincs értelme,szerintem.

14. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Angyal333)
2013. febr. 1. 11:36

ráérsz még bőven.


2.5 évesen kezdtem.

egyszerűen közöltem hogy te már nagy vagy, várnak hamarosan az oviba, de oda pelusos gyerekek nem mehetnek, nézd milyen szép királylányos/pókemberes alsót vettem neked, gyere próbáljuk fel, és ha pisilni/kakilni kell, szólj, megyünk a vécére.


hát így.


eleinte volt baleset, kb. 2hét alatt viszont túl voltunk rajta, szobatiszta , sőt (!) ágytiszta lett.


a (túl)korán kezdett szobatisztaságra szoktatás nagyon sok esetben hátráltatja a folyamatot


várjál még

2013. febr. 1. 10:43
És ne feledd minden gyerek más.És tudod a ne erőltesd dolog is elmegy egy db-ig csak sajnos vannak olyan gyerekek akik semmi esetre sem akarnak leszokni az anyuka meg tojik rá.Azt 4-5évesen még kell a pelus.
2013. febr. 1. 10:41

Szerintem ha hajlandóságot mutat lehet próbálkozni,de ne erőltesd a fiam 19hós pár hónapja volt hogy érdekelte a dolog majd elmúlt.Most mindig mondja pisi,van hogy a kakit is.Nem erőltetem párszor már ült bilin.Volt hogy mentem pisilni és öt meg ráültettem a bilire.

Pelust egyre inkább nem szereti,ha bejönnek a jó idők majd próbáljuk komolyabban,ha megy megy ha nem nem.Van ideje még.


Szerintem az erőltetés nem ez hanem amikor már csak azért is ráülsz meg stb.

2013. febr. 1. 10:05
köszönöm a tanacsokat.A fiam elkezdet erdeklodni a wc után,csak akkor pisilt a pelusababa ha en a wc-n ultem.meg fogta a pelusat amikor pisilt.Amikor kakilt mar a wc-re akart menni.Ezert kezdtem csak el.ZAvarja is rogton ha picilt.Nekem is furcsa ez.Ezert kérdezem kinél hogy volt.
10. e28c748947 (válaszként erre: 9. - 4561)
2013. febr. 1. 10:01
Semmiképp ne erőltesd.Meg fog érni rá.
9. 4561
2013. febr. 1. 09:58
Az én kisfiam elmúlt 2 éves decemberben és egy másodpercre nem ül rá a bilire, na jól van 10 másodpercre ráül és már megy is. Most egy kicsit tanácstalan is vagyok, hogy kell-e valamit tegyek vagy majd egyszerűen megérik rá.
2013. febr. 1. 07:11
Sehogy. Mindegyikük magától lett szobatiszta, egyszer csak nem engedték feladni a pelust, és néhány nap alatt a balesetek is megszűntek. 2-2,5 éves koruk körül értek meg erre.
2013. febr. 1. 01:45
Nekem a gyerekeim,2-2.5 eves korukra szobatisztak voltak.A kulfoldi kisunokank,3 eves mult novemberben,es nem hasznaljak a bilit.Amikor itt van nalunk,a ferjem ra ul a WC-re,a kisgyereket ra teszi a bilire,es bele kakil.A menyunk,azt mondta,hogy nem kell eroltetni a gyereket.Nekunk furcsa,mert olyan ovodaban jar,ahol az anyai nagymama az ovono,es iskolai elokeszito van.A kisgyerek,ismeri a szamokat,betuket,szineket.Azt nem ertem,hogy okos kisgyerek,es meg nem mondja,hogy pisilni,meg kakilni kell.
2013. jan. 31. 23:24
Még annyit, hogy 17 hónaposan szerintem teljesen felesleges, mert 99%, hogy nem érett rá. Van egy-két gyerek, aki nagyon hamar leszokik, de általában 2.5 éves korukban érnek meg rá. Van amelyik pedig később.
2013. jan. 31. 23:22

Sehogy. Az első gyerekem 2.5 volt, amikor közölte, hogy köszöni, nem kell több pelenka.

A 2. szintén valahogy ilyen idős volt, nyár volt, levettük, kétszer a fűbe kakilt, aztán már a wc-be.

A 3. volt a legnehezebb, ő 2.5 volt, amikor kijelentette, hogy márpedig a pelus kényelmes, és sosem fog leszokni. Aztán a 3. szülinapja előtt közölte, hogy leszokott, mert nem akarja, hogy szomorú leszek. (kapott egy könyvet anyukámtól, ami arról szólt, hogy a kislány nem szól időben, és az anyuka szomorú)

Sosem erőltettem, nem emlegettem. Megértek rá, amikor ők úgy gondolták.

2013. jan. 31. 23:04
megült akartam írni.
2013. jan. 31. 23:04

Nekünk 2,5 éves a fiunk.De velem egyszerűen csupasz picskuval nem akar megülni 10 másodpercnél tovább...

Ruhástól elül percekig is..

Az apjával meg szépen megöl rajta,meg bele-belepisil.......

2013. jan. 31. 23:00
3 lesz a lányom április végén és 1 hete szobatiszta nappal. Nem erőltettük. Elmegy ráül a bilire és szól, hogy pisilt/kakilt. Én nem erőltettem.
2013. jan. 31. 22:52
Kivancsi avgyok ki hogy kezdte el a szobatisztaságot a gyerekénél.Mennyi idosen?Milyen modszerrel?Sok mindent olvastam.Mi most keztuk 17honapos a fiam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook