Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan sikerült elérnetek, hogy a kutyátok tiszteljen és falkavezérként kezeljen? fórum

Hogyan sikerült elérnetek, hogy a kutyátok tiszteljen és falkavezérként kezeljen? (beszélgetős fórum)


2018. máj. 12. 11:49
Belenéztem a szemébe, nyüszített egyet, és ijedtében elszaladt. Rögtön tudta ki a főnök, és azóta is Istenként néz rám. (illetve arra is aki a húsosfazekat odaadja neki)
25. Ata06
2013. jan. 31. 22:53

Még itt vagyok :) ,erre még válaszolok! Aztán megyek! :D


A tápoknál az első négy összetevőt kell figyelni! Jó lenne, ha ezek között nem lenne gabona! Mindig az első összetevőből van az adott tápban a legtöbb , a második összetevőből a második legtöbb és így tovább! Persze ez pénztárca függő!

Az egyik ilyen táp, ami a legjobbak közé tartozik az ACANA.De sajnos ennek annyira felemelték az árát, hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának!

[link]

Az Orijen is az ő termékük, de az még ennél is drágább!

Ár, minőség értéket mostanában leginkább a BRIT tápnál találtam a legjobbnak. Ennél táp típusnál kétféle minőség létezik. Prémium ez a sima BRIT és a szuper prémium aminek a neve BRIT CARE.

Itt találsz róluk információt!

[link]

2013. jan. 31. 22:38
Melyik tápra gondolsz? Igen hallottam már róla, eddig még nem volt gond, de akkor jobban figyelek majd:) Igen tudtál és köszönöm a segítséget:)
23. Ata06
2013. jan. 31. 22:34
Remélem tudtam valamit segíteni, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! Most megyek, de holnap bekukkantok! :) Szia
22. Ata06 (válaszként erre: 18. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:33

Nem rossz táp,de van ennél hasonló árkategóriában jobb minőségű és összetételű is!

A 3*-i alkalommal megtudja kapni a napi adagját? Mert nekik még nagyon pici a gyomruk! Erről jut eszembe- nem tudom tudod-e, de főleg a nagytestű kutyák- de kicsiknél is előfordult már-hajlamosak gyomorcsavarodásra. Kajálás után jó lenne, ha

egy -másfél órát pihenne. Nagy ivászat után se nagyon szabad mozgatni! Sajnos az esetek 20%-ban menthetők csak meg , HA! időben orvoshoz kerül!

21. Ata06
2013. jan. 31. 22:27
Hajlamos az ember őket gyerekként kezelni ,mert olyan aranyosak és mindegyik más egyéniséggel van megáldva! Én is így tettem annak idején, míg fel nem világosítottak, hogy ez így nem lesz jó,mert a fejemre fog nőni! :P Az agyuk felnőtt korukban 2-3 éves gyerek értelmi szintjéhez hasonló! Így manapság is előfordul, hogy elfeledkezek róla, hogy ő nem ember!:))
2013. jan. 31. 22:27
meg néha jutifalikat:)
2013. jan. 31. 22:27
3x kap 50 grammot
18. málna92 (válaszként erre: 16. - Ata06)
2013. jan. 31. 22:26
Tápot kap, dog chow bárányos és pro plan lazacos
2013. jan. 31. 22:25
Már nem kap, eleinte kapott, de mér elértük azt is, hogy nem ugrál ránk ha eszünk...néha előfordul, de hamar felfogja, hogy mi a helyzet. Bár az elég idegesítő, hogy kinézi az ételt a szánkból:D
16. Ata06 (válaszként erre: 13. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:24
Mit adsz neki enni? Főtt kaját vagy tápot? ha tápot ,akkor milyet és hányszor?
15. Ata06 (válaszként erre: 13. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:21

Az nagyon jó, ahogy enni adsz neki!:)

Ééééés ;) az asztalnál, ha Te vagy a család eszik, akkor kap lepotyogtatott ennivalót?

14. Ata06 (válaszként erre: 11. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:19

Türelem! Ő még nagyon pici! Idő kell neki, míg megérti mit is akarsz tőle!

Nagyon fontos, hogy amikor a rosszat teszi pár másodpercen belül kell büntetni, mert később már nem tudja miért is lett büntetve!

Ilyenkor el is lehet különíteni! Pl. Átrakod kis időre másik szobába vagy ignorálod. Ami azt jelenti ,hogy nem veszel róla tudomást! Sem Te sem a család többi tagja! A falkában így közösítik ki, ha valaki olyat tesz, ami nem megengedhető! Ez tarthat egy órától több napig is!

Nem könnyű dolog , fáj az ember szíve ,de csak úgy érhetsz el sikert ha megkeményíted magad!

Ha átrakod másik helységbe csak akkor, engedd vissza magadhoz, ha már nem hisztizik és lenyugodott!

13. málna92 (válaszként erre: 12. - Ata06)
2013. jan. 31. 22:16
Már szoktatjuk le, csak akkor jöhet fel ha engedem neki. Eleinte velünk aludt mert annyira félt még, hogy csak hozzánk bújva tudott aludni. Etetés úgy megy, hogy viszem a tálkáját, lerakom a helyére és csak akkor mehet érte ha szólok neki. Addig egy 1-2 méterre a táltól ül és vár.
12. Ata06
2013. jan. 31. 22:11

Még valami! Jól látom a képeken ,hogy fel van engedve az ágyra? Ezt nem ajánlom!

Ha alapjáraton domináns típus, ettől még rosszabb lesz a helyzet! Ugyanis egy rangban érzi magát veled! Ráadásul ,ha nagyobb méretű kutyus lesz, akkor már nem könnyű őt leszoktatni az ágyról! A falkavezérnek vannak olyan területei, ahova a kutya nem mehet- bármennyire is szeretem! Képzelj egy 40 kilós kutyát fent az ágyon! ha leakarod őt küldeni és nem fogad szót, akkor már nem fogod tudni az oldalára se dönteni! A kajálás hogy működik? , mert az is elég fontos szempont a falkavezérség eldöntéséhez és elfogadásához!

11. málna92 (válaszként erre: 9. - Ata06)
2013. jan. 31. 22:08
Próbáltam amiket írtál, de nem érdekli:S Tovább csinálja...Minden mást hamar megtanul de erről a viselkedésről nem tudom leszoktatni.
10. Ata06 (válaszként erre: 7. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:05
Visszamagyaráz?! :D De aranyos! Igazi egyéniség!:)
9. Ata06 (válaszként erre: 7. - Málna92)
2013. jan. 31. 22:03

Vicsorog? Felhúzza az ínyét? Azt tényleg ne hagyd! Két lehetőség van. Az egyik ,hogy ilyenkor megrázod a nyakán a bőrt- kicsit, finoman-és morogsz hozzá! Az anyja is így mutatja meg, ha helyteleníti a viselkedését.

A másik ,hogy ledöntöd a lábáról oldalra és lefogod a nyakánál tartva ,míg magától meg nem adja magát vagyis el nem ernyed. Miután megadta magát tartsd még így 10-15 másodpercig! De ezt csak akkor szabad csinálni, ha jól értelmezed a viselkedést. Ha játékból kapdos, akkor szólj rá erélyesen ,hogy NEM. Mindig ugyanazokat a rövid szavakat használd ,akár dicséred ,akár szidod! Ha továbbra is incselkedik vagy kötekedik ,akkor állj fel fordíts neki hátat és hagyd ott! Okosak ám ;) ,hamar rájönnek mit is hibáztak!

2013. jan. 31. 21:52
Ebben a korban még nehéz megállapítani, hogy valójában milyen volt az anyja meg az apja. Idővel, ahogy nőni fog már könnyebben lehet következtetni mi is lehet benne. Sok mindent kell ahhoz figyelni- amiből következtetni lehet rá!
2013. jan. 31. 21:49
Raktam még fel 2 képet. Igen de engem nagyon zavar, hogy képes kapni felém, mert azért mégse kapjon felém a saját kutyám! És ha morgok neki én is meg ugatok akkor elfut és abbahagyja amit épp csinált, de visszamagyaráz és néha mintha vicsorogna is. Azért ezt nem nézem el neki.
6. málna92 (válaszként erre: 4. - Ata06)
2013. jan. 31. 21:46
Kislány:) Hát labrador tuti van benne így ránézésre, de semmit sem tudunk róla sajnos mivel kuka mellé tették ki szegényt 7 hetesen :S Rakok még fel róla újabb képeket hátha van valakinek ötlete, hogy milyen kutyus lehet még benne:)
5. Ata06 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 31. 21:46

Csak érdekesség képen! Itt meg tudod nézni, hogy emberi években hány évesnek is felel meg a kutyusod!:)


[link]

4. Ata06 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 31. 21:43

Óóóóó, ő még egy baba! :) Tudod, hogy milyen fajták a szülők? Ha jól látom van benne amstaff "vér". Ne izgasd magad a morgás, a nadrág tépés és a kergetés miatt! Neki ez egy játék!:) Ő így játszana a falka társaival is! Ilyenkor- ha téged zavar-, egyszerűen ne vegyél róla tudomást!

Negatívat se! Tehát ne szidd, ne bántsd! Ezt az egészet azért csinálja, hogy rá figyelj! Ha rászólsz már elérte a célját, tehát pozitív megerősítést kap! Nem lesz semmi ha megnő, szép lassan komolyodni fog! Bár ezeknek a kiskutyáknak szükségük van lefárasztásra vagyis foglalkozásra! Vannak olyan fajták amelyek szeretnek bunyózni is! Ha megkapta az összes oltását, akkor sokat vidd a fajta társai közé, hogy szocializálódjon. De mindig tájékozódj a gazdiknál, hogy mennyire tűri el a kiskutyákat az amelyikkel összeengeded játszani! Soha nem lehet tudni, mikor szimpatizálnak egymással vagy mikor nem. Egy rossz élmény akár egy életre hatással lehet az idegrendszerére! Félős lesz ,esetleg mindenkit támadni fog! Jó ha pozitív élményei vannak a fajtársakkal. A nagy kutyáktól is távol tartanám, mert hiába csak játék elég egy "rátapancsolás" a gerincére és kész a baj! Fiú vagy kislány? Kerti kutyus?

2013. jan. 31. 21:17

megfogni a grabancát és megrángatni picit...mint az anyja.


amúgy az enyém 5 éves, és még mindig ő megy elől sétánál... de ez már így veszett...

szóval én sem vagyok "falkavezér"


ettől függetlenül eszébe sem jut hogy egyszer is rám morogjon! Ahogy azzuram szokott fogalmazni, hamar lábtörlő lenne belőle ;)

2013. jan. 31. 21:12
Harapd meg a fülét:)
2013. jan. 31. 21:03
Még csak 3 hónapos keverék kölyökről van szó (képek az adatlapomon), de gyakran ugat és morog. Kicsit olyan mintha egyszer tisztelne egyszer nem, mert az esetek 70%-ban engedelmeskedik, viszont a maradék 30%ban kezelhetetlen szinte. Oké, hogy még kölyök és kajla, de engem zavar, hogy egy kis kölyök is képes ilyen lenni velem szemben és félek, hogy mi lesz majd később ha megnő. Az ül,marad,fekszik parancsokra hallgat. Ha hívom is odajön, kivéve ha valami új és szokatlan lefoglalja. Ha enni adok neki akkor jön csak a tálhoz ha oda engedem. De amikor bekattan pörög össze vissza, ugat, morog, harap és ugrál. Ilyenkor ha mondom neki, hogy ül...akkor leül és normális, de amint feláll folytatja tovább és kerget amerre megyek, tépi a nadrágomat. Ti, hogy kezeltétek az ilyen helyzeteket? Mennyi normális? Hogy változattatok ezen? Kb. mikor fogadta el, hogy a gazdi a főnök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook