Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! fórum

Figyeljünk magunkra, amíg nem késő! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Figyeljünk magunkra, amíg nem késő!

1 2 3 4 5
135. dayal
2013. márc. 11. 16:25
sok sikert az elhatározásodhoz, kuvaszka. Látod, a neveltetés a rosszul berögződött étkezési szokások, hová vezetnek.... Őszintén drukkolok Neked
134. murva
2013. márc. 10. 21:19
Hol a fórum folytatása?
133. kovaevakiss (válaszként erre: 132. - Mamici51)
2013. febr. 14. 09:29
A varázslat ezen tényleg nem segít, de az akarat igen! Tapasztalatbóül mondom, nemcsak az észt osztom, 104 kg-ról már 87 kg körül vagyok.
132. mamici51 (válaszként erre: 131. - 1dd00295ba)
2013. febr. 14. 00:23
Sajnos máris elkéstem, így még nehezebb lesz, de érzem, hogy muszály. 6 hete én sem léptem ki a lakásból és elötte is ritkán. Meg is lett az eredménye: plussz kilók formájában erős fájdalmakkal tarkítva...Nyugdíjas vagyok, így nincs is kényszer lemenni(panelban lakom),párom megkapja a bevásárló listát ...és kész( ő még dolgozik)Na fel kellene ébrednem Csipkerózsika álmodozásomból- varázslattal nem fogok lefogyni és meggyógyulni.
131. 1dd00295ba (válaszként erre: 130. - Mamici51)
2013. febr. 12. 15:19

Üdv!Nagyon lassú, nem megy , mert én alig tudok mozogni , de nem adom fel!!Ha a hó elmegy akkor , megpróbálok kimenni az utcára is egy kicsit .

Ne várd meg , hogy ennyire légy ,

kezd el mielőbb , ahogy a Te elképzelésednek megfelel, de ne ámítsd magagat különleges módszerekkel , mert beleunsz !!Mondom Én... !

EGYET JAVASOLOK , KICSIT VÉGY EL MAGADTÓL TILOS DOLGOKAT , FŐZZÉL SOVÁNYABBAN ÉS EGYÉL KEVESEBBET KICSIT , MINT ELŐZŐLEG !! OLVASD EL KÉRLEK , AMIT NEKEM LETILTOTT , ILL.NEM AJÁNL A DR-NŐ , LE KELL TENNI !!PÓTOLNI KELL !

Sok sikert !

2013. febr. 12. 14:09

rég jártam a Hoxán, és most szívemhez ért a cikked. Mintha rólam szólna, de még nem kell protézis- bár ki tudja, hisz menni már alig bírok, szét megy a fájástól a hátam, térdeim is rosszalkodnak, szívem vacak, fulladok -s hízok ahelyett, hogy fogynék-- elhagyom magam. már annyit se megyek mint egy csiga

Jó lenne lefogyni, mert a kardologushoz se merek már járni, mert azt mondta: adhatom én önnek a világ legjobb gyógyszereit is, csak rosszabb lesz, ha nem fogy---azóta a túlsúlyomra még 20 kg-ot felszedtem....most veled probálok haladni, hátha gyüjtök egy kis akaratot...

129. Lhara (válaszként erre: 118. - 2aca49b63b)
2013. febr. 7. 16:26

Köszönöm a segítséged! Kimerítő választ kaptam.


Ami esetleg reklámozásnak minősül, priviben elküldhető, de a fórumban nem... ezt én is így tudom.

Megköszönöm, ha elküldöd.

128. 1dd00295ba (válaszként erre: 127. - 3532273647)
2013. febr. 7. 10:18

Próbálj meg egy kicsit sokat csinálni , aztán felváltva evvel avval megdíszitve , azt enni !

Én csinálok szinte zsímentes csirkemell pörköltet , finomra , aztán azt teszek rá, vagy párolt csirkemellből egy vékony szeletet, aztán akárhányszor is megeszem!Még nasinak bekapok egy két kanál káposztát , pl tizóraira , vagy egy két kanál céklát !!

2013. febr. 7. 09:35
Ettem párolt káposztát,abból bármennyi jöhet..imádom!!
126. 1dd00295ba (válaszként erre: 125. - 105.75)
2013. febr. 7. 09:22
Ez bizony igaz lehet , sajnos rossz szokások vannak , én is igy voltam, aztán ez már megy , figyelni kell rá!
125. 105.75
2013. febr. 7. 09:14
A viziváshoz megjegyezném, hogy tanitani kellene azt, hogy minden reggel 200...500 ml viz megivásával kezdje mindenki a napját.
124. 1dd00295ba (válaszként erre: 122. - 3532273647)
2013. febr. 7. 08:52

Ne engedd , hogy ne tudj magaddal bánni! Az, ami rossz , azt csak Te tudod változtani, ha nem akkor senki!!

Az ivásról: Én mindig tudtam, hogy jóval többet kell fogyasztani, de nem voltam szomjas , nem törődtem avval sem , hogy miért is kell!

Most , amikor első feladat a napi 2 liter tea,meghökkentem!Ha nem csinálom, akkor nem indul be , amit akarok!!Megdöbbentem néhány nap múlva , a lábam reggelente karcsú!Estére is csak dagadt kissé, de nem úgy mint az elefánté!!Húú de jó!!

Megindúlt a keringés Óriási eredmény az amúgy is beteg lábaimnál!

Bevallom, a teát becsukott szemmel iszom , mert sok és nem is esik jól , de parancsolom magamnak, beosztom a mennyiséget és az időt figyelem!Úgy mint a gyógyszer szedését !

Volt itthon a fiók alján sok maradék teám, mindenféle , az elmúlt évekből , van még itthon szárított csipkebogyó darálva, mindent elhasználok, van még valahol ömlesztett zöldtea is , keresgélem, az állitólag hashajtós... , majd szaladok , ha kell !Szóval , semmi speciális és mégis dolgozik bennem a folyadék!

Tudod ,én azt tapasztaltam , hogy az "túl-evés" , finoman fejeztem ki , pótcselekvés !!

Amikor nem találok elfoglaltságot ,amikor üresek , örömtelenek a napjaim , akkor adok magamnak !

A tudatos odafigyelés az nem volt!

Nem vagyok ám , hű , de csoda , de most megijedtem , a betegségtől és a mérlegtől!

Isten tudja , meddig nem is mertem ráállni!A tükörbe is alig néztem!

A múlt évben költöztem ide , új volt a helyzet !

Felálltama vécéről , nyitott ajtónál , - mert nekem két oldalon az ajtószélébe kell kapaszkodnom,

aztán akkor láttam meg szmben , amit addig nem !Ott ki van rakva tükörlapokkal ,benne látni egy szörnyen elesett , szétfolyt testet , görnyedve !

Ez már egy pont volt az induláshoz !Hozzá a fájadalom a csontjaimban, a tehetlenség a mozgásomban , és a szégyen érzet , ha megyek műtétre , az ágyon hogy nézek ki !Szörnyűűűű!!

Aztán a műtét sikere , nem ekkora testhez van bíztatva !!

Valami most egész jól sikerül!

Nem számolgatok, nem a szoros fogyókúrákat tartom, mégis van egy egész jó beállás , érzem , hogy ezt lehet csinálni , bírom , és nem adom fel!!Siker lesz .. !!

Van a lapomon email cím , szivesen várom , hogy ott is keress meg , csinálj magadből boldog embert , meglátod , minden szebb lesz , mire jön a tavasz !!

Puszi Éva

2013. febr. 7. 08:21
Szóval,igyekszem csatlakozni (és felnőni) Hozzátok,a eladathoz,remélem összejön!A márciusi CT és az áprilisi kórház megint elúszott,de sajnos,folyamatos program,lesz jövőre is!
122. 3532273647 (válaszként erre: 116. - 1dd00295ba)
2013. febr. 7. 08:12

Szia!

Gratulálok!Ez az eltökéltség hiányzik belőlem sajnos.A vízivásos dolgot kipróbáltam,tényleg jó.Tegnap viszont megint csak 4dl.Ma pótolom.Az orvosom azt mondta,hogy a szervezet keveri az éhséget a szomjúságérzéssel,ezért is érdemes a vízzel kezdeni,ha éhesnek érzem magam.Évente 1-2 alkalommal járok infúzióra,napi 2,5dl+a gyógyszer,de én még az első nap kapok +1 litert,a másodikon fél litert,és az utolsó kettőnél is emelt adagot.Valamint,ha fáj a fejem,akkor a gyógyszer helyett előbb 1 liter infúzió.Szóval,a víziváson van még javítani(megyek,iszom is egy pohárral)

Március végén megyek CT-re,megint szégyenkezhetem,mint tavaly(akkor persze megfogadtam,hogy mire még egyszer jövök)Semmi se lett belőle.Az a baj,hogy a feszültebb,stresszes állapotokra evéssel reagálok,és sajnos nem sárgarépát majszolok.

Valami nagyon el van tekerve rajtam,igyekszem visszafordítani.

Neked óriási ölelés és elismerés!

Ildi

121. 1dd00295ba (válaszként erre: 120. - Emi1206)
2013. febr. 6. 21:21

Örülök , hogy azt vetted észre amit én is érzek !!Azért is írom le , mert amit eddig nem tudtam , de most már igen, azt is megosszam !!

Élni szeretnék boldogan és még sokáig !Midenki tesz érettem , nekem is kell !!

Valami csodálatos ez , hogy itt lehetek közöttetek és velem vagytok!!

Mindenkinek örülök!!!

120. emi1206 (válaszként erre: 82. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 21:13

Először is gratulálok a váltáshoz, az erődhöz és a kitartásodhoz. Főleg a te korodban (remélem ezen nem sértődsz meg, nem negatívumként említem a korod), amikor a legtöbb ember beletörődne a fekvésbe, tolószékbe, te meg neki állsz változtatni. Örülök neki, hogy vannak még ilyen emberek is.

A vizesedésről: én orvostól hallottam, hogy ha valaki kevés folyadékot iszik, akkor a szervezet elkezd raktározni és ettől is vizesedhet az ember. Ilyenkor a vízhajtók csak rontanak a helyzeten, mert ha azt a kevés folyadékot is, amit megiszol ki akarnak hajtani belőled, akkor annál inkább tartalékol a szervezet.

Külön örülök neki, hogy ennyire felhívod az emberek figyelmét, hogy vigyázzanak az ízületeikre és porcaikra. Én sose voltam egy mozgékony alkat. Sétálni sétálgattam, de minden más sport tevékenységet mellőztem. Pár havonta elkapott a láz, de 1-2 hétnél tovább nem tartott. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy fellépcsőzni az első emeletre nem is olyan egyszerű. Vagy amikor futottam a busz után, majdnem orra buktam, mert a lábam nem akart annyira hajlani. Ez még így nem vészes, de valószínűleg így kezdődik. Szóval engem pont ez sarkallt arra, hogy elkezdjek legalább tornázgatni, hogy a testem mozgatva legyen.

Még egyszer nagyon gratulálok és szívből örülök neki, hogy belevágtál.

Egy jó tanács, bár úgy látom teszed ezt magadtól is: Próbáld meg úgy felfogni ezt a változást, hogy ezt nem kell, hogy csináld, hanem te ezt akarod csinálni. Nem tilos például süteményt enni, de te inkább pl. almát szeretnél enni helyette.

119. 2aca49b63b (válaszként erre: 112. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 20:56

A tofu a szójából készül. Egyiket sem ajánlom. A szója mérgező növény. Kínában sem fogyasztják sokan, de ott fermentációval készül, így már nem ártalmas. Magyarországon viszont nem lehet fermentáltat kapni.

A fogyáshoz a paleo életmód tökéletes, nyugodtan lehet enni húst, nem kell helyette az ártalmas szójakészítmény. A hízás nem a zsírtól és a hústól van, hanem a szénhidrátoktól (gabonafélékből készült kenyér, tészta, süti stb.) A szénhidrátoktól így sem tiltjuk el a szervezetünket, mert a zöldségekben is van.

118. 2aca49b63b (válaszként erre: 107. - Lhara)
2013. febr. 6. 20:39

A D vitamin gyűjtőnév, ennek egyik formája a D3 vitamin. A D3 vitamin szint emelésére kiváló a D3-vitamin cseppek. Ebben a készítményben már olyan formában van a D vitamin, azaz D3, hogy ehhez külön napfény már nem szükséges, tehát szolárium sem kell. Gyógyszertárban ezt nem lehet kapni. A gyógyszertári vitamin készítmények szintetikusak.

A szolárium káros, a bőrt teljesen tönkreteszi, korai ráncosodás és rákot okoz.


OMEGA-3 halolaj (lazacolaj) természetes E- vitamin komplexszel Ára: 2.990,- Ft

A termék fő előnyei:

Több, mint 3x annyi EPA-t és majdnem 2x annyi DHA-t tartalmaz, mint a hagyományos lazacolajak!

Nagy mennyiségben tartalmaz természetes tokoferolokat és Q10-koenzimet;

Rendkívül stabil! (alacsony TOTOX érték)!

Nincs kellemetlen hal íze!

1 evőkanálnyi termék akár 30 db halolaj- és lazacolaj-kapszulával egyenértékű!


Amennyiben érdekel, akkor priviben megírom hol lehet kapni, mert az oldal belinkelését nem engedik.

117. 1dd00295ba (válaszként erre: 115. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 20:24
Nem is szabad semilyen tornát végeznem ,a szétkopott izületeket csak lassan lassan szabad terhelni , arról nem beszélve hogy egy -egy mozdulat is szörnyű fájdalommal jár esetenkén, a lábaim meg olyanok mintha rongyból lennének , erőtlenek !Sokszor egy picibe is megbotlok és elesek .. Ezt én nem hottem magamról , hogy így lesz !De ne hidd , hogy ez önsajnálat !! Elég jól türöm és kezelem ezt a helyzetet a lehetőségeken belül ! A buzafülé nekem nem jön be , nem bízom benne , szerencsére belsőleg egész jó az állapotom !" Csak " a mozgásszevi a baj, de hát , ezek a beteg csontok cipelnek egy hatalmas többlet súlyt , ami majd csak javul . Üdv
116. 1dd00295ba (válaszként erre: 114. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 20:15

Rengeteg káposzta , igy -úgy készítve, jégsaláta, uborka , joghurtok is, cékla a kedvencem ,gomba, csirkemell sülve , főve , rengeteg zöldség levesnek , párolva , barnarizs kevéske,gyümölcs sok, rozsos szendvicskenyér nagy néha egy szeletke,csinálok egész jó , zsírszegény , kalória szegény kajákat, aztán képes vagyok 4 napig is egyfélét enni, nem gond !

Igen nagy fenntartásom van a futárcégekkel kapcsolatban , éppen úgy mint a fogyós készítményekkel !A naplómban írtam, a kis menyem hoz a konyhájukról minden nap enni, aztán most csak a csirkehúst eszem meg belőle , a többi a kuvaszkámé. Szerencsére a családom , a két fiam , a két menyem , a három unokám ellát mindennel ami kell !Közel laknak és úgy törődnek velem , mint a kicsi babájukkal !

Amikor fiatal voltam én is a sok mozgással és a diétával többször visszafogytam!Most lépni is alig tudok , tehát a mozgás szinte nem megy!

Nekem a hagyományos főzés , soványra átalakítva , de csak csirkemellel , ez vált be!

Egész jól megoldom a mindenapjaimat , bár örülnék, ha gyorsabban - de megy le a heti 1 kg , nincs semmi szenvedésem !

Nem kell számolgatnom kalóriákat, tudom , mi az amit kerüljek és van hatása máris ! Nincs napi 30 dk kenyér, nincs 4-5 db zsömle , na meg a bele való, érzem hogy a siker ösztönöz ! Ezt a beállást , még szépítgetve akár egy évig is bírni fogom. Ha sikerül, akkor én többet már nem szedem vissza !

Bár minden fiatalnak elmondhatnám , aki ilyen , hogy van rá egyszerü megoldás , fogjon neki amig nem késő!

Ez nem ám síma fogyókúra , ez életmód változás ... !

Sok sikert mindekinek !!!

2013. febr. 6. 19:50

A buzafülé egy nagyon jó vértisztitó,a szív vérkeringését nagyban elősegíti,antioxidáns tartalma magas,az emésztésben nagyon hasznos,lugosító hatásu.

Persze drága is...


Mozgás:próbáltál már fogyasztó gépeket?Nekem ez is nagyon segített konkrétan a tapaszos izomstimuláló amit én használtam.

114. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 113. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 19:43

mi az amivel próbálkozol?ne legyen idegen a zsírtalan étel.Egy jó jégsaláta vagy rukkola,piritott csirkemellel,paradicsom,uborka és egy joghurtos öntet,annyi variáció van.Esetleg ha nem tudsz ilyeneket készíteni gondolom vannak olyan futárcégek akik vegát vagy csökkentett koleszterintartalmu ételeket szálítanak házhoz.Tudom milyen nehéz váltani nekem szerencsés az alkatom de azért oda kell/ene figyeljek az étkezésre.Egy átlagos evős napom még a gyerekeim előtt igy nézett ki:reggeli:nem sok de azért egy szelet zsiros kenyér,kávé,cola tojásrántotta lement,ebéd:husos étel ez ma is így van aztán este 6-ig nem sok minden viszont utánna...szalonna,fasirt,pörkölt,süti...töménytelen mennyiségbe.A gyümölcs az max heti 2-3 almából állt,zöldség pl salátaféle nem is szerepelt az étrendbe csak ha bele lett főzve levesbe.

Aztán a második fiamnál dobtam egy hátast szülés előtt egy héttel a 100 km-on...és mikor megszültem elkezdtem a salátás,zöldséges,gyümölcsös étrendet este 6 után meg csak vizet...nem minden nap de 7 napból 5-ön ilyen jellegü ételeket ettem.Egy év alatt 30 kg ment le minden megerőltető diéta és torna nélkül.Amit nagyon nehezen de sikerült hanyagolnom az étrendemből az a kenyér amiből egy héten egyszer ha eszem.

113. 1dd00295ba (válaszként erre: 112. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 18:24

Kedves vagy !!Nekem idegenek buzafülé, tofu ,a saláták a hagyományos dolgokból és a megengedettekkel érdekelnel , amik nem kalóriásak nagyon.

Sajnos a biciklizés nekem nem megy , a szobában sem , jelenleg a küszöböt is alig tudom átlépni . A kapuig ha kimegyek , az már teljesítmény !!Járókerettel , vagy mankóval tudok egy keveset menni . Valamikor rengeteget bicikliztem ,úgy közlekedtem , mintha azon születtem volna. Vettem egy alacsony átlépésű csepel bringát , újat , aztán nem tudok fellépni !Az egyik vágyam az hogy még tudjak menni vele sokat , de remény kicsi . Jó séta , jó volna , mert szaladós , menős voltam , de az már nem úgy van . Minden lépés csak tipegés és jajjjj !!Üdv

112. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 111. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 18:06

áá nem:) hanem a tavat:)Nem olvastam végig még a hozzászólásokat engem csak a szent anna tó ragad meg(három hely van ami az érzékszerveimre hihetetlen energiával hat egyik Hollókó a másik az emlitett Szent Anna tó a harmadik Édesapámék erdei telke Vészmező:)

A cikkeddel kapcsolatban:jó lenne ha rászoknál egy picitt a buzafülére,a fogyáshoz nagyon ajánlom a tofut,salátákat amit ezer féleképp lehet variálni ha kell adok pár receptformát ami izletes és fogyáshoz kitünő is.Viszont ez mind nem elég...a mozgás ami nagyon fontos persze most itt nem az esti futásra gondolok :)a te korodba.sulyodhoz és állapotodhoz egy szobabicikli is sokat segít vagy egy jó séta.

111. 1dd00295ba (válaszként erre: 110. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 17:52
Azt hittem engem ... !
110. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 109. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 17:52
millió kép közül felismerem:)
109. 1dd00295ba (válaszként erre: 108. - Cc6a0cd7c8)
2013. febr. 6. 17:51
Igen. 3 éve , üdv
2013. febr. 6. 17:46
A kép a Szent Anna tón készült?
107. Lhara (válaszként erre: 102. - 2aca49b63b)
2013. febr. 6. 16:20

Minden szavaddal egyetértek. Sajnos az Omega 3 szedése nem megy nekem, mert még nem találtam olyan formátumot, ami nem bántja a gyomrom... egyszerűen nem emésztem meg... A gyomrom remekül működik, tán a legjobban működő részem és nincs is más, amivel nem birkózott meg eddig. Pedig fontosnak tartom én is a szedését. Nincs valami kímélőbb beviteli lehetőség? Ha tudsz valamit, írd meg légy szíves!

A D3 vitamin nem a D-vitamin? Már nem vagyok képben. Azt tudom, hogy az A, D, E, K vitaminok a zsírban oldódók. Azt is, hogy a napfény hatására beindul a szervezetünkben a termelődése... a szolárium hatására is?

106. Lhara (válaszként erre: 103. - 1dd00295ba)
2013. febr. 6. 16:07

Az étolaj (főleg a napraforgó) óriási ellenérzést vált ki belőlem :))) Sok évvel ezelőtt rengeteg kerékpárt javítottam saját kezűleg is. Vidéken a bácsik, nénik hozták a sok "beállt" kerékagyú cangát. No az akkor volt igazán nehéz feladat, amikor a laikus tehetségek étolajjal kenték a biciklijük forgó részeit. Szinte gyémánt keménységű olajréteg volt rajtuk... no, azt volt csak nehéz leszedni onnan és újra működőképessé tenni a járgányt. Képzeljük el, ha ott ilyenné vált az étolaj a forgás csekély hőjétől, akkor a szervezetünkben milyen sok kárt tesz 36-37 fokon.


Tehát, zsír!!! Saját kézzel, állatkából kisütött, friss Zsír és már sokat tettünk magunkért. Ez biztos!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook