Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos korban érdemes kisbabával elindulni hosszabb útra? fórum

Hány hónapos korban érdemes kisbabával elindulni hosszabb útra? (tudásbázis kérdés)


10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Trillian*)
2013. jan. 31. 13:16

A barátnőm Bécsben szült, 2 hetes volt a gyerek, amikor hazajöttek, de orvosi vizsgálatra továbbra is oda jártak ki télen-nyáron hóban fagyban.. Semmi bajuk sem lett.


Én ugyan külföldre csak 1,5 évesen jutottam el velük, (megjegyzem ilyenkor már nehezebb, mint kis babával, hiszen ilyenkor már folyamatosan AKARNAK), viszont 6 hetes korától rendszeresen hordtam be magammal az egyetemre, volt, hogy reggel 8-ra mentünk, és délután -6-ra vergődtünk haza. Ott etettem, az ablakban pelusoztam. Nem mondom, nekem fárasztó időszak volt, de semmi baja sem lett a gyereknek, pedig mindenki végignyalta, mégse lett soha beteg akkoriban... Ki vannak ezek találva, hogy alkalmazkodjanak a családjukhoz, nyugi..

9. Trillian* (válaszként erre: 6. - 17aadc1082)
2013. jan. 31. 13:03

Sajnos nem lesz elég a személyi, útlevél kell.

Majd utánajárok pontosan. Köszönöm a felvilágosítást:).

8. Bcicus (válaszként erre: 1. - Trillian*)
2013. jan. 31. 08:07
6 hónapos gyerekkel már simán lehet menni ennyit.
2013. jan. 31. 07:55
Mentem babázni, később jövök.
6. 17aadc1082 (válaszként erre: 5. - Trillian*)
2013. jan. 31. 07:45

A személyi az gyorsabb általában, és ingyenes. Mondjuk az útlevél sem sok, asszem 1500ft gyereknek. Ha eu-ba mentek (gondolom igen, a távolság miatt), akkor bőven elég a személyi is.

De amúgy külön útlevelet kapnak a babák mostmár, csak nem 5 évre, hanem kettőre. A személyi azt hiszem, hogy 3 évre szól, a lányomnak legalábbis 3 évig volt jó az első személyi.

2013. jan. 31. 07:43

Köszi, megnyugtattatok. :)

És lám az útlevél problémáig még el sem jutottam. Mennyi idő alatt készül az el?

Külön útlevelet kap? Mert én még anyuéba voltam bevezetve anno.

4. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Trillian*)
2013. jan. 31. 07:36
A fiam 3 hónapos még nem volt, amikor 5 órányit kocsikáztattam. Imádta. Egyszer felkeltettem megetetni, aztán aludt tovább.
3. f0d623b3f2 (válaszként erre: 1. - Trillian*)
2013. jan. 31. 07:29

Sokkal jobban bírják az utat a babák mint azt a szüleik feltételezik. :) ilyen korban meg tényleg bárhova el lehet menni velük nagyobb hiszti veszélye nélkül. Elég lesz egyszer megállni tisztába tenni és megetetni. :) nyugodtan elindulhat az vele - megfelelő út és látási viszonyok eseten. Bízza benne és magadban is. :)

Ha túl sűrű a program akkor ott tudtok aludni? Úgy értem egyik nap mennetek és másik nap jonnetek.

Viszont ha határt leptek kell neki is személyi vagy útlevél !!! Fontos!

2013. jan. 31. 07:25
Ők nem tudnak eljönni.
2013. jan. 31. 07:24

Sziasztok!


Fél éves babámat szeretném levinni a nagyszüleimhez, akik külföldön élnek. Az út kb. 4 óra, csak oda + persze a határ. Mivel még ott is lennénk, meg a visszaút , így ez egy egész napos program lenne.


Én azért vinném minél hamarabb, mert a nagyszüleim idősek,betegek, és nagyon szeretnék látni (egyszer látták eddig a születésekor).


A férjem szerint nagyon korai még.


Arra gondoltam, hogy tavasszal már 8-9 hónapos lesz, akkor el lehetne vele indulni.


Mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook