Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titkosírás citromlével? fórum

Titkosírás citromlével? (tudásbázis kérdés)

2013. jan. 30. 21:57

jajjj

Megcsináltuk:)

Nagyon jó lett...

Még egyszer köszönöm a segítséget!!!

Szép estét!

2013. jan. 30. 16:37
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!
2013. jan. 30. 16:06

Tessék ezt most találtam! :)


Titkos szerelmek levelei

A szerelmeseknek is fontos volt, hogy a féltő szülők, vagy féltékeny házastársak előtt titokban tartsák üzeneteiket. Sok pár használta az alábbi rejtekírásokat a századfordulón is:

- Írj fehér lapra tejjel, szárítsd meg. A lapra írj semleges üzenetet. A lapot gyertya felett tartva elolvasható lesz a tejjel írt szöveg.

- Írj a fehér lapra citrom levével. Vasald ki, a lapot és láthatóvá válik az üzeneted.

- Írj a viasz alá üzenetet! (pecsétviasz!)

Ha valaki tehát kedvet kap a mai titokmentes elektronikusan levelezős korban ahhoz, hogy a titkos védelmi rendszerek helyett elmerüljön a titkos írásokban, nekik a Révay Zoltán féle titkosírások könyvét ajánlom!

5. 5847448901 (válaszként erre: 4. - Era06)
2013. jan. 30. 16:00
szerintem a tej is jó ha megszáradt akkor forró vasalóval előlehet hívni.
4. era06 (válaszként erre: 3. - Abibee)
2013. jan. 30. 15:27
vasald ki a lapot amire írtál
2013. jan. 30. 15:24

Sziasztok!

Kisfiam egy olyan házival jött haza,hogy titkosírást kell készítenie....valami citromos papírra...Nem értem,és nem is találtam róla semmit a neten.Talán,ha melegítjük ,előbukkannak a betűk???

Hallott már erről valaki???

Ha valaki tudna segíteni,megköszönöm.

2013. jan. 30. 15:23
Citromlével írsz a papírra, majd miután megszáradt, gyertyaláng fölé tartod, és ott bebarnul, így hallottam, még nem próbáltam.
2013. jan. 30. 15:21
Titkosírás citromlével?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook