Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászat-para fórum

Nőgyógyászat-para (beszélgetős fórum)


1 2
43. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Pink sunrise)
2013. jan. 31. 20:31
Vagy vegyél hosszú pulóvert v. tunikát.
42. lila virág (válaszként erre: 35. - Globus)
2013. jan. 31. 12:56
Nem voltak, akkor nem hagytam volna ekkorára nőni. A mióma sokszor nem okoz se panaszt, se tünetet, de aztán ha nagyra nő, sokszor csak a méhhel együtt tudják kiszedni. Ezt sajnos eddig nem tudtam. De lényeg, hogy nem szabad ellazáskodni a nőgyógyászt, mert ilyenek és még rosszabbak sülhetnek ki belőle.
2013. jan. 31. 08:07

Basszus basszus basszus......Mire megembereltem magam és már tényleg várnám hogy legyek túl a vizsgálaton, a kisfiamnak éjjel elkezdett menni a hasa,10 percenként wc-re jár,igy nem vihetem oviba(még orvoshoz sem,csak betelefonálok ):(Apuka dolgozik,anyu orvosnál van mert időpontja volt és egyhamar nem jön haza, igy itthon kell maradnom,de később hiába megyek.Ezért kár volt lelkileg felkészűlni tegnap :)

Megpróbálok minél előbbi időpontot kérni,vagy ha nem sikerűl,odamegyek és addig várok amig fogad a doki és kész.Halogatni nem fogom többet,külömben is már tényleg csak az van az eszemben hogy minden legyen rendben:)

40. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 39. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 23:13
Igen nekem is volt olyan időszakom amikor sokat vettek és a végére már igazán nagylányosan birtam,de aztán most meg már megint nem :-( tiszta gáz azért már néha,hogy mit "müvelek" vérvételkor. Pedig tényleg nagylány vagyok már :-)
39. pink sunrise (válaszként erre: 38. - 0f332c4ec9)
2013. jan. 30. 23:06

:)A vérvételt is meg lehet szokni.Én 3 hétig voltam kórházban és minden reggel vért kellett vegyenek,már rutinossá vált pár nap után,a vége fele mikor már gyógyulgattam és "csak"minden másnap vettek vért,már-már fura volt és ugy éreztem kimaradt valami megszokott:)

Most már várom a holnapot,legyek túl az egészen:)

2013. jan. 30. 22:30
Én nem parázok,annyiszor voltam már,annyiszor mütöttek már,hogy minek parázzak már,újjat nekem már nem mutat egy nőgyogyi. A rákszürés hát igen nem a legkellemesebb,de kibirható. Inkább megyek nődokihoz mint mondjuk fogdokihoz vagy vérvételre.
37. pink sunrise (válaszként erre: 31. - Kszb)
2013. jan. 30. 21:59

Egyszer voltam ennél a dokinál akihez holnap is megyek,nagyon kedves,segitőkész orvos.Azután sűrgős panasszal kerűltem egy másik dokihoz.

Na ehhez a dokihoz nem akarok menni többet.Annyira unta a munkáját (vagy mindig ilyen besavanyodott?nem tudom..),hogy normálisan szóba sem állt,pedig nekem tanácsra lett volna szükségem.Tőmondatokban válaszolgatott a kérdéseimre,ráadásul olyan arcot vágott mikor kérdeztem hogy"na jóóóólvan,mivan már megint"...

Nemrég időpontot akartam kérni az "én"dokimhoz,de a kartonozóban is megtaláltam az emberem(vagyis asszonyom...)és azt mondta ő ad egy időpontot ahova tud,de ugysem biztos hogy bent lesz a dokim,ha hozzá akarok menni hivjam fel őt ha van tel számom....És ennyi...

Tegnap viszont beszéltem egy aranyos kis nővérrel,aki mondta hogy holnap menjek be időpont nélkül és fogad majd a doki.Remélem igy lesz...


Amúgy azért is megyek mert ideje már,és úgy is érzem hogy valami nincs rendben...De holnap kiderűl mi a helyzet:)

36. edc8394455 (válaszként erre: 1. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 21:39
Ha normális a nődokid,és megbízol benne teljes mértékben.,akkor nincs okod félelemre..
35. globus (válaszként erre: 18. - Lila virág)
2013. jan. 30. 21:38
Hát azért ennek már egy ideje voltak tünetei, igaz?
2013. jan. 30. 21:36
szerintem nálunk csak a doki utálhatja jobban...
2013. jan. 30. 21:19

A rákszűrést nagyon utálom! Nekem mindig fáj,kellemetlen:S

Ti hogy vagytok vele?

32. ffda657edd (válaszként erre: 26. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 17:08
Sajnos igen az. De még ő a legnormálisabb doki. A többiről inkább ne is beszéljünk...
31. kszb (válaszként erre: 1. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 16:28

nálatok nem lehet kifejezetten ahhoz az orvoshoz kérni időpontot, akihez te szeretnél? Ahova én járok ott is több van. 1x kifogtam az egyiket (életemben először voltam ebben a szakrendelőben, előtte költöztem ide), de soha többé nem mentem hozzá. Mindig a másikhoz kérek időpontot, és kapok is.

Ezzel kiküszöbölhető lenne a para egy része.

Amúgy van vmi baj, vagy csak egy időszerű "pofavizit" miatt mész?

30. pink sunrise (válaszként erre: 29. - Ittmost)
2013. jan. 30. 16:19

Teljesen igazad van,tényleg értékelnünk kell hogy nem valami komoly baj miatt kell menni,és nem gyakran:)

Picit már bele is nyugodtam közben hogy mennem kell és kész,ez is eltelik:)

Amugy tényleg ehhez is hozzá lehet szokni,pl terhesség alatt soha nem aggódtam ilyesmi miatt(igaz,akkor máshol laktunk,és mindig ugyanahhoz a kedves dokihoz jártam,ez azért sokat számitott:) Köszönöm a hozzászólásokat,picit segitett hogy tényleg talpraesettebben álljak hozzá a dologhoz:D

29. ittmost (válaszként erre: 26. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 15:38

Nem érdemes ezen ennyit gondolkozni.Az ismerősöd is pont iylesmi miatt ment oda,ha nem most akkor máskor.

Amúgy nyugodtan kérheted,hogy meg szeretnéd várni,amíg te egyedül leszel,és majd akkor mondod.meg az ajtót is becsukathatod.Egy kis talpraesettség,meg önérvényesítés kell.Ha van gyereked,akkor ezt mindenképp gyakorolnod kell úgyis:) itt a lehetőség.

Én szoktam vinni Mp3at,meg könyvet a várakozáshoz.

és arra szoktam gondolni,hogy:dejó,hogy nem polipot,vagy rákot kell eltávolítaniuk,dejó,hogy nem valami nagy rendellenesség,vagy nagy fájdalom miatt jöttem..és hogy nem kell visszajárnom az elkövetkező hetekben rendszeresen.

(Nekem néha szokott fájni a vizsgálat,régebben,de egyszer mondta egy orvos,hogy kilélegezni kel,amikor beteszi a műszert,mert akkor ellazulunk,és nem fáj.Meg az orvos beszélni szokott hozzám,én meg direkt bő lére eresztve válaszolok-poénkodunk-aközben nem lehet úgy feszíteni belül,és könnyebben megy a vizsgálat.)

28. lila virág (válaszként erre: 27. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 14:35
Kösz szépen, és remélem, veled minden rendben lesz.
27. pink sunrise (válaszként erre: 24. - Lila virág)
2013. jan. 30. 14:33
Huuu,emiatt is parázok,azt hiszem 3 éve voltam úgy hogy meg is vizsgált a doki....Remélem minden rendben oké...Neked meg jobbulást kivánok,remélem minden rendben lesz veled:)
26. pink sunrise (válaszként erre: 20. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 14:26

Hát azért az elég rossz megoldás,és ugye az is megeshet hogy egy ismerős is pont oda vár(én volt kolleganőmmel találkoztam egyszer a váróban),és azért ha pont őt hivják"függöny mögé"én nem szivesen beszélnék a folyásomról vagy mittudomén...arról hogy szeretkezés közben fáj,vagy ilyensmiről....


Amugy az ajtónyitogatást csak egyszer láttam és nem az én dokimnál hanem egy másik vizsgálónál(kicsit gondolatlanság volt a nővér részéről),és nem a konkrét vizsgálóba lehetett belátni,csak annyit láttam hogy a nőci éppen felöltözni surrant a függöny mögé ami oldalt van...De akkor is....

2013. jan. 30. 14:23

Egyébként érdekes, mennyi szokás van. Az én dokim azt csinálja, hogy csak miután előadtam az esetleges panaszaimat, utána van függöny mögött vetkőzés és vizsgálat, utána visszaöltözöm és utána beszéljük meg a dolgokat.


Egyébként nekem úgy jött elő a para, hogy mikor beküldött vetkőzni, megkérdeztem, hogy "alul kell levetkőzni?" Á, nem, az ultrahangot meg vizsgálatot nem a lenti részen csinálja :) Utána röhögtem magamon, hogy kérdezhettem ekkora hülyeséget. De a dokim rendes volt, magában tartotta, amit gondolt...

24. lila virág (válaszként erre: 19. - Tavasz007)
2013. jan. 30. 14:17
Már körbejártam, és nagyon jó dokim van, nem esik neki rögtön az embernek késsel-villával, ha nem muszáj. Csak azért írtam le, hogy ne blicceljétek el, nagy baj lehet belőle - ennél még sokkal nagyobb is, mint az enyém.
23. e1e781f342 (válaszként erre: 22. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 14:16
Lehet kicsit át is kattan az agy ilyenkor, meg az is, hogy azért szokva van az ember, mivel havonta kell menni. Amúgy meg jó, ha évente..
22. ffda657edd (válaszként erre: 21. - E1e781f342)
2013. jan. 30. 14:14
Érdekes, a terhesség alatt én is immunissá váltam, meg sem kottyant. Aztán most meg megint ilyen lettem. Igaz már nem esem annyira kétségbe, mint az előtt, de még így is izgulok sokszor.
21. e1e781f342 (válaszként erre: 1. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 14:06

Én is így voltam vele, de most hogy ismét rendszeresen kell járnom a terhesség miatt, már meg se kottyan. Feleslegesen hergeled magad egy olyan dolog miatt, ami nem tart tovább 2 percnél.

Ma fogorvoshoz megyek, és nagyon félek, inkább cserélném tíz nőgyógyászati vizsgálatra :)

20. ffda657edd (válaszként erre: 16. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 13:57
Hála istennek itt bezárják rendesen. Amikor tudom, hogy vizsgálat is lesz, akkor úgy készülök. De volt már meglepi, amikor nem számoltam rá, de túléltem. Akihez szoktam menni (ő műtött korábban, nem magánba járok hozzá, hanem a rendelésre úgy kérem az időpontot, hogy hozzá adjanak) neki az a szokása, hogy egy embert beküld a vetkőzőbe, ahol egy vastag függönyt lehet elhúzni, hogy ne lássanak be. Aztán behív egy másik embert, míg az előző levetkőzik. Ha azt is vizsgálni kell, akkor őt beküldi a szomszédos szobába (egy ajtón át kell átmenni oda, nem kell kimenni a vizsgálóból a többi beteghez persze, és a másik olalon is a külső ajtó csukva van, szóval nem nyithanak rád), hogy ott vetkőzzön le és visszahívja az előzőt vizsgálatra. Így neki gyorsabb ugye, mert míg az egyik vetkőzik, addig a másikat "rendezi". Persze előtte beszél mindenkivel, hogy miért ment, csak akkor kell vetkőzni, ha vizsgálat is lesz. Egy pár ember már háborgot, hogy milyen dolog ez. Mert így, aki a függöny mögött van simán hall mindent, hogy a másikkal mit beszél.
19. tavasz007 (válaszként erre: 18. - Lila virág)
2013. jan. 30. 13:57
azert jard korbe a dolgot, az orvosok mindent ki akarnak pakolni.
18. lila virág (válaszként erre: 7. - Globus)
2013. jan. 30. 13:40
Nem ajánlom se neked, se másnak! Én most évekig nem voltam nőgyógyásznál, erre most kiderült, hogy egy gyerekfej nagyságú miómám van, pár hét múlva műtét, kiveszik a méhemet... Nekem is jöttek olyan szöveggel, hogy "én már 25 éve nem voltam, semmi bajom", én már nyolc éve nem voltam... Rebegjenek nagy hálát, hogy nem lett semmi bajuk, mert én sem így képzeltem el az életemet (most leszek 42 éves).
2013. jan. 30. 13:32
Ahová én járok, ott mindig becsukja maga után az ajtót az, aki bemegy az orvoshoz. És én csak ott szokok levetkozni, amikor mondja, hogy meg akar vizsgálni, mert ha nem, akkor minek vetkozzon le az ember elore? Vizsgálat után meg mindjárt visszaoltozok!
16. pink sunrise (válaszként erre: 15. - Ffda657edd)
2013. jan. 30. 13:07
Én attól vagyok rosszul hogy egy-egy nővér félig kinyitott ajtóval kérdezősködik hogy kinek hányra van időpontja,arra nem is gondol hogy mennyire feszélyezi azt aki éppen bent van (még akkor is ha a kint várakozók nem látnak semmit....de ki tudja....ahogy én belátok néha ilyenkor úgy más is...)
15. ffda657edd (válaszként erre: 13. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 12:43

Olyanban megyek én is. Egy hosszított tunikát veszek fel. Úgy kényelmesebb. Mondjuk ez a doki vizsgálat után azonnal küld, hogy öltözzek fel nyugodtan és utána beszéljük meg a dolgokat.

De voltam már olyannál is terhesen, aki nem bírta kivárni míg nagy pocival levetkőzöm és már nyitotta is rám az ajtót, hogy menjek.

14. c6973617d3 (válaszként erre: 13. - Pink sunrise)
2013. jan. 30. 12:28

Hát persze, hisz a szemérmesség egy velünk született dolog, nem olyan könnyű azt "levetkőzni"


Nos, én sem érzem olyan kínosan magam ha a mandulámat vizsgálgatják ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook