Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztásának mellékhatásai.Hozzá tudsz valamit tenni? fórum

Nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztásának mellékhatásai.Hozzá tudsz valamit tenni? (beszélgetős fórum)

2010. júl. 19. 13:15
Vannak olyan esetek amikor inni "kell" azokra az esetekre gondolok amikor az ember koccint 1 pohár pezsgővel vagy valami hasonló dolog. Viszont a mai fiatalok körében az alkohol fogyasztás az csak a "napi rutinhoz" tartozik. Nem is kell nekik alkalom vagy esemény ahhoz, hogy igyanak elég nekik az ha unatkoznak. Számomra az a megdöbbentő, hogy a fiatalok egyre korábban kezdik az ivászatot, és, hogy a szülők egyre kevesebb dolgot képesek tenni ez ellen.
2010. júl. 9. 12:00
Hát azért szerintem ne általánosítsunk:) Vannak igényes fiatalok is akik adnak ezekre a dolgokra (persze ha megtehetik) nekem is van ismerősöm akik megissza a tablettás bort is csak hasson mert olcsó... De én általában olyan bulikba szoktam menni ahol azért minőségi piák vannak jó mondjuk nem chivas a legdrágább whiskey meg ezek hanem olyan középkategóriás piák.És abból is csak mértékkel ha lehet és engedi a társaság is:)
24. fehmon
2010. júl. 1. 14:33
dehogy adnak a minőségre.. tudtommal a boroskóla az ami a tiniknél nagyon megy. na most aki a bort elrontja kólával, az mindenre ad csak a minőségre nem. az íz meg végképp nem számít. nekik a hatás kell egyértelműen. csak néha túl lőnek a célon. meg egymást itatják, sokszor látok önkivületi állapotban részegen fetrengő és hányó tinilányokat késő esténként az utcán.. sajnálom is őket, mert valószínű nem akarták ők ezt, csak ugye meg kell felelni a többieknek..
2010. júl. 1. 10:04
Szerintetek a mai fiataloknál mi az ami számít az ivásnál? Az íz, vagy a puszta mennyiség? Mert tapasztalataim szerint nem nagyon adnak a minőségre. De javítsatok ki, ha tévedek
2010. jún. 30. 12:33
Nagyobb mennyiségű alkohol csak akkor nem ártalmas a szervezetre ha ezt többen csináljuk:)
21. eeab532645 (válaszként erre: 11. - Vereskati)
2010. jún. 3. 16:37
Persze azóta leszokott.
2010. jún. 3. 16:33

Tudtok élni!

Én nem tudok hozzá tenni semmit mert csak tejet iszom.

2009. márc. 14. 11:43

Szeretem az alkoholt.

Néha jó inni.

Néha kell egy-egy nagyobb dózis.

Nem vagyok alkoholista és soha nem is leszek az.

A májam egy kicsit zsíros. Az UH mutatta ki.

Azóta visszafogtam.

Kíváncsian várom a szeptemberi UH-mat.

18. 1731424aa5 (válaszként erre: 17. - Survivor3)
2009. márc. 14. 06:23
Kiegészíteném ezt annyival, hogy a krónikus alkoholfogyasztóknál kialakuló subbklinikus hapaticus encephalopátia( SHE) - egyfajta agysorvadás - kutatása kapcsán kimutatták, hogy Németországban az autóbalesetek több mint 30%-át józan, de SHE-ben szenvedő betegek okozzák!
2009. márc. 13. 07:11

1. Aki alkoholos italt iszik, csak mértékkel tegye, aki nem, az ne építse ki ezt a szokást!


2. Alkoholt tartalmazó italokat kizárólag kis mennyiségben, étkezéshez fogyasszunk, így lassabb az alkohol felszívódása. A tisztázatlan eredetű, ellenőrizetlen minőségű, mennyiségi alkoholfogyasztás helyett kívánatosabb a minőségi borok mérsékelt mennyiségben való, kulturált fogyasztása.


3. A mértékletesség férfiak számára naponta legfeljebb 20 ml tiszta alkoholnak megfelelő mennyiséget jelent (4 dl sört vagy 2 dl l bort vagy 4 cl égetett szeszesitalt.)


4. Nők esetében a mértékletesség naponta maximum 10 ml tiszta alkoholnak megfelelő mennyiség (a fenti példák fele engedhető meg: 2 dl sör vagy 1 dl bor vagy 2 cl égetett szeszesital). Fontos azonban megemlíteni, hogy nők egy részénél már a mérsékelt alkoholfogyasztás mellett is megnőhet a mellrák kockázata.


Valószínűsíthető, hogy a heti 1-3 alkalommal történő mérsékelt alkoholfogyasztás nem jár ilyen veszéllyel. A gyermekre vágyó, várandós és szoptató nőknek viszont legjobb, ha kerülik az alkoholos italt, hogy ne tegyék ki gyermeküket különböző kockázatoknak!


5. A mérsékeltnél nagyobb mértékű alkoholivás mindkét nemben növeli a közlekedési-, és munkahelyi balesetek előfordulási gyakoriságát. A krónikus alkoholfogyasztóknál a hozzászokás veszélye miatt szervi- (máj, hasnyálmirigy, szívizom) és idegrendszeri károsodások, pszichés zavarok kialakulásával is számolni kell.


A hosszú időn át tartó nagy mennyiségű alkohol fogyasztása fokozza az agyvérzés, az idült májbetegség, az erőszakos cselekedetek, öngyilkosság, valamint néhány daganatos megbetegedés (szájüreg-, garat-, nyelőcső-, vastagbélrák) kialakulásának veszélyét.


6. Fiatalok számára még a mérsékelt alkoholfogyasztás sem ajánlott, mivel az esetleges kockázatcsökkentő hatásnál jóval erőteljesebb a rendszeres iváshoz való hozzászokás veszélye. Gyermekek számára az alkoholfogyasztás tilos!


7. Teljes alkoholtilalom javasolt még azoknak, akiknek a családjában már előfordult alkoholprobléma, vagy bizonyos gyógyszerekkel való kezelés alatt állnak, valamint a nagy koncentrációt igénylő tevékenységet folytatók (pl. autóvezetők) részére. Az elmondottakból kitűnik tehát, hogy az alkoholfogyasztás nem tekinthető ugyan az egészséges táplálkozás nélkülözhetetlen, egészségvédő elemének, de – megfelelő feltételek mellett, kellő önmérséklettel – része lehet annak.

2009. márc. 13. 07:02
Társadalmi kirekesztettség,kapcsolatok elhidegülése,neurológiai tünetek ( Wernicke-Korsakov féle encephalopátia), hasnyálmirigy, máj, epe és egyéb belgyógyászati panaszok, varixok, hajszálértágulatok testszerte, vizesedés ( a máj alulműködése miatt a hasüregbe ascites folyadék felhalmozódéás, ugyanez a kötőszövet állományában) elhízás vagy fogyás, vitaminhiány, delírium,delírium tremens,alkoholos szívbetegségek, HALÁL
2008. nov. 29. 07:15
...utána az ember szája olyan mint a klozett !
2008. nov. 29. 06:53

Leszokóban lévő alkoholista dilemmája:


"Kedves eszem, csak egy kupicával iszom, az ugye még nem árt?

Ész:

-egyet nyugodtan megihatsz, nem lesz baj.


Piás:

-kedves eszem,

-innék még egyet...


Ész:

-hm...


Piás már tántorogva:

-kedves eszem, három a magyar igazság, iszom még egyet.


Ész:

-azt csinálsz, amit akarsz, én már elmentem itthonról.


:-)

2008. nov. 29. 06:16
Van Aki nagyon nagyon éhes lesz tQle.. van Akinek felfújódik felpüffed, mindene :(
12. spinneli (válaszként erre: 11. - Vereskati)
2008. szept. 17. 12:48
szerintem nála nem ok az alkohol, hanem másra tünet.
2008. szept. 17. 11:11
Hozzátenni? Minek? Nézd meg a Hal a tortán-ban Albert Györgyit. Okos, ügyes, tehetséges újságíróból lett alkoholfüggő öregasszony. Még csak 44 éves, de mennyinek néz ki?
2008. ápr. 1. 14:48
Ha éveken keresztül fogyasztunk alkoholt: öregíti a bőrt,pusztítja az agysejteket,károsítja a májat. Jaaa és nagyon drága!
2008. febr. 21. 18:58
Mellesleg több mint 9 millió agysejtünk van,ha párszázezer elpusztul,hátha az okosak is használatra kerülnek? DD
2008. febr. 21. 18:56

16 évig türtem hogy apósom "terrorizálja" a családunkat,nemrég berugtam és felhívott,jól beolvastam neki. Azóta marha nyugodt vagyok!!!

Szóval szerintem az alkohol nagyon egészséges is tud lenni.....DD

2008. febr. 19. 12:31
Nem utolsó sorban az alkohol zsirban oldódik és az agysejtek zsirjaiban és így öli az agysejteket, ami vissza fordíthatatlan folyamat.
6. 441e85ce7b (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2008. febr. 17. 13:18
:-))) Ez jóó ! :-)))
2008. febr. 17. 11:20
az alkohol öl, butít, nyomorba dönt :D vagy akár gyomorba :DD
2008. febr. 16. 22:22
7.Az alkohol fejfájást is okozhat. (vered a fejed a falba, hogy minek ittál)
2008. febr. 16. 22:17

5. és sokba is kerül!

6. meg a jogsidba!

2008. febr. 16. 22:15
4. Az alkohol másnap örült nagy lelkiismeret furdalást okozhat.
2008. febr. 16. 22:07

1. Az alkohol fogyasztása után csodálkozol, hova a pokolba tűnt a melltartód.

2. Az alkohol hatására reggel az ágyban másik oldalra fordulva valami nagyon ijesztőt láthatsz.

3. Az alkohol terhességet okozhat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook