Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsőde 2013-ban fórum

Bölcsőde 2013-ban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
358. davidab
2014. jan. 12. 13:42
En sem dicsertek volna a gondi neninket. A masik szobaban a masikat pedig istenitenem. De o csak helyettesitett neha.
357. youlcsi (válaszként erre: 351. - Youlcsi)
2013. nov. 1. 14:07
egyébként pl ebben a hozzászólásban egy fél szó sem volt a gondozók pártján :P
356. youlcsi (válaszként erre: 355. - JanaW)
2013. nov. 1. 14:05

nem óvonéni, hanem gondozónő... és nem vagyok a pártján, de jobb megtanulni elfogadni, mint egyfolytában háborogni.


Az első hónapokban én is minden sz@rral otthontartottam a gyereket... és amikor bölcsibe mentünk, hüledeztem, hogy mindegyik taknyos, és jajj, csak nehogy az a gyerek legyen majd az országos cimbora, akinek a takony mellett a paradicsomos káposzta is a ruháján/arcán van... aztán 3 hónappal később, mikor 3 hónapnyi 1 hét bölcsi, 1 hét otthon után a 2. bölcsis napján újra totál takony lett, hát úgy voltam vele, hogy most már teszek rá.

ha szólnak, hogy köhög, meg taknyos, mondom, hogy tudom, kap gyógyszert... ennyi. amíg nem lázas, vagy láthatóan, érezhetően nem beteg, addig viszem így is... és igen, pont olyanok a pajtásai, mint ő: lóg az orruk egész nap, és arcon, pólón... de az enyémnek sokszor még a combján is ott van az étlap :)


már nem zavar. hiszen ha zavarna sem tehetnék ellene.

355. JanaW
2013. nov. 1. 13:03
Igen, atolvastam :) nagyon ovoneni parti :)
354. youlcsi (válaszként erre: 353. - Konacafe)
2013. okt. 30. 20:37
igen :P
2013. okt. 30. 18:37
youlicsi sok olyat csinal, amit masok nem csinalnanak Jana :)
352. youlcsi (válaszként erre: 350. - JanaW)
2013. okt. 30. 14:52
ha délután alszik a fiam, mi is beszélgetünk mellette vagy megy a tévé. ha nem zavarja, akkor nem gáz.
351. youlcsi (válaszként erre: 347. - JanaW)
2013. okt. 30. 14:50

a törölközőhöz nem tudok hozzászólni. nálunk kincstári a törölköző... de ha jobban belegondolok, akkor, amikor bepisil a gyerekem -hacsak nem tiszta csatak- én csak leveszem róla a ruház, feladom a másikat és ennyi... nem szoktam törölgetni, max a nacijával.


a zsepi az gáz! itt a gyerekzsebébe tezsik a zsepit, és ha kell, onnan halásszák ki. ennek ellenére minden bölcsis gyerek arcán és ruháján ott van a napi kikent takony összeszáradva az étlappal. ez egyébként szerintem szinte mindenhol így van.


ebben a korban napi 1 fogmosás a fontos és az az esti, amit nem a gyerek végez, hanem a szülő. úgysem tudja még megmosni a fogát. ennek ellenére szerintem helyes lenne akkor is odaállítani, legfeljebb nyalogassa le a fogkrémet a fogkeféről :)

350. JanaW (válaszként erre: 349. - Nbandus)
2013. okt. 30. 13:17

Én csak tényleg nem tudom, mi fontosabb dolguk van? Disszertációt kell írniuk?

Ott van a másik gondi néni, ráadásul ott van a kisegítő nő is..


És azt nem is említettem, hogy volt olyan, hogy alvásidőben kerültem arrafelé, a gondik meg az alvó gyerekek felett normál hangerővel vitatják meg az élet nagy dolgait, kávézás alatt.

Nem hiszem, hogy ők szeretnének dumálás közepette pihenni.

349. nbandus (válaszként erre: 348. - JanaW)
2013. okt. 30. 12:30
Én a helyedben megpróbálnék beszélni a gondozókkal erről, nyugodtan, kedvesen, nehogy támadásnak vegyék. Én megértem, hogy zavarnak ezek a dolgok, engem is kikészített az elején, hogy csupa takony a lányom arca, amikor átveszem délután, pedig már rendesen fújja is. De ha belegondolsz, 12-15 gyereknek non-stop folyik a taknya, nekik meg annyi fontos dolguk van ezen kivűl... Ez persze irónikus, mert ez is a munkájuk, és alaposabban kéne csinálniuk. Evés közben hogy hova törli a száát, azt meg 2-en nem tudják korlátozni 4-5 asztalnál. Nem védem őket, félre ne érts, de ezek mindenhol megvannak. Szerintem a higiéniás (papírzsepi közösen, törölközö, wc deszka) kérdsekkel kellene valamit sűrgősen csinálni!!!!
348. JanaW (válaszként erre: 347. - JanaW)
2013. okt. 30. 12:05

Volt egy kis eliras, elnezest : vak voltam.


Termeszetesen ertem en, hogy nem csinalhatjak ezt meg azt..mert elfaradnak. (pl. tapasztaltam, hogy a gyerek reggelinel bekakalt es 11 utan raktak tisztaba, mikor mentek ebedelni)

De azert konyorgom, miert kell ellenunk dolgozni? Miert nem lehet velunk, egyuttmukodve? En nem azt mondom, hogy minden gyerek egyeni igenyet vegyek figyelembe, hanem azt, hogy vannak olyan dolgok, amik kozos normak:

wc-letorlese magad utan, wc papir hasznalat, kezmosas, fogmosas, evoeszkoz hasznalata -na ezt megtanitjak, nehogy etetni kelljen a gyereket, szalveta hasznalata, zsebkendo hasznalat -akar csak torlesre is, ha fujni meg nem tud, szakallka felvetele.

347. JanaW (válaszként erre: 346. - Nbandus)
2013. okt. 30. 11:59

A torulkozorol nincs bizonyitekom, de az, hogy a gyerekem szinte minden nap bepisil ott, ruhat cserelnek rajta, amivel gondolom nem torolgetik meg ....-s, a torulkozot minden nap hazkuldik velunk, ezt bizonyitja. Ezt eleinte nem ertettem, de egy ismerosom igy reagalt: nem lehet, hogy ezzel torlik at a testet, ha bepisilt?

Persze, eleinte nem gondoltam ilyenekre, mert vak voltak, de beszoktataskor pl. lattam a bilis/wc-s dolgot, lattam, hogy a gondozo a zsebeben matat, kisorsolva egy nyertes zsepit, s amit nem lattam, hogy fogat mosnanak. Es el is magyaraztak, hogyha a gyerek nem akar, akkor nem kotelezik.


Ezen felul meg van egy rakas mas apro dolog is -pl. hagyjak, hogy a gyerek a karjaba torolje az orrat vagy a kajas szajat, ami persze utana nem jon ki. En ugy gondolom, ez egy olyan intezmeny, ahol megtanitjak az alapveto viselkedesre is, hogy mit lehet..mert egyebkent elotte ilyen nem fordult elo, itthon vagy a szakallkajaba torli, vagy a szalvetaba.

A hulyeseget egymastol lopjak, de ugy eszlelem, azokba se szolnak bele.

Telen nem segitenek leszoktatni a gyerekeket a pelusrol. Amit megertek..de ok mashogy magyarazzak meg tobb mas dologgal kapcsolatban. A no elszolta magat: nincs energiajuk ra!


Amugy nekem a wc torolgetes olyan alap dolog lenne..mert mindenki tudja, hogy sok baci cseppfertozessel terjed.

346. nbandus
2013. okt. 30. 10:11

Sziasztok,


Én is ma reggel gondolkoztam, hogy régen jártam itt, és miután szegény lányomat ma zokogva kellett otthagynom, így ismét eszembe jutott a fórum...:( Nem értem, miért sír, a héten másodszor, amikor beadom, már több, mint egy éve jár, és máskor olyan boldogan megy be...:(


JanaW, ezek tényleg elég érdekes dolgok, sőt... A wc törölgetése még hagyján, de a pisis törölköző arcra meg ugyanaz a zsepi mindenkinek... Szólj a vezetőnek!!!!

345. youlcsi (válaszként erre: 344. - JanaW)
2013. okt. 30. 10:10
hű, azt hiszem, akkor rossz a bölcsitek.
344. JanaW
2013. okt. 30. 09:12

Sziasztok.


Számomra most tűnt fel néhány fura dolog a bölcsiben.


1. a törülközővel a bepisilt gyerek popiját, lábát törlik meg. Aztán meg a száját és kezés kaja után...

2. ugyan azzal a zsepivel törlik meg több gyerek orrát

3. a gyereknek nem KELL fogatmosnia. Megkérdezik, de ha nem akar, akkor nem mos.

4. Bilizés vagy wc-zés után a már önállóbb gyerek nem törli meg magát. Az igy lecsöppenő pisibe a következő olyan szépen beleül, ahogy azt elképzeled...A bilit csak kiöblítik, nem fertőtlenítik -a támláján és elöl, a magasításnál vízköves, ami egyébként fertőtlenítővel lejönne.


Nekem ez nem túl bíztató, szívesen felhívnám ezekre, s másra is az ANTSZ figyelmét. Merthát azt előírják, hogy házi tortát nem lehet vinni, csak bolti csomagolt kekszet, de azért a másik pisijébe beleülhet a gyerek.

343. 4c1a787e8f (válaszként erre: 329. - Konacafe)
2013. okt. 11. 08:57

Nekem a nagylányom volt (10 hósan ment bölcsibe) nagyon érzékeny a fülére. Egyébként imádtuk a bölcsit. Őneki tényleg minden nátha a fülére ment. Én is mindig rettegtem, hogy csak tudjam vinni, vagy hogy legalább 2-3 hetet kihúzzunk két antibiotikum kúra között..


Végül 2 és fél évesen a mandulaműtét+arcüreg tisztítás, majd 1 hónapos intenzív sóterápia oldotta meg a helyzetet, utána csak az évi 1 kötelező betegség volt már...

342. 4c1a787e8f (válaszként erre: 331. - Youlcsi)
2013. okt. 11. 08:55

Mi is úgy nőttünk fel, hogy nagyon ritkán voltunk otthon, némi torokfájással simán mentünk. Akkor is voltak szíre-szóra otthontartott gyerekek, de az is igaz, hogy nem egyforma az immunrendszerünk, van aki nehezebben szokik meg.. Az egyik ilyen társamból orvos lett, pedig középiskolás koráig 3 heteket volt otthon egy megfázással... Aztán úgy 15-16 évesen fordult át a dolog, azóta a bacis emberek között dolgozik...


Szóval remény mindig van.

341. 4c1a787e8f (válaszként erre: 337. - Nbandus)
2013. okt. 11. 08:52

Ez nagyon igaz.


Így 10 év gyerekezés után kezd az évi 3 nálunk lemenni évi 1-re, mármint nálam.


Egyébként 7-23 éves koromig talán 2-szer, ha voltam beteg, akkor is 2 napig. De a mai bacik mások. Ugyangy anyámék is, anno tőlünk soha nem kaptak el semmit, ma meg az unokáktól elkapják..

340. 4c1a787e8f (válaszként erre: 307. - Konacafe)
2013. okt. 11. 08:50

A "taknyos", de nem lázas betegségeket le kell nyelni, mert az tényleg nem megy dolgozó embereknél, hogy minden tüsszentés után otthon tartjuk a gyereket. Ehhez egyébként hozzá is edződnek.


Érdemes eleve használni bogyókat, meg bioparoxot, meg egy kis náthánál - ahogy a többiek is írták - a lándzsás utifüvet, meg a kövirózsa fülcseppet...


Amiért én mérges vagyok, mert azzal teljesen felesleges lenne fertőzni, az a hányós bacik. Azzal tényleg ki lehet irtani a közösséget, és a társak családját is. Mert ha a gyerek hány, és másnapra jól van, ATTÓL MÉG FERTŐZ!! Ezt nem fogják fel. Meg a "kis hasmenés" hátterében általában nem a tejecske áll, hanem valami vírus. Ezeknél tényleg elég lenne egy évben egyszer 3-4 napot otthon tartani, és nem szivatni vele mindenkit.. Mert ezt, ha bekerül nehéz elkerülni, és kifekszik nagypapa, nagymama pici testvér, szülők, stb...


De tudomásul kell venni, hogy ma a "nekem jogom van" világ van, és ebben kell boldogulni. Egy-két ilyen szülő mindig lesz, még a leg elitebb magánbölcsiben is...

339. konacafe (válaszként erre: 337. - Nbandus)
2013. okt. 9. 13:21
Pedig nem vagyok se 2 se 6 eves. Ugyan olyan az immunrendszerunk :)
338. youlcsi (válaszként erre: 337. - Nbandus)
2013. okt. 9. 13:16
nekem sosem volt kötőhártyagyulladásom, a gyerektől mégis azonnal elkaptam, ahogy hazahozta :) még jó, hogy a szemcseppnek mindegy volt, hogy gyerek, vagy felnőtt szeme :)
337. nbandus (válaszként erre: 336. - Konacafe)
2013. okt. 9. 12:57
Arra egyébként készülj fel, hogy amiket hazahoz majd vírusok, bacik sokkal rosszabb hatással lehetnek felnőtt szervezetre, mint a gyerekére. Én télen 3-szor voltam olyan beteg, hogy felkelni se volt erőm a 39 fokos vagy magasabb láztól... :) Szóval a saját immunrendszeredet is készítsd fel :)
336. konacafe (válaszként erre: 332. - Nbandus)
2013. okt. 9. 10:23

Nevettem az elozo irasodon! na nem azert, mert tetszett,h a gyerkocod beteg lett.


Termszetes, h nem egyforma egy 2 es 6 eves immunrendszere. Ha az lenne, agyba fobe lehetne adni nekik mar az elejen minden kajat, sot ki is hagyhatja a 2 es 6 kozotti oltasokat.


Csak erdekessegkeppen, a legutobb, mikor o beteg volt, en is elkaptam.Itthon voltam, de amellett, hogy ot kellett apolnom, magamat is. Es engem megviselt. Neki nem volt laza, nekem igen. De engem sajos senki nem apolt, igy meg maradtam itthon, hogy mashol is eletkepes legyek es ki tudjam fekudni ezt a bikat.


Gyerekkent sokat voltam beteg es nem emlekszem, hogy betegen mentem volna iskolaba. Arra emlekszem, hogy ha mar ev vegere anyu szabija elfogyott, akkor a nagyanyamnal voltam. De betegen nem mentem sehova.

335. youlcsi
2013. okt. 9. 09:44

de komolyan: nem szabad ezt tólparázni!

tudom, az eleje nagyon nehéz... én is végigcsináltam, sírtam is a gyerekem után eleget... de megszokja az ember a bölcsit és azt a közeget, ahol merőben mást lát, mint otthon... a gyerek meg még szereti is fogja :D

334. nbandus (válaszként erre: 333. - Youlcsi)
2013. okt. 9. 09:05
Hát az lehet...:)
333. youlcsi (válaszként erre: 332. - Nbandus)
2013. okt. 9. 07:20

hahaha! nem mindenki :D


mondjuk én kórházban dolgozom... ahogy jövök-megyek, lehet előbb viszek haza én bármit a gyereknek, mint a bölcsiből ő nekem :D

332. nbandus (válaszként erre: 331. - Youlcsi)
2013. okt. 8. 21:58
Azert egy 2 eves gyerek immunrendszere kicsit mas mint egy 6 vagy 16 evea gyereke... etrol fuggetlenul en betegen suliba se jartam, es dolgozni se... illetve egy felnott ember tudja , hogy amikor kohog, szaja ele rakja a kezet, taknyot letoroljuk stb...
331. youlcsi (válaszként erre: 329. - Konacafe)
2013. okt. 8. 20:57

no, akkor leírom: beadtam bölcsibe... majd beleszakadt a szívem... és az első köhintésre itthon tartottam volna... tényleg csináltuk az 1 hét bölcsi 1 hét itthon sormintát mi is... de hidd el, néhány hónap így, és rájön az ember, hogy ezt sem lehet. nem lehet azonnal otthon maradni, ha taknyol a gyerek. mi lesz egy ilyen gyerekkel, ha bekerül a közoktatásba???


jah... amúgy én is kb így nőttem fel... mindig irigyeltem, aki 1 tüsszentés miatt otthon maradhatott... nálunk meg anyu elővette a házipatikát, azzal, hogy beszedünk néhány bogyót (ó calciphedrin! azóta is pótolhatatlan vagy!), és amúgy is semmi bajunk, lehet oviba/iskolába menni... és azt gondolom, anyu is így nőtt fel... én nem hiszem, hogy ez akkora gáz! te amikor gyerek voltál, minden nyavalyával otthon maradtál? nem mondod, hogy nem mentél köhögve, taknyosan iskolába??? mennyivel jobb 6évesek közé így bemenni, mint 2-3évesek közé? szerintem semmivel.

ja, és most ha beteg vagy, táppénzen maradsz? nem mész dolgozni? nehogymár! az szerinted jobb? munkahelyen összeköpdösni mindenkit???


a bölcsiben tényleg odafigyelnek ezekre. oda kell figyelniük, ez a dolguk... kakás maradhat a gyerek feneke, főzelékes lehet a ruhája... de beteg nem lehet! azt a bölcsi nem engedheti! ha VALÓBAN beteg a gyerek, hidd el, nem engedik közösségbe!

330. nbandus (válaszként erre: 329. - Konacafe)
2013. okt. 8. 20:38
A lanyom januartol 2 HONAPig beteg volt... a dokink, aki csaladi barat azt mondta a vegefele, hogy ha igy folytatja, lehet hogy ki kell vennunk a kozossgbol..:( ekkor elmentunk vele 2 hetre tengernel elo rokonokhoz es helyrejott. Visszaszedte a leadott 1kilot, kivirult...Azota is ritkan beteg, de pl most az. Ilyenkor arra gondolok, hovy nem szeretnek meg egy gyereket, mert annyi felelem es aggodas...:)
329. konacafe (válaszként erre: 325. - Nbandus)
2013. okt. 8. 15:28

tistara, mintha magamat ovasnam. Elgondolkodtam azon, hogy kiveszem, igen. :)

Sajnos karacsonykor az unokatesojatol elkapta a betegseget. A draga rokonok soha nem szoltak, ha beteg, eddig 90%-ban tole kapta el. Merthogy az o gyerekuk mindig beteg es ez egy jo kifogas..Nameg, hogy majd ugyis sokat lesz az enyem is. (ajanlom mindenki figyelmebe ezt a topicot [link]

Ennek kapcsan koszonjuk, a gyerkoc 2 honapon keresztul beteg volt, 3 antibiotikumnak sikerult belole kiszedni a dögöt. Majd 2 het szunet utan visszajott marciusban, amikor rament a fulere. Es mindez azert, mert a suket rokon nem bir szolni. Nekem tobb het nem alvasba kerult ez a gyerekkel, nem beszelve a penzrol, amit a gyogyszerre koltottunk es a testsuly, amit vesztett.


Valaki irta korabban, hogy lehet, hogy a masiknak meg sem art, ami az egyiknek kemeny. Nem egyformak a gyerekek, emberek es nem tudod, milyen lancreakciot valt ki. Ha valakinek x baja van, az egyik gyereknek nem adja at a mandula gyulladast, mert mar kivettek, logikusan..de a masiknak atadhatja, aki mondjuk erzekenyebb a betegsegekre.

Na pont ezert nem lenne szabad ilyen kijelenteseket tenni, hogy ugy is elkapja..


Youlcsi te pedig neha teljesen jol latod a dolgot, vagyis ugy tunik, maskor pedig nem ertelek, mert olyan szulokkel tudlak osszehasonlitani, akiket nem erdekel semmi, se a sajat se masok gyereke. Ne haragudj :) nem tudlak hova rakni, tenyleg neha olyan egyutterzo vagy, maskor pedig mast olvasok a soridbol

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook