Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hol lehet pesszáriumot kapni? fórum

Hol lehet pesszáriumot kapni? (tudásbázis kérdés)


21. MelisUK (válaszként erre: 20. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 30. 20:06

De. :D De én sose vettem egy havi adagot. Most is még kb egy éves adagom van itthon. Több dokival is írattam föl, van, aki fél éveset is felír, van, aki csak 3 hónaposat.

De most már egy ideje nem szedem, ez a harmadik hónap. Viszont lassan újra el kéne kezdenem, borzasztóan fáj a hasam a mensi első napján, aznap semmire sem vagyok képes... Így lehetetlen dolgozni, h egyszer csak megjön aztán ágyban kell feküdnöm... Remélem, h nincs megint cystám, ez csak általános görcs, csak az erősebb fajta...

20. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2008. aug. 29. 20:51
Egy havi adag 5000 fölött? :O Az nem háromhónapos csomag volt?
2008. aug. 29. 13:52

Én ezt olvastam róla: (tényleg van benne hormon, csak nagyon-nagyon kevés)


Hüvelygyűrű


A rugalmas anyagból készült hüvelygyűrű a Magyarországon elérhető legalacsonyabb hormonterhelést jelentő kombinált fogamzásgátló.


Előnyei

A módszer amellett, hogy éppolyan megbízható, és éppolyan előnyökkel bír, mint a tabletta, a speciális alkalmazási módnak köszönhetően az alábbiakkal nyújt többet:

• Havi 1x-i fogamzásgátlás kényelmét kínálja. Nagy előnye a tablettával szemben, hogy nem lehet elfelejteni. Alkalmazására nem kell minden nap odafigyelni, elegendő havonta egyszer.

• Használatával elkerülhető a hormonszint napi ingadozása.

• A tablettákkal ellentétben hányás, hasmenés esetén is hatékony védelmet nyújt.

• Ha nyaralás, sportesemény, hétvégi buli közeleg, használata mellett késleltetheted a menstruációdat.

• Nem okoz testsúlynövekedést sem!


Használata

A menstruáció 1–5. napján kell a hüvelybe helyezni, ahol 3 héten keresztül fejti ki hatását. Csak ezt követően szabad eltávolítani, ekkor megjön a menstruáció, és lezárul a ciklus, majd pedig az újabb gyűrű felhelyezésével folytatódik a nem kívánt terhességgel szembeni védelem. A két gyűrű közötti gyűrűmentes időszak 7 nap. Lényeges, hogy a 7 napos szünet alatt is védett vagy.

Felhelyezése éppolyan egyszerű, mint a tamponé. Egyszerűen összenyomjuk ujjainkkal, becsúsztatjuk a hüvelybe, addig nyomva, míg kényelmesen a helyére kerül. Speciális, a test hőmérsékletre lágyuló anyagának köszönhetően, felhelyezést követően tökéletesen illeszkedik a hüvely anatómiai alakjához, így a zavartalan szexuális együttlét élményét biztosítja mindkettőtök számára.

Eltávolítása ugyanilyen egyszerű, csak behelyezzük az ujjunkat, és gyengéden kihúzzuk.


Fontos: a fogamzásgátló hatás nem függ a gyűrű hüvelyen belüli pontos elhelyezkedésétől.

Használata – akárcsak más hormontartalmú fogamzásgátló eszköznek, pl. tabletta – nőgyógyászati vizsgálathoz, és receptfelíráshoz kötött.

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - 3cdd2cedd8)
2008. aug. 29. 13:48
Huh, az én gyógyszerem már hosszú évekkel ezelőtt 5000 forint felett volt... Nem örültem, h ilyen sokat kellett az öszötndíjamból fogamzásgátlásra költeni... De ha az orvos ilyet írt föl, kénytelen voltam ezt szedni.
17. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. aug. 28. 10:18

Én úgy olvastam, hogy a gyűrű igenis tartalmaz hormonokat, a gyógyszerekkel szemben az az előnye, hogy a hormonokat egyenletesen juttatja a szervezetbe, és nem áll fenn a veszély, hogy elfelejted, vagy hogy kihányod.

Ha meg tudnám fizetni, ezt használnám, de ez drágább még a legdrágább gyógyszernél is. (Nuvaring: 3493 Ft/1 db, Yasminelle: 2804 Ft/21 szem [lehet, hogy van ennél drágább is, így hirtelen ezt találtam])

2008. aug. 4. 13:18

Nem tudom, h hallottatok-e a GYŰRŰ nevű fogamzásgátló szerről. Ezt a kis gumi szerű átlátszó gyűrűt csupán föl kell helyezni a hüvelybe, 21 napig, azaz 3 hétig fönt kell lennie, majd 7 napig kivenni, ilyenkor megjön a menszesz, de ilyenkor is véd a teherbe esés ellen. Tehát ezt 28 naponta kell fölhelyezni, 3 hétig föl van téve, majd egy hétre kivesszük, majd újat teszünk föl és így tovább.

Egyáltalán nem tartalmaz hormonokat, tehát egy nagyon kényelmes és biztonságos, az egészségre nem ártalmas fogamzásgátlóról van szó, amivel alig van gond. Nem kell mindig az aktus előtt föltenni, mint a pesszáriumot vagy a gumióvszert, nem kell minden este foglalkozni vele, mint a tablettával, stb...

Nézzetek utána, próbáljátok ki. Kb 2700 Ft Magyarországon, ha jól tudom.

2008. aug. 4. 13:10

Azt olvastam, h csak úgy lehet hozzájutni, hogy ha az orvos felírja, egyébként nem adják ki a gyógyszertárakban.

Egyébként csak 85%-os a biztonsága, épp ez az az ok, amiért nem ajánlatos ezt a fogamzásgátló szert használni.

HÁTRÁNYAI:

# a spermicid zselével együtt sok helyet foglal a kézitáskában


# csak orvosi rendelvényre kapható


# az aktust követően legalább 6-8 órán keresztül felhelyezve kell hagyni


# minden aktus előtt fel kell helyezni


# szeretkezés közben elmozdulhat


# a felhelyezés a zselé miatt nehézkes lehet


# minden alkalommal friss zselével kell bekenni


# egyes nők allergiásak a spermicid zselére és/vagy a pesszárium anyagára

2008. aug. 4. 12:06
nagyon egyszerű. ha pesszáriumot használsz, nem fogy a foggátló gyógyszer, az injekció, az óvszer, stb. Az nem üzlet.
13. Icus
2008. aug. 4. 11:49
Ja és valami tölcsérről olvastam mostanában, ami a menstruációnál és a védekezésnél is jó. Nem hogy ez van helyette?
12. Icus (válaszként erre: 9. - Fogyiluna)
2008. aug. 4. 11:47

A neten vannak "gyógyszeráruházak". Meg kell próbálni, bár ha a gyógszertár nem tud neked beszerezni akkor ők sem, mert Mo-n 1 gyógyszer nagyker van:( Sajnos a kisfiam gyógsdzerével is igy jártam, mindenhol szerepelt még a közgyógyban is az ált, hogy ezt agyógyszert támogatják, csak éppen Mo.on megszünt a forgalmazása, hiába volt a webes patika palettáján, hozni nem tudtak:(

Külföldi honlapon kell próbálkoznod, bár az elég húzós árban lesz:(

11. fogyiluna (válaszként erre: 10. - 0a395372c3)
2008. márc. 19. 18:17
Nem lehet, hiánycikk egy éve. Képtelenség szerezni, próbáltam sok helyen. Max. ha valaki ismerős hozna külföldről. Ez itt túl olcsó megoldás lenne.
2008. márc. 12. 10:59
GYOGYSZERTÁRBAN
9. fogyiluna (válaszként erre: 8. - Era06)
2008. febr. 16. 19:14
Köszi, de itthon nincs, valakivel hozatni kell be, de hallottam, hogy létezik valami gyógyszerfutár cég....ha valaki tudja, mi ez?
8. era06 (válaszként erre: 7. - Fogyiluna)
2008. febr. 16. 19:10

az előbb neked akartam küldeni a cikket

ezek szerint nincs.

7. fogyiluna (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2008. febr. 16. 19:01

Dehogy lett, most jön újra divatba, Európában sokkal többen használják - nem ok nélkül. Csak nem kapni valamiért. Nem forgalmazzák.


[link]

2008. febr. 16. 18:51
jaa, hogy ilyen betiltott dolog lett?
5. fogyiluna (válaszként erre: 4. - Era06)
2008. febr. 16. 18:47
Nekem ez 20 éve működik jól. Ezért szeretném tovább is használni. Jó lenne, ha ezért nem kéne sokat utazni, s lehetne venni itt az országban is.
2008. febr. 16. 18:40

Ezt találtam


Nagyon helyesen, már rég kivonták a forgalomból ezt a csak bajt okozó kövületet. Önnek három megbízható lehetõsége van: 1./ sterilizáció 2./ a spirál és 3./ a fogamzásgátló injekció. Az elsõ sok pénzbe kerül, a másik kettõ olcsóbb. Utóbbiakról részletesen olvashat honlapomon. (Az injekciót a tabletta cikk végén találja.) Ezek a módszerek 47-48 éves korig biztonsággal használhatók. Olvassa el és döntsön! Ha megkeres, szívesen segítek, címem és telefonom a honlapomon található. Üdvözlettel:


Dr. Petróczi István

3. fogyiluna (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2008. febr. 16. 18:31
Sajnos sehol nincs, bárhol kerestem. Ismerős kéne, aki megy ki mostanában, vagy futárcég. Máshol van, csak nálunk hiánycikk. Esetleg elfekvőben lehet valahol még.
2008. febr. 16. 18:28
gyógyszertár?
2008. febr. 16. 18:28
Ki tudja, hol lehet pesszáriumot kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook