Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kerekedjünk felül az émelygésen, hányingeren? fórum

Hogyan kerekedjünk felül az émelygésen, hányingeren? (tudásbázis kérdés)


25. ittmost (válaszként erre: 16. - Anianiko.)
2013. jan. 29. 07:54

Nekem is jócskán utólag jönnek ki kellemetlen fizikai és lelki tünetek:évekkel,évtizedekkel azután,hogy a rossz dolgok történtek.Azért van ez így,mert akkor csak a célra figyeltem,igyekeztem mindenben okos lenni,az érzéseket meg elnyomtam,mert akadályoztak.Most,hogy nyugodt életem van,előrontanak ezek a feldolgozatlan események.Én is nagyon utálom,hogy mikor az ember végre boldog lehetne,akkor újra "meg kell küzdeni"a múlttal.

A többi kivizsgálás után,vagy akár azzal egyidőben én pszichológushoz fordulnék a helyedben,nekem segít.

Hányinger ellen meg talán próbálj ki vmi citrom illatú olajat szagolgatni,vagy citromos vizet inni,nem feltétlenül hidegen,hanem ahogy jól esik.

Nekem nagyon pszichés eredetűnek tűnik,ha névtől hányingert kapsz...

24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Anianiko.)
2013. jan. 29. 00:38
Milyen külső inger konkrétan?
23. pandoracic (válaszként erre: 22. - Anianiko.)
2013. jan. 28. 21:40

Vizsgaidőszak? Vizsgadrukk?

Nem lehet,hogy egyedül érzed magad?


Nem vagyunk egyformák.Nekem idegesség miatt voltak gyomorgörcseim,de az még középsiskolában,az otthoni zűrök miatt.

Aztán amikor az a bizonyos illető nem foglalkozott velem,akkor lefogytam 45 kilóra.De ez hat éve volt.Aztán voltak még egészségügyi problémáim.Talán depressziós is voltam,de remélem a könnyebbik verzió..Eléggé magam alatt voltam,de azóta már erősebb lettem.

Már sokmindent másképpen látok.

22. anianiko. (válaszként erre: 21. - Pandoracic)
2013. jan. 28. 21:32

...pedig amire gondolsz, az nagyon könnyen.


Még több szemetet ki kell dobnom az életemből. Létezhet az, hogy szimplán besokall valaki és attól jönnek elő ilyen idióta tünetek? Pedig annyira jó úton voltam már, erre tessék.

21. pandoracic (válaszként erre: 20. - Anianiko.)
2013. jan. 28. 21:27

Biztos,hogy túl vagy az elmúlt időszak eseményein?

Nem lehet,hogy csak elnyomod magadban,és emiatt vannak a rosszullétek?

Van ami nem múlik el csak úgy.

20. anianiko. (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2013. jan. 28. 21:24

Ennek őszintén örülök!

Az viszont nem oké, hogy egyre jobban aggódom amiatt hogy nem jövök rá a miértekre. :S:S

2013. jan. 28. 21:19
Egyébként pont a fórumod kapcsán jöttem rá egy láncszemre a saját életemre vetítve, köszönöm.
18. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Névtelenutazó)
2013. jan. 28. 21:18

A B6 tényleg jó hányinger, hányás esetén.


És az is jó ötlet, hogy vezeted mikor reagálsz így dolgokra, és pontosan mikre.


Van akinek bejön a homeopátia, van akinek nem, ezek az ember "alkatától" függnek. A homeopátia sokszor kísérletezés, mert ami az egyik ember alkatának jó, a másiknak nem... a többkomponensűekkel jobban célt lehet érni. A stedatif azt hiszem pont ilyen, egy próbát megér.


Egyébként lehet posztraumás is, vannak akiknél hónapok után jönnek elő a problémák. Nálunk december elején történt valami... azóta őrlődöm egy döntés meghozatalában, és ez már mutatkozik testi tünetek formájában... minden mindennel összefügg.

2013. jan. 28. 21:16
Jegyzetelés, vérvétel/orvos, lazító légzés, vitaminok, oké.
2013. jan. 28. 21:13
Ezaz, hogy nem történt semmi olyan a közelmúltban, ami felborította volna az életem. Már aggódni sem aggódom semmiért. Épp amikor úgy éreztem sínen van az életem, jött ez a baromság. Esetleg Sedatif PC segíthet ezen? Jó lenne ha nem szórakozna velem a testem, mert most baromira nem érek rá ilyenekre és nagyon kellemetlen.
2013. jan. 28. 21:12

Kicsit macerás, de hátha bejön.

Vezess naplót arról hogy mikor, milyen időpontokban, milyen előzmények után jelentkezik a panasz.

Így előbb-utóbb kiderül mihez köthető.

Pszichés tényezőket, életmódbeli hibákat, fizikai okokat is számításba kell venni.

Szedj B vitamin komplexet.

14. pandoracic (válaszként erre: 13. - C9f9b53798)
2013. jan. 28. 21:07

...és emögött lehet a lelki probléma.

Ha valami rossz történik az életünkben,az válthat ki ilyen reakciót.

2013. jan. 28. 21:05
Erre koncentrálsz, és már félsz előre, hogy meg fog történni (nálam is van ilyen, csak más testi tünetet produkálok...), nem lehet ilyen? Ha szorul a torkod, akkor ez szorongásos, szerintem.
2013. jan. 28. 21:03

Ez inkább pszichés szerintem, jógalégzés segíthet (oldja a feszültséget), de ennek is van több fajtája, érdemes lenne megtanulni ezeket.


De talán érdemes egy kivizsgálás, mert oké, ha pl. stresszre reagálsz így, de furcsa, hogy egy arc, kép... kivált ilyen erős hányingert.

2013. jan. 28. 21:03
Nem hiszem el, most is... elszorul a torkom és émelygek. Bakker, ez baromira megijeszt :S
10. pandoracic (válaszként erre: 7. - Dominós)
2013. jan. 28. 21:02
Attól csak pillanatnyilag lenne jobb.
2013. jan. 28. 21:01
A baktériumos és hormonos dolognak utánajárok. Utóbbihoz kisértetiesen hasonlítanak a tüneteim. Egyszerű vérvételből kideríthető bármi is?
8. anianiko. (válaszként erre: 7. - Dominós)
2013. jan. 28. 21:00
:DDDDDD
2013. jan. 28. 20:59
én nemes egyszerűséggel lehánynám a kiváltó okot.
6. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Anianiko.)
2013. jan. 28. 20:56
Nekem az émelygés,hányinger szintên van,mindennap,de nekem úgy néz ki hormon miatt van.Most jutottam el odáig,h azt vizsgálják.Néha én is kiborultam,mert az arcom pedig tele van pattanásokkal,holott eddig soha nem volt,de megpróbálok mindennap ezzel élni.Lehet neked is szervi bajtól,azért vizsgáltasd ki magad.
5. pandoracic (válaszként erre: 3. - Anianiko.)
2013. jan. 28. 20:56
Vagy terhes vagy,vagy lelki probléma.
2013. jan. 28. 20:56
helikó baktérium?ami gyomor fekélyt okoz vér utján melehet nézetni csak az ujjadat bökik meg ha van baktérium antibiotikumot adnak rá akkor erősödik a b hatása a savanyut kivánja a beteg
3. anianiko. (válaszként erre: 2. - Pandoracic)
2013. jan. 28. 20:54
Nem hinném, hogy depresszió, mert egyébként jól érzem magam és szuperül telnek a napjaim. Egész egyszerűen vannak olyan alkalmak, ha olyan inger ér (akár kicsi is), azonnal hányingerem támad, akár egy embertől, egy képtől, egy névtől (de ezt hogy?), egy megnyilvánulástól, egy arckifejezéstől, egy gondolattól, ismerőstől vagy ismeretlentől egyaránt. Ezek voltak eddig a kiváltó okok.
2. pandoracic (válaszként erre: 1. - Anianiko.)
2013. jan. 28. 20:48
Depresszió?
2013. jan. 28. 20:47

Az utóbbi időben rendszerint jelentkezik nálam az émelygés, erős hányinger, gyomorfájás és remegés, főleg ha érzelmileg olyan külső inger ér. Mit tegyek, hogy ezt elkerüljem, illetve kezeljem? Eddig nem volt rám jellemző az ilyesmi, de egy ideje ezek gyötörnek (nem terhesség).


Talán rossz konfliktus kezelésről van szó, esetleg elfojtás? Segítsetek, mert egyre kellemetlenebb és súlyosabb a dolog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook