Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vannak a 2 éves kisfiamnak bélgázai amitől nem tud aludni? fórum

Miért vannak a 2 éves kisfiamnak bélgázai amitől nem tud aludni? (tudásbázis kérdés)


21. Serry (válaszként erre: 20. - Signorinagabi)
2013. jan. 31. 17:54
Szia a táplálékallergia adatbank oldalán találsz listákat amit biztosan ehetsz és ha még kell tanács keress meg.. ezzel foglalkozom.
2013. jan. 30. 17:53
Köszönöm a tanácsokat, válaszokat. Ma voltunk a háziorvosunknál. Írt beutalót a gasztrora, és mondta is hogy tejfehérje allergia. S a gasztron is ezt fogják mondani. Semmi tejet, tejterméket, felvágottat, tán péksüteményekben és a kenyérben is lehet tejszármazék, ezeket sem ehet.
2013. jan. 29. 18:58

Fruktóz érzékeny is lehet. Pár napig adj semleges dolgokat , utána ami gyanús.

Így is ki tudod tesztelni.

18. kszb (válaszként erre: 17. - Signorinagabi)
2013. jan. 29. 18:55
az újszegedi Gyermekkórházban állítólag jó a gasztro
17. signorinagabi (válaszként erre: 13. - Kszb)
2013. jan. 29. 18:49
Egyébként én is egyre inkább erre hajlok, hogy ki kéne vizsgáltatni. Csak nem ismerek Szegeden olyan gyerekorvost, akinek ez a szakterülete, mert lehet hogy inkább magánrendelésre kellene vinni tekintettel arra, hogy milyen sokára adnak időpontot szakrendelésre. Lisztérzékenység a mi családunkban nem volt. Én viszont gyerekkoromban allergiás voltam a tejre és a fehérjére, de kinőttem...huh
16. kszb (válaszként erre: 14. - Signorinagabi)
2013. jan. 29. 18:46
említsd meg neki te a szakembert, és kérj beutalót!
2013. jan. 29. 18:44

Szerintetek lehet hogy azért is nem nagyon javul az étvágya, mert úgy érzi, ha jobban eszik, akkor fájni fog a hasa?

Vagy ezt csak én kombinálom?

Esetleg a fáradtság miatt nem eszik úgy?

14. signorinagabi (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. jan. 29. 18:42
Holnap/után visszamegyünk a gyerekorvoshoz, és bízok benne, hogy javasol vmilyen szakembert. Mellesleg, a májat egyszerűen kiköpi, nem hajlandó megenni, pedig ugye az nagyon fontos lenne a vaspótláshoz, és sokszor a husival is ezt csinálja. Mit lehet tenni?
13. kszb (válaszként erre: 11. - Signorinagabi)
2013. jan. 29. 18:40
Vidd el gasztroenterológiára! Hidd el, én végigjártam diagnosztizálatlan lisztérzékenység miatt a poklot gyerekként, ne akard azt a gyereknek! Maximum kizárja szakorvos, de ennek az állandó puffadásnak oka van (gondolom hasfájással, csikarással párosul), és a gasztroenterológus dolga kideríteni ezt az okot!
12. signorinagabi (válaszként erre: 7. - Serry)
2013. jan. 29. 18:38

Igazad lehet, de ha amúgy is alig eszik, nem tudom mit adjak neki, mert a joghurtot, sajtot, túrót(főleg tésztával) azt megeszi. Az étvágytalansága miatt édes tésztákat nem adhatok neki.Meg ugye a ropi,ami még bejön, de azt hiszem abban is lehet tejszármazék..

A főtt étel meg nem mindig kell neki.

11. signorinagabi (válaszként erre: 6. - Nbandus)
2013. jan. 29. 18:32
Akkor még nem volt rajta, csak egy kicsit száraz volt a bőre. Most kis piros foltok is megjelentek. Mindemellett nem is igen tudta megvizsgálni, mert levágott egy nagy hisztit.
10. kszb (válaszként erre: 5. - Signorinagabi)
2013. jan. 29. 18:20
tejcukor (laktóz) érzékenység csinál ilyet, illetve én is lisztérzékenységre tippelek, ha a vasa is bajos. Gasztroenterológia?
9. b486c9cf7d (válaszként erre: 8. - B486c9cf7d)
2013. jan. 28. 20:11
* felszivodasa
8. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - Signorinagabi)
2013. jan. 28. 20:10

A vas alacsony? Nem jo a belrendszer felszividasa.

Nezz utana a paleolit taplalkozasnak.

7. Serry (válaszként erre: 5. - Signorinagabi)
2013. jan. 28. 14:39
Ha gyanús a tej ne adj neki legalább 1 hónapig semmit amiben lehet( felvágottat sem) S te magad is tarts diétát ha még szopik. Ha enyhülnek a panaszok irány a gyerekorvos kérjetek beutalót Szegeden a gyerekkelinkára. Fábián Ági és csapata nagyon jó a témában.
2013. jan. 28. 14:31
A bőrén nem feltétlenül ekcéma van, azt a gyerekorvos biztos mondta volna. Az én lányomnak annyira érzékeny a bőre a hidegre, hogy ilyenkor télen olyan, mint a rinocérosz bőre...:(
5. signorinagabi (válaszként erre: 1. - Signorinagabi)
2013. jan. 28. 14:27

Kb. 2 hónapja küzd a "szelekkel" a kisfiam. Most 11-én töltötte a két évet. November elején volt egy két napos hányásos vírusa. Utána is kímélő kaján volt. Nem tudnám 100%-ig ehhez kötni, de gyanús.. A kétéves kontrollon mondtam a doktornőnek, hogy a pukik miatt nem tud éjjel aludni. Azt javasolta, hogy tartsunk probiotikumos kúrát. Mi a Normafloret szedtük (kb. 1 hétig), de nem igazán használt. Néha próbáltam neki legalább estére adni az Espumisan emulziót, de ez se jött be. Alváshoz még cicizik.

A gázok miatt nem tudja kipihenni magát, és az étvágya is nagyon gyatra, mindemellett a vascseppet is szedjük, mert alacsony a vasunk. Arra is gondoltam, hogy vmi tejérzékenysége lehet, mert emellett a lábán kijött vmi ekcémaféle megint (nyáron is volt). Ha tudtok, adjatok tanácsot mit tegyek? Esetleg ha tudnátok olyan gyerekorvost akinek ilyesmi a szakterülete Szegeden, azt is megköszönném.

2013. jan. 28. 14:25
Én is liszt vagy tejérzékenységre tippelek.
2013. jan. 28. 14:21
Egy darabig ne adj neki lisztes ételt, és figyeld meg, van-e változás. A húgom lisztérzékeny, és állandóan pukizott, míg nem diagnosztizálták...
2013. jan. 28. 14:20

Valami olyasmit eszik amitől megtermelődik!

Vagy, valamire érzékeny!

2013. jan. 28. 14:15
Miért vannak a 2 éves kisfiamnak bélgázai amitől nem tud aludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook