Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik vitamint érdemes elkezdeni? (Pco és IR mellett) fórum

Melyik vitamint érdemes elkezdeni? (Pco és IR mellett) (beszélgetős fórum)


27. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Erika84)
2013. jan. 28. 12:16

Na én ugyan így vagyok a menzeszemmel, vagy 1 hónapban 2x jött meg vagy pedig ilyen sok időre. A f.gátló szedése mellett beállt, igaz az első gyógyszert csak fél évig bírtam szedni mert nem bírtam a mellékhatásokat. 1,5 évig szedtem a másikat amit most hagytam abba novemberben. Örültem hogy elmúlt gyógyszer mellett a hajhullásom, és a rettenetes görcseim, na és hogy pontos volt a menzesz. Most amikor elhagytam novemberben rá 3 napra megjött (ami tudom hogy normális) aztán késett 17 napot, majd most már megkellett volna jönnie ismét 21.én de még sehol semmi. De ha azt veszem ez is még normális kategoria, egyrészt mert tudom van gondom, másrészt pedig hogy gyógyszer után időbe tellik mire normalizálódik a szervezet.

Én csak dolgozom Németországban háziápoló és bejárónő vagyok. Szerdán indulok haza végre. Elég nekem ez hogy itt vagyok 2 havonta, nem bírnék ténylegesen itt élni. De sajnos muszáj itt dolgoznom mert másképp otthon nem jutunk egyről a kettőre, főleg ha még babát is szeretnénk.

Amúgy azt kell hogy mondjam, rengeteg orvos van aki mai napig nagyívben tojik erre a problémára és egyáltalán nem foglalkoznak vele. Hányan vannak akik elmennek dokihoz és közlik velük az első 1 év sikertelenség után hajlandóak csak foglalkozni kivizsgálni..ez azért felháborító..

Lenne miből fogynom, és nagyon örülnék neki.

11 éves kormomig teljesen átlagos sőt azt tudom mondani hogy sajtkukac voltam örökmozgó. Aztán másodjára lettem bárányhimlős és 1 év alatt 20 kg felszaladt. Szüleim orvostól orvosig cipeltek mindenhol negatív eredmény és azt kaptam: biztos sokat zabálok nassolok keveset mozgok.

Egész tini koromat végig sportoltam, soha nem voltam nassolós tipus és akkor sem voltam sokkal kevesebb.

26. Zoé00
2013. jan. 28. 11:23
Az nem semmi, de tényleg nagyon szerencsés vagy hogy ott a drága gyermeked, remelem idén mar nekem is beköltözik a pocakomba
2013. jan. 28. 11:22
A cukrom olyan szinten elszabadult az 1. terhesség alatt, hogy mikor délelőtt nem ettem semmit és mentem vizsgálatra a dokimhoz, akkor azt mondta annyi cukor van a vizeletemben mintha 3 krémest ettem volna fél órával előtte.
24. Zoé00 (válaszként erre: 23. - Erika84)
2013. jan. 28. 11:20
Igazából 3 éve de ha őszinte vagyok, ez sem annyi, mert sokszor peteeres környéken nem is voltunk együtt. Nálam áprilisban derült ki az ÍR, nagyon brutáli eredményem lett, amitől kiborultam es buta módon, nem foglalkoztam vele...1 hete terheltettem, es jobb lett az eredményem, bár fogalmam sincs miről, ma megyek orvoshoz es tényleg komolyan veszem a dolgot mert nagyon szeretnénk babat
23. erika84 (válaszként erre: 21. - Zoé00)
2013. jan. 28. 11:16

Az elsőre mi is sokat vártunk, 2 évet mire összejött. Itt amúgy is azt hitték elmebeteg vagyok, mert 23 voltam mikor el kezdtünk próbálkozni és 26 voltam mire megszületett a kislányom. És nem értették minek akarok kivizsgálást, mikor olyan fiatal vagyok. Senki nem tett 1 lépést sem... Aztán miután el kezdtem szedni a femibiont, akkor rá 3 hónapra lettem terhes. Azért mondom hogy erre esküszöm. Akkor ugye még nem volt "kezelt " a betegségem. A ciklusom meg borzasztó volt sajnos. volt hogy 17 napra jött meg volt hogy 42re. És senki nem segített...

Ha találsz egy jó orvost, akkor hidd el sikerülni fog. Mióta próbálkoztok?

22. Zoé00
2013. jan. 28. 11:07
Én soha nem reggeliztem, az durva lesz, de nincs más választásom
21. Zoé00
2013. jan. 28. 11:07
Irigykednek hogy összejött a baba, nekem nincs nagy túlsúlyom, sőt, max 3-4 kg de a baba nem akar jonni
20. erika84 (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2013. jan. 28. 11:05

én is Németországban élek.. Otthon fogsz szülni?


Igen, a legnehezebb a napi5szöri étkezés. Pláne ha előtte sosem reggeliztél. Lassan de hozzá lehet szokni.

19. erika84 (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2013. jan. 28. 11:03

Nagyon jól csinálod, hogy már most elkezdted a diétát! Nekem az első terhességnél lett drasztikus diéta+inzulin-napi5ször szúrtam/szúrom most is magam. 11kgot fogytam az 1.terhességemnél. 73kgval kezdtem és62vel fejeztem be. Mondták hogy szoptatás után jelentkezzem. 6 hónapig szoptattam. Aztán fél év helyett 1 év múlva jutottam el az orvoshoz, akkor meg már annyira rosszul voltam, hogy a földön sírtam mert nem volt erő a kezemben hogy összepakoljam a kislányom játékait. Diétáztam hozzá teszem. És szépen lassan 77kgra híztam. Megkezdődött egy kemény játék a kivizsgálás után. Az első pár hónapban nagyon nehezen viseltem a gyógyszer mellékhatásait. De segített és hozzászoktam.

3 havonta jártam ellenőrzésre, majd 1 év múlva újabb kivizsgálás volt, ahol kiderült, azért nem megy lejjebb a súlyom (addigra 10kg-ot fogytam) mert nagyon sokat romlottak az értékek.

Amúgy mielőtt baj lett volna 58kgnál sosem voltam több. Minden doki azt hajtogatta fogyjak le, de nem tudtam...

Szóval a 2. terhességnek már úgy mentem neki, hogy kezelt volt a bajom.

2013. jan. 28. 11:02
Most viszont mennem kell, később leszek, sajnos dolgom van.
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Zoé00)
2013. jan. 28. 11:00

Napi 5 x enni nekem ez borzalmasan megterhelő. Félre ne értsd nem szoktam a napi 3 étkezésem során zabálni, de reggelizem ebédelek és vacsorázok, azt pedig szigorúan este 6 óra előtt.

Azt tudom hogy nem mindegy mikor mit eszünk.

Imádom a zöldséget, ma is pl párolt zöldség lesz sült oldalassal ( de nem zsíros féle, ez itt Németország olyat itt nem igazán találsz )

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Erika84)
2013. jan. 28. 10:57
Csirke pulyka jöhet, de hallal nem tudsz megvásárolni :D Amúgy a házidokim elakar küldeni diabetológushoz, el is megyek amint haza értem és kapok időponton. Még is tisztábban látom mi az amit abszolút el kell hagyni az étkezésnél. Szerdán indulok haza végre :)
15. Zoé00
2013. jan. 28. 10:57
Nekem is diétáznom kellene de piszok nehéz, főleg a napi ötszöri étkezés. Én arra jutottam hogy időt es szamolast megspórolva, kifejezetten nekünk való ebédet rendelni fogok
14. Vikyci
2013. jan. 28. 10:55

Sziasztok!

Pont most akartam én is erről kérdezni, remélem nem baj, hogy ide írok.

Mi még csak most kezdjük a próbálkozást, szerintetek érdemes elkezdeni vitamint szedni? Nincs semmi kimutatott betegségem, legalábbis még nem vizsgáltattam magam, bízok benne, hogy jönni fog a baba.

Van egy kis súlyfeleslegem, de augusztus óta diétázom.

2013. jan. 28. 10:54
étkezés: hal, csirke, pulyka. Összes többit nem ajánlják. Minimális fűszerezés. Sok zöldség.
12. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Zoé00)
2013. jan. 28. 10:53

A mostani dokim azt mondta ne kezdjek bele drasztikus diétába, nehogy leessen a vércukrom, ami a másik gondom hogy hamar leesik ha nem eszek rendesen. Így azt mondta apránként elég ha lemondok a fehér kenyérről és teljes kiörlésüre cserélem amit már rég megtettem. Valamint a tésztát ne kenyérrel egyem (ami eddig se volt így ) Azt mondta még a gyógyszertől beindul a fogyás, hát igen.. kb a karácsonykor felszedett 1 kg ment le ebben a hónapban.

Mozgás szégyen ide vagy oda kifogásnak de egyszerüen nincs időm rá a munkából kifolyolag, de egész nap futkosok mint egy mérgezett egér.

2013. jan. 28. 10:53
Persze diéta van. Kalóriát nem tudok mondani. De semmi fehér liszt. Gyümölcsből annyit lehet enni 1 nap, amennyi 2 markodban elfér. Így mondta a diatetikus. Szőlő és magas cukortartalmú is tiltólistán van. Mozgás: itthon, de volt hogy eljártam edző terembe, csak egy kisgyerek mellett segítség nélkül ez elég nehézkes... Így itthonra vettünk egy wii padot és azon. Nagyon jó. Játékos, de rendesen átmozgat.
10. Zoé00 (válaszként erre: 8. - Erika84)
2013. jan. 28. 10:49
Es diéta, mozgással hogy állsz?
9. Zoé00 (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2013. jan. 28. 10:48
Az nem semmi. Felháborító hogy egy orvos hogy lehet ennyire figyelmetlen...dietazol?
8. erika84 (válaszként erre: 4. - Zoé00)
2013. jan. 28. 10:48

Külföldön élek, a kezembe papírt nem kaptam sosem. Így értéket nem tudok Neked írni, de a 2. terhességnek már úgy mentem neki hogy szedtem a metformint 2000mgot naponta, a 12.hétig. Plusz a femibiont.


Az első gyermekem születése előtt, meg csak annyit mondogattak mindig, hogy fogyjak, és nem értették, hogy nem megy... Aztán elküldtek a kislányom születése után kivizsgálásra. Akkor derült ki, hogy mi a baj. A terhesség alatt terhességi cukrom lett, amit inzulinnal kellett kezelni, most is szúrom magam, márc.16ára vagyok kiírva a 2. babánkkal.A szurkát a szülés után elhagyhattam, de szoptatás után kivizsgálás következett, és akkor állapították meg, hogy IR-es vagyok.EL kezdtem szedni a metformint és rendbe jöttem és a ciklusom is rendeződött. Aztán 1 év múlva kontroll volt, sokat romlottak az értékeim és duplájára emelték a gyógyszert. Majd rá nemsokkal terhes is lettem.

2013. jan. 28. 10:44
A f.gátlót meg novemberben hagytam el, már is vissza tért minden a régi kerékvágásba..
2013. jan. 28. 10:42

Igazán biztató hírek :)


Nos az értékeim: csak az inzulint tudom mondani mert az friss decemberben voltam akkor terhelésnél 620 körüli volt az érték, tehát elég magas. Kaptam rá Merckformint.

A többi hormonomról nem tudok friss infót mert 2 évvel ezelőtt derült ki a pco, de az akkori dokim hogy finoman fogalmazzak szart rá az egészre annyi hagyta hogy amíg nem akarok babát szedjek f.gátlót, akkor még nem is akartunk csak most szeretnénk. A házi orvosom meg azt mondta a pajzsmirigyem se a legjobb. Nos ezt októberben nézettem annak semmi baja. 2 éves leletemen meg a testosteronom 3x több volt a progesteronom meg 1,22. Arra pontosan nem emlékszem hányadik napon nézte a doki, de időben, és vastagon aláhúzta. A mostani dokim pedig szülész - nőgyógyász endokrinológus is, ráadásul a szomszédom is.

Kicsit nehéz vele konzultálnom mivel 1 hónapot külföldön vagyok 1 hónapot otthon. Így az utoldó leletemet is csak futva telefonon beszéltük le.

2013. jan. 28. 10:31

Szia !

Én is Femibiont szedtem.

Problémák ugyan azok!

Én is 12. hét szedtem még ai Ir-re a cukorgyógyszert is!

4. Zoé00 (válaszként erre: 2. - Erika84)
2013. jan. 28. 10:30
Milyenek az értéked? Elvileg én is az vagyok, ma megyek orvoshoz, mi is babát szeretnenk
2013. jan. 28. 10:29
Szerintem a vitamin mindig jól jön, nekem a Femibiont ajánlottak, illetve a Lenkei vitamin alap vitamin csomagját szeretnem beszerezni
2013. jan. 28. 10:29
Szia, én a femibiont ajánlom. én is Ir-es, Pcos vagyok. Nem tenném rá az életemet, de szerintem ennek köszönhetem, hogy összejött a baba. Van benne egy Metafolin nevű vegyület, állítólag jó nagyon hatással van. Az első babánkra 2 évet vártunk, először elevitet szedtem. Aztán ajánlották ezt és 3 hónap múlva terhes lettem. A másodikkal is ezt szedtem igaz mellette metformint szedtem a 12.hétig, de 2 hónap alatt összejött.
2013. jan. 28. 10:23
Érdekelne, ki milyen terhes vitamint szed ill. kezdett el szedni a babatervezés idején, egyáltalán érdemes neki állni szedni ilyen problémák mellett? Ha nem vitamint akkor mi más egyebet? Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook