Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem fórum

Nem eszik a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2
32. mgagi
2013. jan. 31. 14:51

Ha az apja itthon van akkor kénytelen vmennyit enni az ebédből, mert addig nem kelhet fel az asztaltól.

De nem verjük nem tömjük. Viszont volt olyan hogy etettük mint egy két évest hogy egye az ebédet, de aztán én azt mondtam, hogy egy majdnem 5 éves gyereket már miért etessünk tud ő enni saját magától.

Amikor én voltam gyerek az én anyukám 1x a zöldséglevest tömte belém. Amit ki is öklendeztem. Azóta nem szeretem a zellert és a karalábét levesben.

Annyiból furfangosabb vagyok, hogy ha zöldséglevest csinálok krémlevest csinálok belőle.

31. mgagi
2013. jan. 31. 14:45

Mi is ilyen cipőben járunk sajnos:(

A lányom (6 éves) már kicsi kora óta válogatós, a kisfiam (2,5 éves) most állt át erre.

Mivel nincs nagy hűtőnk és fagyasztónk lehetetlenség azt megtenni hogy 3 napig csak ugyanazt a adjam neki. Így előfordul hogy 2 nap után ki kell dobjam a szemétbe az ételt.

Az én lányom nagyon makacs, így mostmár nem veszekszem vele. Ráhagyom, de észrevettem, hogy az édes dolgok mennek, de a normál zöldségekből készült ételekhez van hogy hozzá sem nyúl. Pont iskola előtt állunk és lesz orvosi vizsgálat is (holnap). Elég vékonyka lány. Bár megjegyezték már párszor lehet hogy ilyenek a gének. Szerintem meg jobban kéne ennie és akkor egy kicsit jobb húsban lenne.

Volt már nem egyszer arra a példa, hogy egész délelőtt nem evett, mert az oviba vitt tízórait sem ette meg, és itthon az ebédhez sem nyúlt hozzá, viszont amikor volt itthon banán abból megevett 3-at. Egy szóval mondhatni főtt ételt nem is eszik.

2013. jan. 28. 17:28
köszi a tanácsokat
29. 447396604e (válaszként erre: 28. - Alficica)
2013. jan. 28. 14:58
annyi kell,hogy próbáld meg. tedd elé, és kecsegtesd kicsit, hátha megkóstolja. tehát add meg az esélyt. ha nem megy először, akkor próbáld újra. ha akkor sem, vedd el, és kész. szól ha éhes, ne félj.
28. alficica (válaszként erre: 27. - 447396604e)
2013. jan. 28. 14:53
én sem ütöttem meg és nem is fogom soha.
27. 447396604e (válaszként erre: 26. - Alficica)
2013. jan. 28. 14:45
az én anyám sosem tete, és én sem. sosem ütöttem meg a gyereket, még csak rá sem csaptam sosem. mindig azt vallom hogy a gyerek értelmes lény. de kell neki a falkavezér
26. alficica (válaszként erre: 25. - 447396604e)
2013. jan. 28. 14:05

lehet, hogy ezt fogom tenni, csak nagyon sajnálom. :( Az anyai szív....

Egyébként az én anyám beleverte a fejem a tányérba, ha nem ettem meg a kaját.


Olyat sosem teszek a gyerek elé, amit én sem eszek meg. Ez nálam alap és természetes.

25. 447396604e (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 28. 09:10

szia. tudom nem leszek népszerű, de amikor én gyerek voltam, nem tehettem meg hogy válogassak.megpróbáltam, de anyám fogta és rövidre zárta a témát azzal, hogy egyszerűen elvette a kaját, és nem ettem. már amikor a gyomrom fájt az éhségtől, megettem, mint a kisanygal. nálunk ugyanez van. nem eszel? oké, majd megeszed ha éhes vagy. nem kell könyörögni. el kell venni. igaz kicsit szadista módszer, de a gyerek hamar rájön, hogy nem lehet a szülővel packázni, és szépen leszokik a válogatásról.



viszont egy dolgot tarts szem előtt. én is így teszek.csak olyan kaját adj a gyereknek, mégha az egészséges is, amit te is megennél jóízűen. csak azért ne etess pl spenótot vele, mert gyerek, ha te utálod.

24. ittmost (válaszként erre: 23. - Alficica)
2013. jan. 28. 08:56
Ehhez a "rávevéshez" fel kell venni a mumuskabátot az anyukának:) kényelmetlen,és néha nem is testhezálló,de valahogy ki kell vívni a tekintélyt a gyerek előtt. Vagy most,vagy később..vagy soha,akinek ez nem annyira fontos.
23. alficica (válaszként erre: 22. - Ittmost)
2013. jan. 28. 08:50
Nem tudom, mitől változhatott meg. Mindig próbálom rávenni, hogy legalább kóstolja meg, de hiába. Azt sem.
22. ittmost (válaszként erre: 20. - Alficica)
2013. jan. 28. 08:21

Ez érdekes,mitől,mikor változhatott meg?

Én mumus voltam annak idején a nemszeretem-ételekkel:azt mondtam a gyereknek,hogy mindent meg kell kóstolnia,legalább 1 kanállal.Ha ehetetlennek találja,volt mindig másik fogás,amit ehetett.Így pár dolgot azért megszeretett időközben.

21. kszb (válaszként erre: 15. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 27. 18:18

nme XXI. századi. Nagyanyám mesélte anno, h ő is válogatós volt (az ő szüleinek az volt a módszere, h nem kapott addig mást enni, amíg azt nem ette meg, amit elutasított. Ha 3 napig éhezett, akkor addig. De az más kor volt). Én is az voltam. A jóléti társadalomban nem tudjuk, h mi az éhezés, így könnyen mondjuk ismeretlen ízekre, ételekre, h nem szeretem. Nagyanyám mindig azt mondta, amikor válogattam, h "majd a xart is megennéd, ha volna mit!", ilyenkor háborúra, meg hasonlókra gondolt.

20on éves korom óta heccelem anyámat azzal, h ha vmi olyat főzök, amit soha mégcsak meg sem kóstoltam, h felhívom elújságolni neki, h mit főzök, vagy, h mondja el a receptjét. Olyankor mindig megkérdezi tőlem, h "beteg vagy????" :)

Én amúgy, hibáztatom a rengeteg ilyen- olyan multivitamint is ebben a nagyszabású válogatásban. Nem hagyjuk, h a szervezet kívánóssággal jelezze, ha vmire szüksége van. Teletömjük magunkat ezekkel (sokszor a napi ajánlott mennyiséget maximálisan lefedi az így bevitt vitamin mennyisége), aztán csdálkozunk, h nem kívánjuk a "legelni valót".

20. alficica (válaszként erre: 19. - Babyyy)
2013. jan. 27. 18:15
Kisebb korában megevett mindent. És az egész család rendesen étkezik, együtt. Nem azt látja, hogy csak kenyér, meg sültkrumpli van az asztalon, és ilyet nem is látott soha. Ha így lenne, nem lenne problémám.
19. babyyy
2013. jan. 27. 18:10
Már pedig igen is nevelés kérdése az, ha csak sült krumplit, vagy csak kenyeret stb. eszik meg a gyerek. Valószínűleg ezt látta otthon. Természetesen azt elfogadom, hogy mindenkinek más az ízlése és van aki a kaprot, van a ki a mákot, van aki meg a tököt nem eszi meg. De ez nem egyenlő azzal, hogy csak krumplit eszik. Nekem senki ne mondja, hogy az a gyerek, aki otthon rengeteg zöldséget, főzeléket, levest stb. kapott már egész kicsi korától, az kenyeret lesz hajlandó csak megenni.
18. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 27. 18:03
Ezt kipróbáltam, és tényleg elkezdenek hozzányúlni idővel! :) Csak ki kell várni...:D Azóta nekem is több gyümölcsöt esznek - már lassan egy éve.
17. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:56
Vágd fel a gyümölcsöt szépen, és délutánonként tedd ki az asztalra a nappaliba egy tányéron. Egyszer csak azt fogod látni hogy fogy.
16. mmacus
2013. jan. 27. 17:53
Hogy nevelés kérdése, azt én is megcáfolnám. Egyformán neveltem a három gyerekemet, mégis egészen más az étvágyuk, ízlésük.
2013. jan. 27. 17:51

Hát én az életemben nem neveltem a gyerekeimet válogatósoknak, mégis mindhárom úgy válogat, hogy csak lesek! :O Erőltetni tényleg nem lehet, ezt már én is beláttam - én már most úgy vagyok vele (8 éves lány, nagycsoportos fiú, és 2.5 éves fiú), hogy eléteszem a sokféle ételeket, amiket egyébként főzök, és próbálom rávenni őket, hogy legalább kóstolják meg. Valamit sosem kóstoltak még meg, mégis elutasítják minduntalan. :S De ahogy hallom és tapasztalom, rengeteg gyerek jár hasonló "cipőben", én már lassan btudom a XXI.század jellegzetességei közé.....

Remélem, ha serdülőkorba lépnek, akkor majd nevetni fogunk. :)

14. githaj (válaszként erre: 7. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:50
Nelegyen otthon szendvicsnek való, csak más étel, tudom nehéz így, de meglehet próbálni.
13. syria (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:50

Mi van itt? Tegnap indult egy ugyanilyen fórum:

[link]

2013. jan. 27. 17:49
köszi. erre nem gondoltam. majd csinálok valami érdekeset a kajából :)
11. kszb (válaszként erre: 9. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:47

tálald másképp! :) Gyerekből van! Sokat számít neki a látszat is :) Én a spenótot nem ettem meg azért, mert úgy néz ki, mintha már kijött volna egyzser vkiből :)

Meg szinte minden gyerek kukacnak nézi a babból kifővő csírát is! :) Gyerekek! Gazdagabb a fantáziájuk, mint a mienk :) A mienk már beszűkült az övékhez képest :)))

10. kszb (válaszként erre: 5. - Babyyy)
2013. jan. 27. 17:45

ez a nevelés kérdése dolog sajnos csak a gyerekek egy rétegére igaz.... a többire ráhúzva meg hülyeség! Nem lehet általánosítani! A feje tetejére is állhat vki, ha én nem eszem meg a kaprot, akkor sem fogom! És a ygerek is ilyen!

A nevelés kérdése dolog inkább a mekibe járó, nem eszi meg a főtt kaját, akkor adok neki csokit dologra érvényes....

2013. jan. 27. 17:43
Az is baj még, hogy meg sem kóstolja az ételt, csak kitalálja, hogy nem jó és ő azt nem szereti. Nem kell
2013. jan. 27. 17:41
is=sem
2013. jan. 27. 17:40

A menzán is válogat. Itthon meg zabálja a szendvicset este, mert éhes.

Remélem hamar meg fog változni, mert ez a szervezetének sem jó, meg nekem is :)

6. aa512e45fa (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:38

Szia! Bizony meg kell majd ismernie más ételeket is, de tényleg ne erőltesd, mert lehet az ellenkezőjét éred el.

Az én környezetemben vagy olyan gyerekek vannak akik levest is tejszínhabbal eszik és olyanok akik csipegetnek és csak egy fél tányér levest se esznek meg. Érdekes...

2013. jan. 27. 17:36

Nevelés kérdése...nem véletlenül lett válogatós. Elhiszem, hogy kétségbe vagy esve, így könnyen el is hízhat. Próbáld rafináltan, játékosan:

[link]

Egy csomó ehhez hasonló ötlet van még a neten. Csak lassan, fokozatosan lehet elérni, hogy átálljon a normális kajákra. Semmiképpen ne erőszakosan! Viszont szerintem nem kell az első nyafogásra elétolni a rántott sajtot, egye meg azt, ami van. Ha éhes, úgy is megeszi.

4. kszb (válaszként erre: 1. - Alficica)
2013. jan. 27. 17:34

ne erőszakold rá, mert sokáig undorodva fog gondolni az általad egészségesnek tartott kajákra. Majd idővel változik az ízlése! Én se voltam különb, meg még sokan mások se! Amit belém erőltettek, az úgy megutáltam, h nagyon, nagyon sokáig nem ettem meg, sőt, még a szagától is rosszul voltam. Kolléganőm öccsébe a húst diktálták bele gyerekkorában, azóta vegetáriánus.

Fizesd be menzára, hátha a többiektől ihletet kap (max kimarad az ebéd, és du otthon eszik, ha bent nem) :) De ne erőltess semmit a kajában neki!

2013. jan. 27. 17:32
nem. sehogy :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook