Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dauerolt haj áplolása fórum

Dauerolt haj áplolása (beszélgetős fórum)


2013. febr. 23. 16:20
hol lehet ilyet kapni? és mennyiért?
19. Anda39
2013. febr. 22. 14:08
A diffúzor egy speciális tárcsa, amit a hajszárító végére kell ráhúzni (szűkítő helyett). Ettől a levegő nem fújja szanaszét a hajat, nem lesz kócos és kazalszerű, a diffúzor tüskéi pedig segítenek a göndör fürtök létrehozásában.
2013. febr. 22. 10:41

igen valóban szárazabb a hajam.

mi az a diffúzor?

17. Anda39 (válaszként erre: 16. - Galanika)
2013. febr. 19. 13:20

Nem tudom, most hogyan bánsz vele és van-e még benne használható hullám, de a következőket tudom tanácsolni:

használj balzsamot mindenképpen, mert szárazabb a hajad. Szárítsd diffúzorral, ez nagyon szépen kiemeli a fürtöket, még olyan hajban is, amiről nem is gondolná az ember, hogy van benne hullám.

Kenj rá direkt göndör hajra való cuccokat, pl. Tigi foxy curls. Amikor reggel felkelsz és nem szép látvány fogad a tükörben, vizes és balzsamos kézzel moncsold meg a fejed, előbb-utóbb be kell igazodni a tincseknek, ez segít felfrissíteni a loknikat. Más egyelőre nem jut eszembe...,

2013. febr. 19. 13:04

kb 2 napja megfésülködtem a zuhany alatt és olyan lett a hajam mint egy szénakazal

mit tudok tenni, hogy ne legyen ilyen?vágáson kívül.

2013. jan. 29. 11:43
tulajdonképpen már nem is dauerolt, nem is látszik, klassz...reméltem, hogy tényleg megmarad 2hónapig...legalább, de azt sosem gondoltam, hogy két napig nem fogja bírni...ilyen rozoga a hajam, igazán megáldhatott volna valaki egy kis göndörítő dns-sel
2013. jan. 28. 20:11
Én azt hiszem mi nők legtöbbet a menses és a frizura okozta kór miatt mérgelődünk! Én már hennázom, a hosszút rövidre nyírattam, a simát begöndörítettem - és egyik sem jó. A nagy lófejem miatt már variáltam annyit a frizurám, mert a fodrász azt nem figyeli hogyan kellene, hanem van egy séma és azt alkalmazza (bocs a szakmától, biztos van kivétel...)!
2013. jan. 27. 08:58
hátul tök jó göndör, de elől...
2013. jan. 27. 08:58
a vállamig ér a hajam, azt mondta a fodrász, hogy kb 2hónap és újra
11. Anda39
2013. jan. 26. 19:57

Most már nem tudsz mit csinálni, ez van...

Hosszú a hajad legalább? Mert ha rövid, akkor viszonylag hamar megszabadulsz tőle, bár a lenőtt dauer nem szép látvány.

Van ún. volumennövelés, ami ugyanazon az elven működik, mint a dauer, viszont jóval gyengébb és kimegy a hajból, nem lenő.

Egy jó vágás is tud segíteni a kevésnek látszó hajon, vagy egy melír.

2013. jan. 26. 16:46
én csak annyit kérdeztem, hogy valaki csináltat még ilyet?...
9. galanika (válaszként erre: 6. - Anda39)
2013. jan. 26. 16:44
én azzal mentem fodrászhoz, hogy a hajam többnek látszódjon...dauer...
2013. jan. 26. 16:44
wow ez melósnak tűnik, nem tudtam, hogy...jaj
7. galanika (válaszként erre: 6. - Anda39)
2013. jan. 26. 16:43
az utolsó előtti mondatodatod első felét mondta el a fodrász
2013. jan. 26. 16:32

Fodrászként értetlenül állok a dolog előtt: mi az, hogy neked nem mondták el részletesen, mit kell csinálni?! Ott kezdődik, hogy már a szándék jelentkezésekor meg kell beszélni a vendéggel, mivel jár a dauerolás, mert van, aki azt mondja: ja, akkor inkább mégsem kérem.

Ha már túl vagy a procedúrán: jó, ha csak napok múlva éri víz a hajadat.

Hajmosás és hajbalzsam göndör hajra való legyen. Dörzsölni csak óvatosan a vizes hajat, inkább nyomkodva itatni a vizet. Ajánlott valami göndörítő krém (a hab szárítja az amúgy is száraz hajat), aztán diffúzorral (tárcsa) szárítani, különben nem lesznek szépek a fürtök. Fésülni csak a balzsamozott hajat jó, még nedvesen, és ne sűrű fogú fésűvel.

Reggelente vizes kézzel meg kell markolászni a tincseket, és újra visszagöndörödik szépen, ha esetleg elfeküdnéd. Lehet hajban maradó balzsammal is csinálni.

Hát gyorsan ennyi. :)

5. galanika (válaszként erre: 4. - Ennész)
2013. jan. 26. 15:04
hát igen, remélem nekem is menni fog,nem gondoltam volna amikor eldöntöttem, hogy bedaueroltatom, csak annyit szerettem volna, hogy többnek látszódjon az egy szál hajam.
2013. jan. 26. 14:58

Mosás után hajpakolás! Én az Els.ve-t használtam anno.

Egyébként zuhany alatt fésülködtem, csak hajmosáskor, ritkafogú (óriási, hosszú fogakkal) fésűvel. Reggelente sosem, mert a fésülés tönkreteszi a csigákat meg az egész dauerolt frizurát. Amikor felkeltem, vizes kézzel formáztam, úgy hogy a fejemet lehajtottam. Kicsit megráztam, és már mehettem is. Nyáron én sem nagyon szárítottam, télen pedig a nagy tárcsás fejű hajszárítót használtam. Kb. ennyi. Én nagyon élveztem a bárányéletet. :) Gyönyörű volt a hajam! Csak kell tudni ápolni.

3. galanika (válaszként erre: 1. - Galanika)
2013. jan. 26. 14:57
oké,hajmosás után lehet fésülni?ezt komolyan kérdem,már csak azért is mint említettem nem szeretném elrontani sőt azt szeretném, ha hasonlítana a fodrász utáni órákra
2013. jan. 26. 14:43
Én nekem mikor régen volt semmit nem csináltam vele csak megmostam és kicsit szárítottam. (nyáron azt sem) Ha mentem valahova hajhabot tettem a kezemre és belenyomkodtam fölfelé.
2013. jan. 26. 14:30
Tegnap daueroltattam a hajamat, hogyan ápoljam, hogy legalább megközelítőleg olyan legyen, mintha most jöttem volna ki a fodrásztól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook