Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki, hogy a kétirányú billentyű elégtelenség mit is takar? fórum

Tudja valaki, hogy a kétirányú billentyű elégtelenség mit is takar? (beszélgetős fórum)


2008. febr. 28. 13:48
Köszönöm szépen mindenkinek az információt.Andy
5. gyerekeim (válaszként erre: 2. - Moncsiga)
2008. febr. 28. 13:48
De igen csak most vettem észre,hogy elirtam ,de azért köszi szépen.
2008. febr. 26. 22:13

Ahogy így elolvasom, ilyenem nekem is van!:)) Egy műtét előtti kivizsgálásnál vették észre. Én is 32 voltam:)

Két kardiológus is mondta, hogy nem kell vele törődni, csak szóljak, ha szabnak-varrnak, hogy nekem profilaxis kell- ha kórházban vagyok infúziós augmentin,ha otthonról mgyek pl. fogdokihoz, akkor egy Augmentin duo-t nyeljek be. Nem is törődöm vele. Tünetem nincs is.

Na, abbahagyom, mert lehet neked nem is ez a gondod, hanem tényleg a kétirányú billentyű...

2008. febr. 26. 22:05

Magyar név:

Kéthegyű szívbillentyű elégtelensége

Orvosi név:

Mitralis insufficientia

BNO kód:

I3400

A betegség lényege:

A mitrális vagy kéthegyű billentyű egy szívbillentyű. A billentyűk szerepe a szívben az, hogy a vér áramlását egyirányúvá tegyék. A szív különböző szájadékainak elzárásával megakadályozzák, hogy a vér visszafelé folyjon. Teljesen passzívan működnek. A szív elernyedt állapotában nem zárják el a szájadékokat, így a vér be tud áramolni a szívbe. Ha a szív összehúzódik, akkor a nyomás megnövekszik, a billentyűk nekifeszülnek a szájadékoknak, így a vér nem folyhat vissza (pl. a kamrából a pitvarba). A mitrális billentyű a bal pitvar és a kamra között helyezkedik el. Elégtelen működése azt jelenti, hogy a kamra összehúzódásakor nem zár tökéletesen, a vér egy része visszakerül a pitvarba. Lassan kialakuló elváltozás esetén eleinte a pitvar megküzd a megnövekedett vérmennyiséggel, később a pitvari túlnyomás ráterjedhet a tüdő keringésére is.

A betegség oka:

A billentyűk betegsége lehet veleszületett és szerzett. Szerzett esetén más betegség (pl. reumás láz, szívdaganat, kötőszöveti betegség, szívbelhártya gyulladás, szívinfarktus) miatt alakul ki billentyűhiba.

A betegség tünetei:

A billentyű betegsége kialakulhat hevenyen és idülten, ettől függnek a tünetek. Hevenyen kialakult billentyűelégtelenség esetén fulladás, mellkasi fájdalom jelentkezik, tüdővizenyő alakulhat ki. Idült esetben a szív bal pitvara fokozatosan kitágul, ennek következtében a beteg terhelésre fullad, fáradékony. A tünetek évek alatt fokozatosan alakulnak ki. A betegség hajlamosít szívritmuszavar kialakulására.

Elvégezhető vizsgálatok:

Az orvos a beteg vizsgálatán kívül röntgen-, EKG-, szív ultrahang-, doppler vizsgálatot kérhet. Szükség esetén izotópos vizsgálatot, MRI (mágneshullámok segítségével végzett) vizsgálatot, szívkatéterezést végezhetnek el.

A betegség várható kezelése:

A beteget gyógyszerekkel kezelik. (Fogászati, sebészeti beavatkozások előtt a beteg antibiotikus kezelést kap, a szívbelhártya-gyulladás megelőzésére.) Műtétet általában akkor végeznek, ha a beteg fizikai aktivitása romlik (rendkívül fáradékony a beteg), ha szívelégtelenség kialakulása fenyeget. Ha nagy mértékű a szívelégtelenség, akkor a műtét elvégzése nagy kockázattal jár. (Hevenyen kialakult esetben akár azonnal is szükség lehet műtéti beavatkozásra.)

Javaslatok:

A betegeknél hirtelen kialakult fulladás, alsó végtagi duzzanat esetén sürgősen fel kell keresni az orvost. Ha véralvadásgátló kezelésben részesül a beteg, akkor vérzékennyé válhat, ezért ennek a gyógyszernek az adagját nagyon pontosan kell beállítani, rendszeresen ellenőrizni kell, és bármilyen egyéb gyógyszer szedése előtt vagy egyéb betegség (pl. hányás, hasmenés) fellépése esetén a kezelőorvos tanácsát kell kérni. Véres vizelet, fekete vagy véres széklet, véres hányás, egyéb vérzés vagy hasi fájdalom esetén sürgősen orvoshoz kell fordulni. A véralvadásgátló kezelés mellett bizonyos gyógyszerek alkalmazása veszélyes lehet. Ilyenek például a recept nélkül is kapható aszpirin származékok (acetilszalicilsav tartalmú lázcsillapítók). Gyógyszeres kezelés vagy orvosi beavatkozás előtt tájékoztatni kell az orvost, hogy véralvadásgátló kezelésben részesül. Fogorvosi kezelés vagy egyéb, akár kisebb orvosi beavatkozás előtt is a kezelőorvoshoz kell fordulni, hogy döntsön a beavatkozás előtt antibiotikum szedésről.

A betegség várható lefolyása:

A hevenyen kialakult billentyűelégtelenség életveszélyes állapot lehet. Idült betegség gyógyszeres kezeléssel rendszeres ellenőrzés mellett egyensúlyban tartható.

2008. febr. 26. 22:03
Kerestem neked, de csak kéthegyű billentyűt találtam. Nem arról van szó?
2008. febr. 16. 11:04
Szeretném tudni mert nekem ezt állapitotta meg a kardiológus,de semmi mást nem mondott csak a kezembe nyomta a papirt. Csak annyit mondott,hogy idöközönként menjek vissza kontrollra.Mivel még csak 32 éves vagyok ezért egy kicsit idegesit.S hogy ez befolyásolja-e a munkámat mivel kereskedelemben dolgozom.A neten már utána néztem de az egy kicsit héberül van nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook