Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi legyen a macskával, ha megérkezik a kisfiunk? fórum

Mi legyen a macskával, ha megérkezik a kisfiunk? (beszélgetős fórum)


1 2
43. spinneli (válaszként erre: 42. - Sipumsipum)
2013. jan. 28. 18:30

Köszi.

:)


Ha nincs, érdemes Furminátort venned, rengeteg aljszőrt ki tudsz fésülni a cicából, kevesebbet hullajt majd el.

2013. jan. 28. 18:27

gratulálok :)


majd megosztom, ha lesz egyáltalán bármire is időm, h mennyire sikerült takarítanom egy pici baba mellett :D

41. spinneli (válaszként erre: 38. - Sipumsipum)
2013. jan. 28. 17:02
Július 14.
40. spinneli (válaszként erre: 37. - Sipumsipum)
2013. jan. 28. 17:01
Te tudod...ha kijárós én is meggondolnám...de féregtelenítéssel, rendszeres bolhairtással szerintem így sem lehet gond.
39. sipumsipum (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2013. jan. 28. 16:50

de attól még, hogy nem engedjük be a szobába, ahol alszik, attól még érintkezni fog a macsekszőrrel...


Tibinek nincs törzshelye, fotelje... neki az egész lakás a birodalma... velünk, rajtunk alszik... otthagyja a szőrét mindenhol...

38. sipumsipum (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2013. jan. 28. 16:48
mikor jön a babátok?
37. sipumsipum (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2013. jan. 28. 16:47

a mi birkalelkű Tibink igen jól bírja a strapát :)


egyedül csak a behozott szőr és kosza, mi elgondolkodtat azon, hogy kitegyem... egy időre...

36. spinneli (válaszként erre: 6. - Sipumsipum)
2013. jan. 28. 11:12
A macskák alapvetően nem szeretik a gyerekeket, félnek tőlük, nem is szeretnek a közelükbe lenni, csak ha nagyobbacskák lesznek.
35. spinneli (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. jan. 28. 11:10

Nekünk két cicánk van, igazából sok változást nem tervezünk, mondjuk ők benti cicák.


A baba a nappalinkba fog aludni, éjszakára ki lesznek csukva, napközben pedig én is ott leszek a közelükbe, bár elég kevés az esélye, hogy odamennének hozzá.

A macskákat nem igazon vonzza egy bömbölő csecsemő.

A takarítás, porszívózás, szőrleszedés pedig alaposabb lesz,mint eddig.


Mi nem tervezünk mást-de lehet könnyebb így, hogy nem kinti macskák.

34. Bcicus (válaszként erre: 1. - Sipumsipum)
2013. jan. 27. 01:50
Nagyon nem jó ötlet kirakni miért kéne. Abba a szobába ahol a gyerek alszik ne engedjétek be és ne legyenek kettesben felügyelet nélkül.
33. 5236d12e25 (válaszként erre: 31. - Sipumsipum)
2013. jan. 26. 18:11
Én is!
2013. jan. 26. 17:26
amúgy nem síri csendre gondoltam, de azért azt sem szeretném, hogy mondjuk nagy nehezen elalszik a babó és akkor Tibi ráugrik a kilincsre, és oda az alvás :D
31. sipumsipum (válaszként erre: 25. - 5236d12e25)
2013. jan. 26. 17:23

én is azt vallom, hogy kell annyi kosz :D és szeretném is, ha együtt hömbölögnének.. ráadásul Tibi (a macskánk) egy tünemény, igazából nem is macska, inkább egy birka a természete alapján :D ezért sem lenne szívem kirakni...


falusi lány vagyok, mindig macskákkal éltünk, a homokozóból lapátoltuk ki a macskasz*rt :D

30. 17aadc1082 (válaszként erre: 29. - 6ee0ffb012)
2013. jan. 26. 17:22
Na, ha ezt tudom... Vagy két hete idejött hozzám egy édes fekete cica, zöld szemekkel... behoztam. Cecilke enyhén fújt rá, ez is a cecilre. Kint adtam neki kaját párszor, vissza is járt pár napig, de már egy ideje nem láttam. :( édes bújós kis dög volt. Elvihetted volna :(
2013. jan. 26. 17:19
Add nekem! :)
28. 17aadc1082 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. jan. 26. 17:10
Na, ez cuki akkor :(
27. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Sipumsipum)
2013. jan. 26. 17:09
Anyám, tesóm, én, a három gyerekem, a tesóm kettője (szűk család) mindenki macska mellett nőtt fel. Benti, meg kijárós macskák mellett. Én ziher, hogy nem tenném ki, nem is tettem.
26. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - Picurka01)
2013. jan. 26. 17:08
Na, így már más. Ha az IgG pozitív lenne, akkor nem kéne aggódni. De így vigyázva kell macskázni, és sűrűn kezet mosni.
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Sipumsipum)
2013. jan. 26. 16:36

Véleményem szerint a babát hozzá kell szoktatni a zajokhoz, nővérem fia pl abszolút így lett nevelve. Ez persze nem azt jelenti hogy ténylegesen csörögni zörögni kimondottan hangoskodni kell, de azért lábujjhegyen se kell járni. Attól még mert baba van a háznál nem kell csendéletet teremteni.

Macska, én semmiképp se raktam ki teljesen a szűrét, főleg családi házban nem. Elég ha féregteleníted, tisztán tartod a lakás azon részét ahova bejár, és a baba szobájába pedig nem engeded. A macseknak is szoknia kell a babát, nem csak fordítva a késöbbiekben mikor már tud mászni, járni.

A gyereknek szüksége van kiskorától, ahogy az okos öregek mondják minimum 10 kg koszt megennie ahhoz hogy az immunrendszere képes legyen rendesen mükődni. Ez persze nem azt jelenti hogy bármit vegyen a szájába és megegyen :D

24. Vancsa1977 (válaszként erre: 6. - Sipumsipum)
2013. jan. 26. 16:07

Nem mert csak 1 helyiségben voltak,vannak.

Aholalszunk nem jönnek be.

23. Roza78 (válaszként erre: 20. - Selena78)
2013. jan. 26. 16:04
En kb. 20 evig macskak kozott eltem legalabb 4-5 macskank mindig volt mivel tanyan laktunk es megis negativ lett az eredmenyem, ezert nekem is ismetlik havonta.
22. Hudvig
2013. jan. 26. 15:53

Nekem az egyik szomszédom a kutyát tette ki a hálóból, amikor megszületett a gyerek. Előtte sokat foglalkoztak a kutyával, együtt aludtak vele. Gyerek után már csak a nappaliban volt helye. A kutya epilepsziás lett a depressziótól és el kellett altatni, mert olyan állapotba került. És még fel sem fogják, hogy megölték a saját kutyájukat!

Én nem fogom kitenni a macskát, mert "felelős vagy azért, amit egyszer megszelídettél". Persze a szőrökkel vigyázni kell, de egy állatnak is meg lehet tanítani, hogy vannak tabuhelyek!

21. andi6020 (válaszként erre: 16. - 17aadc1082)
2013. jan. 26. 15:42
Én terhesség alatt kaptam el, a lepény elhalt, a gyerek lefogyott, császározni kellett. Pedig akkoriban nem is volt macskánk.
20. selena78 (válaszként erre: 18. - Picurka01)
2013. jan. 26. 15:37
Szurkolok neked...Nekem csak az a fura, hogy ha eddig is volt macskád , hogy nem estél át eddig a fertőzésen.
19. sipumsipum (válaszként erre: 12. - 17aadc1082)
2013. jan. 26. 15:12

érdekes egy életforma a védőnő :) legtöbbször csak bólogatok és mosolygok .. egy csomó mindent tiltana....


pl megkérdeztem a véleményét, hogy szerinte kifesthetem-e én a babaszobát... jajj, ne, ebben az állapotban már ne...

megkérdeztem az orvosom, perszeee, fesse csak, vegyen egy maszkot, üljön le, ha fárad, ne emeljen és ne nyújtózzon, ha lehet, mindint csak okosan... :)


ennyi...


nem a védőnő miatt tenném, ki, ha kitenném... nem tudom, mi legyen...

18. picurka01 (válaszként erre: 16. - 17aadc1082)
2013. jan. 26. 14:25

:) Köszi! Az IgG az negatív végig, viszont a másik kettő folyamatosan határértéket ír...végeredmény :kétes! Az orvosok azt mondják ez az utolsó alkalom, hogy megvizsgálják a terhességem alatt. Remélem minden rendben lesz, fokozattan vigyázunk, mint eddig is. Azzal is nyugtatgatnak, hogy mivel minden fontos szerve, vagyis inkább szerve kifejlődött, és már elég idős korban vagyunk...nem kell félni, mert esetleges fertőzéskor (mármint ha ő is elkapja ) gyógyszeres kezelés nélkül nem okozhatna neki maradandó nyomokat, ELVILEG.


Persze, azért a 3. ismétlési eredményünk igenis legyen végre nyugtató értékű!

2013. jan. 26. 12:17

[link]


csak úgy :)

2013. jan. 26. 10:35

Az nem baj, ha pozitív a lelet, inkább jó is.

"A toxoplazma lelet

A leletre három értéke írnak rá. Az IgG azt jelzi, átestél-e már a fertőzésen, ha pozitív, akkor igen (és már védett vagy ellene, nem kaphatod el megint), ha negatív, akkor nem.

Az IgM érték mutatja meg, friss-e a fertőzés (fél éven belüli), ha pozitív, akkor fél éven belüli fertőzésed van. Hogy ez a viszonylag friss fertőzés hatással van-e a babára, hogy éppen fertőzött vagy-e, azt onnan lehet megtudni, hogy újból mintát vesznek és megnézik, emelkedtek-e az értékek, ha az IgM és az IgA értéke nőtt, akkor friss a fertőzés és kezelni kell.

Olyan is előfordulhat, hogy magasak az értékek, de nem emelkednek, ez arra utal, hogy gyakran találkozol hordozó állatokkal, emiatt magas az ellenanyagok értéke a szervezetedben, de nem vagy friss fertőzött."


Ha régebben is volt macska az ember környezetében, akkor szinte biztos, hogy pozitív lesz a lelet, mert már átesett a fertőzésen, csak az esetek 99%-ban észre sem veszi az ember, hogy átesett.

2013. jan. 26. 10:01

Sziasztok! Május elején érkezik a kisfiúnk, és igen van 2 macsek idebent a lakásban. Elmondom én , hogyan jártam:

12 hetes voltam mikor megcsinálták a toxoplazma vizsgálatot, aminek eredménye kétes lett...

Jó, megpróbáltam Nem pánikolni!, hiszen mindenki tudja, akinél elvégszik ezen vizsgálatot milyen kockázati tényező áll fent, pozitív eredménynél.( 12. hét előtt nehezebb elkapnia,de 50% esély a vetélésre...minél később kapja el az anya annál nagyobb eséllyel a babóca is...és korától függően veszélyeztetheti az adott fejlődő szervet...bla bla...)

Szóval ott tartottam, hogy Nem pánikolok!! Persze alapvető higéniás környezetet az ember felállít terhessége alatt, macska ide-oda , de megpróbálja a lehető legtöbbet megtenni. Szóval ennek eredménye képen a macskák nem léphettek be a hálószobába...és nem kerülhettek mosott ruhák, törölközők vele egy légtérbe. Ugyi mindent alaposan megmostunk ( zöldség, gyümölcs), semmi füstölt hús, kolbász, szalonna...stb.

Megismételték velem a vérvételt, hiszen döntetlenre jöttem ki az előző vérvételből, így nem adtak kezelést,de felhívták a figyelmem sokadjára a fentiekre.

Persze mire megkaptam az eredményemet a tenyészetről , már a 21. hétben jártam, túl voltam a 18 hetes genetikai UH-on, ahol mindent rendben találtak, meg volt az AFP és ki tudja már , hogy mi is...Minden rendben volt.

Gondolhatjátok...idegbaj!

Eredményem értéke : KÉTES ! (gondoltam sok ember kedves felmenőire, mivel nem tudtam elhinni...Döntsék már el...elkaptam -vagy nem!)

23. héten csináltattam UH-ot, 50 perces szorgos vizslatás, 2D/4D , de semmi nyoma nem volt a fiamnál.

Az orvosom is majd hülyét kapott az eredménytől, biztos-ami biztos alapon vettek még egy adag vért ismétlésre. Nem tudom , mikor lesz eredménye... 1-2 hét. Addig kibírom valahogyan.

A macsekok okosan kerülnek, én is szintén, de velünk élnek. Ráadásul sosem jártak még odakint, az erkélyt nem veszem bele. Nem lettem okosabb sem az orvosok és sem a védőnőtől, hiszen nem tudják megmondani mitől kapja el az ember. Igaz, hogy a macskák a célhordozók, de gyümölcs, hús, zöldség, nem jól füstölt hús...akár egy piaci látogatás során is elkaphatja az ember. Megnéz 2-3 gyümölcsöt, azután megvakarja az arcát, vagy tüsszent...ki tudja.

Döntsön mindenki maga!

:) Azért szurkoljatok, hogy az utolsó vizsgálatom eredménye legrosszabb esetben is csak kétes legyen...;S

2013. jan. 26. 09:18

A cica a várandósság előtt még veszélyesebb lehet,mint később... a toxoplazma miatt..nem véletlenül szűrik a terhesség ideje alatt többször is.. de később sem egészséges,ha tallkozik valami módon a szőrével, stb... de a Te gyermeked,neked kell tudni mennyire akarsz óvatos lenni :)

én úgy vagyok vele e téren, hogy szólni szólok, aztán utána mindenki döntse el maga,hogy mit is tesz..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook