Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tökéletes sampon megtalálása fórum

A tökéletes sampon megtalálása (beszélgetős fórum)


1 2
55. töprengő (válaszként erre: 42. - B486c9cf7d)
2013. febr. 11. 12:02
Leírod te miket keversz a hajpakolásba?
54. töprengő (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. febr. 11. 11:44

Nekem azt mondták, mindegy milyen sampon. Az amit utána használunk balzsam stb azt kell megtalálni..

Én is mindig hígítom a sampont.

Még nem próbáltam hogy csak 1 X mosom. És azt is hogy a lemosáskor a fejbőrről lefolyó samponos víz legyen elég hosszára.

2013. jan. 30. 11:16
A tapizással egyetértek, egyszerűen meg kell állni, hogy ne tapizza az ember egész nap a haját és kész, ez már önmagában lecsökkenti a zsírosodást de nem mindenki tudja megállni
52. f758a7200f (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2013. jan. 30. 11:14
Én kipróbáltam annak évekkel ezelőtt az ecetes öblítést és a hajam igen, szép fényes lett tőle de rettenetesen viszketett a fejbőröm, és ki is pirosodott. Próbáltam lecsökkenteni az ecetet a vízben de attól is, a fodrász azt mondta, hogy a fejbőrnek van egy bizonyos ph-értéke és ehhez kellene igazodni, de nehéz megtalálni, hogy az adott ember fejbőre mire reagál a legjobban, nekem az ecet nem jött be
51. reka613 (válaszként erre: 50. - Gyöngyi)
2013. jan. 27. 14:09

Nem muszáj váltani, csak be kell iktatni egy mélytisztítós mosást ilyekor.

Mivel a sampon a saját maradékát nem tudja lemosni így egy idő után ez felhalmozódik (ezt hívják köznyelven úgy, hogy megszokja a hajam ), de ha ilyenkor 1-2szer használsz mélytisztító sampont akkor minden rendben.

2013. jan. 27. 12:00
Nincs tökéletes sampon. Időnként-évente-félévente váltani kell, mert a legjobbhoz is hozzászokik a fejbőröd és ha nem cserélsz azt sem fogod jónak érezni.
2013. jan. 27. 11:57

Lafferton Annamária mesterfodrász szerint:

Mit tegyünk, ha hajunk zsírosodik?


"A téli hónapok során a hideg időjárás és sapkaviselés miatt az átlagosnál is többen küzdenek a zsírosodó haj problémájával, és próbálnak megszabadulni ettől a kellemetlen jelenségtől. Minden ember másképp reagál a környezeti hatásokra így általános recept nincs, de van néhány javaslatunk, melyet érdemes kipróbálni a probléma enyhítése érdekében.


Nem feltétlenül kell azonnal méregdrága szereket vásárolni, mert gyakran néhány apró változtatás is meghozza a kívánt eredményt. Mindenekelőtt nagyon fontos, hogy ne mossuk túl meleg vízzel a hajunkat, mert a forró víz fokozza a faggyúmirigyek működését, ami egyértelműen zsírosodáshoz vezet. Sok helyen a rendkívül kemény víz is gondot okoz, így használhatunk különböző természetes anyagú hajöblítőket, hogy enyhítsük annak hatását. Vegyítsünk el például 1 dl almaecetet 2 liter vízben és ezzel öblítsük le hajunkat és fejbőrünket hajmosás után. Nem kell félni, nem lesz tőle rossz illatú a hajunk! Hasonlóan hatékony lehet, ha 2 citrom levét keverjük 2 liter szénsavas ásványvízbe és azzal végezzük az öblítést. Kiváló módszer a zsírosodás ellen az is, ha csalánteával öblítjük le a hajat, ami a fejbőrre is élénkítő hatással van, ami elősegíti a hajnövekedést.


Könnyen zsírosodó haj esetén kerülnünk kell a gyakori fésülgetést, simogatást, mert ezzel nagyon sok koszt vihetünk fel a hajunkra. Figyeljünk oda arra is, hogy a hajvégápolót még véletlenül se fújjuk a fejbőrre! Ezekkel az egyszerű módszerekkel rendkívül sokat tehetünk hajunk zsírosodásának megelőzése érdekében."

48. Rescue
2013. jan. 27. 08:45

A drogériákban kapható smaponin tele vannak szeméttel, csak látszólag ápolják a hajat, javaslom egyszer mindenki csekkolja le az összetevőjét a samponjának. És nézze meg hány természetes, növényi összetevőt talált, s hány mesterséseg, netalán károsat.

Szóval én inkább a natur, bio dolokoat javaslom, pl.: samponszappan, Faith in Nature, Logona, Alverde, Alterra.

47. Gretaa
2013. jan. 26. 23:33
Egyébként a Gliss kur samponok nagyon jók,teljesen selymessé varázsolják a hajat.
46. Gretaa (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 26. 23:31

Szia!

Mosshatsz akár naponta is hajat,csak ne szárízsd meg,így egyáltalán nem károsítod én szinte soha nem szárítom.Nekem is nagyon hamar zsírosodik,2 naponta mosok hajat én is,de sokat segít a száraz hajsampon is amit csak rászorsz a hajadra és húzódhat a hajmosás 1-2 napot mert felszívja a zsírt.Én csa ma probáltam ki,de nagyon jó.

2013. jan. 26. 23:28

Nálam akkor állt be forradalmi változás, mikor zsírosodásra való sampon helyett elkezdtem SZÁRAZ HAJRA VALÓ sampont használni. Nálam is hasonló szitu volt, a vége kefe, a töve csurom zsír. Érdekes, hogy a zsírosodásra való sampon olyan agresszívan tisztít, hogy még inkább hajlamossá tett a csapzottságra. Akkoriban 2naponta mostam hajat, 3. nap már gázos volt, most simán 5-6 napig bírja...

A ricinusról egyébként én is hallottam, hogy jót tesz.

44. f758a7200f (válaszként erre: 35. - Korgoska001)
2013. jan. 25. 23:03
Nekem is hamlott! Es azt hittem, korpas, pedig koze nem volt, dermatitisz volt es ezen a korpas elleni sampon csak ront mert kipirosodik meg jobban a fejbor, szerencsere rajottunk, jobb keson mint soha es most se viszketes, se hamlas:)
43. f758a7200f (válaszként erre: 29. - Málna92)
2013. jan. 25. 22:58

Vichy-t hasznalok erzekeny fejborre, dercos azt hiszem a neve, mindegy, piridoxin hatoanyag van benne ami jo a viszketesre is es nyugtatja a fejbort.


Hajpant igen, latszanak a savok de nem veszes mert nem zsiros szoval nincs mit szetvalasztani es fodrasz annak idejen napszemuveget is ajanlott "hajpantkent" hogy ne csesztessem lofarokkal meg ne babraljam a hajam (ja, ez is, ne babralj a hajad kozott ha nem muszaj:D, attol is zsirosodik), csak telen vagy osszel nincs is nap, ezert elkezdtem a hajpantot. Es mukszik:)

42. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 13:22
Keszits olajpakolast a hajadra, legyen benne par csepp geranium es patchouli illoolaj, ezek kiegyensulyozzak a bor olajtermeleset.
2013. jan. 25. 12:49
Tényleg nem egyformák, nekem pl volt egy ami még ma is ott áll a polcon, mert akármennyit öblítettem a hajam, mér rögtön szárítás után tiszta zsír volt...Garnier Naturals Avokádós
40. 960182d3ba (válaszként erre: 38. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 25. 12:43
..vagy tudod mit? nincs is hajam,kopasz vagyok..rózsaszálak,meg cseresznyés kólák nőnek ki a fejemen..
39. 960182d3ba (válaszként erre: 38. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 25. 12:37
Igen,már az.
38. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 37. - 960182d3ba)
2013. jan. 25. 12:36
Neked az van? :)
37. 960182d3ba (válaszként erre: 36. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 25. 12:34
Hosszú hajad lenne,észrevennéd....
2013. jan. 25. 12:33
Szerintem minden sampon egyforma. Legalábbis én még nem vettem észre knbséget közöttük.
2013. jan. 25. 11:58
Vichy-t esetleg ki lehetne próbálni.Nálunk a nővérem használja, mert sajnos allergiás lett és más sampontól hámlani kezd a fejbőrén:S Szóval lényeg a lényeg,hogy ez az egyetlen sampon ami irritálja, így gondolom a zsíros hajra való sampon neked is tökéletes lenne. És érdemes csak egyszer átmosni a hajat, mert ha többször samponozzuk be az sem tesz jót neki és sokkal könnyebben zsírosodik.
2013. jan. 25. 11:49
Schauma sampon 7 gyógynövényes sampon ez a legjobb
33. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:48
Én már leálltam a szilikonos samponokkal, csak olyat veszek, amiben nincs szilikon. A dm és a rossmann saját márkás samponjai és hajápolói jók szerintem, én legalább is szeretem őket. Nekem a fodrászom a faith in nature-t is ajánlotta nagyon, mert ő pl. ki tudta tolni a hajmosást 1-2 nappal. Neki is zsírosodott a haja. Még nem használtam ilyet mondjuk, de biztos jó.
32. pzm3 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2013. jan. 25. 11:42
Megnéztem.:)De gyönyörű haja van a blog írójának!Én is olyat akarok....
31. csgybzs (válaszként erre: 30. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:39

Huh, most jót kérdezel, én balzsamozás helyett szoktam, tehát a sampon után egyből és azt már nem öblítem ki.

Erre vonatkozóan kérdezz meg még más almaecetes öblítőt használókat is!

30. málna92 (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2013. jan. 25. 11:36

Igen szőke szeretnék lenni, mivel már nem 1x váltottam barnára, de sosem tetszett. A szőke áll a legjobban. Kék szemem és világos bőröm van, a sötétebb színekkel nagyon sápadt vagyok.

Almaecetes öblítés balzsamozás után mehet? Tehát sima vízzel lemosom a balzsamot majd még átöblítem az almaecetes vízzel is?

Ricit használtam már, de nekem nem vált be, mert iszonyatosan büdös volt a hajam tőle hiába mostam meg többször is.

29. málna92 (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. jan. 25. 11:34

Milyen sampont használsz pontosan?

Igen de a hajpántnál is nagyon látszik, ahogy hátrafésülöd, hogy ilyen kis "sávokban" összetapad a haj :/

28. csgybzs (válaszként erre: 23. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:33

Feltétlenül szőkíteni akarod?

Nekem akkor lett a legegészségesebb a hajam, mikor felhagytam minden festéssel/bemosással.

Igyál nagyon nagyon sok folyadékot, egyél vitaminokat, sok gyümölcs, zöldség.

Michelle írta a ricinust, az is nagyon jó. És az almaecetes öblítés is.

Mindenképpen belül kell elkezdened a folyamatot.

27. málna92 (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2013. jan. 25. 11:32
Hát most 4 hetente festem, mert gyorsan nő a hajam, és a szőkénél hamar meglátszik a lenövés. Csak a töve van festve, az egész hossz 3-4 havonta de csak 5-10 percet megy a végére. Épolom is rendesen a hajam, de tényleg az a legnagyobb probléma, hogy már másnap zsíros a töve, de akkor még elviselhető,de a 2. napon olyan mint aki 1 hete nem mosott hajat.
26. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Málna92)
2013. jan. 25. 11:31

A hajam tövére teszek csak sampont és ezt is 2:1 arányban higítva, sosem töményen. Amikor leöblítem, a hab ami lejön, az minimálisan tisztítja is a haj szárazabb végét, ami mivel ott nem zsíros, nem igényel különösebb tisztítást ezen a lefolyó habon. Ezután a hajvégekre, és csak a végekre teszem a balzsamot, de leginkább nem is balzsam, hanem pakolás.


Csak 1x mosd meg, ne ismételd meg, hiába van sok samponon, hogy 2x kell mosni, és egy kis időbe telik, amíg megszokod, mert biztos benned lesz egy érzés, hogy úristen, most nem tiszta a hajam mert nem kétszer mostam, vagy csak higított samponnal mostam, vagy csak a tövét mostam. Nem igaz, nem bányában dolgozol (vagy igen?), szóval ne is zsírtalanítsd ennyire a hajad, emiatt termel több faggyút.


Én átszoktam direkt érzékeny fejbőrre való samponra és még így is pont kevésbé zsírosodik.


Másik dolog ami még segített, látványosan, a másnapi lófarok helyett mindig inkább hajpántot teszek, és nem tapad össze a hajam, most már kibírja 4 napig.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook