Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mikor ideális komolyabb dolgokról beszélni egy kapcsolatban? (pl. összeköltözés, gyerek...) fórum

Szerintetek mikor ideális komolyabb dolgokról beszélni egy kapcsolatban? (pl. összeköltözés, gyerek...) (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 25. 09:58
Meg azért a sorrend sem mindegy. Egy egyéjszakás kaland utáni megismerkedés típusa és szakaszai is mások, meg az is, mikor először beszélgetsz valakivel az életéről, céljairól, vágyairól és már úgy szereted meg, hogy ismered. Akkor csak össze kell csiszolni a terveket.. :)
15. csgybzs (válaszként erre: 1. - 8277df5776)
2013. jan. 25. 09:50

Az attól függ milyen nagyon konkrét, életre kiható tervek vannak. Nálam például az alap volt, hogy nem akarok gyereket, így ezt már ismerkedési fázisban megbeszéltük, hogy ha neki kell, akkor keressen olyan nőt, akivel meg tudja valósítani. Ha valaki feltétlenül akar, szerintem az is ilyen. Ne pár év múlva, mikor már szeretne szülni fusson bele abba, hogy a pasi mégsem akarja.

A legfontosabb közös életet meghatározó lépésekről szerintem minél hamarabb, csak úgy lehet tervezgetni.

2013. jan. 25. 09:42
Mindennek eljön az ideje, ha már elég érett a kapcsolat, nem kell ezt sürgetni.
2013. jan. 25. 09:21
Mi pénteken megismerkedtünk és kedden nálam maradt... aztán még azon a héten be is költözött. Ez két éve volt! És a gyerektémát is letudtuk már. Érezni fogod, hogy mit mikor.
2013. jan. 25. 08:30

Én akkor kezdenék beszélni róla,amikor érzem,hogy közel van az,hogy beleszeretek a másikba,és ha olyannak gondolom,akire alapozni tudnám az életem folytatását,tehát férjnek és apának valónak tartanám(azon kívül,hogy a szerelmem).Elmondanám,hogy hogyan képzelem tovább az életem:szeretnék-e gyerekeket,házasságot,mennyire tartom fontosnak az összeköltözést házasság előtt,vagy után.És hogy miben vagyok hajlandó rugalmas lenni és mennyire, ezek közül.És miután alaposan kifejtettem a véleményem,hozzátenném,hogy mindezt akkor szeretném,ha valaki,akivel szeretjük egymást,ugyanígy akarja,én nem sürgetem.

Valószínűleg leírnám ezt egy levélben neki,hogy vissza tudja olvasni,és kérném,hogy írja le ő is a gondolatait,érzéseit általában a házassággal,gyerekkel kapcsolatban,aztán ha elolvastuk,és megemésztettük egymás véleményét,megbeszéljük esetleg.

11. wanda8
2013. jan. 25. 08:19
Nehéz ezt eldönteni...először mindenképp össze kell költözni,hogy igazán megismerjétek egymást!Mert hát lakva ismerni meg a másikat!Aztán ha megy az együtt élés utána már lehet beszélni másról is...sok szerencsét!
2013. jan. 25. 07:57

mi pl. két év után kezdtünk el arról beszélni, hogy kis házat szeretnénk stb.... furcsa, a gyerek témát szinte az elején letudtuk. megbeszéltük, hogy legalább 3-at....

Nincs rá megfelelő idő, ez jön magától! :)

9. Julcsi83 (válaszként erre: 1. - 8277df5776)
2013. jan. 25. 07:20
Amikor a kapcsolat olyanra fordul, hogy elkezdtek róla beszélni. Lehet azt érezni.
8. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - 8277df5776)
2013. jan. 24. 21:00
Gyerekről csak akkor, ha már minden oldaláról ismered a társad. De ahhoz össze kell költözni.
2013. jan. 24. 21:00
Köszi a hasznos válaszokat!
6. 9c57fd10dc (válaszként erre: 1. - 8277df5776)
2013. jan. 24. 21:00

Egy kapcsolat sem mérhető időhöz ...

Amikor úgy érzed, hogy itt az ideje, AKKOR :o)

2013. jan. 24. 20:59
Szerintem két - három hónap után már látni kell, akarunk - e a másiktól komolyan valamit; akár össze is lehet költözni. A gyerek kérdés meg... az összeköltözés ha bejött, akkor mindenképpen.
2013. jan. 24. 20:59
Szerintem ez ember, helyzet és kapcsolat függő. Mi már az első héten beszéltünk ilyesmiről, de nem egy barátnőm mesélte, hogy hónapok-évek után is kerülendő a téma, mert a pasi még nem áll készen rá. Ezt igazából neked kell tudni/érezni.
2013. jan. 24. 20:59
amikor a kapcsolat megérett már erre, nincs rá szabály
2013. jan. 24. 20:59
semmikor
2013. jan. 24. 20:56
Szerintetek mikor ideális komolyabb dolgokról beszélni egy kapcsolatban? (pl. összeköltözés, gyerek...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook