Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen ütemezéssel, mikor utalják a járások az ápolási díjat?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

9784. Ildikó7609192017-06-23 06:42
Szia én ugy tudom lejárat után 3 honapig semmit nem fizetnek
(válasz Bett85 9768. hozzászólására)

9783. Párduc7892017-06-22 15:23
Sziasztok. Tudja valaki, hogy heves megyében mikor lesz a számlán az ápolási? Köszi a választ!

9782. magdi582017-06-22 14:21
Sziasztok valaki tudja, hogy Borsodban mikor lesz számlán az ápolási köszönöm

9781. csorocsaj2017-06-22 10:24
van netem is gepem is is 24 eve beteg gyerekem

9780. kerimama2017-06-22 07:35
Sziasztok .Tudna valaki nekem segíteni hogy mikor Utalnak Ápolásit,Győr -Moson -Sopron megyébe ,Vagy is Pontodan Mihályi(ba)

9779. Erika19642017-06-22 05:53
Szia! Köszönöm! 😀
(válasz stop9 9778. hozzászólására)

9778. stop92017-06-21 13:36
Szia!

E-mailben kértem infot a hivatal osztályvezetőnőjétől (már több alkalommal is), nagyon korrekt és segítő válasz szokott adni, nem "terel" mint sok más ügyintéző.

Örülök, ha segített valamennyire ez a tájékoztatás, legalább tudjuk néha, hogy mire számíthatunk, jobb, mint a találgatás.
Természetesen nem szoktam havi szinten érdeklődni, de előfordulhat részükről a pénteki napi utalás, mert akkor bizony csak a következő héten kerül a számlánkra, emlékszem jó néhány ilyen esetre.
Szép napot kívánok!!
(válasz Erika1964 9772. hozzászólására)

9777. Ancsika482017-06-21 12:45
Sziasztok. Akiket érint: figyeljétek az információkat Fejér megyén belül, mert a HONVÉD utcai JÁRÁSI HIVATAL átépítése miatt a különböző OSZTÁLYOK más helyszinekre költöznek a munkálatok ideje alatt. üdv: Ancsa

9776. Ancsika482017-06-21 12:38
Szia. NAGYON SAJNÁLOM, hogy NEKED már " SZELLEMI LEÉPÜLÉSRŐ" kell írnod az Általad Ápolt SZERETTED kapcsán. Hála ISTENNEK, nekem ilyen téren nincs gondom, viszont a mozgásfogyatékosság minden egyéb más formájával: igen. Szóval én még a SZERENCSÉSEBB "kategóriába" tartozom, mert SZERETTEMMEL olyan JÓKAT SZOKTUNK BESZÉLGETNI az ÉLET DOLGAIRÓL, mely szinte FELEDTETI a FIZIKÁLIS FÁRADSÁG ÖSSZES " kínját". Nagyon Szép Napot-Hétvégét Kívánok Neked, és Kedves Családodnak Fórumozói Sorstási Üdvözletettel: Ancsa
(válasz Lukrécia Borcsa 9765. hozzászólására)

9775. Ancsika482017-06-21 12:30
Sziasztok. Fejér megyében 28.-án szerdán utalják az ápolásit, számlán másnap, postai kézbesítés júliús 3.-tól várható. További Szép Napot, és a közelgő hétvégére MINDEN JÓT KÍVÁNOK KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAIMNAK, ÁPOLT HOZZÁTARTOZÓINAK PEDIG KITARTÁST EBBEN A BORZALMAS IDŐBEN! Bár ez Nekünk, ápolóknal is KELL, ( mármint) a nagybetűs KITARTÁS. üdv: Ancsa

9774. Vidipasi2017-06-20 07:53
Jó napot! Hajdúság legutóbb május 29.én kapott,értelemszerü,hogy június 30.ig kifizetik a következöt,hónap-elvileg-ki nem maradhat.
(válasz stop9 9771. hozzászólására)

9773. Erika19642017-06-20 07:12
Sehol nem találok semmi infót. Csak telefonon szoktam érdeklődni. Köszi

9772. Erika19642017-06-20 07:11
Szia! Hol tudod így megnézni? Vagy telefonáltal? 😀

9771. stop92017-06-19 13:59
Kedves Fórumtársaim, Hajdú-Bihariak!

Következő ÁPOLÁSI DÍJ folyószámlára érkezéséről kaptam némi információt, HAJDÚ-ra vonatkozik és TERVEZETT IDŐPONT:

"A 2017. június havi ápolási díj kifizetésének tervezett időpontja 2017. június 28, illetve 2017. június 29-e, ennek megfelelően az ápolási díj 2017. június 30-án a folyószámlán rendelkezésre fog állni."

9770. maszi492017-06-17 21:32
Szia!Nem szeretnélek félrevezetni,de ha jól tudom csak ha neked járna közgyógy akkor kapnál támogatást!De szerintem nincs jogosultságod.Kormányhivatalnál megér egy misét megkérdezni. :)
(válasz Anikó34 9769. hozzászólására)

9769. Anikó342017-06-13 14:43
Kedves társaim! Tanácsot szeretnék kérni. 16 éves értelmi fogyatékos fiammal vagyok itthon ápolási díjon. Mindkét fülemre hallókészülék kell. Érdeklődnék hogy ehez csak úgy juthatok hozzá ha megveszem, vagy más módja is van e hogy estleg ingyenes legyen. Darabja 47000- ft a péterfy kórházban. Nem tudom megvenni. Köszönöm a segítséget.

9768. Bett852017-06-12 21:37
Üdv! Valamit ad a munkaügy,ha lejár az ápolási ,de nem tudom pontosan mit! Meg kell kérdezni, az a biztos!
(válasz Mona.. 9766. hozzászólására)

9767. Lukrécia Borcsa2017-06-12 18:17
Szia!
Én is pont így Hallottam. Szerintem 99,9% hogy nem jár.
A neten biztos meg lehet találni a jogszabályt ha van időd. De szinte biztos a nem.
(válasz Mona.. 9766. hozzászólására)

9766. Mona..2017-06-12 16:01
Sziasztok!
Az a kérdésen lenne, hogy ápolási után jár az álláskeresési járadék? Valahol azt olvastam, hogy nem mert szolgálati időnek minősül, de nem munkaviszony.

9765. Lukrécia Borcsa2017-06-12 12:46
Szia! Köszönöm hogy válaszoltál. Egyetértek a gondolataiddal és tudom milyen nehéz az élet pénzügyi oldala is. Nézd, annyit hozzátennék még hogy persze az ember szeretetből és szeretettel gondozza családtagját de mégis abnormális dolog az állandó bezártság. Én is ebben élek. Ráadásul hiába minden szeretet a szellemi leépüléssel járó betegségek borzalmasak. Amikor már egy teljesen "más" személyt ápolsz évek múlva mint akivel elkezdted. Nem panaszkodásnak szánom. Hanem épp az ebből adódó lelki és testi terhek enyhítésére járna egy kis pihenő. De én sem járok sehova enbyi pénzből ugyan hova?
Szóval mindegy. Jó egészséget kívánok Neked és családodnak és sok erőt további szeretetteli ápoláshoz.
(válasz Ancsika48 9763. hozzászólására)

9764. Ancsika482017-06-11 22:14
Szia. Ne haragudj, hogy csak most válaszolok NEKED, de ez a ( jönnek-mennek a frontok) kicsit megviseli SZERETTEMET, így kevesebbet tudok " fellógni" fórumra. Koning! Ha van rá módod, és lehetőséged: FOLYAMATOSAN ÉRDEKLŐDJÉL, HA LEHET HETENTE TÖBBSZÖR IS! Mások TÉVEDÉSE MIATT, még NEKED KELL 60 napig IDEGESKEDNED?????? Kérdezem én, ha MINDEN IRAT ÁLTALAD IS LE LETT ADVA, MI A FÉSZKES FRANCOT KELL MÉG PLUSSZBAN NEKED VÁRNOD 60 NAPOT????? Na ne már, ez úgy a VICC KATEGÓRIA, mint amikor HÜLYÉRE AKARJÁK VENNI AZ EMBERT, EMBEREKET, mert ( MINKET ÁPOLÓKAT), mert otthonunkban VÉGEZZÜK A MUNKÁNKAT?????? Sokszor azt sem tudom milyen nap van, mert NEKÜNK NINCS SE SZOMBAT, SE VASÁRNAP, SE ÜNNEPNAP, viszont van SZERETTÜNK, AKIT SZERETETTEL, ODAADÓ GONDOSKODÁSSAL ÁPOLUNK!Ergo az én NEM SZERÉNY VÉLEMÉNYEM, ha teheted, mint fentebb írtam: HETENTE TÖBBSZÖR KÉRDEZZÉL RÁ, VAJON " MERRE" JÁR AZ ÜGYED, amely mellesleg NEM A TE HIBÁDBÓL KÖVETKEZETT BE! OK-OKOZATI összefüggések, ha MÁSOK NEM TÉVEDNEK, NEKED NEM KELLENE MOST IDEGESKEDNED. JÁRJ CSAK A NYAKUKRA, INTÉZKEDJENEK MINNÉL ELŐBB. Ehhez Kívánok NEKED KITARTÁST, ÉS SOK ERŐT! Egy a LÉNYEG: NE HAGYJAD MAGADAT. Jó Éjt Kívánok Neked, és Kedves Családodnak. üdv: Ancsa ui. ha van " valami" fejlemény", írjad már meg.
(válasz Koning 9758. hozzászólására)

9763. Ancsika482017-06-11 21:54
Szia.Szép Estét Kívánok Neked, és Kedves Családodnak. Tudod, mint ma már egy Kedves Fórumozó Társuknak írtam: NAGYON NEHÉZ, de próbálok úgy " kirakósdit" játszani minden hónapban, hogy RENDBEN legyen minden. Viszont nem járok sehova ( csak a kötelezó hivatalos helyekre, orvosi rendelőbe receptért, stb., stb.). Séta egy NAGY ADAG FAGYI MAJSZOLÁSA MELLETT, az csak ÁLOM. De addíg, amíg SZERETTEM SZEMÉBEN CSILLOGÁST LÁTOK SIRÁS HELYETT , hiába van NAGY FÁJDALMA: én is BOLDOG vagyok, még ha SZERÉNYEN is, de annál NAGYOBB SZERETETBEN CSALÁDOM KÖRÉBEN. Pedig minden egyes hónap egyformán NEHÉZ, de már az Ember sok-sok év után az Ápolás mellett szinte magától válik " Matematikai zsenivé, Könyvelővé", mert a pénzt bizony KŐ KÉMÉNYEN BE KELL OSZTANI, mert Nekünk NEM JÁRNAK SEMMIFÉLE " ILYEN -OLYAN utalványok, csak az az állandó IGEN KIMAGASLÓAN TÚLFIZETETT ÁPOLÁSI DÍJ. Hát ez van, HABZSI-DŐZSI nálunk nincs, helyette: SZERETET VAN, és ÖSSZEFOGÁS, mely PÉNZÉRT NEM KONVERTÁLHATÓ át, akár mennyire is NEHÉZ AZ ÉLET. Jó Éjt Kívánok Neked, és Kedves Családodnak.üdv: Ancsa
(válasz Lukrécia Borcsa 9761. hozzászólására)

9762. Ancsika482017-06-11 21:35
Szép Estét Kívánok Neked, és Kedves Családodnak. Tudod, Mi ápolók egyben: Matematikai zsenik is vagyunk. Bár én személy szerint még a SZERENCSÉSEBB ápolók közé tartozom, ISTENNEK HÁLA. Három generáció , így élünk mi SZERETETBEN, BÉKESSÉGBEN, csak az EGÉSZSÉG HIÁNYZIK a FELHŐTLEN BOLDOGSÁGHOZ, viszont a SZERETET RREJE MINDENT LEGYŐZ. Szóval SZÍNHÁZ, KIÁLLÍTÁS, DRÁGA FAGYLALT ESZEGETÉSE NYÁRI MELEGBEN VELENCEI TÓ PARTJÁN, vagy BALATONON már 13,éve csak egy ÁLOM, amibe az EMBER szépen , lassan " beletörődik", mert ilyenkor a SZERETTÉRE GONDOL, " megrázza" magát: és készül az előtte álló feladatra, főleg ebben az EMBERT igen csak Próbára tévő időjárási viszonyokban. Szóval SOK EMBERNEK NEM KÖNNYŰ az ÉLETE, de Nekünk ÁPOLÓKNAP még NEHEZEBB, csak azok az Emberek, Akik nem tapasztalták saját bőrükön ezt a HIVATÁST: HALVÁNY SEJTÉSÜK SINCS az EGÉSZRŐL. Mert ezt, amit MI TESZÜNK KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAIM, ahhoz szügségeltetik a SZERETTEINK IRÁNT EGY OLYAN SZERETET, TISZTELET, mely PILLANATOK alatt elfelejteti a VELENCEI TÓ , és a BALATON SZÉPSÉGÉT, és minden olyan DOLGOT, melyet más EMBEREK MEGÉLHETNEK, mert ŐK MEGTEHETIK, MI PEDIG CSAK ÁLMODOZUNK, és SZERETETTEL ÁPOLUNK 0-24-BEN. De az ÁPOLANDÓ SZEMÉLY MOSOLYA, REMEGŐ KEZÉNEK ÉRINTÉSE FELÉR MINDEN FÖLDI JÓVAL. Hát jó sokat sikerült írnom, lesz mit olvasgatni, ha lesz egy kis szabadidőd.Jó Éjt Neked, és Kedves Családodnak. üdv: Ancsa
(válasz laguna36 9759. hozzászólására)

9761. Lukrécia Borcsa2017-06-11 18:01
Egyszer életemben szeretnék egy olyan emberrel beszélni, aki egyik havi ápolásitól a következőig be tudja osztani, úgy, hogy mindent kifizet (rezsi gyógyszer stb.), eszik - na jó, kultúrát (könyv színház) nem számítom az emberi lét minimumába ez csak a hanyatló nyugaton szokás...
Na szóval beosztja úgy hogy a köv. kifizetés előtti napon is van még vmennyi pénze... Csak egyetlen ilyen emberrel szeretnék beszélni.
Nekem lent van a kezem a mélyben...

9760. erzsó19722017-06-10 15:47
akad még belőle de csak mert a fiamnak is fizetés

9759. laguna362017-06-10 07:59
Az tegye fel a kezét akinek van még az ápolásiból,és nem kegyelmi szinten él a következő hó ápolásiig.

9758. Koning2017-06-06 10:27
KEDVES ANCSIKA 48!Először is köszönöm szépen,hogy válaszoltál.Természetesen én is minden iratot elrakok,mert mind tudjuk a papírok országa vagyunk.Már háromfiókom teli van velük de, én is úgy vagyok vele bármikor szükség lehet vmelyikre.Így tettem az ápolásimról szóló határozatokkal is.Le kellett másoltatnom és hitelesíteni bevinni a kormányhivatalba és posta.De mint ott megtudtam már a nyufig az én jelzésemre, tőlük is bekért minden ápolási határozatot,szakorvosi határozatokat stb..Azt mondták a kormi hivatalba, én is beküldhetem a nyufighoz , de ők már ezt megtették.Na én azért beküldtem a papírjaimat biztos,ami biztos /ajánlott levélben/.Ha nem baj azért majd megírom neked mire jutottam,mert hogy vki hibázott az biztos.Állítólag 60 napon belül kivizsgálják az ügyemet. Remélem nem dicsérik meg azt, aki ilyen szabályosan intézte a tb lejelentésemet.Hát nagyon ideges vagyok emiatt,hiszen az ember megbízik a hivatalokban.Ezt a munkát amit mi csinálunk,csak szeretettel lehet végezni, és tartani a lelket a másik emberben,biztatni,ápolni oltalmazni és nagyon szeretni.Ne haragudj,hogy kicsit hosszúra sikerült az írásom,de jó megosztani veled a problémámat.Továbbra is kitartó,és szeretetteljes ápolást kívánok Neked.Üdvözlet a családodnak, és mégegyszer köszönöm a válaszod.
(válasz Ancsika48 9757. hozzászólására)

9757. Ancsika482017-06-05 15:36
Szia. Először is Áldott PÜNKÖSD HÉTFŐT KÍVÁNOK NEKED, és KEDVES CSALÁDODNAK 😊 Hát melyeket leírtál, elképedve olvastam. Bár tudod: én már könyvet írhatnék az elmúlt 13 év SAJÁT, és CSALÁDOM BŐRÉN ért NEGATÍV TAPASZTALATOK TÖMKELEGÉRŐL. Ezek az évek arra TANÍTOTTAK meg, de igen KEMÉNYEN, hogy sokszor azt sem HISZEM EL, AMIT KÉRDEZNEK TŐLEM! Másrészt, már annyira " DÖRZSÖLT" lettem, ( az ÉLET RÁKÉNYSZERÍTETT), hogy ha negatív dolgok történnek: Addíg HARCOLOK AZ IGAZAMÉRT, amíg azt el nem érem, HOGY AKI-AKIK VELEM- CSALÁDOM ellen ROSSZ DÖNTÉSEKET, DOLGOKAT TETTEK: ELISMERJÉK AZT, és ORVOSOLJÁK HIBÁIKAT. Mi ápolók nem azért " matematikázunk",egyik hónapról a másik hónapig, hogy még jól " belénk is rúgjanak", a SZERETTEIMÉRT mert egyébként is a VÉGSŐKIG ELMEGYEK. Tudod, nálam minden egyes irat ( orvosi, szakorvosi, de legyen az bár mi, közüzemi számlák, stb., stb.), IDŐTENDI SORRENDBEN LE VANNAK FŰZVE külön mappákba, IDŐRENDI SORREND SZERINT. Ha jö hivatalos levél, arra minden esetben ráírom, hogy én mikor vettem át, így ha ha a feladó " kakaskodik" bármilyen üggyel kapcsolatban, tudom igazolni az én IGAZAM, mert amit én hivatalos levelet átveszek, annak a postásnál általam aláírtak szerint NYOMA van, még ha a feladó ezt néha cáfolni AKARJA, de semmi értelme, mert nem tudja. Leveleket nem csak elolvasom, hanem értelmezem a JOGSZABÁLYOKKAL BŐVEN " MEGSPÉKELT" több oldalas " litániákat", és ha hülyére akarnak venni, máris a TETTEK MEZEJÉRE LÉPEK. Én az a típus vagyok, akit ha IGAZA VAN, és azt BIZONYÍTANI is TUDOM, addíg MEGYEK, amíg EL NEM ISMERIK AZT, hogy VALÓBAN nekem van IGAZAM. Ha " kitesznek az ajtón, hát én bemászok az ABLAKON". Azért, mert én itthon végzem a munkámat 0-24-ben , és IMÁDOM a SZERETTEIMET, az nem egyenesen ARÁNYOS AZZAL, hogy megengedjem BÁRKINEK is, hogy HÜLYÉRE vegyenek sem engem, sem a SZERETTEIMET. Főleg ezért az igen MAGASZTOS, ÉS NAGYLELKŰ ÁPOLÁSI DÍJJÉRT, melyet kapunk, hiszen LENÉZÉS HELYETT A HIVATALOKBAN, és egyéb HIVATALOS HELYEKEN a " lenézés" helyett minimum a TISZTELET KIJÁRNA NEKÜNK: ÁPOLÓKNAL! De ezen sem AKADOK KI, hiszen olyan SZEMÉLYT ÁPOLOK, KIT IMÁDOK! Szóval harcoltam én már annyit az elmúlt években, de HÁLA ISTENNEK: VOLT ÉRTELME! Csak néha én is igen csak el tudok fáradni, amikor egy HARCNAK VÉGE van, de " megrázom" magamat, és teszem a dolgomat , mint fentebb írtam már 13 éve. Ergo: Ennyit a véleményem, mindent többször átolvasok, értelmezem, és ha nekem nem tetszik amit olvasok a sörök között, azonnal a INTÉZKEDEM. Na jó sokat írtam NEKED, lesz olvasni valód😊 További Szép Pünkösd hétfőt Kívánok Neked, és Kedves Családodnak 👋 üdv: Ancsa ui.nekünk ez az ÜNNEP is úgy elszaladt, bár Aki-Akik ezt a HIVATÁST VÉGZIK, egyik nap olyan, mint a másik. Egy a lényeg: SZERETET, BÉKESSÉG, NYUGALOM legyen, mert azt PÉNZÉRT nem ADJÁK SEHOL. Az vagy van, vagy nincs. NÁLUNK HÁLA ISTENNEK: VAN😊
(válasz Koning 9755. hozzászólására)

9756. Lukrécia Borcsa2017-06-04 23:04
Kedves évike1982!
Bp-i vagyok és jún. 1-jén csütörtökön hozta a postás.
Üdvözlettel
(válasz évike1982 9746. hozzászólására)

9755. Koning2017-06-04 16:21
KEDVES ANCSIKA 48!Mindenben egyetértek Veled.Pontosan úgy van minden ahogy írtad.Látom nagyon segítő kész vagy másokkal szemben de hát hm..Pedig olyan jó mikor segítő kezet nyújtanak az ember felé,tanácsokkal látják el,hiszen mi ápolók legtöbbször lakáshoz vagyunk kötve a betegünkkel együtt és nagyon jó ha itt a fórumon, gyorsan tanácsot kapunk.Ha nem haragszol megosztom veled a bosszúságomat amiből mások is okulhatnak.Elindultak a nyugdíj egyeztetések és hát amikor még az önkormányzathoz tartoztak az ápolásin lévők a papíromon több dátum sem stimmel.4éven keresztül minden évben 1hónap hiányzik a tb lejelentésemből.Ez úgy néz ki hogy pl.március 30után nem áprilisban folytatódott a biztosítási jogviszonyom ha nem május 1-én.És ez így ment minden évben,csak más dátummal, amig a kormány hivatal át nem vette az egészet.Ezt jelentettem a nyufignak és már el is kezdték az ügyem kivizsgálását.Hát álmomban nem gondoltam hogy ilyen megtörténhet, hiszen az ápolásim folyamatos volt.Ha nem az egyeztetés, időben rá sem jövök mi megy itt.Kíváncsian várom a véleményedet mit szólsz ehhez.Szívélyes Üdvözlettel:Koning