Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok nekem mensis görcsökre vény nélkül kapható gyógyszer ajánlani? (nem az ismert, megszokottakat) fórum

Tudnátok nekem mensis görcsökre vény nélkül kapható gyógyszer ajánlani? (nem az ismert, megszokottakat) (tudásbázis kérdés)


1 2
40. búgócsiga (válaszként erre: 1. - 74740b7c7c)
2013. febr. 27. 15:15
IBUMAX - 600 mg ibuprofen filmtabletta, nem kell hozzá recept -nagyon jó, de szerintem a legjobb az Analgeticum Forte kúp. Ez recept köteles, nem drága és nagyon-nagyon jó.
39. memimemi (válaszként erre: 38. - Shilladora)
2013. jan. 28. 09:33
Hú, köszi....igyekszem. Éllemiszerre igyekszünk odafigyelni, h. honnan jött, mi van benne, stb., sokat vásárolok termelőtől. A háztartást nagyjából már átállítottam ökora, de az sem olyan könnyű, ha nem csak egyedül enyém ez a feladat:).
38. shilladora (válaszként erre: 36. - Memimemi)
2013. jan. 26. 20:06

ha nagyon nehéz lenne a drasztikus váltás, már azzal is óriási eredményeket érhetsz el, ha első körben csak élő kajákat (v)eszel, és kizársz mindent, amihez egy picit is hozzányúlt az ipar.

aztán később ezek közül is ki lehet zárni ami problémás lehet.

37. shilladora (válaszként erre: 36. - Memimemi)
2013. jan. 26. 19:55

én is az voltam, imádtam minden formában aztán elolvastam ezt:

[link]

36. memimemi (válaszként erre: 35. - Shilladora)
2013. jan. 26. 13:26
A sok zsír meg a sok husi nem gond, a minimális tészta sem:D...na, de a zöldség, gyümölcs már annál inkább...Krumplifüggő vagyok:)))
35. shilladora (válaszként erre: 33. - Memimemi)
2013. jan. 26. 11:19

elsőre nagyon ijesztően hangzik: sok zsír, husi, és minimális zöldség.

előszőr is el kell hinni, hogy nem a zsír hízlal!

[link]


[link]


aztán el kell hinni, hogy ez a diéta nem káros az egészségre, higy eredetileg beteg gyerekeknek találták ki, akiket 2 évig ezzel etettek.


[link]


[link]

34. Ekka (válaszként erre: 30. - Shilladora)
2013. jan. 25. 16:03

Ez így igaz:)))

Kb. 10 éves korom óta időszakonként fájnak a térdeim, de úgy, hogy a sírás kerülget. (orvostól jártam orvosig, nem tudtak semmit csinálni;)

Mióta én is tartom a ketogén diétát, semmi bajom.

33. memimemi (válaszként erre: 30. - Shilladora)
2013. jan. 25. 15:57
Pontosan mi az a ketogén diéta? Mik az alapvető betartandó szabályok?
2013. jan. 25. 14:04

Nálam sok köze biztos nincs a táplálkozásnak a görcshöz. Van olyan hónap, hogy görcsöl, van, amikor 3 hónapig semmi. Pedig fogyasztok mérget, mégha alkalmanként is, de élek velük (energiaital, szénsavas üdítő, E-s kaják, édesség, mc donalds). Allergiám miatt lehet nem ártana figyelni, de amíg használ a gyógyszer nem érdekel. Így is válogatós vagyok gyerekkorom óta és rengeteg problémát okoz. Soha nem tudtak menzára befizetni, mert 5 napi ebédből 2-t ha megettem volna. Felnőttként még rosszabb: Nekem kellemetlen érzés akár vendégségben, akár munkahelyi vacsorán, hogy ülök és nézek, mert nem eszem meg pl. a francia salátát. Soha nem várnám el, hogy kedvemért külön főzzenek, részemről udvariatlanság, hogy nem eszem meg. Ha meg külön készülnek az is olyan megalázó... Szinte semmilyen tejterméket és gyümölcsöt nem fogyasztok, mert nem ízlik, rosszul esik. Így örülök annak amit megeszek, megehetek, megkívánok.

Kenyérről soha nem tudnék lemondani. Imádom a zöldséget, de el nem tudnám képzelni, hogy paprikát, paradicsomot ne vajaskenyérrel egyek. Főzeléket sem tudnám megenni kenyér nélkül. Rántottát egyszer ettem kenyér megfájdult a gyomrom, pedig nem volt zsíros.

Nem bántok senkit, aki bármilyen diétát követ, sőt felnézek rá, mert képtelen lennék rá.

Talán másképp gondolkoznék, ha túlsúlyos lennék, vagy olyan egészségügyi problémám lenne. Addig viszont örülök a finom falatoknak, ha meg görcsöl hasam beveszek egy nurofent.

31. shilladora (válaszként erre: 26. - Siss27)
2013. jan. 25. 11:17

így is van: nem kell használni egyiket sem.


a rossz megevett dolgok okozzák a gyulladásokat, görcsöket, migrént, ekcémát, szb,stb.


egészséges étrenddel pár hónap alatt mind eltűnik, és egészségessé válunk :D:D:D

30. shilladora (válaszként erre: 25. - Redi71)
2013. jan. 25. 11:13

a legjobb gyulladás (nem csökkentő, hanem megakadályozó) a ketogén diéta. Nekünk jó dolgunk van, mert csak a gyümölcsöket kell kizárni az étrendünkből arra a pár napra, hétre, amíg a szervezet meggyógyítja a húzódást.

Tudod a térdfájásom is akkor múlt el a sok kínlódás után :D

azóta megint ehetem a gyümiket is módjával :DD

29. shilladora (válaszként erre: 21. - Memimemi)
2013. jan. 25. 11:07

régen nekem minden hónap kínszenvedés volt a kegyetlen görcsök, hányinger, hányás, hasmenés, fémes íz, migrén, a hárpiaság, csokifalásikényszer, ideges-sírós hangulatváltozások miatt. és a gyógyszerek ezen nem segítettek semmit sem :(

1,5 éve kizártam minden E-s, tartósított, glutamátos, gyári készítményt, gabonát és tejterméket, azóta nincs szükség gyógyszerekre :D

Csak alapanyagokat vásárolok: husit, zöldséget, gyümölcsöt, tojást, magvakat.

Tökéletes :D:D:D

2013. jan. 25. 07:09
Algofl*x M.
27. memimemi (válaszként erre: 24. - Eandi78)
2013. jan. 24. 17:51
Igen, az íze valóban borzalmas:).
26. siss27 (válaszként erre: 18. - Shilladora)
2013. jan. 24. 13:19
Ilyen alapon ne használjunk semmit,mert mindennek van mellékhatása.A többinek is,amiket felsoroltak.Amúgy pedig ritkán kell utána nyúlni,nem vagyok az a típus aki minden hónapban tömi magába görcsölés esetén a bogyókat.Aggódjanak a mellékhatásoktól ők.
25. redi71 (válaszként erre: 18. - Shilladora)
2013. jan. 24. 13:07
egy az egyben ezt olvastam a most vásárolt Aleve-re. :-) meghúztam a karom és nagyon fáj már napok óta.
24. eandi78 (válaszként erre: 22. - Memimemi)
2013. jan. 24. 12:26
Köszönöm, ezt nem tudtam, mivel tablettát soha nem tudtam beszedni:( Tényleg nagyon jó, csak az ízét kell túlélni:) Nurofen sziruphoz és szájban oldódó nurofenhez képest nem éreztem jobbnak, de azok is gyorsan kell, hogy felszívódjanak elvileg:)
23. gigi> (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. jan. 24. 12:15
Igazad van,tényleg az.Viszont nagyon hatásos fájdalom csillapító.
22. memimemi (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2013. jan. 24. 12:12
Mivel a Spedifen granulátum, gyorsabban felszívódik, mint a tabletta, ezért (is) hatékonyabb.
21. memimemi (válaszként erre: 18. - Shilladora)
2013. jan. 24. 12:12
Nekem szívritmuszavarom van (MPS) és az orvosom azt mondta, hogy szedhetem nyugodtan a Spedifent, minden gyógyszernek van mellékhatása, ez sem kockázatosabb...Migrénre csak ez vált be és a mensis görcsökre is nagyon jó (továbbá gyulladáscsökkentő és lázcsillapító is).
2013. jan. 24. 11:43

Spedifennek és nurofennek ugyanúgy ibuprofen a hatóanyaga, mint az algoflexnek. Nem tudom algoflex-m-ben mennyi hatóanyag van, de ha csak 400mg, akkor érdemes próbálkozni algoflex forte-val vagy spedifen 600-zal.

Ha egyik sem jó, marad a vényköteles:(

2013. jan. 24. 11:42
Advil ultra
18. shilladora (válaszként erre: 16. - Siss27)
2013. jan. 24. 11:40

Hát én inkább nem venném be:

"Figyelmeztetések:

A Spedifen 400 mg és 600 mg granulátumhoz hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus ("miokardiális infarktus") vagy sztrók ("agyi érkatasztrófa") kialakulásának kockázata, különösen nagyobb adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén. Az orvosa, gyógyszerésze által javasolt adagot és kezelési időtartamot ne lépje túl.

Amennyiben szívproblémái vannak, vagy előzőleg sztrókja volt, vagy úgy gondolja hogy ezen állapotok kialakulásának kockázata fennáll (pl. ha magas vérnyomása, cukorbetegsége van, magas a koleszterin szintje, vagy dohányzik), a kezelését beszélje meg orvosával vagy gyógyszerészével.

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

A Spedifen befolyásolhatja más gyógyszerek hatását, ezért kérje orvosa tanácsát, ha

- vizelethajtót,

- véralvadásgátlót,

- vérnyomáscsökkentőt,

- kortikoszteroidot,

- aszpirint vagy más nemszteroid hatású gyulladáscsökkentőt,

- digoxint, fenitoin vagy lítiumot szed."

2013. jan. 24. 11:40
Mindenkinek más hat, egyénileg kell rátalálni a legjobbra! Nekem az Ibustar 20 perc múlva hat, és sokáig! Pedig én is szoktam szenvedni... Ez bevált, tök véletlenül próbáltam ki :) Nem volt otthon más.
16. siss27
2013. jan. 24. 11:23
Spedifen por a legjobb.Nekünk 400 mg-os van itthon,bármilyen fájdalomra már csakis ezt használjuk.Vízben elkeverni,meginni és szinte azonnal hat.
2013. jan. 24. 11:18
nekem amikor meg volt a nurophen rapid jó volt, abból többet is be lehet venni, meg esetleg 1 kis pálinka
14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Roza Lee)
2013. jan. 24. 11:16
Dologit sem ajánlott annak, aki babát szeretne.
13. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Évanéne)
2013. jan. 24. 11:14
A cickafark nem csak a miómát, hanem a cisztákat is hízlalja. Egyébként én ittam, de nem sok haszna volt a fájdalomra.
2013. jan. 24. 11:12

Cickafark tea

Spedifen 600 mg granulátom

Mastodynon csepp

Meleg sópárna a hasra pakolva és pihenés :).

2013. jan. 24. 11:12

ketogén étrend: görcsgátló, teljesen fájdalommentes mensik,

se idegesség, se rendmánia, se csokifalási-kényszer, se sírós hangulat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook