Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Cserépkályha vs. téglakályha!

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

9. ginaanyus2013-10-01 22:33
Sziasztok!
Jó pár évvel ezelőtt cserépkályhát készítettünk. Aztán bővítettük a házat, s áttértünk fa tüzelésű kazánnal központi fűtésre.
Most gondolt egyet a párom, s lebontatjuk a cserépkályhát, helyébe megy egy tégla kályha, beleépítve tartály, s rácsatlakoztatva a központi fűtésre.
A kályha az alsó szinten eleve 3 helyiséget fog fűteni, a konyhát, a nappalit no meg a mi hálószobánkat. Lesz benne sütő rész is.
Kicsit félek, hogy beválik-e, de láttunk már ilyet, s nagyon dícsérték.
Holnap jönnek, kezdik a munkákat, ettől viszont előre is égnek áll a hajam :)

8. töprengő2013-02-07 18:46
Kandallónak nevezik, de szerintem egy sima " sal.. " kályha.
Amostani kis helységet felfűti. Ha napi szinten fűtöttünk volna legalább 1 hónapon át, azt is tudnánk mennyire melegíti át a " betonyt ", hogy a padlás is meleg legyen. És mennyi a hőő.
Kész a szigetelés, a párazáró még nincs feltéve..

7. luca632013-02-07 11:44
A cserépkályhánknak óriási előnye ,hogy egész télen ontja magából a meleget a felfűtött tömeg.
Kandallónk nincs ,így azt nem tudom az hogyan működik
(válasz töprengő 6. hozzászólására)

6. töprengő2013-02-06 23:29
Neten láttam egy rakat videót, téglakályhásat. Sajna nem az lett. Kandallót vettünk.
Szerintem is szép.
(válasz luca63 2. hozzászólására)

5. Vili a veréb2013-01-24 18:17
Cserépkálya! A konyhába-nappaliba pedig kemence!

4. Marcsi872013-01-24 15:33
Nekünk cserépkályhánk van kettő.De semmi pénzért nem mondanék le róla.
Egy nap egyszer kell befűteni.És piszok meleg van.

3. TiffanyMary2013-01-24 14:39
cserép!

2. luca632013-01-24 10:00
Nekünk 21 éve van cserépkályhánk.
Rengeteg fát megtakarítunk vele.Egyszer kell felfűteni és egész szezonbon ontja magából a meleget,ha naponta reggel és este teszünk rá tüzifát.Kb 120négyzetméter a házunk.Csak nagy hidegben fűtünk be a nagykazánba.

Mindemellett nagyon otthonos és esztétikus látvány.
A sógorom téglakályhát rakott ,az idei év az első éve.Egyenlőre csak dícséri.
(válasz szafaripók 1. hozzászólására)

1. szafaripók2013-01-24 09:56
Sziasztok!
Cserépkályhát már sokat láttam, téglakályhát most először. Szeretnénk majd mi is csináltatni, ezért érdekelnének a vélemények, tapasztalatok.
Melyik jobb, stb...?
Köszi!:)