Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jó szakember lakásfelújításhoz - kit kerüljek el? fórum

Jó szakember lakásfelújításhoz - kit kerüljek el? (beszélgetős fórum)


30. silany (válaszként erre: 29. - Kristo_f)
2013. máj. 4. 22:34

Az anyagot szinte mindig mi szereztük be, persze volt 1-2 kivétel, de a nagyobb tételeket (vas, silka, cserép, szigetelés) igen. A vízvezetékszerelő pl anyaggal együtt csinálta, de a számlán feltüntette az anyagárat is. Amikor az ajánlatot adta, akkor neten próbáltunk utána nézni az anyagáraknak, kb reális volt. 1-2 dolog drágább volt, 1-2 olcsóbb a neten talált legolcsóbb árnál. Viszont nem nekünk kellett rohangálni utána.

A legbosszantóbb, amikor az általunk vásárolt anyagot cseszi el a szaki :(


Egyébként több helyről is célszerű árajánlatot kérni, az ingyen van. Aki az árajánlatért is pénzt kér, mert ilyennel is találkoztunk!, azzal nem állunk szóba később. Most tárgyalunk a 3. asztalossal pl.

De ez nem csak a munkadíjra igaz. A silkára kb 10 tüzéptől kértünk árajánlatot. Tök ugyanarra a dologra (egy gyárból jön), ugyanarra a mennyiségre a legolcsóbb és a legdrágább között 300ezer ft volt a különbség!

29. kristo_f (válaszként erre: 28. - Silany)
2013. máj. 4. 22:24

csak akkor fizetunk ki egy munkát, ha megfelelő minőségben elkészült és átvettük. "


Igy a helyes. Ezért kell a napló, hogy vita ne lehessen

Mint "vállakozó" mondom. Mindig mindenröl irtam papirt a vita elkerülése végett

Most van egy "vita"

Barátnőm villanyát levágta a szolgáltató jogosan

Vállakozó adott egy árajánlatot munkára és anyagra

Szakmabeli vagyok, így az anyaghoz is értek

Mondtam, kérjen számlát az anyagrol, mert túzó az összeg

Azt nem tud, csak igazolást

Mi a fene az igazolás?!

Távolban vagyok, igy személyesen nem tudok beleszólni, de máris megy a kóklerkodás

28. silany
2013. máj. 4. 22:19

Az építési naplót kötelező vezetni, így az nem kérdés. A többi meg... őszintén??? Mire mész a szerződéssel, ha a szarul elvégzett munka után eltűnnek? Békéltető testület? Per? Évek? És aztán? Közben felszámolják a céget.

Ezek bizalmi dolgok is, sajnos.

A szerződésnél többet ér, és mi végig így csináltuk, hogy csak akkor fizetunk ki egy munkát, ha megfelelő minőségben elkészült és átvettük.

Volt olyan brigád, aki 3 ember 2 napi munkáját hagyta veszni, máig nem tudjuk egyébként, hogy miért. Levonultak és közölték, hogy nem jönnek többet

27. kristo_f (válaszként erre: 26. - Silany)
2013. máj. 4. 22:14

Árajánlatot és személyes találkozót mindig

Ajánlatot és a munkaszerződést irásban rögziteni, munkánál épitési naplót vezetni!

26. silany
2013. máj. 4. 21:33

Sziasztok!

Mi most építkezünk, és épp ma kezdtem el írni a listát a megbízható szakikról, hogy ha egyszer netalán újra házépítésbe kezdünk, akkor őket biztosan keresni fogjuk. Eddigi tapasztalat, hogy aki precíz, tiszta és igényes munkát végez, az általában hasonlót ajánl.

Egymás munkáját viszont szinte mindig fikázzák a nagy szakemberek...

2013. jan. 23. 15:07
A rokonokat.
24. 447396604e (válaszként erre: 20. - Boldogzokni)
2013. jan. 23. 15:01
szerintem is jobb ha az ember inkább maga megoldja.
23. CrystalPhoenix (válaszként erre: 1. - 377d6936b6)
2013. jan. 23. 15:00

Nézd az Álomházat a SzuperTV2-n,olykor még tanulni is lehet belőle ezt-azt :)))

Jonathan Silver Scott-ot ajánlanám,ha.... :D de sajna kissé messze van... pedig hozzánk is jöhetne csodát művelni ezzel a lakásal :D

22. 9d7907a17a (válaszként erre: 21. - Boldogzokni)
2013. jan. 23. 14:58

Akkor max. az előleget bukod. De jó szerződés esetén azt sem feltétlenül.

Mellékesen úgy is lehet szerződni, hogy Te fizeted az anyagot, a munkát meg csak teljesítéskor. Kártérítési kitét a hibás technológiával vagy kivitelezéssel használhatatlanná vált anyagért. És ebben az esetben a legrosszabb verzióban is csak az anyagköltség egy részét bukod.


100%-ig biztos megoldás nincs. De sok minden kiküszöbölhető. Arról nem beszélve, hogy aki eleve svindlire játszik, az tisztességesen kemény feltételű szerződést nem ír alá.

21. boldogzokni (válaszként erre: 8. - 9d7907a17a)
2013. jan. 23. 14:50
Vagy megszűnik a cég aminek a nevében szerződött, oszt' jó napot!
2013. jan. 23. 14:49
Én már úgy vagyok ezzel, hogy nekiállok magam, meg a férjem. Ha elcsesszük, magunkat okolhatjuk, de körülbelül úgy meg is tudjuk már csinálni, mint a "sza(r)kik".
19. 9d7907a17a (válaszként erre: 16. - 377d6936b6)
2013. jan. 23. 14:10
Következő telefonbeszélgetést rögzíteni, megemlíteni nekik, hogy ha nem teljesítenek fogyasztóvédelemhez fordulsz, hátha bejön, bár sok reményt ne fűzz hozzá.
18. 9d7907a17a (válaszként erre: 15. - 377d6936b6)
2013. jan. 23. 14:09
Az ajánlásoknak célszerű utána járni, bár persze ezt már Te is tudod. Ezzel kapcsolatos történet: Barátnőmet egyszer megkereste egy pályázatíró cég, hogy most ilyen meg olyan tuti dolgok lennének. Felhívott, hogy mi a véleményem. Mondom megnézted a honlapot. Mondja, hogy igen. Mondom van rajta referencia, ajánlás. Mondja, hogy igen. Mondom találtál közte olyat akit ismersz. Azt mondja, hogy igen. Mondom akkor felhívtad, mit mondott róluk. Ja az nem jutott eszébe. Mondom akkor talán telefonálj. Felhívott hármat, mind a három azt mondta neki, hogy befizették a pénzt, nem nyertek semmilyen pályázatot, el sem tudták utána érni akivel üzleteltek. A cég állítólag megvált tőlük pont a tisztességtelen eljárás miatt. Menet közben kiderült, hogy mind a hármat különböző ember kötötte. A közben előkerült újabb öt ismerős, akit behúztak, volt akit azokban a napokban és olyan nevű üzletkötő akit már a cég letagadott, hogy nem dolgozik nekik. Amikor a barátnőm elmondta, hogy ezért nem akar velük üzletelni, az üzletkötő felháborodott, hogy ez nem igaz. Mondja a barátnőm, hogy akkor szeretne egy szerződés tervezetet. Hát azt ő nem adhat, csak a cég. Mondja a barátnőm, hogy rendben van, szerezze meg, vagy mondja meg kit kell keresni a cégnél. Ő ebben nem tud segíteni. Felhívta a honlapon lévő központi telefonszámon érdeklődve mindenki döbbenten hallgatott, hogy tőlük még senki nem kért szerződéstervezetet. Végül kitalálták, hogy csak szerződéskötéskor van szerződés. Pár hónappal később kiderült, hogy pertársaság alakult a cég ellen, eddig olyan 400-an vannak akik jelentkeztek, hogy őket is behúzták. Az első csaj akit a barátnőm felhívott a referencia oldalról, azóta is azt mondogatja, hogy neki miért nem volt ennyi esze, pedig "csak" 35.000Ft-ot bukott.
17. 447396604e (válaszként erre: 15. - 377d6936b6)
2013. jan. 23. 14:03
igen, ez vidéken lényegesen egyszerűbb. egy kisvárosban, faluban ahol az emberek egymás ismerősei, jobban terjed a munka szájról szájra, mint pesten.
2013. jan. 23. 14:01
mindjárt megőrülök!!! itt ülök reggel óta, hogy jöjjenek megcsinálni az elrontott munkát! még csak nem is telefonáltak, közben meg potyog a plafonról a frissen felkent vakolat!!! ráadásul szabadságot kellett kivennem, hogy itthon tudjak velük lenni...
2013. jan. 23. 13:58
az a baj, hogy ismerőseim nem tudtak ajánlani senkit, így a neten kerestem egy megbízhatónak tűnő céget... szép honlappal, ajánlásokkal (már nem hiszem, hogy valódiak voltak)
2013. jan. 23. 13:55
Ja és szerződés nélkül még rokonnal, baráttal sem dolgoztatunk. Ez üzlet és üzletben nincs barátság vagy rokonság. Pláne nem a mai világban.
13. Mari20
2013. jan. 23. 13:55
szerintem, csak olyan mestert szabad hivni, akit ajánlott vamaki ismerős, nekem azok váltak be.
12. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - 9d7907a17a)
2013. jan. 23. 13:52
így van! meg biztosíték is...
11. 5847448901 (válaszként erre: 7. - 447396604e)
2013. jan. 23. 13:52
Sajnos az is jellemző hogy a megrendelő nem akar fizetni!Én már tapasztaltam!
2013. jan. 23. 13:52

Az én férjemet rengeteg munkához hívták ki, hogy javítson, szereljen, akár építse újra azt, amit a "Mester" elrontott...


Valamint tapasztalat amit a 6.-os pontban írtam! Lenne nem egy történet, amikor nem fizették ki.. mert ilyen emberek is vannak...

2013. jan. 23. 13:51
Előleget is lehet adni, de azt is papírozni kell. Ma már kevesen tudják előleg nélkül megoldani, pláne a tisztességes kicsik közül.
2013. jan. 23. 13:49
Ajánlás, referenciák, közösségi oldal és egyéb internetes oldalon való csekkolás, jó szerződés (mit, hol, mennyi idő alatt, mennyi pénzért, milyen egyéb feltételekkel, milyen jogorvoslati lehetőségekkel, stb.). Aki egy ilyen szerződést alá mer írni, az már majdnem garancia arra, hogy azt kapod amit szeretnél.
7. 447396604e (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2013. jan. 23. 13:49
igen, mindenképp először ismeretség útján kell infót gyűjteni.sajnos ma már sokan rámennek a lehúzásra, átverésre, összecsapott hanyag munkára
6. Pahet a vadász (válaszként erre: 5. - Viaszvirág)
2013. jan. 23. 13:49
Ez egy bizalmi dolog.. a kivitelezőnek a másik oldalon meg pont arról szól a történet, hogy ha nem kér előleget, mindent megcsinál, akkor nem biztos /sem biztos/, hogy kifizetik!
2013. jan. 23. 13:47
És a legfontosabb, hogy semmi esetre se adj előleget!!!!!! Úgy el fog tűnni a pénzzel, mint a szél!
2013. jan. 23. 13:46
Még egy fontos dolog! Attól hogy olcsó, még drága lesz! /utána a javítás.../
3. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - 377d6936b6)
2013. jan. 23. 13:45
soha ne keress neten senkit! Csak és kizárólag valaki ajánlására engedj be hozzáértőt. Akit sokan ajánlanak, abban nagy valószínűség szerint nem fogsz csalódni.
2013. jan. 23. 13:43
minden mozdulatukat figyelni kell, ellenőrizni, mérni, mert átvernek, elrontanak, vacakul dolgoznak, stb...
2013. jan. 23. 13:40
Minőségi munkát végző szakembereket keresek lakásfelújításhoz (Budapesten)! Most kezdtem a felújítást, de már belefutottam egy olyan társaságba, akik nagyobb kárt okoztak a meglévőnél. Tudtok tanácsot adni?? Vagy olyanokról írni, akiket nem árt elkerülni?? Segítsünk egymásnak felújítás előtt!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook