Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek, az apa nem vállalja a gyereket! fórum

Segítsetek, az apa nem vállalja a gyereket! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
173. d1d0eece08 (válaszként erre: 169. - Monita25)
2013. aug. 25. 15:59
Apasági pert kell indítani, ismeretem szerint rövid időn belül lezajlik, nem húzódik el, hiszen a gyermek mielőbbi jogállása a fontos.
172. Fiúsmami (válaszként erre: 165. - 39f5f6877d)
2013. aug. 25. 14:31
Maximálisan igazad van
171. Fiúsmami (válaszként erre: 169. - Monita25)
2013. aug. 25. 14:30
Jogi lépéseket,mindig az a legtisztább.Ha nincs pénzed ügyvédre keresd fel a családsegítőt.Bár megmondom őszintén nem értem,hogy és ezt nem sértésnek szánom,de tényleg nem értem,hogy lehet terhes az ember valaki olyantól aki ennyire nem szeret?
170. Fiúsmami (válaszként erre: 167. - Mamma2)
2013. aug. 25. 14:27
Lehet bizonyítani az apaságot ,mert már van gyereke az apukának,így az 50%-os egyezés elegendő lesz .Bár aki két gyerekes apukának szül szerintem ,hát nem tudom elég elgondolkodtató ,vagy inkább elkeserítő.
2013. aug. 25. 13:26

Érdeklődni szeretnék hogy mit tudok tenni ha a gyerekemet aki nem soká megfog születni az apja nem akarja a nevére venni.? MIlyen lépeseket lehet tenni ez ügy érdekébe?

Előre is köszönöm a segítségeteket..

2013. febr. 23. 15:08
Igazából én már csak azt nem értem, ha egy nő bemegy a sperma bankba mert gyereket akar, akkor utána megkeresi a gyerek apját, hogy fizess ba..meg mert a te gyerekedet várom??!!! Én anno megmondtam a páromnak, ha teherbe esnék mert én akarom a gyereket, de ő nem akarja és azt kéri vetessem el, akkor megmondtam neki, hogy ő jobbra én balra és felnevelem a gyerekem! Ha már én vállaltam a gyereket én is nevelem fel, abból a pénzből amit megkeresek! Ennyi....!
167. mamma2
2009. máj. 17. 19:43
Kedves kismama! Ha már így jártál, igen is,azért is járd be a törvényes utat,add be az apasági és gyermektartási pert a bíróságra, ne húzd az időt, mert bármi megtörténhet. Egy közeli ismerősőm lánya úgy járt,hogy hitt a 2 gyerekes nős férfinek, hogy ha nem árulja el a feleségének és nem pereli be őt,önszántából nagyobb összeggel fogja támogatni őket,minden hónapban. A gyermek megszületett, és néhány hónapig működött is a dolog. Egy alkalommal a férfi kötelező munkahelyi orvosi vizsgálatra ment, és ott azonnal kórházba utalták, megállapították,hogy utolsó stádiumban lévő hasnyálmirigy rákja van. A kórházból ki sem jött többé, egy hónap alatt meghalt. A gyermek már elmúlt egy éves, és soha nem lesz apja,sőt az árvajáradékot sem kapja, mert nam ismerte el az apa sajátjának, és most már bizonyítani sem tudják az apaságot. Atörvényes feleség úgy reagált a történtekre, hogy az ő gyerekei kapják az apjuk után az ellátást, a zabigyerek ellátása meg nem az ő dolga.
2009. márc. 27. 14:08
van aki csak a kivitelezést szereti következmények nélkül
165. 39f5f6877d (válaszként erre: 151. - 7004ca251b)
2008. dec. 24. 22:06

Amikor összefeküdtek irattak a pasival nyilatkozatot, hogy szeretne gyereket. Valaki Őt is megkérdezné? Vagy Ő csak addig volt jó, mig ....

Egyébként a gyereknek nem gyerektartásra van szüksége hanem apára és anyára. Szegény gyerek!

164. 3a92f8d690 (válaszként erre: 15. - Edikeee)
2008. dec. 24. 22:06
Most akkor ha nem szedhettél gyógyit akkr gumit sem használtatok???mit gondoltál hogy készül a gyerek??
2008. dec. 24. 22:01
Itt nem arról van a szó hogy a leendő apának még a párja nem tudja????Akkor zsarolja vele nem????Most komolyan kedves anyuka hány éves vagy???20nál kevesebb mi mert ennyire nem lehetsz naív!!!!!!!!Minek kellett olyan pasi akinek családja an na jó nem ítéllek el de minek tartottad meg a gyereket??Nem tudod még mibe vágtál bele anyádék mit szólnak???Majd elltartanak??
2008. dec. 24. 21:44

Mit akarsz később követelni egy olyan embertől aki nem akar tudni a gyerekről! Miért kellett ez Neked, remélem nem a gyereket akarok később zsarolás és kihasználás céljára!


A világ leggusztustalanabb dolga rátukmálni valakire úgy egy gyereket, hogy nem akarja amikor annyi lehetőség van mind védekezés, mind megszakítás ügyben. Gondolj a pasira is, ne csak Magadra.

2008. dec. 24. 20:44
Szerintem meg az a gusztustalan, hogy a "hölgy" önkényesen úgy döntött, hogy megtartja a babát...
160. Zsu34 (válaszként erre: 141. - Mandula71)
2008. máj. 15. 23:42
Köszi Mandula:))Az anyázókat meg válaszra sem méltatom.Én őt nem bántottam. Egyszer egyébként már írtam, hogy az dobja rám az első követ, aki maga bűntelen.
159. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 157. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 15. 21:40
*anya
2008. máj. 15. 21:39

Ha az az apa a megfogantatáskor nem akarta vállalni a gyereket, miért akarná vállalni most?


Törvényes lehetőséged van apasági vizsgálatra, s amit még az ügyvéded javasol.

157. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 155. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 15. 21:38

Ha nem fizet es nem tartja vele a kapcsolatot, az a legjobb ebben az esetben. Mar amennyiben az anyja elboldogul segitseg nelkul.

A rabizonyitas mas lapra tartozik.

156. 7004ca251b (válaszként erre: 154. - E71af41436)
2008. máj. 15. 21:35
ez a csapat játék,de kigondolod,én leírom :))
155. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 152. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 15. 21:35
azért rábizonyítani úgy ha nem ad rá okot,ezt nehezen lehet,utánnanéztem a témának hogy képben legyek.Ha nem érdeklődik,nem fizet,nem hiszem hogy bárki odaitélné.
154. e71af41436 (válaszként erre: 151. - 7004ca251b)
2008. máj. 15. 21:34
valami iylenre gondoltam én is,de Luxinak van türelme leírni,és van szókincse megfogalmazni. :))))
153. e71af41436 (válaszként erre: 148. - Wendy87)
2008. máj. 15. 21:32
szerintem meg ez az ember semmit nem tesz azért,hogy az életed része legyen.hidd el.éld a kis életed,szeresd-nmeveld a gyermeked és ennyi.most ez a fontos,nem az,hogy valaki aki le sem szar,mit tesz a hátad mögött.és mi van ha pár év múlva felbukkan?semmi!ha évekig nem kíváncsi a gyerekre,akkor sem legyen.remélhetőleg akkor már lesz egy olyan férfi melletted,aki ezt majd megérteti vele.
152. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 149. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 15. 21:31
Ilyen felallasnal eselye sincs az apanak, hacsak nem tudja rabizonyitani, hogy veszelyezteti a gyerek testi, lelki fejlodeset.
151. 7004ca251b (válaszként erre: 146. - Wendy87)
2008. máj. 15. 21:30
Először is cerélj ügyvédet:)Aztán adjatok be egy keresetet,minek után elismerte nyilatkozattal,hogy ő az apja a gyereknek,neki ugyanolyan kötelessége a gyerek elátása,tehát a gyerektartás fizetése,mintha a gyerkőc házasságba született volna.A bíróság,a bejelentett címére fog felszólítást küldeni neki tárgyalás gyanánt(tudom,hogy azt írtad,már rég nem lakik ott,de sajnos bürokratizmus uralkodik,le kell szaladniuk az előirt kötelező köröket)majd ha nem sikerül háromszor kézbeíteniük(lehet csa kkétszer)a bíróság kezdi keresni különböző hivatalos úton módon.Nem lesz rövid játszma erre készülj.Mindazonáltal,nemtudom milyen anyagi heyzetben vagy,nem is tartozik rám,de azt tanácsolom,hogy ha nem nagy a szükség arraa pénzre amit adna(azt csak hozzá teszem,hogy ha a pasi ennyire görény,és nem magától ad gyerek tartást,olyan összegűt,amit igért/amiben megegyeztetek,akkor a bíróság fogja tőle vonni,a jogszabály által előírt százalékban automatikusan,viszont lehet ,hogy ez jóval kisebb összeg lesz mint amit ő ígérgetett neked,mert a bíróság,csak a bejelentett fizetése után tud levonni,ami lehet,hogy minimál bér,hisz sok cégnél van így...)akkor ne hajkurászd,ne kérj rajta számon semmit,mert ha az apai kötelességeit anyagilag és mindegy egyéb módon zabályosan betartja,a későbbiekben akár követelheti is a gyereket tőled,viszont ha nem tudja igazolni,hogy gondoskodott a gyerekéről,akkor akármennyire is elakarná veni tőled a gyereket,nincs az a bíróság aki odaitélje neki,miután évekig nem fizetett gyerektartást.Szóval mérlegelj.
150. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 148. - Wendy87)
2008. máj. 15. 21:30
Azt csinald, amit az ugyveded javasol!
149. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 148. - Wendy87)
2008. máj. 15. 21:29
Ha nem kerül elő mégnagyobb az esélyed hogy nálad helyezik el!!
148. Wendy87 (válaszként erre: 147. - E71af41436)
2008. máj. 15. 21:28
Hát ez csak olyan hallomás, illetve egy közös ismerősnek mondta. Most csak azt nem tudom, hogy ha lesz a per, akkor mit lehet csinálni egy olyan személlyel, aki gyakorlatilag eltűnt. Mert ugye a picit akkor is el kell helyezni, ha az apja nem kerül elő, mármint ezt jogilag tisztázni kell. De mégis hogy? És főleg, mikor? Mert szerintem ez évekig húzódhat. És ha egyszer meggondolja magát és felbukkan? Én komolyan félek ettől az embertől, mindig olyan érzésem van, hogy figyel(tet) minket.
147. e71af41436 (válaszként erre: 146. - Wendy87)
2008. máj. 15. 21:22
semmit.neveld a gyerekedet és az ilyen barmot felejtsd el.mirefel tudná elperelni a picit,mikor jelét sem adja,hogy érdeklődne utána...és honnan tudod,hogy van neki egyáltalán ügyvédje???
146. Wendy87
2008. máj. 15. 21:16

Sziasztok! Tudnátok nekem tanácsot adni? Megpróbálom röviden leírni a szituációt:

Van egy fél éves kisfiam. Az apjával 2007 januárjában jöttünk össze, márciusban már terhes lettem. Nagyon szerelmesek voltunk egymásba, ezért úgy döntöttünk, megtartjuk a babát. Sajnos az illető attól a perctől, hogy már nem lehetett visszacsinálni a dolgokat, elkezdett borzalmasan viselkedni velem. Minden véleményét rám akarta erőltetni, ha valami nem tetszett neki, elmondott minden utolsó ribancnak, stb. Egyszer meg is rúgott. Akkor pont kint voltun külföldön, oda ment ki dolgozni és ragaszkodott hogy elkísérjem. Ezek után természetesen hazajöttem. Akkor olyan 5 hónapos terhes voltam. Ezek után az apa állandóan fenyegetőzött, hogy elpereli tőlem a gyereket, meg folyton veszekedtünk hogy én szétdúltam az ő idealizált családmodelljét. Mindenáron be akarta bizonyítani, hogy milyen züllött, rosszéletű nő vagyok. Aztán meglett a baba, akkor hazajött megnézni, ígért fűt fát, hogy majd a kinti fizetéséből mennyit fog nekünk küldeni, meg ilyesmik. Ez novemberben volt. Aztán még februárban jött egyszer, akkor nagyon összevesztünk (most nem részletezném, de ő provokálta ki, szerintem direkt, a lényeg az, hogy én azt montam neki, hogy takarodjon és látni sem akarom, meg hogy itt senkinek nem fog hiányozni). Előző nap írta alá az apaságit. Miután elment, egy héttel később felhívott már kintről, hogy azt ne higgyem, hogy ő nem fog érdeklődni a gyerekéről, akkor is, ha az nekem idegesítő meg zavar. És hogy majd küldi a pénzt, amit megbeszéltünk, de csak akkor ha be tudom bizonyítani nyugtákkal, hogy a gyerekre költöm. Azóta semmi. Február óta egy fillért nem küldött haza, nem telefonált, semmi. Írtam neki e-mailt, hogy mi van már, erre jött az automatikus válaszüzenet, hogy már más a címe, telefont nem veszi fel, lakcímét nem tudom, munkahely nevét nem tudom. Bejelentett címén már nagyon régóta nem lakik. Ilyen esetben mit lehet tenni? Eddig ő harcolt annyira a jogaiért, de most meg mintha elfelejtette volna, hogy van egy gyereke. Pedig ő volt az, aki az egészet annyira akarta. Persze én is, de neki volt ez szívügye. Én imádom a fiam, és ő az életem, de az apja azt akarja bebizonyítani, hogy én alkoholista vagyok, iszom, állandóan buliban vagyok, nem foglalkozom a gyerekkel. Ezeket még márciusban hallottam, amikor még volt olyan közös ismerősünk, akivel hajlandó volt kommunikálni. Azóta velük sem beszél. De olyanokat hallottam, hogy az ügyvédje szerint neki van esélye rá, hogy nála legyen a gyerek. Közben én is voltam ügyvédnél aki azt mondta, hogy természetesen nálam lesz elhelyezve, de először tudjam meg a címét, hogy be lehessen idézni, és utána hívjam fel. De már két hónapja a címét hajkurászom, és semmi. Mit tegyek?

145. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 51. - Edikeee)
2008. máj. 15. 18:22

Kérlek, mondd, hogy ez a történet nem igaz! Mit fogsz mondani a gyereknek, ha megkérdezi hol az apja? Azt, hogy sajnos a sittes rokonaim nem értek rá idehurcolni, mert magától nem fog jönni, ugyanis már azt sem akarta, hogy megszüless?

Szerintem költözz el az ország másik végébe és kezd egy új életet távol a múlttól. A gyereknek pedig soha ne mesélj a születése történetéről, mert olyan törtést fogsz okozni benne, amit élete végéig nem fog kiheverni.

144. Mandula71 (válaszként erre: 143. - F39a34943d)
2008. máj. 15. 17:17
:DDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook