Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kőbányai általános iskolák (X. kerület) fórum

Kőbányai általános iskolák (X. kerület) (beszélgetős fórum)


1 2
28. Ánzsi (válaszként erre: 26. - Aurora100)
2013. márc. 7. 19:03

Szia Aurora,


ma voltunk mi is, mert holnap sokáig kell maradnom a mhelyen, de szerencsére sikerült áttetetni. Mivel az igazgatónő elég sokat beszélt, így nem igen volt mód nézni őket a tornaterem előtt, de majd kifaggatom a gyereket, egyelőre még csak egy-két gyakorlatot mutatott. Bár ő nagyon mozgékony, kíváncsi leszek, mit szűrtek le, de szerintem a fél tanári kar bent volt, mert a végén azért belestem:-)

2013. márc. 7. 16:37
Lányok vigyázzatok! ajnos nagyon sok gyerek van idén, mivel már nem lehet "óvodában maradni "+ 1 évet.Először mindenhol a körzeteseket kell felvenni, utána jönnek azok, akiknek a testvére odajár, utána a többiek.Legyen "tartalék" helyetek, ha mégsem sikerül.
2013. márc. 7. 11:51

SZia Ánzsi!


Na itt vagyok.

A drámára konkrétan nem kérdeztem rá,de ma este ha lesz rá lehetőségem szeretnék pár mondatot váltani a tanítónénivel. Bár gondolom nagy rohanás lesz a sok gyerek miatt. Akkor ezek szerint ez a két tanítónéni lesz az ofő. Mindkettő szimpatikus!!A matekos tanítónéni is nagyon, de matekos osztályba nem szeretném íratni. A harmadikos dráma óra teljesen másképpen zajlott, mint a szerda d.u.-i drámacsoport foglalkozásai, úgyhogy szerintem arra az órára kár volt bemenni, az a tanítónéni eléggé savanyú és megkeseredett volt,(na de minket ő nem érint mert a harmadikosokat tanítja) a gyerekkel sem hozzájuk méltó módón bánt, a lányom is unatkozott,ellentétben Rékával akihez mi járunk, a lányom imádjda, alig várja a szerda d.u-kat. Ő pont az ellenkezője.

Na hátha felveszik a gyerkőceinket, és akkor osztálytársak lesznek ;)Nincs kedved e-mailben folytatni?Elküldöm priviben a címem.

Ma délután megyünk erre a tornás felkészítőre,Ti holnpa mentek, majd este megírom mi volt.

Addigis szép napot!!

25. Ánzsi
2013. márc. 3. 16:20

Szia Auróra!


Igen! Mi voltunk azok!!!


A matekot is a leendő elsős tanítónéni tartja, mert vegyes osztályok lesznek, angol-dráma bontásban, tehát a ti tanítónénitek, ill. aki mellette ült, azok lesznek az angolos ofők. Ez a tanítónéni nagyon vagánynak néz ki, dinamikusan, lendületesen tartotta az órát.Sajnos a dráma óra minket sem győzött meg, úgyhogy remélem, ha mégis ide kerülne a gyerek, akkor ennél hasznosabb dolgokat fognak tanulni. Neked úgyis van összehasonlítási alapod, de ha te is azt írod, hogy nem tetszett és mégis ide akarod íratni, akkor még van remény, hogy jobb lesz:-)

Mi márc.8-ra íratkoztunk fel, mert 7-én tömeg lesz. Hát nem tudom, hogy mennyire fogják leszűrni a gyerek alkalmasságát a nyelvtanulásra néhány tornafeladattal? Nézik a mozgáskordinációt, de hogy ez alapján hogy választják ki a 30 angolost....? Az ebédlőben tartott bemutatkozás alapján azt mondhatom, nagyon szimpi volt mindenki, főleg a matekos tanítónéni, vele volt alkalmam személyesen is beszélni, és tetszik a szak struktúrája is. Sajnos mi sem vagyunk körzetesek, és a tanfolyami előkészítőt sem jártuk végig, mégis ide szeretném a kisfiamat angolra:-D Tudod, a remény hal meg utoljára:-)


Rákérdeztél a drámára, hogy mik lesznek a tananyagban?

24. aurora100 (válaszként erre: 23. - Ánzsi)
2013. márc. 2. 21:22

SZia Ánzsi!


BOcs, hogy ilyen későn írok.

Mi is voltunk a nyílt napon, de nem a matekon, hanem a magyart választottuk, amit pont a drámás leendő elsős tanítónéni tartott, és meg kell mondjam rendkívül szimpatikus hölgy volt,az órát is színesen érdekesen tartotta meg, figyelt arra, hogy a kicsik se unatkozzanak. A lányomnak nagyon tetszett, úgyhogy mi kiszemeltük magunknak ezt a tanítónénit :)Ami külön szimpatikus, hogy a drámapedagógiát a többi tantárgyaknál is alkalmazzák, ezáltal színesebbé, érdekesebbé téve az órákat.Valóban úgy van ahogy írod, a drámapedagógia nagyon hasznos a gyerekek számára!! Ezt követően azon a következő órán( dráma) mi is részt vettünk azon amelyiken Ti is, de ott úgy emlékszem harmadikosok voltak a gyerkőcök. Na az őszintén szólva egyáltalán tetszett, volt egy furcsa stílusa a hölgynek, és nehezen tudta fegyelmezni a gyerekeket.Unalmas volt az egész. Ti hol ültetek?Mi az ajtó mellett, az utolsó sorban.Ült mellettünk egy házaspár kisfiúval lehet, hogy azok pont Ti voltatok?:))

Az igazgatónő tájékoztatását is meghallgattam, márc 7-re feliratkoztunk erre az utolsó előkészítő foglalkozásra, ami elvileg egy felmérés lesz, és a gyerekeknek tornacípőbe kell majd menni megnézik őket, hogy melyik szakot ajánlják nekik. Ezt egy kicsit szokatlan dologknak tartom, mert a többi iskolában még nem tapasztaltam ilyet. Ti is mentek erre a felmérésre? Szeretnéd ebbe a suliba íratni a kisfiadat?Mi körzetileg nem ide tartozunk, nem lesz könnyű, de azért remélem felveszik a lányomat dráma szakra.

23. Ánzsi
2013. febr. 27. 19:46
Megvolt ma a nyílt nap. A gyerek a többi másik ovissal hősiesen viselte az órákat. Mi egy matekon voltunk, igaz, a felénél már fészkelődtek a kicsik, a másik pedig dráma óra volt levezetésnek. Ez annyira nem jött be, főleg a férjem nem rajongott érte. A gond igazán az, hogy nem elsősöket néztünk, hanem negyedikeseket, mert ugye ezek a tanárok lesznek az elsős oktatók, de viszont ez a kicsiknek még nagyon unalmas. Viszont a suli szép, kultúrált, felújított, a látott tanítók szimpatikusak. Az igazgatónő elmondta, hogy nagyon nagy a túljelentkezés az angolra, és ezért megpróbálta a matek tagozatot népszerűsíteni, ahol az angol is magasabb óraszámban lesz, mint a dráma osztályban. A húgom szerint, aki óvodapedagógus, nagyon sokat számít a gyerek fejlődése szempontjából a drámapedagógia, az ő lányához ez igen passzolna, de náluk a faluban csak nemzetiségi iskola van, elsőben is öt nyelvórával! Ő inkább vinné drámára, de nem tudja, én nyelvre, de lehet, hogy nem vesznek fel. Senkinek nem jó, ami van:-) Jövőhéten amúgyis minden gyereknek kell mennie a testnevelés foglalkozásra, aztán csak eldől, ki mire számíthat. Neked hogy tetszett, Aurora?
22. aurora100 (válaszként erre: 21. - Ánzsi)
2013. febr. 26. 22:15

SZia Ánzsi!


Akkor holnap majd megírjuk mik a tapasztalatok.

Konkrétan annyit tudok Neked írni a drámáról, mármint a csoportól ahová járunk,hogy különböző eseményeket,élethelyzeteket jelenítenek meg,játszanak el, kiadják magukból a feszültséget, nagy jelentősége van az önkifejezésnek. Gondolom a tagozaton is ebből áll egy dráma óra. Holnap úgyis rákérdezek ezekre.

A lányom alapvetően visszahúzódó,és az óvónénik javasolták neki a drámát, milyen jó ötlet volt, mert én is látom az áldásos hatását.

21. Ánzsi (válaszként erre: 18. - Aurora100)
2013. febr. 26. 19:08

Szia Aurora!


Holnap mi is megyünk, mi az angolra pályázunk:-) Bár tudom, hogy egy vidékinek sokkal kisebb az esélye, főleg, hogy behordani nem tudtam volna a gyereket a nyelvi előkészítőre. Néhány foglalkozáson voltunk, legutóbb egy angolon is, nagyon tetszett minden. Az iskola is szép, rengeteg pénzt pumpáltak az épületbe. A dráma tagozat mit takar? Valamilyen színpadi szereplést vagy viselkedéskultúrát tanítanak?

2013. febr. 26. 16:43

Csak egy jó tanács iskolát keresőknek:

El kell döntened mit szeretnél.

Versenyistállóba adni a gyereket ahol mindent kihoznak belőle, amire csak képes, de szabadideje nemigen lesz mostantól.Lehet, hogy a jövője szempontjából ez a hasznos és jobb döntés.

Vagy olyan iskolát keresel, ahol nyugodt , barátságos légkör veszi körül, nem túl gyors a tempó, de nagyon alapos a tanítás és gyermekközpontú.

Te mint szülő, részt akarsz-e venni az iskola életében, jó-e ha vannak közös tanár-diák-szülő programok vagy nincs időd és igényed ilyesmire?

Keress tanítónénit! Olyat, akivel a gyermeked is megtalálja a közös hangot. Estleg engedd meg neki, hogy ő válasszon,mert akit ő választ, annak könnyebben fog szót fogadni.

2013. febr. 26. 11:14
Még valami: úgy tudom a Janikovszky suli kb 1 éve költözött a Kápolna térre a Bánya utcából.Korábban itt egy másik suli volt, állítólag annak nem volt jó híre. Lehet Szidi erről beszélsz?
18. aurora100 (válaszként erre: 14. - Szidi)
2013. febr. 26. 09:50

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra, a lányom szeptembertől iskolába megy.

Mi a Janikovszkyra pályázunk(dráma tagozat miatt), bár körzetileg nem oda tartozunk, de kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye.

Az én eddigi tapasztalataim: nemrég voltunk felkészítő foglalkozáson,rendkívül kedvesek aranyosak voltak a leendő elsős tanítónénik. A lányom szerda délutánonként drámacsoport foglalkozásokra jár oda az iskolába az ottani elsősökkel egy csoportba, így elég sokat beszéltem már velük, és kiderült egytől egyig nagyon szeretnek odajárni, nagyon lelkesen beszéltek, mutatták az órarendjüket is, és elég sok olyan óra van, amikor két csoportra oszlanak a drámások és az angolosok, vagyis olyankor kb 15-en vannak egy csoportban.

Kedves Szidi, kérlek írd le mit jelent számodra a "horror" mármint ami az iskolát illeti, mert én eddig csak pozitívumokat hallottam róla, és a tapasztalataim is ezt támasztják alá.

Egyébként holnapra bejelentkeztünk nyílt napra, állítólag az igazgatónőtől is lehet kérdéseket feltenni, kíváncsi vagyok majd beszámolok.

17. Ánzsi (válaszként erre: 14. - Szidi)
2013. febr. 23. 07:27
Van valami fejlemény nálatok?
16. gyöngyi (válaszként erre: 12. - Szidi)
2013. febr. 18. 07:50
Mind a kettő nagyon jó iskola, a tanítónénit kell megismerni és azt válasszátok amelyik szimpatikusbb, mert évekig vele kell majd lenni e a gyereknek.Sajnos nem tudom ebben az évben ki lesz elsős a kollégák közül, de szerintem jó lesz. Sajnos nálunk már betelt a létszám, csak a körzeteseket tudjuk még felvenni.
15. Ánzsi (válaszként erre: 14. - Szidi)
2013. febr. 18. 06:10
Érdekes, nekem a Szt László tűnt ridegnek, a gyerek nem akart az épületben beljebb merészkedni. Viszont a tanítőnénik közül az egyik, talán Bea néni volt a neve, na ő nagyon szimpi. Te kikkel találkoztál?
14. Szidi (válaszként erre: 13. - Ánzsi)
2013. febr. 17. 20:45
A szimpibb? Elsőre a Szent László , de mÁR NEM TUDOM....A Szervátiusz olyan komor, rideg, a szent lászlóban meg a tanárnőben nem vagyok biztos szóval téboly az egész.A Janikovszky én nem is nézem, mert az aztán tényleg horror.Szó szerint, arról legalább tudom, hogy a hátam közepére sem kívánom :)
13. Ánzsi (válaszként erre: 12. - Szidi)
2013. febr. 17. 20:19
Szia! Nem vagyok egyedül, úgy látszik:-) Neked melyik volt a szimpibb és miért? Mi most a Janikovszkyra pályázunk, ill. még a Szerátiuszra, de majd meglátjuk, mi lesz.
12. Szidi
2013. febr. 17. 18:32

Sziasztok!

Én is ezzel a problémával küzdök most.Voltunk már a Szent Lászlóban és a Szervátiuszban is.Fogalmam sincs melyiket válasszuk, hol lesz jobb.A Kadába még lehet jelentkezni?

Egy csomó iskoláról vannak a neten több oldalas vélemények, de erről a kettőről talán ha kettő darabot találtam....Kedves Gyöngyi te esetleg ismered ezen iskolák némely pedagógusát?Privátban nyílvánítanál vélemény?Már tényleg nem tudom kihez forduljak.

2013. febr. 15. 08:50
Csak egy ötlet, ami jól jöhet... A tesi tagozatra többnyire eleven fiúkat visznek, hogy kösse le őket a mozgás. Az ének tagozatos osztályok többnyire "Jó" nyugodt gyerekekből áll, nagyon jó szokott lenni az osztályközösség.
10. Ánzsi
2013. febr. 13. 19:14
Ma megvolt a Szervátiusz nyílt napja is. A szülőket kb. tízesével engedték be a könyvtárba, ott az igazgató elég hosszan beszélt. Itt két osztályt terveznek, mindkét osztályban lesz angol elsőtől, csak az egyik osztályban az úszás heti többszöri programot jelent. A tanítónők szimpatikusak voltak, de ők nem beszéltek, csak az igazgató. A gyerek közben a tornateremben kézműveskedett, ill. tornagyakorlatokat kellett csinálnia, legalábbis ezt mondta. Meg azt, hogy nagyon tetszett neki az iskola. Elég sok sportágat ki lehet próbálni. Magára az épületre, ahol voltunk, bizony ráférne egy felújítás, de hát ez csak egy szempont. Még megyün a Janikovszkyba is nyílt napra, ott be lehet ülni órára is.
2013. febr. 1. 14:13
Jó lesz ott, meglátod!
2013. jan. 30. 19:24
Megmondom őszintén, amikor beléptünk a Szt László épületébe ma délután, a gyerek el akart futni:-) Megállt, hogy ő egy tapodtat sem megy tovább. Bevallom, nekem elsőre nagyon nem volt szimpi az épület, a magas, komor folyosókkal. Viszont annál szimpatikusabbak voltak a tanítónénik, mindenki, még a takarítónő is mosolygott, és az igazgató is nagyon rendes volt. Szóval elsőre pozitív élmény volt. A gyerek ment táncolni, amíg mi szülők értekeztünk. Elvileg három osztály indul, egy tesi tagozatos, egy ének tagozatos, és egy iskolaotthonos. Sajnos a nyelvre annyira nem mennek rá, de más területen éppen ezért tudnak többet adni a gyerekeknek. A kisfiam egyébként a tesi tagozatot választaná. A Kada sajnos nem esik útba nekünk.
2013. jan. 30. 07:15

Én is elfogult vagyok a Kada sulival kapcsolatban.

Az unokámat a Szent Lászlóból vittük át, ott valahogy nem érezte jól Magát,nem szeretett suliba járni.

Amióta a Kadába jár soha nem mondta nincs kedve suliba menni.Nehéz a választás,és tényleg függ a tanító néniktől.Sajnos vannak rossz tapasztalataim,és hallottam is sok mindent az anyukáktól.Remélem sikerül megfelelő helyet találni,a gyerekeknek a kezdés nagyon fontos meghatározó a továbbiakban.

6. Ánzsi (válaszként erre: 5. - Gyöngyi)
2013. jan. 29. 20:09
Még nem nyílt nap volt, hanem előkészítő foglalkozás:-) A fiam simán elment a kb. harminc idegen kisgyerekkel és a két tanítónénivel az emeleti tanterembe....Kézműveskedtek, de a szülőknek lent kellett várakozni, mi nem is nézhettük, mit csinálnak. Négy tanító foglalkozott velük, színeztek, mesét olvastak. Jól érezte magát a fiam, csak a végére elfáradt, mert fél 6 után lett vége. Sokan ősztől járnak, én sajnos nem tudom megoldani, ahogy a nyelvi előkészítőt sem. Nem tudom, hány osztály indul, majd februárban a nyílt napon okosabbak leszünk. Holnap a Szt.Lászlóba megyünk nyílt napra, kíváncsian várom, milyen lesz. Majd beszámolok róla:-)
2013. jan. 29. 13:18
Mesélj mi volt a nyílt napon?
2013. jan. 29. 06:12
Mégvalaki?:-)
3. Ánzsi (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2013. jan. 23. 17:55

Igen, olvastam, de azóta már eltelt egy kis idő, a Janikovszky is elköltözött más helyre. Szerettem volna frissíteni, hátha mást is érdekel a téma.


Ha nem bánod, írok privit, de itt is elmondhatod mire érdemes odafigyelni, sokan fognak okulni belőle akiknek most megy elsőbe a gyerek. Egyébként én vidékről járok be dolgozni, a gyereket is hoznám. A mi falunkból többen is most íratták a Kadába a gyerkőcöt, de nekem sajnos nem esik útba, pedig eddig csak dícséretet hallottam, és azt, hogy a lurkók imádnak suliba járni. Pedig nem csekély megterhelés egy kisgyermeknek korán felkelni, vonatozni. De a falusi iskolánknak sajnos nagyon rossz híre van...

2013. jan. 23. 16:09
Szia volt egy ilyen fórum: Kőbányai iskolák. Én elfogult vagyok ebben a témában, mert a kerületben tanítok a "Kadában", ezért nem lenne etikus, ha más iskoláról nyilatkoznék. Azt meg tudom mondani, hogy mire figyelj az iskolaválasztásnál, ha érdekel.
2013. jan. 22. 05:35

Mivel iskolaválasztás előtt állunk, szeretnék olyan anyukákkal beszélgetni, akiknek van tapasztalatuk, vagy információjuk a kőbányai általános iskolákról.


Engem konkrétan Kőbánya-alsó környéke érdekelne, különös tekintettel a következő iskolákra, kb. ilyen sorrendben is:


Janikovszky kéttannyelvű (Kápolna tér)


Szervátiusz ált.iskola (Kőbányai út)


Szt.László ált.iskola



Nagyon kevés olyan topikot találni, ahol konkrét tapasztalatokat, élményeket írnak le, ezért várom a kedves hozzászólók véleményét, hátha segít megkönnyíteni a választást. Tudom, tanítónőt kell főleg választani, megyünk is nyílt napokra, de a személyes véleményeket nagyra értékelem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook