Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minek öltözteted a gyereked a farsangra? fórum

Minek öltözteted a gyereked a farsangra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 23. 12:44
Amikor én iskolás voltam, díjazták a jelmezek ötletességét - de kikötötték, hogy csak házilag készített lehet a jelmez. Akkor csak felvonultunk, s ennyi. Most a bölcsiben, oviban egész délelőtt mókázhatnak benne, tehát szempont, hogy viselhető legyen. Én is kedvesebbnek tartom, amit anyuka, apuka, nagyik eszkábálnak össze, de aki szegény - se rongyosfiók, se varrógép, se ügyesség, se ötlet - az készen vesz:(
30. *Aja*
2013. jan. 23. 12:01
Kéményseprő lesz az én 2,5 évesem. Nem kell más, mint fekete nadrág és fekete pulcsi, kap majd egy fehér sálat, egy kéményseprős kitűzőt, fekete sapkát, üvegmosóból lesz a seprű. Ha valami extrább lenne tuti levarázsolná magáról a kiegészítőket :S
2013. jan. 22. 15:04
A gyerek kiötlötte hogy Spongyabob szeretne lenni.... Így varrok egy sárga újjatlan felsőt, és rávarrom a Spongyabob arcát, kap hozzá egy barna rövidgatyót és ennyi. nem lesz nagy szám,de nem hajlandó másnak öltözni.
28. wanita77 (válaszként erre: 26. - Georgina319)
2013. jan. 22. 13:14
Nagyon jó lehetett, ügyes vagy! Én nem tudok varrni, úgyhogy mi csak venni fogunk jelmezt. :(
2013. jan. 22. 13:13
A fiam Pókember vagy Vasember akar lenni. És apának is találtunk egy óriási méretű pókember jelmezt, viccesek lesznek együtt. :)
2013. jan. 22. 13:09
Az en fiam ösember volt,leopard mintas anyagbol vartam neki egy cakkos szoknyat, a haja kocbol keszült, a bajsza, es a szakalla is / amit a vizvezetekszerelök hasznalnak/. A bunkos bot a kezeben egy szaras lopotök volt. A laban volt egy felfüzhetös kis "papucs". Körbe rajzoltam a labat egy vekony bördarabon, abba füztem hosszu bördarabokat, es feltekertem a labszaran. A karjan, es a nyakaban börcsikra felkötözött csirke comb csont volt. Elsö helyezest ert el vele.
25. 33a6bf503b (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2013. jan. 21. 23:57

Köszi az ötletet, de azt hiszem, félreérthetõ voltam, nincs gyerekem. De Pont a napokban gondolkoztam, ha lenne, ez egy egyszerû jelmez. De azért köszi ;))))


Egyszer dominó voltam, két kemény Karton, pöttyök, szalag a vàllnàl. A kiràlylànykodòs pròbàlkozàsok visszaemlékezve nem nagy szàmok.

2013. jan. 21. 23:53
én almafával nyertem annó :D
23. trapiti (válaszként erre: 22. - 9d7907a17a)
2013. jan. 21. 23:44
Én anno egy Apukám által készített órával nyertem, válltól bokáig érő számlapja volt, a számok helyén pedig matekfeladatok voltak :)
2013. jan. 21. 23:36
Gyerekem még nincs. Két jelmezzel nyertem anno díjat. Az egyik az Éj királynője volt, a másik a pattogatott kukorica.
2013. jan. 21. 23:35
hóvirág lesz
2013. jan. 21. 23:28

A fiaim a következők voltak:


orvos, kalóz, sejk, Batman, szerzetes, szakács, légy, Hyppolit, naprendszer, The Mask, Fekete Vipera (2.évadbeli), Joker (Heath Ledger féle).


Ennyi jutott eszembe. A Batman-jelmezt ajándékba kaptuk, a többit én csináltam többnyire meglevő ruhák átalakításával meg itthoni maradék anyagokból. Hátha valakinek ötletet adok vele. :-)

2013. jan. 21. 23:21
Nincs gyerekem, de emlékszem meg, mik voltak a jelmezeim: voltam citrom királynő, sárga szoknyácskával, koronával és egy kosár citrommal :). De voltam szőlőfürt is, fekete tornadresszben, amire anyukám ráerősített egy csomag felfújt lila lufit.. ilyenek jutottak eszembe.
2013. jan. 21. 23:08

Nálunk ez érdekes...

A váratlanul jött időpont miatt s.o.s. spanyol táncosnő lett a nagyobbik, a kisebbik meg balerina.

A nagyobbik oviba jár, ott valami pompombigyók lesznek. Swabidu vagy mi a frász a címe a könyvnek, amiből az ötlet jött, és ők csinálják a pompomokat, amiket Elternworkshop-ban mi varrunk fel a pulóverekre.

Egy másik helyre is megyünk farsangozni, ott a nagyobbik varázsló lesz, nekem kell megcsinálnom a jelmezt - a hátamon is feláll a szőr. :D

Sötétlila textilt, meg nagyonsárga nemezelt anyagot vettem, süvegnek sötétlila karton híján feketét, amit be kell vonjak sötétlila krepp papírral, és erre is sárga nemezcsillagok jönnek.

És csak hogy nehogy jól érezzem magam: a süvegre még lila műhajat is kell alkotnom. És ez mind az én 5évesem fejéből pattant ki, aki ezek szerint még azt hiszi, hogy az anyja is egy varázsló. :D

2013. jan. 21. 23:04
Thomas lesz - hátulnézetben meg kövér ellenőr. Tavaly a bölcsiben postás volt:)
2013. jan. 21. 23:03
A fiam (6 év - óvoda), szakács lesz, kötény, sapka, fakanál, nyakába felkötött tálca(mint egy perecárus a cirkuszban)liszt-gyurma sütiket csináltunk a tálcára, már száradnak.Ez olyan kukta-szakács-árus jelmez vegyesen, de így szeretné.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - 33a6bf503b)
2013. jan. 21. 23:01

Kicsit időigényes, de...

Ha van piros fonalad meg egy kötött sapkátok a gyereknek, a fonalat rá tudod horgolni a sapkára. :)

14. trapiti (válaszként erre: 3. - Ditti28)
2013. jan. 21. 22:58

Ma voltunk a Csodák palotájában, ott láttunk egy szuper ötletet: kötény szerűen megvarrt alapra a törzs csontjai festve voltak, a belső szervek szivaccsak kitömött anyagokból megvarrva, tépőzárral lehetett feltenni őket :)

Ha a lányom hajlandó lenne lemondani a tündérről aminek öltözni fog, tuti anatómiaatlasz lenne :)

Van képem, mindjárt teszek fel az adatlapomra.

2013. jan. 21. 22:58
Méhecskének
2013. jan. 21. 22:55
vagy ami meg talan megtalalhato konnyen egy fius haztartasban az a focista szett....foci cipo, mez-lehetoleg hires focista nevvel a hatan, rovidnaci, egy labda a kezbe....
2013. jan. 21. 22:53
És imádom Pumucklt :))))
2013. jan. 21. 22:52

en Angliaban lakom, igy sok mindent be lehet szerezni olcson. a hugom 3.5 eves, most nezegetek neki jelmezeket, vagy valami disney princess lesz vagy macska:D van egy tok jelmezem itthon, de anya azt mondta, tul halloweenes :D igy majd ha sikerult vennem egyet azt kuldom haza.


nekem nagyon tetszik fiunak a toystorybol woody meg buzz lightyear is, par fontert vannak fent jelmezek. vagy itt is nagyon nepszeru a kaloz.

2013. jan. 21. 22:49
Ha lenne, Pumuklinak oltöztetném. A rosszalkodás, sárga póló, zöld naci nem gond, csak haj kell.
2013. jan. 21. 22:42
Nálunk kalóz lesz, tavaly lovag volt, előtte tűzoltó.
7. ditti28 (válaszként erre: 5. - ChrisTai)
2013. jan. 21. 22:40
A fiam is méhecske volt 3 évesen , így most a lányom lesz méhecske, megörökli a jelmezt.
2013. jan. 21. 22:38
Pókember mizéria van, úgyhogy pókember lesz.:((
2013. jan. 21. 22:37
nálunk méhecske lesz :)
4. ditti28 (válaszként erre: 2. - Daroki)
2013. jan. 21. 22:29
Az enyémek még kicsik 3 és 5 éves, őket még öltöztetem. Vagy öltöztetném.....
2013. jan. 21. 22:28

Jó ötleteket várok. ma aukciós oldalon nézegettünk az 5 éves fiammal jelmezeket és semmi nem tetszik neki. Varrónő vagyok ,meg tudnám csinálni,de ha kiszámolom hogy anyagot legközelebb 45 km-re tudok venni, szóval számoljam az anyag árát meg a benzin árát, akkor jobban kijöttem volna ha megrendelem.

próbálkoztam egyszerű dolgokkal hogy legyen kalóz vagy indián ,de nem akar :(

2013. jan. 21. 22:27
Nem én öltöztetem, öltözik Ő magától :D Hastáncosnő lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook