Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » STRONG is the NEW SKINNY - Lányok A Konditeremben fórum

STRONG is the NEW SKINNY - Lányok A Konditeremben (beszélgetős fórum)


2014. máj. 23. 15:16
A négyfejű combizom a leghosszabb izom, a nagy farizmot nagyobbnak mondják de lábad edzésénél dolgozik mind a kettő szóval ilyen szempontól teljesen mindegy..
2014. máj. 17. 14:08
Bocs, de az emberi test legnagyobb izma a nagy farizom.
18. AlBundy (válaszként erre: 16. - A8c0ef8ce5)
2013. febr. 24. 20:49

Maradjunk annyiba, hogy a lábedzésnél semmin nem kell meglepődni..:) Nekem hányingerem is szokott lenni, volt hogy nem tudtam befejezni amit arra a napra terveztém még, olyan rosszul voltam. A comb a legnagyobb izom a testeden. A guggolással gyakorlatilag az egészet megdolgoztatod. Sokkal megterhelőbb mint bármi más.


Nekem ez van lábedzés után:

[link]


Lehet visszább kell venni az ismétlésből és a súlyból amíg megszokod.

17. 677a1a68d2 (válaszként erre: 16. - A8c0ef8ce5)
2013. febr. 24. 16:37
Hú, ezt nem most írtad, de találtál rá azóta megoldást?
2013. jan. 30. 23:04
Rendesen étkeztem edzés előtt. Mégis guggolókeretben a 2. 15-ös sorozatnál megint ájulós kedvem támadt. A rúdon 5 kg-os súlyok van. Semmilyen más gyakorlatnál nincs problémám csak ennél az egynél. Előfordult ez már mással is? Mivel lehet a probléma? Még hozzá kell szoknom, vagy a súlyon kellene változtatni szerintetek?
15. b489304ffd (válaszként erre: 14. - B489304ffd)
2013. jan. 24. 14:47
Egyébként edzés előtt kell az energia..különben,hogyan edzel?Azt pedig,csak normális étkezéssel éred el..egyél és rá 1-1,5órára rá menj le edzeni..így neked is jobb mert én pl korgó hassal nem is tudok az edzésre koncentrálni
14. b489304ffd (válaszként erre: 11. - A8c0ef8ce5)
2013. jan. 24. 14:44
10 perc kardió elején és 30perc a végén 15perc has és fél óra láb..ez az egyik nap a másik nap ugyanígy csak láb helyett felső test..másfél órába bele kell,hogy férjen és heti 4x másfél óránál több nem kell..edzés után igyál egy fehérje turmixot..edzés előtt meg egyél normálisan csak legalább 1óra teljen el evés után..én így csinálnám..jaj dehogy én hogy örülnék ha jó nagy fenekem és combom lenne..hiába edzek 50kg-val akkor se nő a combom..vádlim bezzeg olyan izmos hogy párom is megirigyelné:-)Szóval mindenkinek más tetszik..Az arcod nagyon szép és szerintem ez a legfontosabb egy nőnél..a többin meg úgyis tudsz változtatni..vádlidra viszont ha még egy tanácsot megfogatsz,ne géppel edzél..annál sokkal hatásosabb módszer is van--
2013. jan. 24. 12:10

sziasztok!

amint meggyógyultam, én is szeretnék megint konditerembe járni, mint tavaly, 3 alkalommal kezdtem és felnöveltem 4-5re. Most nagyon náthás vagyok. Nem modell soványra szeretnék lefogyni, hanem szálkás izmosra... remélem jövö hét elejére meggyógyulok és akkor folytatom.

12. d176e271c4 (válaszként erre: 11. - A8c0ef8ce5)
2013. jan. 24. 11:31

Szerintem biztosan használni fog a súlyzós edzés, ha mellette az étkezésre is figyelsz, csak tényleg légy kitartó. :)

Én egyszer reggel mentem edzeni, úgy ébredtem, hogy semmi étvágyam nem volt, ettem 1 paradicsomot meg két abonettet, szóval nem sokat, hát aznap nem is erősítettem, de szó szerint úgy repültem le a futógépről, mert ott éreztem meg, hogy enni kellett volna :SS Úgyhogy vigyázz ezzel az edzés előtt nem eszek rendesen dologgal, mert én nagyon megjártam...

11. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 7. - D176e271c4)
2013. jan. 24. 11:08

Becsapós, mert nem vagyok kövér, viszont comb-fenék-has tájékon egyáltalán nem vagyok feszes-sőőt..a karom pedig kifejezetten vastagnak látom az arányaimhoz képest (157 cm vagyok kb, 52 kg 27 cm karbőséggel..) ezek a dolgok persze ruhában nem feltűnőek, teljesen átlagosan nézek ki, csak akkor tűnik fel amikor bikinire váltom az öltözékem, vagy fehérneműben nézem magam. Ilyenkor persze már megjelenik a narancsbőr is... Remélem a sok folyadékfogyasztás és egészségesebb ételek segítenek majd az edzés mellett és az életem részévé válik majd ez az egész.

Ezt az étkezéses dolgot azért kérdeztem, mert tegnap kicsit "ájulós" kedvem támadt guggolás közben, utána még csináltam egy kis erősítést, viszont a végén a kardióra semmi energiám nem maradt, pedig tervbe volt véve egy kis futás, mert a nyár óta már az életem részévé vált,kicsit rossz kedvű voltam amikor nem bírtam csinálni:) Csak arra tudtam gondolni hogy az ennivalóval volt gond, mert nem mertem előtte igazán enni, de most már látom hogy kell, csak nem mindegy hogy mit.

10. d176e271c4 (válaszként erre: 9. - AlBundy)
2013. jan. 24. 09:35
Igen, lement a 15 kg, még lett volna hátra, de pihentetnem kell betegség miatt az edzést, egyenlőre marad csak a diéta könnyű mozgással (nem a diétából kifolyó betegség vagy az edzésből, mert sokan arra fogták, de nem).
2013. jan. 24. 09:16

Ezt a 1,5 óra dolgot azért mondják, mert feltételezik, hogy 1,5 órán túl bírod akkor nem edzel elég intenzíven. De ebbe ne vegyétek bele a kardiót meg a bemelegítést, nyújtást.. Ha a súlyzózás 1,5 óránál tovább tart az viszont már gyanús. Az intenzívebb edzés fogyás szempontból is jobb..

Liojra amúgy nagyon rendben van/volt a módszered. Eredményes volt?

Az étkezésénél ha teljesítményorientált vagy éppen akkor úgy ahogy Liojra is mondta lassan felszívódó szénhidrátot kell fogyasztani. Aki fogyni akar az ezt lehagyhatja, de az edzés utánit viszont nem!

2013. jan. 23. 23:21
És ezt a másfél órás dolgot én is hallottam, de pont úgy voltam én is, hogy nem fértem bele az időbe... Bemelegítés már ugye 10 perc volt, aztán az erősítés nekem is igénybe vett másfél vagy 1 órát, utána pedig kardió megint háromnegyed óra kb. de volt, hogy 1. A nyújtásra mondjuk nagy hangsúlyt fektettem mindig, az is idő volt, de azt már nem számítom annyira az edzés részeként... De tényleg sosem fértem bele másfél órába...
2013. jan. 23. 23:18

Szia! A képed alapján nagyon nem az a súlycsoport vagy, mint én voltam, mikor terembe jártam (rajtam sok felesleg volt nagyon), de azért írok, hátha tudsz valamit hasznosítani.

Én mivel fogyni szerettem volna, az kardió jellegű mozgásra hegyeztem ki leginkább az edzéseimet, de mivel imádom a súlyokat, és amúgy is jót tesz diéta idején is erősítő edzést is csináltam. Bemelegítés után (10 perc valamilyen gépen, nálam ált. futógép volt) erősítés, utána én még vissza szoktam menni gépre, majd lenyújtás.

Szerintem az első időkben nem is kell felosztani testrészekre az erősítő edzést, inkább ilyen átmozgató jellegű legyen, hogy az izmaid megszokják a terhelést, aztán majd pár hónap múlva áttérhetsz a felosztásra.

Én mindig éreztem, hogy mikor van itt az idő, hogy emeljek a súlyon, mikor már mondjuk a 12. kinyomás könnyen ment, akkor mindig emeltem, mert úgy volt jó, hogy az már ne legyen túl kényelmes, de még szabályosan végre tudjam hajtani a gyakorlatot. Volt, hogy 1 hét alatt nagyobb súlyra váltottam, volt, hogy kellett 1 hónap is. Nekem a lábam elég jól terhelhetőnek bizonyult (magamhoz képest nyilván), lábtolózni 50 kg-os súllyal kezdtem, 80-ig mentem el nem túl hosszú idő után (ezt követően sajnos abba kellett hagynom), de mondjuk a hátam baromi gyenge meg a mellizmom is, azzal alig-alig haladtam :(

Edzés előtt 1,5 órával ettem, olyan ételt, ami energiát ad. Ha reggel mentem edzeni, akkor zabot és fehérjeturmixot, tojásfehérjét, ha délután akkor barna rizst, zöldséget, húst vagy halat.

Edzés után egyből ment a fehérjeturmix, majd rá kb. háromnegyed-egy órára szilárd étkezés, ami zöldség és hús vagy hal szokott lenni.

2013. jan. 23. 22:44
Edzés előtt mit ajánlott enni?
2013. jan. 23. 14:05

Köszi mindenkinek!

Én hetente 4-5x járok, ahogy időm engedi.

Kb 10 perc kardióval szoktam kezdeni, utána megyek erősíteni.. ez viszont mindig 1 órán túl húzódik mert kb mindenre erősítek.. utána egy olyan 40 perc kardió. Csak azért kérdeztem hogy ti hogy csináljátok, mert azt hallottam hogy másfél óránál nem szabad többet edzeni, de nekem mégsem fér bele az időbe így ha mindent rendesen meg akarok csinálni.

2013. jan. 22. 14:17

A taposás, futópadon futás, biciklizés a legjobb zsírégető, engem kiokosítottak, hogy ha súlyvesztést akarok, akkor kardiozzak sokat, ami azt jelenti, hogy alkalmanként 20 percnél többet folyamatosan.


Nekem a célom a súlyom megtartása, illetve a feszesség, nem akarok különösebben növekedni.


Bemelegítés kb. 10 perc kardio szokott lenni, mondjuk a taposás nagyon jó, majd következik a súlyzózás, rengeteg kitörés, 4 - 4 kilóval a kezemben. Szeretem a gyaloglós kitörést, lépsz egyet előre és úgy végzed, azaz sétálsz közben a teremben kitörést végezve:) Emellett guggolás, az 4 kilóval, legalább 50 - esével. Ezek váltva karedzéssel, persze azt is csak 2 - 3 kilóval.


Hasizom, meg farizom erősítés az mindig van, illetve csípőzni is szoktam, mert oda vagyok hajlamos hízni.


A végén pedig energiától függően kardioedzés, ha jó formában vagyok, össz-vissz 40-50 percet is kardiozom.


Ezt heti 3 szor elég. Ha lemegyek negyedik alkalommal, akkor az csak egy 25 perces futás.


Edzés után pedig a kaját kicsit visszafogom, pufi rizs vagy egy kis rozskenyér, hogy azért szénhidrát is legyen benne, meg lágy tojás, egy vagy kettő.

3. b489304ffd (válaszként erre: 1. - A8c0ef8ce5)
2013. jan. 22. 13:15

Szia!


Attól függ mit szeretnél elérni..Ha nőni szeretnél akkor érdemes nagy súlyokkal kisebb sorozatszámot csinálni,viszont ha szálkásodni akkor kisebb súlyokkal nagyobb sorozatszámban csináld az edzést..A másik amit nem írtál,hogy hetente hány alkalommal edzel?Én pl:2 mert terhes vagyok,de előtte 3x jártam és akkor mindenre edzettem..Viszont ha 4x tudsz menni akkor érdemes 2x alsótestre 2x felsőtestre+ cardio(alkattól függően a mennyiséggel)Hasra minden alkalommal edzzél..remélem tudtam segíteni..

2. AlBundy (válaszként erre: 1. - A8c0ef8ce5)
2013. jan. 22. 08:56

Szia, ha most kezdtél el terembe járni akkor nem is baj, hogy nem osztott edzéstervet követsz, pár hónapig jó az átmozgató edzés. Utána lehet szétosztani a dolgot ha gondolod, de utána sem muszáj.

Én inkább híve vagyok vagyok a kisebb súlyokkal nagyobb ismétlések mellett rövid pihenőkkel történő intenzív edzésnek.

Itt van pl egy kezdő női edzésterv:

[link]

de találsz még itt jó dolgokat...

2013. jan. 21. 21:40

Sziasztok!

Én éppen egy hete kezdtem el a konditerem padlóját taposni, remélem még sokan vagytok akik ezt az edzést választottátok és csatlakoztok hozzám! :)

Jelenleg még nem vagyok túl jártas a témában ezért szívesen fogadok tanácsokat, tapasztalatokat.

Jelenleg még mindent egyszerre csinálok, nincs külön "láb nap", vagy ehhez hasonlók, viszont nem tudom hogy érdemes lenne-e külön részekre bontani az edzést?

Továbbá még olyan kérdés merült fel bennem hogy a terhelést/gyakorlatsorok számát milyen időközönként, milyen intenzitással ajánljátok növelni? Van erre valami általános szabály?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook