Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukám beleszól a nevelésbe fórum

Anyukám beleszól a nevelésbe (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 21. 15:59
Hát nem irigyellek!!! Nekem az anyosommal voltak problémáim. De én megmondtam neki hogy az én gyerekem és én ugy nevelem ahogy nekem tetszik. Mindig mondta ö felnevelt 3 gyereket ö jobban tudja mit és hogyan kell tenni! Nem szabad ráhagyni mert akkor azt hiszi te vagy a gyenge, probáld vele megbeszélni hogy te vagy az anyja ö a nagymama. A nagyi nem nevel hanem játszik, beszélget, szeretgeti az unokáját., és ha te azt mondod a gyereknek hogy nem az nemet jelent a mama részéröl is... Nekem igy sikerült leállitani anyosomat. azota nem is probálkozik. Egy hétig haragudott de aztán rájött hogy nekem van igazam !!!
6. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Carolina112)
2013. jan. 21. 15:58
Esetleg együtt laktok, hogy ilyen napi szinten bele tud szólni? De semmiképp ne hagyd magad. A Te gyereked. Neked kell dönteni. Egy kétévesnek sem szabad mindent. Az enyém 2,5. Ha olyat csinál, amivel árthet magának, meg kell tanulnia, hogy nem. Amit leírtál, nem büntetés, hanem következetesség.
5. Naplemente. (válaszként erre: 1. - Carolina112)
2013. jan. 21. 15:57
Együtt laktok?
2013. jan. 21. 15:56

A kérdés megoldása kettôötkre tartozik. Amennyiben baleset történne, téged vonnak felelôsségre.

Úgy általában a nôk hordják a nadrágot ... :)

3. 6f257fd90e (válaszként erre: 1. - Carolina112)
2013. jan. 21. 15:55
Sajnos meg kell értesd vele valahogy, hogy mindenki a saját gyerekét neveli, nem a másét... :(
2013. jan. 21. 15:53
Sokaknál így van ez sajnos:( Remélem találtok megoldást!
2013. jan. 21. 15:50

Sziasztok,

2 éves kisfiam van, anyukámmal mindig jó viszonyban voltunk. Pár hónapja azonban egyre többet szól bele a gyereknevelésbe és ha nem úgy teszek, ahogy ő mondja, nem értek vele egyet, akkor megsértődik és lelki terrort alkalmaz-szerintem, hogy a gyerek lelki sérült lesz, stb. Konkrét példa: 2 éves kisfiam motorral a budapesti forgatagban. Megy a járdán szépen, majd gondol egyet, lemenne az útra. Rászólok, nem szabad, stb, majd újra megpróbálja, mondom, hogy akkor elveszem a motort és megyünk be. Ő kinevet, megint menne, motor el, megyünk be. Nálam ez a "büntetés". Anyukám szerint pl. ez sem jó megoldás, hogy büntetem. És még sok más van, és minden beszélgetés után romokban az anyai mivoltom, mert szerinte nem lehet semmilyen módon büntetni 2 évest és nem jól csinálom. mindig végig hallgatom, és elmondom, hogy én nem így látom, de megsrtődik. ( otthon is ő hordja a nadrágot, nem viseli el, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja) Ti hogy kezelnétek az ilyen helyzetet? Mit tegyek, hogy elfogadja végre, hogy nem ő az anyja? Hogy nem értek vele egyet? Rossz, hogy megromlott a viszonyunk, de nem tudom vele megbeszélni már ezt, mert csak hajtja a magáét...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook