Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tönkölypárna fórum

Tönkölypárna (beszélgetős fórum)


2013. jan. 24. 14:17

Köszi a sok pozitív hozzászólást, a férjem orra alá fogom dörgölni. Ugyanis 1x olyan áhítozva mondta, h úgy szeretne vmi jó kemény párnát, ami természetese anyagból van, nem ilyen mindenféle MLM-es meg csodaszernek kikiáltott műanyag vmi. Fájt a válla és nyaka. Ráakadtam a tönkölypárnára, azt kapta vmilyen alkalomra. Vártam a hatást, hogy fog örülni, de akkora csalódást még nem láttam az arcán. Hogy eeeeeeez? Ez meg mi? (pedig amúgy nagyon udvarias, és tudatosan nem sértett volna meg azzal, h még csak nem is palástolja csalódottságát) Mondtam, ennél természetesebbet és keményebbet nem kaptam. Pipa voltam. Pár nap kínozta magát, aztán mondta, h neki nem kell. Mindene fájt tőle, zizegett és nem tudott tőle aludni, ő akinek 45 fokos dőlésszög is elég ahhoz, h elaludjon. Évekig a szekrénybe volt aztán tavaly eltüzeltem a szomszédasszonyoméval együtt, aki a sógornőjétől kapta, aki azért adta neki, mert a családban senki se tudta használni.

Egész biztos Nektek van igazatok, h ki kellett volna vmennyit venni belőle, és akkor jobb. A legközelebbi alkalomra veszek neki, hiszen én is úgy gondoltam, h jó, és itt is csak jókat olvasok. Én sajna nem tudtam volna használni, mert nagyon laposan alszom, többnyira hason és olyankor a kispárna az oldalam mellett van, nagypárnát meg sosem használok.

29. c6973617d3 (válaszként erre: 28. - Szöszi31)
2013. jan. 24. 07:56
Szóval már meg is vetted? És...hogy aludtál, veszel már észre pozitív változást?
28. szöszi31 (válaszként erre: 27. - Zizisicc)
2013. jan. 24. 07:55

Eredetileg is büdös volt.

Azt olvastam valahol, hogy gyakran szalma illata van ezeknek a párnáknak, de az enyémen olyan penészhez hasonló szagot érzek. Bár már nem érzem olyan erősen, mint első nap.

27. Zizisicc (válaszként erre: 25. - Szöszi31)
2013. jan. 23. 19:25

Eredetileg is büdösnek érezted, vagy csak használtan?


Ha jó idő van már, érdemes kitenni gyakran a napra, a napoztatás jól felfrissíti.

26. 9f98008a3b (válaszként erre: 25. - Szöszi31)
2013. jan. 23. 17:47

Nem büdös a párna, max a vastag huzata.

Azt mosd ki, után meg használd a párnát egészséggel!

2013. jan. 23. 17:46
Még egy kérdés! Az normális hogy büdös a párna? Elmegy valaha a szaga?
2013. jan. 21. 17:26

Köszönöm a hozzászólásokat. Most már eldöntöttem hogy veszek egy kispárnát. A nyakam és a lapockám állandóan elfekszem, akármilyen párnát használok. Napközben is gyakran fájnak a csigolyáim.

Van egy anatómiai párnám is, de az csak hanyatt fekvéshez jó, reggelre pedig mindig hason fekve ébredek, kitekeredett nyakkal... :)

2013. jan. 21. 09:27

Szerintem egy nem az egész mag, csak a héj.


Egyébként magát a párnát nem lehet mosni, hanem cserélni kell. Nem emlékszem, mit mondott, akitől én az elsőt kaptam, lehet, hogy 1, lehet hogy 2 évet, de az az igazság, hogy nekem évek óta megvan ugyanez az első darab, használom és semmi baja.

22. c6973617d3 (válaszként erre: 21. - Mariann63)
2013. jan. 21. 09:25
Utána néztem, és mivel a tönköly az a búza héja így valószínű minden párna a héjból van...én tudatlan.
2013. jan. 21. 08:31
Én tönkölypárnának tudom a mieinket, a huzatot mosom rajtuk.
2013. jan. 21. 08:21

Most már csak egy kérdésem lenne tönkölypárna, vagy tönkölyhéjpárna alváshoz? Nektek melyik van, mert ezek szerint ez 2 féle lehet.

A férjem is állandó nyakfájással gerincbántalmakkal küzd, jó lennevalami ami tényleg jó.

19. Castia
2013. jan. 20. 20:05
Én karácsonyra kaptam egy kerek formájút, alváshoz nem használom, mert ahhoz nekem magas, de ülésre, bizonyos jógagyakorlatoknál megtámasztásra nagyon jó.
18. 9f98008a3b (válaszként erre: 14. - 33a6bf503b)
2013. jan. 20. 19:57
Én csak a vastag bélelt huzatot mosom, a cuccost azt nem.
17. tundike77 (válaszként erre: 16. - Tundike77)
2013. jan. 20. 19:56
bocsi elírtam,egy picike párnám IS van,meg egy normál amiből vettem ki tönkölybúzát, a páromnak meg a hernyó alakúja van :)
2013. jan. 20. 19:54
nekünk évek óta van,nem alvásra használjuk!!! ha fáj valahol arra a testrészre tesszük. csodákra képes :) haspuffadásra első osztályú , kislányom pici korában nagyon hasfájós volt,és enyhülést csak a tönkölypárna hozott. De kipróbáltuk fülfájásra,zúzódásra. be lehet tenni a fagyasztóba,lehűteni,és a sajgó testrészre téve hosszan lehet érezni kellemes hűtő hatását. Hasfájásra,fülfájásra pedig a mikro felmelegítve használjuk. Nekem egy picike kis párnám van, a párnámból vettünk ki tönkölyt,és azt használtuk a pici lányomnál,valamint most ha esetleg fülfájása van valakinek :)
2013. jan. 20. 19:22

A páromnak van, csak azon szeret aludni.

Én nem szeretem, ha véletelnül azon alszom, akkor elfekszem a nyakam és a hátam is.

2013. jan. 20. 19:19
Ezeket a párnàkat hogy lehet tisztítani/fertõtleníteni,ill. milyen gyakran ajánlott ùjra cserélni?
13. 9f98008a3b (válaszként erre: 10. - Loretta30)
2013. jan. 20. 19:05
De hiszen csak az a baja, hogy sok a cucc benne. Én bizony megbontanám.
2013. jan. 20. 18:56
A férjemnek vettünk henger formájút is mg kispárna fazont is, nagyon szereti.Azóta nem is alszik másfajta párnával.
11. JUL17
2013. jan. 20. 18:55
Nekem tönköly párnám volt de sajnos én nem bírtam aludni vele mert "zizegett"
2013. jan. 20. 18:45
Mi is kaptunk tesómtól valamelyik karácsonyra, de nem használjuk, mert nagyon kemény, kifejezetten rossz a fej alatt alvás közben. Megbontani nem akarjuk, mert totál le van varrva, igy csak disz az ágyon. Mindenesetre párnacsatára nem ajánlom, mert az gyilkos lenne vele! :D
2013. jan. 20. 18:42
Az enyém is kispárna méretű. Kétféle is van, az egyikbe tönköly van, a másikba másik anyag, talán köles (legalábbis formára olyan). A tönköly kicsit keményebb, zizegős, a másik könnyebben formálható. Én nagyon szeretem, bár eleinte kicsit tartottam tőle, de azóta remek jó vele az alvás. Csak ajánlani tudom.
2013. jan. 20. 18:20
Nekem is van, és a srácaimnak is, ez a hagyományos kispárna méret. Én nagyon szeretem, azóta nincs nyakfájás, gerincfájás ..... Ha hosszabb időre utazunk el, én is viszem magammal. :o))
2013. jan. 20. 18:17
A legjobb:)
2013. jan. 20. 18:15
Én is vettem ki belőle anyagot, nagyon szeretem, nem alszom el a nyakam.
2013. jan. 20. 18:15
Ha túl kemény, akkor ki kell venni az anginból egy kis anyagot. Az első párnám pont jó volt, a másodikat jól megtömték, emiatt egy keveset ki kellett venni, hogy puhább legyen. És akkor jó lett az is. A mienk nem hurka alakú, hanem normál párna alakú. Alváshoz vettük. :-)
2013. jan. 20. 18:11
Én hurka alakút vettem egyszer,ami relaxáláshoz jó.Arra tényleg,..pihenésre.De éjszaka nem tudom használni,mert hosszú távon nyom.Nem egy puha valami.
2013. jan. 20. 17:45
Nekünk is van, évek óta ilyenen alszik az egész család. Nagyon jó. Általában kisebb méretű, mint a normál párna, de nem is kell nagyobb. Meg hozzá kell szokni, hogy zizeg, de pár nap után fel sem fog tűnni. Én is csak ajánlani tudom.
2013. jan. 20. 17:39
Mi már több mint egy éve használjuk, nagyon szeretjük, férjem még nyaralásra is vitte magával. Sokáig kerestük a megfelelő párnát, ami minden kis nyűgjének eleget tesz, és csak ezek válltak be hosszútávon.
2013. jan. 20. 17:06
Használ valaki tönkölypárnát? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook