Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon miért fujkálja egy 3 éves gyermek a csoporttársait? Csak egy rossz szokás vagy valami más van a háttérben? fórum

Vajon miért fujkálja egy 3 éves gyermek a csoporttársait? Csak egy rossz szokás vagy valami más van a háttérben? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 31. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 19:48
Ezt jól elbaltázta a hozzászóló! Enyhén vicces hasonlat:-P
40. Noarashi (válaszként erre: 39. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 19. 19:47
Na ugye hogy ugye :)
2013. jan. 19. 19:43

Amikor az enyém kicsi volt, késô tavasszal a környék összes pitypangját elfújtuk...

Sosem mondta senki, hogy valamilyen lelki sérülése lenne.

38. Noarashi (válaszként erre: 35. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 19:01

3 éves tehát a gyakorló játék időszakának végén a szimbólikus elején van. Egy három éves gyerek nem nagyon játszik együtt a többiekkel, mégha annak is tűnik kivülről, az csak egymás mellett játszás.

Neki most tetszik hogy felfedezte hogy erre az ingerre , így reagálnak, és ezt addig csinálja míg meg nem unja.

Nem kell traumát belemagyarázni. Most ez van, aztán lehet szélnek képzeli magát, vagy ki tudja. Erre a időszakra jellemző, hogy úgy játszanak ,ami a felnőtt számára butaságnak tűnik. Hagyni kell. Erőszakkal nem szabad semmilyen játékba bevonni!

2013. jan. 19. 17:21

Hidd el,..

bocsi

36. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 23. - Bd55e3f068)
2013. jan. 19. 17:20
Hidd, el ezen már túl vagyok.
35. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 17:19
Semmi hátsó szándékom nem volt a fórum kiírásával, senkit nem akartam ezzel bántani, csak a tanulmányaimhoz kértem egy kis segítséget.
34. mothertiger (válaszként erre: 33. - Bd55e3f068)
2013. jan. 19. 15:57

"Ha a munkatársad fújkál..."

Ne haragudj, de ezt rendesen összetársítottam az egyik munkatársammal, és igen elkalandoztam a témától, így kiszállok, mert érdemben más mondanivalóm nincs ennek fényében! :)))

33. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 15:54
Nem a ténykedés bolt a kérdés, hanem hogy zavaró-e vagy sem az elszenvedő alanynak.
32. mothertiger (válaszként erre: 29. - Haaeen)
2013. jan. 19. 15:48

Pedagógusként nyilván, de magánemberként semmi köze hozzá. Erre próbáltam rámutatni. Ha az óvónő (nem gyakornok) odajön hozzám, és elmondja, hogy ezt-és-ezt látta a gyereken, kérdéseket tesz fel, természetesen felelek a kérdésre, én már csak ilyen őszinte emberke vagyok. De ha magánemberke jön nekem oda, és feszegeti a családi életemet, akkor lehet, zokon veszem, és lesajnálom a következményeket.


Nem is ragozom. A te kérdésed jogos volt, feleltem rá.

31. mothertiger (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. jan. 19. 15:44

Szerintem egy gyerek meg egy felnőtt ilyen "ténykedése" között azért óriási a különbség. :P

Rossz példa volt.

30. mothertiger (válaszként erre: 27. - Mese habbal)
2013. jan. 19. 15:44
Nem veszem magamra...
29. haaeen (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 15:30

"ha van is problémája a gyereknek, az legyen a szülei problémája" - szoval, ha pedagoguskent vagy akar gyakornokkent eszreveszem, hogy gond van egy gyerekkel, akkor ne is torodjek vele?!?!


"neked, mint olyan, semmi jogod turkálni az életvitelükben" - mikortol van jogom, mint pedagogus, szerinted turkalni valaki eleteben? ha kek-zold foltok vannak a gyereken, vagy ha piszkos ruhaban jaratjak? vagy torodhetek akkor is a gyerekkel, ha latom, hogy lelkileg valami nincs vele rendben? (ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az enlitett esetben valami baj van a gyerekkel)


"van egy olyan szokása, ami igazából nem sértő, nem fájdalmas, és még talán csak nem is kellemetlen" - oke, nem fajdalmas es nem is serto, de ha valakit egy rossz szokas miatt kikozositenek, az mar tobb, mint kellemetlen...

28. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 15:00
Nem tudom, te mit szólnál hozzá, ha egy kollégád "csak" fújkodna :/
27. mese habbal (válaszként erre: 26. - Mese habbal)
2013. jan. 19. 14:56

más kérdés, hogy ez szerintem sem netes fórumtéma, de nem azért mert ezzel sérti a gyerek jogait (mivel nem írta ki a nevét, de még a várost sem, hogy hol van az óvoda...), hanem azért, mert itt kevés a szakértő, de sok az okoskodó...

már elnézést...

26. mese habbal (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2013. jan. 19. 14:55

a topikindító leírt, hogy nem kiváncsiskodó anyuka, hanem egy hetes gyakorlaton volt, ahol egy gyerekről jellemzést kell írni...

tudod, vannak akik ezt tanulják, azok ilyen feladatokat kapnak...

2013. jan. 19. 14:50

Nemtom, ki örülne neki, ha az ő gyerekét tennék így ki fórumra, csak mert van egy olyan szokása, ami igazából nem sértő, nem fájdalmas, és még talán csak nem is kellemetlen...

Fogalmam sincs, ebben milyen "hátsó szándékot" lehet belekódolni, főleg egy három évestől, de ha van is problémája a gyereknek, az legyen a szülei problémája. Ismertem olyan gyereket, aki csipkedte, harapta a csoporttársait - fején, arcán, kezén... Szerintem ez már valóban a probléma kategóriába sorolható.

Egyik rokonom 3 éves koráig egyetlen szót sem volt hajlandó mondani. Aztán meg folyékonyan elkezdett beszélni. Nem autista, nem szellemi fogyatékos, egyszerűen csak nem beszélt, és kész.


Ha valami gond lenne a gyerekemmel, biztos nem egy kíváncsiskodó, "jóakaró" anyukával osztanám meg az otthoni gondjainkat, ha nem haragszol. A gyerek lehet szimplán félénk, visszahúzódó, az új helyzettől tanácstalan. Nem kell mindjárt a családi kapcsolatokat feszegetni, hogy milyen lehet a légkör otthon...

És ha olyan is, amilyennek sokan sejteni vélik, szerintem neked, mint olyan, semmi jogod turkálni az életvitelükben.


Mielőtt felháborodna itt akárki is, csak gondoljon bele adok-kapok alapon, élje bele saját magát a helyzetbe: odamegy hozzá egy vadidegen anyuka, és a gyerekéről kérdezget, meg az otthoni légkörről... Ezt én marhára nem tolerálnám.

24. mese habbal (válaszként erre: 22. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 14:26
mondjuk már ez is jellemzi valamilyen szinten a szüleit.. valamit ebből is le lehet vonni.. bár nem messzemenő következtetést, de valamit igen...
2013. jan. 19. 14:19
Ahelyett, hogy a tankönyveid kinyitnád, a hoxán keresed a választ? :/
22. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 21. - 562b63a8d4)
2013. jan. 19. 14:14
Igen, ez a legnagyobb gond. Hiába kérdezem a szülőket, hogy otthon mit csinál a gyerek, miket csinálnak együtt,sokszor nem is szívesen válaszol, mert, hogy idegen vagyok, de az óvónőnek is vagy megmondja vagy nem az igazat.
21. 562b63a8d4 (válaszként erre: 19. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 14:10
Nem tudhatod hogy a szulei milyenek vele amikor nem vagy ott
20. Angelgirl8588 (válaszként erre: 19. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 14:09

Lehet csak félénk, ezért nem beszél sokat. Én is ilyen voltam kiskoromba, köszönni se akartam. Mondjuk az oviba meg elvoltam a többi gyerekkel...

Nem tudok sokat az autizmusról, talán utána kéne nézni, hogy valóban megtalálhatóak-e a jelei...

19. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 15. - Angelgirl8588)
2013. jan. 19. 14:06

Nem akar, mert otthon azért beszél, bár otthon is keveset.

Nem vettem észre autizmusra utaló jeleket, nem tudom. Bár annak is vannak fokozatai.

2013. jan. 19. 14:02
Tarsasagra van szuksege de nem tudja hogy kozeledjen a tobbiekhez
17. mese habbal (válaszként erre: 15. - Angelgirl8588)
2013. jan. 19. 14:00
igen, amúgy ez is benne van a pakliban...
16. mese habbal (válaszként erre: 12. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 13:59

nem tudom milyen suliba kell ez neked, de elég érdekes, hogy úgy kell írnod, hogy semmi háttérinfód nincs a gyerekről.. nem lehetett, vagy kellett volna az ovónővel legalább ezeket megbeszélni? mármint nem volt valami "anamnézis" lapod, hogy kikérdezd a háttérről? de persze lehet, hogy pont ez a feladat, hogy az ilyesmiket leírd, hogy mik állhatnak a háttérben szerinted...


egyébként a 3 évesek azért már játszanak egymással.. persze nem mind, és nem ugyanúgy mint mondjuk 5 évesen, de játszanak!

15. Angelgirl8588 (válaszként erre: 14. - Csakegyanyavagyok)
2013. jan. 19. 13:58
3 évesen nem beszél? :o Nem tud, vagy nem akar? Lehet hülyeség, és foggalmam sincs róluk, csak ez ugrott be hirtelen: nem autista esetleg? Tényleg bocsánat, de tényleg csak bevillant...
14. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 11. - Angelgirl8588)
2013. jan. 19. 13:56

Mindenkit fujkál, még az óvónőket is.

Nem beszél.

13. névtelenutazó (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 19. 13:55
Tiszta mázli hogy nem Chematox-szal...
12. Csakegyanyavagyok (válaszként erre: 9. - Mese habbal)
2013. jan. 19. 13:55

Én is erre gondoltam, hogy esetleg nem tudná, hogy hogyan kezdeményezzen? hogyan kapcsolódjon a játékba? hogyan kell úgymond játszani?

Sajnos mivel 1 hetes gyakorlaton voltam, így a családi hátteréről nagyon keveset tudok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook