Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy anya fájdalma fórum

Egy anya fájdalma (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy anya fájdalma

1 2
32. Viki49 (válaszként erre: 31. - 31bc25d879)
2015. máj. 5. 15:12

Én sem tudtam elképzelni. hogy ez megtörténhet velem,aztán mégis így történt.

Szerintem sok-sok hihetetlen dolog történik a világon, amit elképzelni sem tudtunk soha sem !

Például anyagyilkosság, számtalan gyermekgyilkosság, a gyermek megkínzása stb....

Az ilyen ügyek is borzasztóan megrázzák az embert és nem mondjuk, hogy mi van akkor.

A család valóban nem egy emberes, több ember is tud NEM segíteni. Ilyenről még nem hallottál ?

31. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - Viki49)
2015. máj. 3. 18:00

És az mit jelent?

Az én anyukámnak is lányai vannak, de mi soha nem hagynánk el semmiért, sőt, ha bajba lenne, segítenénk.

És nekem is lányom van, nem tudom elképzelni hogy ez megtörténhetne velünk.


A család nem egy emberes, ki segítsen ha nem ők?

Számomra is hihetetlen.

30. e49241a632 (válaszként erre: 28. - Viki49)
2015. máj. 3. 17:52
Én elhiszem, hogy a hitel miatt elhagyott téged a család. Vagy cserben hagyott. Aki nem hiszi ezt el, az szerencsére nem volt még ilyen helyzetben, mert ép ésszel az ember elképzelni sem tudja, mi lakozhat a szeretteiben valójában, az csak a bajban derül ki. Sajnos van ilyen, sőt, amikor egyik családtag felvesz a másiknak hitelt, mert segíteni akar, a másik pedig teljesen cserben hagyja, még a telefont sem veszi fel. Nálunk ilyen az apám.
29. Viki49 (válaszként erre: 24. - Mucmuc987)
2015. máj. 3. 17:43
lányaim vannak !
28. Viki49 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2015. máj. 3. 17:39
Így van !
27. andi6020 (válaszként erre: 25. - Viki49)
2015. jan. 10. 16:37
Csak a hitel miatt hagyott el az egész családod? Azért az elég hihetetlen :(
26. Viki49
2015. jan. 10. 14:15
Külföldre - a korom miatt - már nem mehetek dolgozni. Persze, azért se, mert nem tudok járni !!!!!
25. Viki49
2014. jún. 9. 14:40
Kedves Mindenki! Bár úgy látom, hogy csökkent az érdeklődés a téma iránt, azért megpróbálok megszólalni én is, mert a témában érintett vagyok. Én mindjárt 65 éves leszek, a bank épp most készül elárverezni a fejem felől az otthonomat. Egyedül élek ! A családom elhagyott, pontosan a hitel miatt!
2013. febr. 24. 07:00
Sajnálom nagyon, hogy ennyi tragédia ért benneteket. Ép ésszel felfoghatatlan, mennyi veszteséget kellett megélned. Az előttem szólókhoz hasonlóan én is a külföldi munkavállalás lehetőségét látom ésszerűnek. A fiad milyen szakmában dolgozik? Nem kell messzire menni, már Ausztriában is munkát lehetne találni akár segédmunkásként. Sajnos Te is túl sokat adtál, erődön felül.
2013. jan. 20. 20:35
Most ingatlant szinte képtelenség eladni,azonkivűl a falubol ingázni egy vagyonba kerűl.
2013. jan. 20. 18:21

Szia!

Minden elismerésem a tied, bizzál és remélj, hátha lesz segitség, egyik ajtón ki, a másikon be, ne hagyd el magad. Meglásd megsegit majd a jó isten.

2013. jan. 20. 14:34
Nagyon köszönöm Mindenkinek a hozzászólását, tanácsát, javaslatát. Már ezzel is sok erőt és energiát adtatok. Bízom benne, hogy bárki, aki hasonló helyzetbe került és van, megtalálja azt a lehetőséget, hogy újra talpra tudjon állni.
20. 731e5b9ffb (válaszként erre: 19. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 18. 17:10
Ha városban laknak megoldás lehet még esetleg egy környező faluba kiköltözni, ott jóval olcsóbbak az ingatlanok.
2013. jan. 18. 17:08
Azt a nagy lakást, amin az a hatalmas hitel van meg kellene próbálni minél előbb eladni (nem lesz egyszerű a mostani piaci helyzetben), és venni egy kisebb, olcsóbb lakást. Ha nem futja ki a nagy lakásból a vételár maradéka a kisebb lakást teljes egészében, akkor arra egy hoszabb futamindejű alacsonyabb törlesztőrészletű forinthitelt lehet felvenni.
2013. jan. 18. 07:24
nagyon nehéz tanácsot adni , nézd meg ezt a linket, egy ismerősöm rajtuk keresztül jutott el egy ügyvédhez, aki már dolgozik az ügyükön és elég jók a kilátások: [link]
17. c5d1635e99 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 18. 06:47
Kedves Enissa,az édesanya 2009-ben halt meg,akkor volt a kislány 8-os.Most pedig 2013 van.4 év telt el,tehát érettségizhet a kislány.
2013. jan. 17. 23:53

Hellò ! Èn 11éve àllandò streszben és rettegésben élek ùgyanis velünk él a tesòm aki skizofrèn és ön illetve közveszélyes.Màr nem is tartom szàmon hànyszor jött nekem,pròbàlta megfojtani apàm és sok más is csinált.Apám és anyàm teljes mértékben vele foglalkoznak én egyedül maradtam.Az iskolában 6éven át csùfoltak amiből végűl verekedés és rendőrségi ügy lett.Hàt igy veszitettem el én mindent és igy kezdtem àllatenyésztésel foglalkozni hogy legyen pénzem,mert mi semm állunk jòl.

Ezt azért irom hogy tud nekem se könyű de azért van pàr tanàcsom.

Az unokàd pròbàljon meg ösztöndijért folyamodni és az iskolában a beiratkozàsi öszeget részletekben is lehet fizetni.Amenyiben kiskorú a gyàmügytől lehet segitséget kérni ha megitélik akkor kaphat az unokat egy kisebb pénzöszeget havonta kisegitőként.

Ez furàn fog hangzani:Ha ott ahol éltek van babtista szeretett szolgálat ők bàrmiben segitenek beleértve a lakást is de ennek ára van.Később nekik is ùgyanúgy visza kell majd adni mint a banknak és folyamatosan be kell segiteni nekik mindenbe.

Ennyit tudok ajànlani azért remèlem ez is segit valamit.

15. alma20
2013. jan. 17. 23:08

Kedves Keszkenő!

Esetleg, ha hozzád tudnának költözni, a lakást amiben most laknak meg ki tudnák adni bérlőnek, akkor az segíthetne a törlesztésben!

Csak tipp... de hátha segít!

14. megi04 (válaszként erre: 5. - JudyTim)
2013. jan. 17. 22:56

Csak tudod,ha az embernek nincs ismerőse,akkor nem olyan egyszerű..:( Ahogy itt is olvasom,nagyon,nagyon sok embert átvernek!

Azért az nem olyan egyszerű,hogy csak úgy nekivágok az ismeretlennek!:(

13. dogiz (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 17. 22:03

Túl a 8-ikos ballagáson ! most pedig az érettégire készül.

Átmeneti megoldásként önkormányzati támogatás ? - rezsi stb...

2013. jan. 17. 21:47

Kedves keszkenő! Minden jót kívánok. Én azt tudnám javasolni, hogy költözzetek össze egy lakásba, a másikat adjátok ki, és esetleg fedezi a hiteltörlesztést. A rezsi sem kétfelé megy akkor.


Nem értem egyébként, hogy azt írtad a kislány túl a ballagáson, készülve a felvételire és akkor halt meg az édesanyja, a végén meg most azt írod, hogy most fog érettségizni. Lényegtelen mondjuk a probléma mellett.


Minden jót kívánok

2013. jan. 17. 21:20

kedves fóruminditó nagyon sok erőt és kitartást lassan én is az összeomlás szélén vagyok de van két nagyon pici fiam miattuk,értük nem tehetem..a ban!...most épp azt találta ki hogy levonja a fizetésünk 33 %-át egy olyan ingatlanra amit már 2009-be otthagytunk és albérletbe jöttünk jelezve a banknak hogy adja vagy árverezze el mert mi oda soha többet nem megyünk vissza és nem is tudjuk fizetni.

Fizetünk a semmire,én majd 11 órába dolgozom,és plusz munkát keresek a maradék 2-3 napomra hogy lassan csak"tuléljünk"

Hálistennek egészség van és ez a legfontosabb,a többit meg valahogy...nyeljük.

Kitartást és sok sok erőt szeretetet kívánok.

10. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 5. - JudyTim)
2013. jan. 17. 21:16
ilyen cégel én is megismerkednék...muszály lenne.
2013. jan. 17. 21:12

Szörnyű, hogy milyen pokoli helyzetek tudnak ebben az embernek nem való világban kialakulni. Én is csak azt tudom írni, hogy a fiad külföldön keressen valami munkát nagyon gyorsan, és az unokád költözzön addig hozzád. Más lehetőség nemigen akad. :(

Kívánom, hogy meg tudjátok oldani a gondokat!

2013. jan. 17. 20:38
Borzasztóan sajnálom. Kívánom,hogy jobbra forduljanak a dolgok!
2013. jan. 17. 20:09
ez nagyon szomorú :-(
6. 29
2013. jan. 17. 19:40

Lenyűgöző a kitartásod komolyan! Sugárzik az írásodból mennyire jó ember vagy!

Kívánom hogy rendbe jöjjenek a dolgok körülötted!

A bank már semmi hajlandóságot nem mutat?

2013. jan. 17. 19:06
Igaza van gbabi50-nek. Én is egyedül neveltem a 2 gyermekem egy jövedelemből és a gyerektartásdíjból, ami a minimum volt. Amikor már a törlesztőrészletre ment el ez az összeg és csak a családi pótlék maradt egy havi megélhetésre, döntöttem el, hogy eljövök. Munka van bőven, én Németországban élek és meg kell mondanom, csak az nem dolgozik aki nem akar vagy nagyon igényes. Van cég ahova még nyelvtudás sem kell.
2013. jan. 17. 18:54
Nagyon szomorú az ami veletek történt,én is csak azt tudnám tanácsolni hogy esetleg a fiad keresen külföldön munkát és a kislány költözön hozád,ha kint jobban keresne lehet hogy tudna törleszteni.
2013. jan. 17. 18:28
Nincsenek szavaim.... mi ez elől jöttünk Angliába. Nem tudok mit mondani, csak virtuálisan megfogni a kezeteket, bár ezzel sokat nem értek :(((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook