Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Misike születése (VBAC természetesen császár után) fórum

Misike születése (VBAC természetesen császár után) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Misike születése (VBAC természetesen császár után)

2013. jan. 28. 15:10
Gratulálok! Jó volt ilyen kiegyensúlyozott történetet olvasni. :)
16. Leny (válaszként erre: 15. - Bluemoon1978)
2013. jan. 22. 21:00
Guttman Orsolya a Szent Imrében vezet le szüléseket:)
15. bluemoon1978 (válaszként erre: 14. - Virgie)
2013. jan. 21. 09:42
Köszi a választ, és hol szültél?
14. Virgie
2013. jan. 20. 09:19

Szerintem is egyén függő, hogy kinek mi a jobb.

Én pontosan azt vártam el az Orvosomtól, hogy a vizsgálatai és az egyéni jellemzők és körülmények alapján döntse el, hogy milyen beavatkozás szükséges, indokolt. Ne egy előre megírt protokoll legyen a mérvadó. Végülis nem vagyunk egyformák.

10 évvel ezelőtt még az volt a protokoll, hogy minél kevesebb császár legyen. A barátnőm a második szülésénél erőltették a természetes szülést (az első császár volt). Végül intenzívre került egy sürgősségi császár után, amit a férje feyegetőzéseire voltak hajlandók megcsinálni. Még a műtőbe is a férjének kellett becipelnie. A műtét során derült ki, hogy az előző heg már felhasadt, és feleslegesen erőltették. Viszont ehhez tudni, kell hogy Ő nagyon vékony testalkatú lány, és már az első császár is aránytalanság miatt történt. Ez az ok nem szűnt meg a második babánál sem. Ezt figyelembe kellett volna vennie az orvosának. Csakhogy neki a protokoll fontosabb volt.


Aki VBAC-re készül keressen tapasztalt jól felkészült orvost és szülésznőt, akik meg tudják ítélni, hogy van-e esély sikeres VBAC-re.


Bluemoon!

Az orvosom Guttman Orsi volt, a szülésznőm Kondor Kata.

Jó szívvel ajánlhatom őket. Érdemes megkérdezni a 2 császárt. Van személyes ismerősöm, akinek volt sikeres hüvelyi szülése két császár után.

2013. jan. 19. 14:58

Gratulálok! Szeretnék én is így szülni, hogy így odafigyelnek rám és én vagyok a fontos, fontosabb, hogy nekem jó legyen, mint a protokoll betartása.

Szóval engem is érdekelnének a szülésvigyázóid nevei.

Az elsőt sikerült megszülnöm, a második farfekvés miatt csm lett és soha többet csm, pedig jól, kevés fájdalommal gyógyultam.

2013. jan. 17. 20:18
Meg lehet tudni, hogy hol szültél? Vajon 2 császár után is vállalja?
11. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Virgie)
2013. jan. 17. 18:20

Gratulálok a gyerekekhez!


Szerintem nagyon egyéni ez az egész.


Nekem császárom volt, miután lement az infúzió segítség nélkül mentem zuhanyozni. Egy napig kértem fájdalomcsillapítót, később már nem kértem, mert nem fájt.


Szóval meg lehet ezt úszni ilyen szerencsésen is. Nem kell előre stresszelni, hogy milyen rossz lesz utána.


Ezzel együtt elhiszem, hogy másnak meg oltári kellemetlen és sokáig tartott a műtét utáni felépülés.

2013. jan. 17. 16:15
gratulálok. :) Én most várom a másodikat az elsőt császárral szültem. Kíváncsi vagyok, hogy most mi lesz.
2013. jan. 17. 14:52

Gratulálok!

Nekem az első volt farral ő császárral lett meg másodszorra kellett egy kis vákumos rásegítés de nem volt vészes nem repedtem nem is vágott nagyon a doki.Nagyon gyorsan meglett.Most vagyok a harmadikkal várandós kicsit félek de remélem minden rendben lesz a szüléssel.

2013. jan. 17. 14:24
Gratulálok.
2013. jan. 17. 14:14
Gratulálok! :) Gyönyörűen leírtad! :)
2013. jan. 17. 14:06

Gratulálok! :)

Ennél szebbet nem is nagyon lehet elképzelni sem, én is így szeretném! :) Az elsőt! :D

2013. jan. 17. 13:50
Én is gratulâlok,de nem mindenki kerülheti el a császárt és nem mindenki szenved utána.Nekem is 3gyerekem van,az első 2-nél semmi probléma nem volt,persze elsőnél gátmetszéssel könnyen kijött,lányom már nagyobb volt és szanaszét repedtem,viszont a 3.az új férjemtől lett és neki nagy feje van-sapkavásárlàs tortúra-és a picinek is az volt.Akkora,h mikor kibújt volna,akkor elakadt a medencében.5percig volt a feje beszorulva,de én annâl nagyobb kínt nem éltem még át.Inkább császármetszéssel szültem volna,arról nem is beszélve,h mikor már hárman feküdtek a hasamon és nyomták és végre kinn volt,a fején ott volt körben egy árok,ahol beszorult.Én utána másfél hónapig véreztem és2hónap kellett,h felépüljek,de még 1évig tartott,mire a méhem rendbejött.Igaz,h császárom nem volt,de 1éves volt a kicsi,mikor a vakbelem kivették.Az állïtòlag rosszabb,mert izmot is vágnak.Én aznap este már a sebemen feküdtem,mert szoptattam a kicsit-tehát nekem se adtak fájdalomcsillapítót-és kikönyörögtük,h 2nap után engedjenek haza.Persze mindenkinek má minden,de én nem tudtam annyira kitágulni,úgyhogy ha még egyszer szülök,én császárral fogok.
2013. jan. 17. 13:25

Gratulálok a gyerkőchöz!

Megkérdezhetem, hogy mennyi idő telt el a császár és a természetes szülés között?

2013. jan. 17. 13:22
Gratulálok a gyerekekhez !
2013. jan. 17. 13:13
Gratulálok! Nekem is az első fiam simán született, a második farfekvés miatt császárral, ami nekem pokoli volt! A műtét is és az utána lévő 1 hónap is! Tervezünk harmadik babát és én is természetes úton akarok szülni! :)
2013. jan. 17. 13:08
Nem szeretnék regényt írni, ezért csak a fontosabb dolgokat írom le. Volt egy mozgalmas születésnapunk nov 24-én :D Ez volt a három közül a leghosszabb és legnehezebb szülésem és a legszebb is. Nagyon büszke vagyok rá, hogy sikerült. Pedig csak félig volt az én érdemem, a másik felét a férjem és a szülésvigyázóim tették hozzá.

Ugrás a teljes írásra: Misike születése (VBAC természetesen császár után)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook