Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik kezelésben a szurik megkezdésétől lehetek táppénzen? fórum

Lombik kezelésben a szurik megkezdésétől lehetek táppénzen? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 23. 14:33

Végül elfelejtettem megkérdezni a Kaáliban mi a szokás mikor adják a papirt.

Pénteken megyek ujra de szerintem hétfőn iis kell mennem meg szerdán is utána meg már leszivás majd hétvége szal a holnapi napot is bele véve összesen 3 napot melózok a beültiig, ugyhogy ugy döntöttem nem variálok.

Majd a beülti után kényszerpihenek :)

16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 15. - 5ed73a72bc)
2013. jan. 21. 13:23
Így igaz. És a kezelőorvosén, hogy javasolja-e a tp-t. Legalábbis engem a háziorvos az Ő javaslata alapján írt ki. Bp-i Kaáliban azt mondta a doktornő, hogy ő semmilyen javaslatot nem ad, felőle a transzer után, ahogy leszálltam az ágyról már mehetek dolgozni, mert a terhesség nem betegség. Persze, hogy nem, de azért ha valaki csak lombikkal tud teherbe esni, nyilván fokozottabban próbál vigyázni magára...
2013. jan. 21. 09:30
Ahogy látom ez pusztán a háziorvos hozzáállásán múlik.
14. 5ed73a72bc (válaszként erre: 12. - Sajert)
2013. jan. 21. 09:22
Hűűű ezt ne hangoztasd ám sehol :)
2013. jan. 20. 22:06

Szia.

Én a beültetéstől voltam táppénzen, előtte a munkáltatómnál kijártam, hogy amíg szurira járok szabadságon lehessek.

Igaz, nem is tudtam visszamenni utána már dolgozni, mert bár a nődokim nem ellenezte volna a háziorvosom nem engedett vissza. Hozzáteszem cipekedős fizikai munkám volt.

12. sajert (válaszként erre: 9. - 5ed73a72bc)
2013. jan. 20. 21:32

A terhesség nem véd meg a betegségektől! Sőt, sokkal fogékonyabb lehetsz, mivel az immunrendszered legyengül, hogy ne lökje ki a benned lévő magzatot. Utolsó időszakban lévő influenza a baba elvesztésével is járhat. - Nekem annó (5 éve) a védőnő ezt mondta. Azóta lehet hogy ez is változott.


Nyugalommal sokkal többre mehetsz...


Feltettél egy kérdést, és én a tudásom szerint válaszoltam.


Még mindig tartom, hogy a háziorvosodat, illetve a kezelőorvosodat kérdezd meg.

2013. jan. 20. 00:34
Ha a dokid ír egy javaslatot, akkor a nőgyógyász vagy a háziorvos tp-re vehet. Bp-en még a beültetéskor sem javasolták a táppénzt, Debrecenben viszont igen.
10. 5ed73a72bc (válaszként erre: 4. - Mártika69)
2013. jan. 19. 19:03
köszi a választ énis igy gondoltam, hogy a szurik kezdetétől itthon leszek.
9. 5ed73a72bc (válaszként erre: 8. - Sajert)
2013. jan. 19. 19:03

Mi a megfontolások időszakán már jócskán túl avgyunk, már mindentől függő vettünk mindent, és már nem áll módunkban arra pellálni, hogy majd akkor ha ez vagy akkor ha az. Ha igy élsz, akkor sose jön el az ideje a gyerelvállalásnak, mert mindig van valami.


A terhesswég véd a betegségektől,plusz ha nst-ről beszélsz akkor az utolsó hónapról beszélsz...nem tudom mi bajod lehetett volna????


De ha én influenzás leszek nem valószinű, hogy beültetnek...

2013. jan. 19. 12:04

Először is a háziorvossal beszéld meg. Nem biztos, hogy fel vesz táppénzre, mivel x hetente ellenőrzése van. És az, hogy nem akarsz beteg lenni, az nem ok táppénzre. Arra van a szabadság. Táppénz a betegség idejére van, nem megelőzésre. Én elhiszem, hogy félsz a betegségektől, főleg hogy gyerekek között dolgozol, de a mai világban ez nem táppénzre-vételi ok.

Nem bántani akarlak, ne vedd annak!

A háziorvossal kell előtte mindenféleképpen beszélni, hogy vállalja-e a táppénzre vételt.


Teljesen megértelek. Nem tudjátok elhalasztani egy pár hónapot? Mikor ezek a járványok lemennek? Én pont ilyen megfontolásból áprilisban kezdtük neki. Aztán tény, hogy megszívtam, mert a legnagyobb influenza-járványban járkálhattam kétnaponta NST-re. Meg akkor is szültem. Zárlat volt a kórházban. A mai agyammal tuti hogy májusban kezdeném.

7. 5ed73a72bc (válaszként erre: 6. - Sajert)
2013. jan. 18. 10:44
Azért mert iskolában dolgozom, 400 gyerek között és nem akarok beteg lenni.
2013. jan. 17. 22:03

Miért akarsz táppénzen lenni?


Azért egy átlag munkahely mellett simán végig lehet csinálni. Egy lombikom volt (sikeres), de én éltem közben az életemet. Dolgoztam, háztartást vezettem, moziba mentem. Reggel 3/4 8, este 3/4 8 -kor volt a két szuri, majd az utolsó héten még este 6-kor (előadás előtt beadtam a szurit, aztán mentem mulatni). Percre pontosan betartottam az időpontokat. Maga a kezelés több mint egy hónapig tartott, mivel nem állt le a hormonháztartásom, vagy mi a szösz (végül 19 db-ot tudtak leszívni).


Beültetés után 4 napot otthon voltam, aztán mentem vissza dolgozni. Tény, hogy irodai volt a munka, nem fizikai.

5. 5ed73a72bc (válaszként erre: 4. - Mártika69)
2013. jan. 17. 20:25

Én még sose voltam, fogalmam sincs hogyan megy ez.

Kérnem kell papirt a kaáliban most mikor megyek a szurikért és azzal el kell menni a körzetihez???


Honnan tudjam, hogy meddig kel táppénzen legyek??4 hét, ugye?

2013. jan. 17. 12:49
Én már szurik adásától táppénzen voltam.
2013. jan. 17. 12:28

Szia!!!Szerintem,ha meg tudod oldani,akár már a szurik adásának megkezdésétől táppénzre lehet menni,ez szerintem háziorvos függő...

Nekem 3 lombikom volt,minden alkalommal a beültetéstől voltam táppénzen,úgyhogy szerintem a dokival beszéld meg!!!Sok sikert!!!

2013. jan. 17. 12:09
Ha a munkahelyem indokolja akkor már a szuri kezdetétől lehetek táppénzen avyg csak a beültetés után lehet tp-re menni?
2013. jan. 17. 12:08
Lombik kezelésben a szurik megkezdésétől táppénzen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook